Jak poznám atopický ekzém?

milik75
15. únor 2009

Ahoj holky, jak poznam atopicky ekzem? Mam 18ti mes. dite a uz nejakou delsi dobu mame cervene licka. Kdyz jsme venku, tak ma hoooodne cervene licka i bradu, doma to ma o neco mene, ale v podstate je ma cervene porad. Obcas ma na lickach vystouple zilky a krupicku (male bile pupinky). Jine priznaky po tele nema, stejne tak ho licka nesvedi a nejsou ani velmi suche. Pediatricka to moc neresi ....rika, ze je to spis kosmeticky problem, ale me se to nezda. Chci zajit za kozarkou, ale nejdrive bych chtela znat Vas nazor. Diky moc!

hankaajirik
17. únor 2009

ahojky, Jiříkovi se v jedenácti měsících objevily na líčkách a kolem nosu pupínky a líčka i brada byly taky červené a to převážně v zimě.Nejdříve jsem to neřešila.Myslela jsem, že je to z mandarinek, ale pak jsem zašla na kožní a tam mi sdělili, že má atopický ekzém.Nikde na těle taky žádný flíčky nemá.Naštěstí nejde o alegii na žádné jídlo a může se ještě párkrát vyskytnout a vymizet.Má líčka suchá a zarudlá? Dostali jsme mastičku Lipobase a moc se to zlepšilo.Myslím, že půjde o stejný problém.Určitě doporučuji navštívít kožního lékaře.

milik75
autor
18. únor 2009

Hanko, diky moc. Licka ma zarudla a sucha, ale zatim ho nesvedi. Mame to uz delsi dobu, ale az ted po novem roce se to zhorsiio. Bojim se, aby to nebyl atopic. ekzem, co ctu na netu, tak mam z toho husi kuzi, ty jedina si me trohu potesila, ze se to muze jeste parkrat vyskytnout a vymizet. To ti rekla kozni?? Vsude ctu a vim, jak se ekzemu tezko zbavit u muze trvat i do dospelosti. Z jidla to asi nema, velmi mu hlidam stravu. V rodine ekzem take nemame, jen manzel je alergik na travy. Ta mast Lipobase obsahuje kortikoidy?

lena27
24. únor 2009

my jsme to měli také o vánocích, pak to zmizelo. teď se nám flíčky objevili i na ručkách. dětská nám na to dala mastičku a říkala, že to děti mívají

ina.b
24. únor 2009

milik75 - ahojky, zkus si pořídit cannaderm Robátko: http://www.canaderm.cz/cs/produkt/robatko_osetr... Ten je na ekzém, lišej, suchou pokožku i opruzeniny. My ho používáme na ekzém na ručičkách a pomáhá, musí se to mazat pravidelně. Mělo by to pomoct, pokud má dětsko ekzem nebo jen suché. Je tam víc takových výrobků od této značky. V lékárně určitě poradí 😉

ina.b
24. únor 2009

Hlavně je to krém, takže to není nic kortikoidovýho.

micanek
24. únor 2009

Milik75: .. já jsem silnej ekzematik a na 100% ti řeknu, že atop. ekzem svědí strašně. Zima je holt zima a dělá to spoustě prďínnkům. Mikeškovi to dělalo taky ... namazalo jsem ho obyč modrou indulonou, nebo obyč bílou vazelínou a vše je v pořádku. když jde ven, tak používáme ochranné mastičky proti zimě a je to paráda.

verdik
24. únor 2009

milik75....malý měl venku vždycky fakt hodně červené tváře, byli jsme na horách a tak jsem si říkala , jestli to nemá z toho, přitom tam nebylo víc jak -5stupňů a kolem pusenky takové červené drobné pupínky , někdy víc, někdy míň, taky jsem si říkala, či to není AE a tak jsme se vydali za známou kožařkou a ta řekla, že pokud má malý venku červené tváře , ale přijde domů a zmizí mu to, nic to není, má jen víc citlivější pokožku a tu vyrážku kolem pusenky má prý z dudlíku a slin a jakmile se zbavíme dudlíku, bude vyrážka pryč, dala nám nějakou namíchanou mastičku na tváře a ven mazat klasicky krémy do zimy a na ty pupínky mi řekla, že můžu to i máznout mastičkou klasickou na opruzeniny , tolik co mi řekla kožní , hezký večer

milik75
autor
20. bře 2009

Ahoj holky, psala jsem tento dotaz a mam ted zajimave info. Se synem 18mes jsem byla pred tydnem u 2 koznich. Prvni tvrdila, ze ma syn na lickach zacinajici AE (jinde zadny priznaky nema, nic ho nesvedi atd) a predepsala nam hned kortikoid. Pak jsem zajela jeste na Bulovku (specializuji se na AE u deti) a tam mi primarka sdelila, ze se nekdy AE u deti velmi tezko pozna, ale ze u meho syna je to pouze typ pokozky a mam mazat pouze modrou indulonou, zadny kortikoidy!! Takze jsem z toho jelen a moje rada pro Vas vsechny zni, ze je asi lepsi vzdy u koznich onemocneni navstivit radeji vic odborniku.

