Jak se pozná rýma u miminka?

kajdzas
11. zář 2007

ahoj holky zajímalo by mě jak se pozná u miminek rýma??? Já malinkýmu odsála hleníky a on stále funí, tak mam obavy aby neměl rýmu... ☹ ☹

coriven
10. říj 2008

My taky rýmu máme od narození, po nějakém týdnu se zlepšilo chrčení a byly jen suché šušínky, ale právě teď zase má nos plný, chrčí a tečou jí soplíky, v noci nemůže pořádně ani dýchat 😠 , kapu libenar (ten opravdu uvolňuje) a odsávám, v lékárni nám doporučili Olynth pro kojence, tak to asi vyzkoušíme...

majsan
11. říj 2008

ahojte mamicky.Mozno nepatrim do tej temy ale uz som zufala.moj 2-mesacny syncek ma uz treti den horucky 38,6-39,3.Lekari nevedia z coho to je kedze vsetky testy mal dobre.ani nekasle ani nekycha.Dnes mam este volat pediatrovi a budem sa pytat radsej do nemocnice aby s nim nieco robili.Najhorsie na tom je ze mu nechcu nic dat okrem cipok lebo je velmi maly.Ja kojim a myslela som ze bude mat imunitu z materskeho mlieka.Rozmyslam kde som spravila chybu.Velmi sa bojim aby to nebolo nieco vaznejsie a pridu bato neskoro.

sirinka
11. říj 2008

majsan ☹ juj to mi je luto... ja by som na tvojom mieste tiez ziadala vysetrenie v nemocnici, mozno bude mat nejaky problem v brusku, mohol dostat infekciu, pripadne plesen... moze to byt problem s mocovymi cestami, no urcite trvaj na vysetreniach, mozno to nie je nic zavazne... drzim vam palce....
imunita sa s kojenim este stale vytvara, to je dobre, ze ho kojis.

fifinna
11. říj 2008

Ahoj majsan. Môj maly mal pred dvoma mesiacmi tiez take horucky, trvalo mu to 3-4 dni. Boli sme aj v nemocnici na vysetrenia a nic mu nezistili. Tiez nemal ziadne ine priznaky. Davala som mu cipku, po troch hod. sirup Calpol, ktory je pre deti od dvoch mesiacov, potom zase po troch hodinach cipku a tak som to striedala. Teploty mu presli, nakoniec sa cely vyhadzal a doktorka povedala, ze to mal nejaky virus a tym ze sa vyhadzal to zneho vyslo von. Ja kojim uz rok a maly je kazdu chvilku chory. Aj davas zabal ked ma nad 39 stup. ?

majsan
11. říj 2008

ahoj fifinna. ja mam este zajtra volat pediatrovi do nemocnice kedze ma tam sluzbu.Boli sme u neho dnes rano a chcel ho poslat do nemocnice ale nakoniec ho neposlal lebo moj maly dobre papka a neplace akurat ze ma take teploty.bral mu zase krv a moc a zase boli vysledky dobre ale vravel ze to je taka 3-dnova chripka.dal nam sirup lebo cipky mu uz nezaberali tak dufam ze to prejde.zatial som mu zabaly nedavala lebo som sa bala ale utieram mu tvaricku s vlhkou utierkou.

zuka
13. říj 2008

Ahojte, my sme dnes boli u ORL, lebo maly si zase chytal uska a este ma aj sopliky a kasle. Nastastie su ok, asi nam problemy sposobuju este stale neprerezane, ale uz neskutocne opuchnute stolicky 😠 Ale, pytala som sa Dr. na jeho nazor na odsavanie a povedal, ze pri nadche je to priam nutne, cize je absolutne za. A povedal, ze najlepsia na vysavac...

martina1206
14. říj 2008

Ahoj Majsan, mi sme mali toto isté, ked mal malý 2 mesiace. Mali sme zahnisané očko, preplachovali nám kanálik, tak som si myslea, že to je z toho, ale dok. mi povedala, že to nemôže mať z toho. Tak nám brali krv z hlavičky ☹ , aj moč sme niesli do nemocnice. Doktorku najviac zaujimal výsledok z krvi CRP (myslím), ale bo nízky tak to bolo ok, aj moč sme mali v poriadku. Tak povedala, že mal infekciu, vtedy boli velké hice, nesmeli sme chodiť von, len chládok a po 3 dnoch to prešlo. Dávali sme čípky a sprchy. Mal cez 39 stupnov. Tak sme dali čípok a vlažnú sprchu a to mu fakt zabralo, teplota išla dole. Zábali sa už moc nedoporučujú, lebo je to pre to dieťa šok.
A odsávačka na vysávač je super vec. Malý ani moc nepratestoval, ked sme to skúšali, len ho hnevalo, ked som ho držala a nemohol sa hýbať.

