Jak se pozná rýma u miminka?

kajdzas
11. zář 2007

ahoj holky zajímalo by mě jak se pozná u miminek rýma??? Já malinkýmu odsála hleníky a on stále funí, tak mam obavy aby neměl rýmu... ☹ ☹

bramburka
1. kvě 2008

jaká negativa? Od toho kdo ho má?

lendy1
1. kvě 2008

jandalinka, je to jak píše bramburka: když jsem používala tu hadičkovou, tak jsem párkrát vytáhla i trošku krve a je to tím, že prostě jak to pořád strkáš do nosu, tak poškodíš tu sliznici. S odsávačkou na vysavač se mi to nikdy nestalo, jelikož tam do nosu nic nestrkáš, jen to přiložíš k nosánku a stačí to a vytáhne to rýmu daleko lépe a rychleji než hadičková odsávačka.

coriven
9. říj 2008

Ahojky obnovuju tohle téma - malá má půl roku a v noci se jí velmi špatně přes plný nos dýchalo - chrčí, dýchá pusou. Co vašim miminkům nejvíc pomohlo od rýmy?

agatka77
9. říj 2008

ahoj coriven:my na rýmu trpím ehodně,malej jí má ob dva měsíce a silnou.teď už mu doznívá,ale stále v něm jakoby občas chrčí,asi proto,že miminka si neumí odkašlat.doktorka ho viděla a nic nám na to nedala.odsáváme odsávačkou na lux,stříkám do nosu Nasivin pro miminka,nemo sprej s mořskou vodou,nebo kojenecké kapky Libenar.pak pomáhá hodně zvlhčovat vzduch,kde mimi spí,mokrý ručník,pleny okolo postýlky,nebo přímo zvlhčovač a zvednout polohu v postýlce.taky hodně nosit,aby bylo mimi ve svislé poloze a hleny mu stékaly dolů.pokud trochu kašle,tak i jitrocelový sirup,nebo Hedelix,také rozpouštěj hleny

pismenka
9. říj 2008

také jsme ted nemocný, je nám půl roku. Odsávám rýmičku, hodně u toho řve, ale to řvou všechny. Taky když leze na bříšku tak se jí hodně spustí, tak to jde pak odsát za chvíli. Ten Libenar také používáme. Říkala jsem , že na léčení je lepší ta teplota,ta rýma je děs. Když by mohla spát,tak jí probudí to, že nemůže dýchat ☹

coriven
9. říj 2008

agatka díky, právě máme probdělou noc díky rýmě 😠 , chudinka měla už aj slzičky v očkách jak se jí špatně dýchalo, zajdu něco koupit, máme Libenar, ale po něm sem měla pocit, že se spíš zhoršilo, ale možná jí to spíš ty soplíky zvodnatuje, takže i něco málo odsajem...
od narození sem jí občas odsávala, bývalo ti i s úsměvem, ale teď se krůtí a nechce (se jí ani nedivím)

radka.m.
9. říj 2008

ahoj holky,tak nejlepší na rýmu je odsávačka na vysavač a vincentka,nebo nasivin,může se koupit ve spray a normálně stříkat do nosánku.libenar kapičky jsou dobrý jenom na propláchnutí nosu,ale ne na rýmu.neobsahují žádné minerální látky na ozdravení poškozené sliznice od rýmy,je to jenom voda,ta vincentka má dostatečné množství minerálů.

coriven
9. říj 2008

hmm nám ani ta vincentka nepomáhala (dřív) a je fakt, že ten libenar to asi jen propláchne

radka.m.
9. říj 2008

my když jsme to nepodchytili včas a udělala se nám už hustší rýma a malinko zbarvená,tak nám pomohl pamycoin,ale ty kapičky jsou jenom na předpis,jsou míchaný s antibiotikama,ale lepší do nosu s antibiotikama,než aby jim to sedlo na průdušky a měli antobiotika na průdušky.

coriven
9. říj 2008

zatím má rýmu světlou, nic moc nevytéká spíš to v ní chrčí a špatně dýchá 😒 , půjdem se projet - třeba ten čerství vzduch trošku pomůže

agatka77
9. říj 2008

cori:hodně jí dávej na bříško,ona se jí spustí a po chvíli jí to můžeš odsát.a my taky chodili ven,si myslim,že se jim na vzduchu dýchá lépe než doma,zvlášť jestli máte ústřední topení 😒

radka.m.
9. říj 2008

my s rýmou taky chodíme ven,pokud nemáme teploty,venku je ted na podzim rozhodně lepší a hlavně vlhčí vzduch,než doma,když už se topí.

