Jak se pozná rýma u miminka?

kajdzas
11. zář 2007

ahoj holky zajímalo by mě jak se pozná u miminek rýma??? Já malinkýmu odsála hleníky a on stále funí, tak mam obavy aby neměl rýmu... ☹ ☹

johanda
11. zář 2007

kajdzas, pokud má malý snoplíky, tak nejspíš rýmu má. Nikdy je neodsaješ všechny. Před odsáváním mu zkus sliznici nosíku zvlhčit třeba Vincentkou (Olynth, Nasivin a jiné "chemické" spreje se v tomhle věku moc nedoporučují). Odsávej hlavně před kojením. Postýlku mu podlož, aby neležel rovně a nedusil se. Pokud jsou hleníky víceméně bezbarvé a průhledné je to spíš nepříjemné než nebezpečné, pokud jou zelené a takové tužží nebo malý začne kašlat a mít teplotu, zajdi raději k doktorce.

m.ajka
11. zář 2007

není co dodat, johanda to vystihla naprosto přesně.

izy
11. zář 2007

a používáš odsávačku na vysavač? baby vac?

markeeta
11. zář 2007

ty hleniky se tvori kde?
my rymu mame a pouzivame kapicky pro miminka, ja ji vytru nosanek vatickou a vzdycky se mi podarila vyndat nudlicka

bea06
11. zář 2007

Podle me to ale ryma neni.Moje taky funela prvni mesice.Pediatr mi rekl ze to novorozenata myvaji a zmizi to casem.A je fakt ze uz nefuni. 😵

natalien
11. zář 2007

My měly ve přesně ve dvou měsících rýmu a kašlik, byly jsme u dr. a ta nám dala namíchaný kapičky z lékárny. Ty nám vůbec nepomohly a nadělaly spoustu skvrn, které nejdou doprat 😠 Jiná dr. nám je zakázala používat z důvodu, že požkozují sliznici. Odsávačku nepoužívám, malá strašně brekala, tak toto jsem vzdala. Co nám pomohlo fakt úplně maximalně jsou kapičky - ampulky Libenar. Jsou naprosto super, nedráždí sliznici, nejsou návykové a ampulka vydrží 48hod otevřená, nemusejí být v lednici, no prostě samé plus. Nellince je dávám preventivně vždy po koupání před kojením na noc a musím říct, že jsme se z toho dostali a zatím (ťukťuk) se nás už nic nedrží.

natalien
11. zář 2007

Jo a přesně ty hustější nudliky rozpouštějí. Takže jen vytírám nosík tamponkem 😵

samsa
13. zář 2007

Holky, jak dlouho taková rýma může trvat? My už s tím bojujeme týden ☹

eva265
13. zář 2007

Podle nasi doktorky maji ucpany nos nebo rymu skoro vsechny miminka. Pry jak maji kratky nos, tak strasne rychle neco chyti. Pokud to detem nevadi pri jedeni, tak pry neni treba pouzivat zadne kapicky a staci jen nos cistit. Syn taky funi jako parni lokomotiva, ale neprijde mi, ze by mel rymu. Nos mu cistim papirovym kapesnikem a Vincentku a ma jen takove vodove hleny, ktere mam i ja cely rok. Prijde mi, ze se spis tak nos cisti od prachu ze vzduchu.

schnek
13. zář 2007

Ahojky kajdzas,
nezkusilas takový ten sprej s mořskou vodou? Ondra při tom sice řval jak blázen, ale za 2 dni měl pokoj 🙂

malovani
13. zář 2007

My si taky přinesli z porodnice rýmu, vlhčíme nosík Vincentkou, odsáváme. Koupili jsme mořskou vodu pro kojence Humex - ale je až od jednoho měsíce, pí. dr. ale říkala, že to nevadí, že na vytírání nosíku klidně můžeme používat už teď. (ona teda existuje i mořská voda Hynax pro miminka od 0 měsíců, my jsme v lékárně nečetli návod...).

l.myska
13. zář 2007

Ahojky, omlouvám se že píšu sem ale přišla jsem z práce, chytla jsem šílenou rýmu a mám 38,5 teplotu. Mám zítra jít normálně k praktickýmu lékaři nebo na gyndu??vím že to je blbá otázka, ale jsem teprv na začátku tý dlouhý tratě na 9 měsíců a fakt nevím...navíc mi napsala doktorka Utrogestan -prý na uhníznění...dík moc za pomoc...

pindruska
13. zář 2007

l.myska: Já těhu zatím nejsem, ale o mimi se pokoušíme. Takže když mně před 14 dny začalo bolet v krku, šla jsem k praktickému lékaři, řekla, že se snažíme o mimi a že bych nerada do sebe "cpala" něco, co by mimi ublížilo, kdybych náhodou těhu byla. Předepsal mi Bioparox na stříkání do krku (je to prý i vyzkoušené na těhotných). A protože jsem dostala i šílenou rýmu, měla jsem si také Bioparox stříkat i do nosu (jsou tam 2 nástavce - na stříkání do krku a do nosu). Plus jsem si ještě koupila Vincentku ve spreji a inhalovala jsem heřmánek. Takže si myslím, že když si zajdeš k praktickému lékaři, měl by ti dát vhodný lék.

l.myska
13. zář 2007

Díky moc....já sem z toho nějaká špatná....nemarodila jsem cca 2-3 roky a teď...no nic jdu si lehnout a ráno tam naklušu...blbý je že stejně v pondělí musím do práce dodělat vejplat ☹ ale víkend je dlouhej tak snad to ze sebe dostanu...ještě jednou dík...

pindruska
13. zář 2007

Tak snad se o víkendu dostaneš z toho nejhoršího ... Mně rýma tak 2 - 3. dne kulminuje a pak už je to jen lepší. Inhalace heřmánku mi pomáhá (heřmánek prodávají buď sypaný nebo v kapkách) a vincentka ti každopádně neublíží. Držím palečky, ať se z toho co nejdříve dostaneš.

jandalinka
21. dub 2008

Ahoj.Může mi někdo poradit,co se týče rýmy u miminka.Naší malé před 2dny začala rýma.Začala chrčet a jakmile ji položíme začne plakat.Včera jsem strávila celý den odsáváním.Máme jen tu klasickou balonkovou ruční,tak nevím,zda k nečemu je?! ☹ A večer to byl děs,chodila jsem s ní po pokoji a pořád odsávali.Čím víc plakala,tím víc se jí tvořilo v nosánku 😢 .Používáme nosní sprej Sterimal.Někdo mi doporučil spát na břísku nebo ať si ji dám na hruď a tak s ní spím,ale to jen plakala a plakala ještě víc.Jak dlouho trvá rýma a co bych měla ještě udělat?Na procházku jsem s ní šla,prý čerstvý vzduch je nejlepší a teplotu zatím nemáme,tak snad to bude lepší nebo už fakt nevím. 😢 .Celou noc skoro nespala. 😢

lendy1
21. dub 2008

jandalinka, ta balónková odsávačka je na na nic 😖 Doporučuji ti koupit tu na vysavač, odsaje vše a během chvilky 😉. Pak je dobré zvýšit rošt v postýlce, zvlhčovat vzduch např. plínkou přehozenou někde u postýlky nebo zvlhčovačem a buď nějaký nosní sprej nebo vytírat nosánek Vincentkou. Ale hlavně odsávat, odsávat, odsávat.
Tu odsávačku na vysavač mají buď na netu nebo v lékárnách:
http://www.lekarna.cz/baby-vac-detska-odsavacka...

a jinak léčená rýma trvá týden a neléčená (pouze rýma) 7 dní 😀 Tak ať je malá brzo zdravá 😵

pipisek
21. dub 2008

ahoj jandalinko

já používám tu hadičkovou odsávačku, odsaju, stříknu Physiomer a za 10 min odsaju znovu. střídám to sk Nasivinem pro kojence (3x za den - víc se nesmí). přes postýlku dávám na noc mokrou plenkovou osušku a postýlku mám zvýšenou, podloženou knížkama aby jí rýma stékala. jinak nic neuděláš, musí to přejít ......říká se, že neléčená rýma trvá týden a léčená 7 dní a je to pravda. my už s rýmou končíme (má jí od min. pondělí a tentokrát podruhé a byla to síla 😖 nechápu, kde se ty nudle pořád berou)
tak vydržte!