coriven
14. říj 2008

Chodíte s rýmou na plavání? Ptala sem se dr. a ta mi řekla, že klidně můžem a to má malá rýmu od narození a teď pořád chrčí a v noci špatně dýchá... Tak teda nevím 😒

sirinka
14. říj 2008

coriven ja som s malou nechodila, brala som totiz ohlad na ostatne, zdrave deticky, ktore tam boli. a cely cas utierat sopliky vo vode by ma tiez nebavilo.... 😉

kalo
14. říj 2008

Holky, mimochodem...dr.nám radila, že nemáme s rýmou chodit ani ven, když je venku zima a je větší teplotní přechod /z bytu ven/.... 😉

skolara
14. říj 2008

coriven presne ako pise sirinka ja by som nechodila aby sa nenakazili zdrave deticky

mirininu
14. říj 2008

ahojte,

trochu sa Vám zamiešam do diskusie. Na teploty skúste vínne obklady najlepšie z bieleho vína. Namočiť vreckovku a dať na zápästia, hlavičku a nožičky. U nás to vždy zabralo... a nemuseli sme sa trápiť so sprchou.

jitulka1985
16. říj 2008

Ahoj, tak nás se rýmička drží už pěkně dlouho, pořád odsáváme a kapeme do nosíku Libenar, je to vždy pak lepší, dobře se mu dýchá, ale za chvíli má zas plný nos....Zkusím vytírat tou Vincentkou jak jste tady někteří poradili 😉 Díky 😵

addaa
16. říj 2008

Ahojte, my sme si odniesli zlatého stafylokoka z nemocnice-pôrodnice a máme ho na 4 čiarky. Zatiaľ sme nemali problémy, až teraz nastali asi pred 3 týždňami a stále nás to drží. Máme riadnu nádchu, chrapčí nám v nosíku (chrapčí nám od narodenia), na večer máme zvýšené teploty. Cez deň našťastie teploty nemáme.

Prvý týždeň sme sa liečili pamyconom a kapkami do hrdla - sinupret. Ked to neprešlo, tak na druhý týžden nám pediatrička nasadila ATB bittamon a s kvapkami pamycon sme pokračovali. Absolutne ATB nezabrali a ani pamycon nepomáha. Teraz tretí týžden sme skončili na krčnom, chodíme každý den na vytieranie hrdielka a čakáme na výsledky z výterov. Našťastie krčná nám ATB vysadila a kvapkáme tie int. hnedé kvapky. Krčná kázala, že ak na noc vystúpi veľmi teplota,máme dať polka čípky do zadočku. Už tretí týžden nechodíme ani von, musíme byť doma v teple. Subjektívne sa má malý fajn, je živý usmievavý, našťastie.

Inak len tak som sa pýtala krčnej, že či to nie je nejaká reakcia na očkoanie pneumokokom, pýtala sa kedy dostal dávku. A potom už nereagovala, tak neviem....

Odsávame babyvac., malý kričí, ale za chvílu na to zabudne. V našom prípade nám ústna vysávačka vôbec nepomáha...

alishia
17. pro 2008

ahoj,

tak nas uz dostihla taky ryma. Maly ma tu pruhlednou ktera mu steka do krku a pak kasle. Sterimar a libenar je to stejne nebo je jedno lepsi? my sme meli libenar kdyz byl maly ted mame sterimar, taky kapu nassivin. a dala sem mu mucosolvan, tak doufam ze mu bude lepe. vubec nechtel v noci spat, porad kaslal a chrcel:( je takovy protivny. ale teplotu nastesti nema.

radka.m.
17. pro 2008

ali-libenar je jenom voda,je to na propláchnutí nosíku,když by jsi proplachovala nosík vodou,tak tě to vyjde nastejno.sterimar,nasivin,nebo vincentka jsou přímo na rýmu,obsahují potřebné minerály k obnově poškozené sliznice od rýmy.

fifinna
17. pro 2008

ja som minule dala malemu homeopatikum CORYZALIA, to sa dava pri prvom priznaku nadchy a pomohlo mu to. Je tam pisane, ze to môzu aj kojenci.

alishia
17. pro 2008

ja byla u doktorky a prej je dost zahlenenej, tak rekla sterimar, nasivin a mucosolvan, vlhcit vzduch, postylka sikmo a ven chodit muzem pokud nebude teplota.