eppik.m
22. bře 2009

milik75: u nás AE na líčkach začal kolem měsíce a dr. řekl pouze občas opatrně dizinfikovat lihem 😝 a nic s tím nedělat prý to samo odezní ... jenže neodeznělo a když se osypal po celém telíčku tak jsme zašli ke kožní která nám stanovila diagnózu AE a napsala kortikoidy, olej do koupele, excipial... Takže u nás opačný přístup pediatra! A jak vypadal? Hrozně! líčka měl celá zarudlá, strupovitá i na víčkach to měl, kolem pusinky, nosánku a mokvalo mu to, žlutá vodička mu z toho tekla ... ☹ Teď to máme pod kontrolou, používáme do koupele Balmandol olej (objevila jsem ho já v lékárně a vyhovuje nám) a mažeme lipobaze krémem, tak uvidíme co dál ....

aniska
16. kvě 2009

tak zeny, u nas tiez:( a to az po tom, ako sme sa prestahovali do hradca, takze podla mna ma na to velky vplyv to zdevastovane zivotne prostredie co sme si stvroili:(

eppik.m
16. kvě 2009

aniska: to vážně? nikdy předtím ho něměl? a byli jste u kožního ...

petja
16. kvě 2009

Filípek má přesně ten problém a to už skoro 2.měsíce a přesně vím,že to má po očkování Priorixem 😒 Úplně se toho nemůžeme zbavit,ale jsou dny,kdy to vůbec není vidět a pak zas,kdy má úplně hrubou červenou bradu.Moc pomáhá modrá Indulona,Robátko jsem taky koupila ale teda změna nic moc! Velice dobře reaguje když mu ty místa potírám tamponkem namočeným do jeho čerstvé moči.

petja
16. kvě 2009

Jo a určo ne žádné kortikoidy! 😢

aniska
17. kvě 2009

petja, matej ma ten ekzem posledne dva tyzdne, dr tomu vravi alergia na pely, ale nikto sme zatial nezistili, ze s cim by to mohlo suvisiet.. ked sme boli teraz cez vikend na chalupe, tak sa mu to samo trochu zlepsilo, po navrate do hradca zase trochu zhorsilo. no nevieme sa toho uplne zbavit. stve ma to pekelne, ked vidim jeho povodne krasnu detsku tvaricku, ako ju ma hrbolavu a horucu od toho zapalu:( ockovany zatial nie je, tak toto u nas vylucujem ako dovod, ale zas ktovie, ake by to mal s ockovanim, uz som o tom pocula vela krat ze to prislo po ocko, takze mozno by sa to rozbehlo este viac.. prave velmi dobrych znamych dcerke sa spustil ale brutaaaalny ekzem prave po ockovani... len neviem po ktorej vakcine presne.. ale taky ze mala nemoze spavat v noci, tak jej museli kupit specialne oblecenie na spinkanie aby si to celkom nerozdrbala, chuda male.

aniska
17. kvě 2009

pardon, ten zaciatok bola odpoved pre eppik- ano, predtym to nemal, a u kozneho sme neboli, nasa detska nam predpisala dehtovu mast a povedala ze to ma fakt brutal. no, v HK viem, za kym by nas ako za koznou poslali, takze ja som rada, ze sme sa k tej zenskej nedostali. zazila som ju parkrat a to je taka krava ze dieta svoje by som jej nezverila. a i tak nevie nic ineho lne pisat kortikoidy 😒

petja
17. kvě 2009

Všem bych radila raději alternativní medicínu,jak lékaře.Já jim teda nevěřím...

eppik.m
17. kvě 2009

aniska: hm, tady je těžké radit protože to chce podrobněji rozpitvat ... ekzém může mít z čehokoliv z venčí s kontaktem s kůži, nebo zevnitř dostane se to do organizmu ... jak z jídla, tak z nemoce, léky, kosmetika, pyly, zvířata, roztoče, prach, stres ... zeptám se tě jak ho léčite, i postup i jakou medicínou ?
pokud vím tak alergie na pyly se projevuje uplně jinak, že by k tomu patřil AE ??? (asi ano)
kvalitní kožní by ti řekla k tomu více ... no my také dostali kortikoidy, ale my to měli už ve strašném stádiu a pomohlo to a pak už jenom promazáváme ...
co alergie na sluníčko? jak přesně tá kůže vypadá, nebo přidej foto, možná ti můžu poradit ... my už zkušenosti máme, bohužel 😖

vendy01
20. kvě 2009

Také bojujeme s exzémkem na tvářičkách. Kortikoidy jsem dala jen jednou, když už to měl šílený, ale teď promazáváme poctivě několikrát denně mastičkou Lenies (namíchaná z lékárny),ale vždycky se mu to objeví znovu. Dokrorka říkala, že je to "běh na dlouhou trať".. Časem to podle Dr. vymizí samo, cca do 2-4 let... Snad! 😉

