Jak poznám zánět slepého střeva?

5. listopadu 2014 
Maminky jak poznat zanět slepeho střeva u malych děti.
10. kvě 2013 v 11:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že 100% to nepoznáš, s tím mívají problém i doktoři .
Jinak je nějaký fígl, že když zmáčkneš, myslím, vpravo podbřišek a pak pustíš, tak to zabolí... nebo tak něco - je to speciální hmat, zkus to vygooglit.
Děti si většinou stěžují na nevolnost, bolest bříška, někdy zvrací, postupem času se zvyšuje teplota.
10. kvě 2013 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No a když to dite ještě neumi mluvit? Tak by mělo teplotu, prujem a zvraceni že?
10. kvě 2013 ve 12:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimiki87 ..nemusí být ani jedno ze jmenovaného!
naše dr. říká, že s bolavým bříškem se raději vždycky přijít ukázat
10. kvě 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten hmat je, že zmáčkneš vpravo, prudce pustíš a zabolí to vlevo. Ale záleží jak máš staré dítě. Ale pokud bolení bříška trvá několik hodin, tak určitě zajít k lékaři.
13. kvě 2013 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě se měří teplota v podpaží a v zadečku. Pokud je rozdíl vyšší jak půl stupně, jedná se o nějakou náhlou příhodu břišní,
13. kvě 2013 v 00:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den,můj syn si stále stěžuje na bolest břicha.Je mu 15 let.A má kašel a rýmu máme jít k lekáři vždy si stěžuje že ho to bolí kolem pupku.Nenecha si na tio ani šahnout .Co mám dělat budu ráda za rady ale co nejdříve
10. pro 2013 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
a má horečky jsem už z toho zoufalá
10. pro 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dabell zoufalá můžeš být i u lékaře. tady to nevyřešíš, jak by to kdo na dálku poznal?
10. pro 2013 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dabell Nejdřív bych sbalila kluka a jela k lékaři, už je velký tak nevím, co řešit.Chceš, aby mu to prasklo?
U slepáku je bolest v podbřišku, zvracení, zvýšená teplota...ale ne každý má všechny příznaky.
Raději jít třikrát zbytečně než jednou pozdě.
10. pro 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vim, ze je to spise pro deti, ale vcera me zacalo bolet na prave strane v podbrisku... citim tlak pri chuzi, kdyz ohnu nohu v koleni a zvednu ji nahoru, nebo kdyz sedim na zidli musim jen s natazenou pravou nohou a oprena o operadlo, pri zakaslani, ci zatnuti brisnich svalu... myslite, ze by se mohlo jednat o slepak? Dekuji
1. lis 2014 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už asi není aktuální, ale přidám svoji zkušenost se slepákem, který jsem 10 dní přecházela, jelikož jsem neměla žádný z příznaků, jenom mě tam prostě něco tlačilo a měla jsem pocit, že se mi doktor vysměje. K obvodní jsem šla, až když jsem dostala vysoké horečky . V nemocnici taky nepoznali, až z krve, to zas proto, že jsem měla atipicky umístěný. Dopadlo to dobře, ale za 5 minut 12. Dnes už vím, že radši jít zbytečně, než přijít pozdě.
5. lis 2014 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek