Jak poznám atopický ekzém?

milik75
15. únor 2009

Ahoj holky, jak poznam atopicky ekzem? Mam 18ti mes. dite a uz nejakou delsi dobu mame cervene licka. Kdyz jsme venku, tak ma hoooodne cervene licka i bradu, doma to ma o neco mene, ale v podstate je ma cervene porad. Obcas ma na lickach vystouple zilky a krupicku (male bile pupinky). Jine priznaky po tele nema, stejne tak ho licka nesvedi a nejsou ani velmi suche. Pediatricka to moc neresi ....rika, ze je to spis kosmeticky problem, ale me se to nezda. Chci zajit za kozarkou, ale nejdrive bych chtela znat Vas nazor. Diky moc!

luthien.k
3. lis 2011

@nneka Ono je dost lepších mastí, než je indulona... Ještě jednu věc Ti poradím, zkus si sehnat vzorek Eucerin 12% Omega, vzorek stačí, takový malý kousek s tím namažeš hodněkrát, je to kvalitní kosmetika pro atopiky (indulona pouze promastí, nic víc, ale tyto přípravky pro atopiky mají obvykle i něco navíc, léčebné, hydratační, protisvědivé atd. složky).

eeefffaaa
4. lis 2011

Dobry vecer,muj dvoulety syn zacal mit na brisku a na noze pod briskem takove cervene mapky,tak jsem mu to mazala imazolem,nekde se mu to ztratilo a nekde zase zacalo...tak jsme sla k doktrorce a ta rekla ze je to asi nejaka kozni viroza,dala nam locoid abysme to mazali s excipialem,jenze ja kortikoidum nefandim,kor takhle hned davat vlastne pro nic za nic kortikoidy...tak jsemmu to preci jen dvakrat tim mazla a on to mel jeste horsi,mi teda prislo...doma jsem mela tuhle masticku http://www.bio-natural.cz/sortiment16-pece-o-pl... je tam psano ze je to primo na AE,takze jsem ho mazala timhle,otirala repikem,zmenila pliny a presla na eko detsky prase...ma to uz dobry,ale mazu mu uz skoro cely telo tou mastickou jelikoz to ma i na nozickach,lokytkach,v jamkach u rukou i nohou...ale jako zarudly to uz nema,obcas ma i cerveno kolem pusinky...takze se chci zeptat zda je to AE??,protoze kdyz jsem se ptala doktorky,tak mi rekla,ze muze mit jen citlivejsi pokozku,coz se mi moc nezda,navic od manzela k tomu ma predpoklady mit AE...

kocanda2009
4. lis 2011

Doporucuji zajit primo ke kozni lekarce, podle toho co pises predpokladam ze si byla u pediatricky. Nase pediatricka mela nejdriv hrozny strach ze ma syn supinky na nozickach od mala, pak to naopak vubec neresila a kdyz jsem chtela neco napsat tak mne nastvala a nakonec jsme radeji sli ke kozari a ten mi rekl ze to je atopak a napsal nam nejakou masticku kde sice jsou kortikoidy ale i antibiotika a vysvetlil mi proc je to nutne aby se mu to dal nesirilo v tech rankach a pomohlo to. ted se mu to zase rozjelo po tom co byl nemocny takze asi budeme muset zajit znovu. jinak mam ena promazavani excipial

luthien.k
5. lis 2011

@eeefffaaa určitě to chce diagnózu od dobrého kožního lékaře, to je nutnost, nechat dětské lékaře léčit kožní projevy se nemusí moc vyplatit. U těch různých mastí, co mají napsáno, že jsou na atopický ekzém - důležité je konkrétní složení vs. konkrétní fáze ekzému, naprosto něco jiného se použije na mokvání, něco jiného na červené fleky nebo pupínky, něco jiného na zhrublá, růžová, chronická ložiska.

luthien.k
5. lis 2011

@kocanda2009 v naprosté většině případů nejsou kortikoidy nutné, pokud je ale kůže masivně infikovaná, tak pak samozřejmě rychle dostat situaci pod kontrolu je potřeba, ale to je tak 5% případů, jinak se dá pořešit situace bez toho 😉

petoska
10. kvě 2014

Mamky, může vypadat atopický ekzém i jako taková vyrážka-krupička v barvě kůže , ale hlavně po celém tělíčku? Dceři -10 týdnů, se už podruhé vyrazila vyrážka, myslela jsem , že je to po jahodách, co jsem si jich pár dala, ale že by to trvalo třeba 14 dní a spíš se to zhoršovalo, než zlepšovalo? :( Díky

tehe
26. únor 2015

dobrý den,

chtěla jsem se zeptat malý 6.měsíců se mi osypal na bříšku. Dle doktorky má jen sušší kůži a mám ho mazat modrou indulonou. Ale nějak se mi to nezdá a přijde mi, že to má horší. Udělalo se mu to když jsme poprvé šli na plavání (voda je slaná). Myslíte, že bych měla jít spíš na kožní, aby mi přesně řekla co to je? S jídla to mít nemůže má to už 14dní.

díky