ver.kuc
5. únor 2009

holky poraďte... jsou nám teprve 3 týdny a máme rýmu... hrčíme a chrčíme jak starej chlap ☹

andyalukasek2008
5. únor 2009

Zkusila bych mořskou vodu do nosíku nebo Libenar, Vincnetku... Chodila bych ven a vyvýšila matraci v postýlce... Aspoň nám to zabralo... Ju a zvlhčovat vzduch... Ať se rýmy brzy zbavíte!

ver.kuc
5. únor 2009

jojo.. zkusím tohle... nevěděla jsem, jestli ten Libenar můžou i takhle malý mimča 😉

andyalukasek2008
5. únor 2009

Libenar je od narození, O+...

neonka
5. únor 2009

Libenar je přece fyziologický roztok- ne voda a je sterilní.
Jen nemá žádné léčivé látky,ale udrží sliznici vlhkou a nedrážděnou.

leonik
5. únor 2009

ahoj, malý má taky 3 týdny a už šestý den bojujeme s hroznou rýmou a kašlem ☹ Taky prokapáváme Libenarem, odsáváme. Byli jsme u doktorky, bohužel pro tak malý mimča žádné kapky do nosu nejsou, ani na kašel, jak nám řekla Dr. je to všechno až tak od 2. měsíců. Akorát nám napsala v lékárně dělané kapky na ten kašel. Je taky hodně zahleněný a chrčí, od včera všechno co vypije, vyzvrací ☹ Tak nám nezbývá, než vydržet. Jinak zvlhčujeme vzduch, větráme, matraci máme taky vyvýšenou.

fifinna
5. únor 2009

nam pomahal libenar, môzes ho kvapkat pred kazdym kojenim, aby sa malemu lepsie tahalo, a aj pred odsavanim, aby sa hlieny uvolnili. A ako pise Andy, vyvysit madrac, aby hlieny nestekali do krku, cez den by mu mohlo pomôct byt vo vajku. A tiez chodit von, poriadne v kocari zababusit.

mkr
5. únor 2009

leonik a co zkusit vincentku, já jsem od libenaru ychle upustila je drahý a podle mě vůbec nepomáhá

luciska01
5. únor 2009

Ahoj, taky přispěju. Malá třetí den hrozně kašle - dnes chraptí, až sípe a má rýmu. Byly jsme až dnes u dr. Do nosu stříkat jen mořskou vodu a odsávat (odsávačkou na vysavač) max 2x denně (dělala jsem to skoro pořád ☹ ). Oponovala jsem, že když kýchne, tak jí rýma vylítne, tak je dobrý to odsát. Prý se opravdu dráždí sliznice, tak to mám "vytřít" tampónkem. Moc to nedodržuju, protože má ten nos věčně plný, ale toť další zkušnost...Na kašel jsme měly koupit kapičky Stoptussin + glukózu + dětský čaj. Prý kvůli tomu, že jsou kapky hořký a znechutilo by se jí tím mlíko. Takže se to kape do čaje s glukózou. Jsem zvědavá, jak to pomůže, ale je to strašný trápení ji chudinku slyšet... 😢

leonik
5. únor 2009

mkr: taky mně přijde že ten Libenar nepomáhá. Je to na zvlhčení a ne léčení. Asi vyzkoušíme tu vincentku. Ještě je otrivin baby, ale nevím jestli je to pro takhle malé děti.
luciska01: my odsáváme taky pořád, kdybych ho měla odsávat dvakrát denně, tak se mně za chvíli těma hlenama udusí ☹ Vím že to není dobré tak často, ale má tu rýmu dost vzadu, takže to jen vytřít nejde. Čaje dávat nemáme, tak jak pije pořád jen to mléko, tak je zahleněný pořád ☹

zulok
5. únor 2009

Lucisko, stoptussin je aj sirup, je to oooovela chutnejsie ako kvapky... mne sa maly po kvapkach pogrckal,a le riaaadne 😒

luciska01
6. únor 2009

leonik > Toho čaje vypije jen lžičku - s těma kapkama, jinak ne. Ale asi to je houby platný, protože těch kapek je třičtvrtě lžičky, tak se to čajem moc nenaředí. No a když nechce polknout, tak to prostě vyplnivne 😀 Každopádně, dnes v noci už pěkně spala a už tak nechraptí, tak jsem moc ráda. V noci jsem opět odsávala 😉 , ale opravdu jen to nutný. Nemohla ani usnout, jak jí to v tom nose chrastilo.
Jo, a taky nám dr. říkala, ať chodíme ven - jak už tady psaly jiné...
Zulok > Tak to nevím, že to je i sirup. Neříkala ani lékárnice, tak to asi neměli. Doufám, že náš bobeček to těch pár dní zvládne bez nehody 😉