lentilka11
20. kvě 2009

nad mým synem se taky důchodkyně rozplývaly, jaký má krásný červený tvářičky a on to AE
naštěstí ho nic nesvědilo..kortikoidy jsem mu nikdy nedávala, jen tu ung. leniens a nejvíc mu pomohlo moře (trochu nákladná léčba, ale zabralo to) - od dvou let víceméně v pořádku

taky nám jednou kdosi poradil excipial, ale po tom to bylo ještě horší (ne každý na tu ureu (nebo na ten mandlový olej?) reaguje dobře)

alisek
20. kvě 2009

ekzem jak popisuje millik, tak měl i syn kamarádky, taky mysleli, že to je AE ale kožní jim řekla, že to je dětské/kojenécké akné, je to možný?? no asi jo když jí to řekla doktorka. AE nemývá krupičky ale mokvající puchýřky.

jjaanca
20. kvě 2009

Ahoj holky, Lucka má taky pravděpodobně AE. Má suché červené fleky pod kolínkama a v loketních jamkách a svědí jí to. Naštěstí nic nemokvá. Promazáváme lenienskou. Ani jsme nebyli u doktora. Myslíte že má cenu tam chodit pro kortikoidy, nebo pro Fenistil proti svědětní? Je to účinné?

poupe
21. kvě 2009

holky nemate zkusenosti s kremem-Elidel?dik

jabluncanka
21. kvě 2009

jj,je super!! Bez hormonů... 😉

lenulin
24. kvě 2009

Ahojte malému se to teď děsně zhoršilo a nemůžu přijít na to proč 3dny fajn pak mu to zas zrudne,Má to po celých nožkách fleky suché kůže která červená a svědí používáme všechno možné nejlíp nám zabírá Nivea SOS lipobase skoro vůbec indulona je fajn u kožní jsme ještě nebyli zkusí me to uvidíme co nám řekne.Ale taky mám pocit že se mu to objevilo po 3dávce očkování hexavakcíny.jen teď se nám to nějak začalo horšit

jjaanca
25. kvě 2009

lenulin: my byli u dětské doktorky a ta říkala že kdyby se to horšilo tak že nás pošle na alergologii (žádný kožní).
Ale zkoušela jsem si o tom něco číst a ani se moc nesnažim zjistit příčinu. Dávám si teda pozor na jídlo, ale vím že to může být i alergie na pyl, prach, roztoče, nebo psychická zátěž...... to člověk neuhlídá proč se to zhoršuje.
Jinak nám se to ohromě zlepšilo po mastičce s koritikoidy. Mám to ještě mazat několik dní a mažu to po paměti kde to měla, ale už tam nic nevidím 🙂

jjaanca
25. kvě 2009

Ještě jsem si vzpomněla že se to taky zhoršuje ve vedrech. Lucce se to děsně zhoršilo ve čtvrtek, to bylo těch 30°C, tak jsme hned odpoledne běželi k doktorce.

lenulin
26. kvě 2009

no ty kortikoidy prý zabírají,ale prý je to děsné svinstvo.Tak to nechám až jako poslední variantu.uvidíme co nám řekne kožní a kam nás pošle

skokan
26. kvě 2009

Ahoj,
precetla jsem trosku vasi diskusi, mam dite s AE.
Lipobase neobsahuje kortikoidy jde o krem na promazavani.
S kortikoidy se musi zachazat opatrne a to pod lekarskym dohledem pokud je matka radne poucena jak snimi zachazet nemusi se bat. Je Nutne dat pod korikoid promazavadlo a pak teprve za 20 minut lehouckou vrstvu kortikoidu.
Dite s AE ma byt v peci kozniho spec a tez alergologa pokud spatne reaguje na ockovani je mozne specialni ockovaci centrum.
Vzdy se zacina s nejslabsimi korikoidy a maze se 2 dny a pak dvojnasobna pauza .
Urea se nepouziva u deti do 3 let.
Elidal ano , ale az od 2 let. po vycerpani kortikoidove lecbe.

jjaanca
26. kvě 2009

skokane, nepiš ty informace jako fakt. Měla bys napsat "U nás to bylo tak......" Mě totiž doktorka řekla něco jiného. 😉

dagina
29. kvě 2009

Ahojky, už jsem z AE u malé na mrtvici. Poprvé ho měla cca ve 4týdnech, to jsme ještě nevěděli že to je AE, samo to odeznělo. Teď se ji to objevilo ve 4měsících, celé tělíčko mělo poseté, byli jsme u pediatra, na kožním - samozř. že nám dali mast s kortikoidy, chvíli jsme ji tím mazali, ale stejně se to pak objevilo znovu. Bojovali jsme s tím 14 dní, týden to měla dost pěkné a nyní zase, ještě hůř než prve 😠 .
Mazala jsem lenienskou, suchá místa infadolanem..., žádná sláva to teda není. Známá mi doporučila kosmetiku A Derma, mažuji den, tak uvidíme. Ovesnou i bylinnou koupel budeme zkoušet, nemá někdo zkušenosti.

Je to fakt svinstvo, kortikoidy nic dvakrát nevyřeší, už nevím co s malou ☹.