dzany
9. říj 2008

ahojky,
taky jsme měli rýmu a nakonec jsme skončili týden na dietě 😝 páč z rýmy dostala průjem 🙄 děs běs
na rýmu když chrčí mi doki doporučila Sterimar modrý a když už je to hlenovité, třeba i trochu už zbarvené tak hnědý. Jináč taky dost pomohlo dát mokrý ručník pokapaný trochou Eukalyptového olejíčka na postýlku. a úplně nej je elktrický Olynth do zásuvky - ten rýmu asi neléči ale krásně se vám všem bude dýchat a nebude tolik chrčet.
jinač libenar a vincentka jsou spíš prevence.

motol
9. říj 2008

Malej měl rýmu ve 2měsících měly sme odsávačku na vysavač a maximální spokojenost,jinka sme vytíraly nasivinem a ted máme rýmu ze zoubku tak mu stříkám od nivey do nosu sprej 🙂

motol
9. říj 2008

a to že se vysaje i trochu krve to je normální pokud chceš vysát uplně vše 😉

kulllisek
9. říj 2008

Ahojky, taky zrovna bojujeme s rýmou a kašlem k tomu! Máme od doktorky Nasivin pro malé děti, ten kapu 3x denně, vysávám nosík při každém přebalování, mám zvýšenou matraci, všude na topení pověšené mokré ručníky a vzhledem k tomu, že máme i kašel, tak dávám Stoptussin sirup 3x denně. Doufám, že to brzo poleví...malá to teď naprskala na mě, takže jsem chorá já... 😀

radka.m.
9. říj 2008

ano,souhlasím s tebou,že pokud se odsaje trochu krve,tak to je známka toho,že se odsála rýma i z poškozené sliznice a to je jenom dobře.

sirinka
9. říj 2008

ahojte...moj nazor je: pri nadche je najlepsie sopliky odsavat, ale pokial uz je poskodena sliznica a krvaca, je dobre odsavanie obmedzit na co najmenej, zbytocne sa totiz zakrvacane miesto drazdi a opat tam vznika opuch z poskodenia sliznice, cize opat sa babatku zle dycha...dokonca aj pediatricka mi pri krvacani sliznice odsavat neodporuca.
kvapky ako nasivin nie je vhodne pouzivat dlhsie ako tri dni a len pri silnej nadche, velmi poskodzuju sliznicu, co vedie k dalsim komplikaciam. vhodnejsie je casto preplachovat nostek morskou vodou, nam sa velmi osvedcil physiomer, sopliky s nim pekne vytecu von a chrani a upokojuje sliznicu.
na rozpustenie hlienov je tiez dobry Sinupret, len ma dost zlu chut a babatka ho moc nechcu 🤐
pokial dietatko nema teplotu, kludne s nim treba chodit von, chladny vzduch napomaha sliznici udrziavat si svoje funkcie...
prajem vam, nech su vase deticky coskoro vsetky zase zdrave....

ivusakos
9. říj 2008

Odsáváme vysavačem, nestříkáme žádné kapky do nosu a po pár dnech je klid 😉

radka.m.
9. říj 2008

sirinka,s tím odsáváním nemáš pravdu,pokud sliznice npřímo nekrvácí,jsou jenom nitky krve,tak je to známka toho,že se ta rýma odsála i z té sliznice!ta sliznice se nemůže touto odsávačkou nijak poškodit,protože ta odsávačka se dostane jenom na kraj nosní dírky,možná,že ji můžou poškodit ty odsávačky s hadičkama.t na ten vysavač si to tah reguluje samo,nemůže tam být silné odsávání,protože tam je otvůrek proti přetlaku.a ta sliznice je podrážděná právě od tý rýmy,takže by se mělo odsát všechno,co jde,protože i ty zbytky rýmy,co by tam zůstaly můžou dítěti sednout na průdušky!

zuka
9. říj 2008

My mame po zapale uska a odvtedy viem, ze je velmi dolezite kvapky davat. A to take ako Nasivin. Lebo prave z nadchy sa moze vyvinut zapal uska. Nie som odbornik, aby som to presne vysvetlila, ale mame v rodine lekarku a ta mi povedala, ze to je z tych opuchov sliznice, kde sa potom bakterie ukladaju a mnozia...

radka.m.
9. říj 2008

taky kapeme kapky při rýmě,myslím,že kapky škodlivé nejsou a ta sliznice opuchá,jak píšeš právě z tý rýmy a tu je právě potřeba odsát,jinak může být bronchitida,nebo zánět středního ucha,jak píšeš.taky bych to až takhle do podrobna nevěděla,ale dcera se léčí v motole,protože jsme měli 3krát zhobný nádor a právě v krku,takže veškeré operace i plno jiných hospitalizacích bylo právě na orl,takže jsem zaučena. 😎

