Jak poznám zánět slepého střeva?

mimiki87
10. kvě 2013

Maminky jak poznat zanět slepeho střeva u malych děti.

veruska007
10. kvě 2013

Myslím, že 100% to nepoznáš, s tím mívají problém i doktoři 😉.
Jinak je nějaký fígl, že když zmáčkneš, myslím, vpravo podbřišek a pak pustíš, tak to zabolí... nebo tak něco - je to speciální hmat, zkus to vygooglit.
Děti si většinou stěžují na nevolnost, bolest bříška, někdy zvrací, postupem času se zvyšuje teplota.

mimiki87
autor
10. kvě 2013

No a když to dite ještě neumi mluvit? Tak by mělo teplotu, prujem a zvraceni že?

ined77
10. kvě 2013

@mimiki87 ..nemusí být ani jedno ze jmenovaného!
naše dr. říká, že s bolavým bříškem se raději vždycky přijít ukázat 😔

slundo
12. kvě 2013

Ten hmat je, že zmáčkneš vpravo, prudce pustíš a zabolí to vlevo. Ale záleží jak máš staré dítě. Ale pokud bolení bříška trvá několik hodin, tak určitě zajít k lékaři.

slundo
12. kvě 2013

A ještě se měří teplota v podpaží a v zadečku. Pokud je rozdíl vyšší jak půl stupně, jedná se o nějakou náhlou příhodu břišní,

dabell
10. pro 2013

Dobrý den,můj syn si stále stěžuje na bolest břicha.Je mu 15 let.A má kašel a rýmu máme jít k lekáři vždy si stěžuje že ho to bolí kolem pupku.Nenecha si na tio ani šahnout .Co mám dělat budu ráda za rady ale co nejdříve

dabell
10. pro 2013

a má horečky jsem už z toho zoufalá ☹

berenika39
10. pro 2013

@dabell zoufalá můžeš být i u lékaře. tady to nevyřešíš, jak by to kdo na dálku poznal?

laurital
10. pro 2013

@dabell Nejdřív bych sbalila kluka a jela k lékaři, už je velký tak nevím, co řešit.Chceš, aby mu to prasklo?
U slepáku je bolest v podbřišku, zvracení, zvýšená teplota...ale ne každý má všechny příznaky.
Raději jít třikrát zbytečně než jednou pozdě.

janulle22
1. lis 2014

Ahoj holky, vim, ze je to spise pro deti, ale vcera me zacalo bolet na prave strane v podbrisku... citim tlak pri chuzi, kdyz ohnu nohu v koleni a zvednu ji nahoru, nebo kdyz sedim na zidli musim jen s natazenou pravou nohou a oprena o operadlo, pri zakaslani, ci zatnuti brisnich svalu... myslite, ze by se mohlo jednat o slepak? Dekuji

mandala
5. lis 2014

Už asi není aktuální, ale přidám svoji zkušenost se slepákem, který jsem 10 dní přecházela, jelikož jsem neměla žádný z příznaků, jenom mě tam prostě něco tlačilo a měla jsem pocit, že se mi doktor vysměje. K obvodní jsem šla, až když jsem dostala vysoké horečky . V nemocnici taky nepoznali, až z krve, to zas proto, že jsem měla atipicky umístěný. Dopadlo to dobře, ale za 5 minut 12. 🙂 Dnes už vím, že radši jít zbytečně, než přijít pozdě.

sumriv
17. říj 2017

Dobrý den vým že zde už dlouho nikdo nepsal ale mám otázku. Dcera 13 let od nedělní půlnoci si stěžuje na bolesti na pravé straně. Má zácpu. Úplně bez teploty a bolest je pouze slabá. Obvodní lékařka nás poslala na chirurgii a zde nám byl udělán krevní obraz ale neprůkazný. V nemocnici následně vyšetření a ultrazvuk. Vše neprůkazné. Dcera si stále stěžuje myslíte že by to mohl být slepák popřípadě jak to řešit.

normalnimatka
17. říj 2017

@sumriv nemůže to bejt jakoby chronickej a ne akutní zánět? ono tohle je blbý..někdy to prostě poznat jde, někdy až když je to víc blbý...:/