sirinka
9. říj 2008

radka.m ja sa s tebou nechcem hadat, ja to mam od pediatricky a aj logicky mi to tak sedi...
mozes mi vysvetlit co myslis slovnym spojenim "že se ta rýma odsála i z té sliznice!"
nikde som nenapisala, ze sliznica krvaca od poskodenia odsavanim, moze krvacat prave kvoli nadche, lebo je opuchnuta a viac prekrvena, alebo pri pouzivani kvapiek typu nasivin, ktore sliznicu poskodzuju...to vam dievcata povie hocikto, ci lekar alebo lekarnik. tieto kvapky nicia nielen opuch, ale aj zdravu sliznicu, takze ak sa pouzivaju prilis dlho, alebo casto, sliznica si nedokaze opat vytvorit svoju zdravu floru a infekcie sa opakuju castejsie, nostek je vysuseny, zle sa dycha....
hromadiaci sa hlien moze sposobit zapal uska, preto je dolezite ho odsat, ale pri komplikaciach ako je krvacanie je dobre obmedzit to na najmensiu frekvenciu a pouzit nosny sprej, ktory hlieny rozpusti a lahsie vytecu....
nasivin nie je prevencia pred zapalom ucha alebo priedusiek, posobi vylucne na nosnu sliznicu a zmiernuje jej opuch. ale ak si myslite, ze krvacanie z nosnej dutiny je ok a dokonca zdraviu prospesne...nech sa paci!

radka.m.
9. říj 2008

nikdo tady ale nepíše o velkém krvácení,přečti si laskavě pořádně,co jsme psali!!!pokud se v odsáté rýmě objevují nitky krve-a to opravdu je rozdíl,mezi krvácením!zrovna tak tady nikdo nepíše o dlouhodobém užívání kapek!už předtím jsem psala,že libenar jsou kapičky na každodenní proplachování nosánku,ale vincentka,nebo nasivin se používá krátkodobě při rýmě,protože to jsou kapky obsahující minerály.nikdo tady nepsal,že používá nasivin,když není rýma,taky nikdo nepsal,že kapky jsou prevencí před bronchitidou,nebo zánětem uší,myslím,že by jsi měla opravdu lépe číst a neuraz se,ale myslím,že v tomto ohledu mám opravdu dost zkušeností,které má málokdo,takže kdyby mi lékárník tvrdil cokoliv,tak pokud mi v praze řeknou něco jiného,tak samozřejmě budu věřit docentovi vpraze.lékárníků je dost,ale docent zdeněk kabelka,přednosta orl v motole,taková kapacita je jen jedna.dokonce nedávno hovořil v pořadu sama doma a o tý sliznici tam taky mluvil.

zuka
9. říj 2008

Kazda mamina robi podla svojho vedomia a svedomia. Ja osobne, po konzultaciach s dvomi lekarkami, pri nadche pouzivam Nasivin, lebo pre mna je mensie zlo ako antibiotika, ktore su nutne pri zapale usi. A po odzneni nadchy maly s dychanim problem nema. A samozrejme, sopliky odsavam.

sirinka
9. říj 2008

radka.m tak ja som si vase pripsevky precitala, skus si precitaj aj ty ten moj, tiez netrvdim, ze sa nasivin nema uzivat vobec, ale s mierou...ale to je jedno...takisto som ani raz netvrdila, ze sa odsavat nema....ale podla teba pravdu aj tak nikdy mat nebudem....radka.m pekny vecer

tulka3
9. říj 2008

no to je hotova katastrofa, mame to akurat doma, obe dcerenky uz vyse dvoch tyzdnov..takze odsavame, ale minimalne, lebo hrozne pri tom placu, takze ked to vyteka aj samo, ja radsej pockam no a davam libenar, je setrny a nasivin aj tak nepomohol.. 😉

erikasadek
9. říj 2008

adobra finta aj bez odsavania, je pri babatkach, je dat ich na bok , a do jednej nosnej dierky dat detsky rozstok na cistenie nosa a ociek je to slankave, teda jednou to dame a tou druhou vsetko krasne vyjde samo, aj bez tahania,
treba aby sa to robilo pred jedlom inak sa riskuje, male vyvracanie u baba, a zopakovat u druhej dierky
mne to ukazali v nemocnici u maleho , pretoze tu nepouzivaju , odsavacku, anie su ani zastancami odsavacky, je vraj dost agresivna na desky nostek, a takto to bolo super, naozaj odporucam

zabudla som jednu spodu dierku zapchat naliat a pustit tu dierku dieta silov a tlakom vsetok hlien vytlaci, samo... 😉

ale stale musi byt na boku ako u odsavania, nie na chrbte, to je dolezite!!!

alcoun
10. říj 2008

Ahoj, my máme rýmu už od porodnice, pustili tam na nás klimatizaci a rýmy se nemůžeme zbavit už 3 měsíce. Stříkáme Vincentku, odsáváme vysavačem a malá chudák příšerně ječí. Stále při starém. ☹

sirinka
10. říj 2008

alcoun no to uz vyzera na chronicke ochorenie, co na to povedal pediater? mozno ma na nieco alergiu...