majenka
21. dub 2008

Jandalinka: pokud můžeš, kup si tu odsávačku na vysavač-Babyvac. Je super. Odsávám malou každý den-někdy i 2x-podle toho, zda má v nosánku nějaké hleny (podle příspěvků výše to rýma není, jen to chrčení a funění). Při čištění tyčinkou řve jako tygr, ale u odsávání má jen vykulené oči a nešťastný výraz 😅 . Snáší to skvěle a nosík se dobře vyčistí-a rychle! S ručnou odsávačkou má zkušenosti můj brácha a po měsíci je předělal na vysavač...prý se to nedá srovnat. A pediatrička nám ji také doporučila jako to nejlepší. S kapičkama moc neporadím, občas použiji Libenar a teď jsem prvně koupila Nasivin pro kojence...

jandalinka
21. dub 2008

díky za odkaz a doporučení.Hned jsem chytrejší 😉 .A doufám tedy,že bude rýma brzo pryč,už jsem "na nervy".Do předevčerejška žádné nemoci ani výrazné teploty a teď tohle.No někdy to přijít muselo ☹ .
A vlhkosti máme doma až až,tak zkusím ještě otevřít okno na noc.Přišli jsme zvenku a bylo to super,žádný ucpaný noc a za chvíli..... ☹ tak jdem "bojovat"s rýmou..... 😢

pipisek
21. dub 2008

Babyvac máme také, odsávali jsme s ním, když měla poprvé rýmu a stašně u toho vyváděla. Přijde mi, že se od té doby bojí zvuku vysavače ☹

lu777
21. dub 2008

tak náš malý se naštěstí vysavače nebojí.. ale měl tzv. zadní rýmu a tu nevytáhne ani ta odsávačka na vysavač 😒 takže jsme vytírali Libenarem a až si kýchnul, tak pak jsme mohli odsávat 😅

jinak ta Vincentka ve spreji se mi taky zdá dobrá, používám týden a malý skoro nekýchá a i kašel se mu zlepšil

co se týká délky nachlazení, tak fakt je, že nám i s trojema kapičkama, odsáváním, polohováním a zvlhčovačem trvala přes 3 týdny.. holt asi čím menší mimi, tím dýl to trvá 😖

bramburka
29. dub 2008

holky a tou vincentkou to tam do nosu stříkáte nebo jenom vytíráte?

nensy
29. dub 2008

tou vincentkou se to jenom vytírá 😀

petule.h
29. dub 2008

Vincentka je hlavně na zvlhčení nosu a chce to stříkat pořád,aby to teklo, ale u našeho malého to byl boj, tak jsem vždy stříkla do nosu a za 10 min, až nos zvlhnul jsem šla luxovat nudle, normálně luxem s pomocí hadičkové odsávačky 🙂

bramburka
29. dub 2008

no já mam vincentku nosní sprej, tak snad bych to mohla i stříknout???

pai
30. dub 2008

Ahojky, já používám babyvac na vysavač, ve dvou měsících si ani nevšimla, že jí něco strkám do nosu 😀 , zato teď při odsávání řve jak tur 😖 Taky nám to neodsaje "zadní" rýmu. Používám také Libenar a taky - kdosi mi poradil - stříknu injekční stříkačkou trošku mateřského mléka - prý jsou v tom přírodní antibiotika, vše dohromady docela pomáhá 😉

jandalinka
1. kvě 2008

Tak jsem zatím zakoupila a používáme hadičkovou odsávačku.Malé už rýma téměř vymizela,ale preventivně ji dvakrát za den ještě odsaji a ještě trošku soplíku máme.Ale mám teď obavu,co se dějě??!!Začala jsem vysávat i trochu krve??!! 😲 Je to normální!!" ☹ Že by nějaká prasklá žilka či co?! ☹ Zase to nějak s tím odsáváním nepřeháním,takže jsem si říkala,pokud bych měla vysavač tak to bych si řekla,že asi už je to na její nosánek moc drsné ale tohle to s tou hadičkovou odsávačkou,hm....

bramburka
1. kvě 2008

jo taky jsem se bala tou na vysavač a pak jsem to zkusila na sobě a to opravdu není takovej tah jak jsem se bála, jen to je pořád, s dechem tak dlouho nevydržim. Zadní rýmu neodsaje. Mám nasivin, chvilku si myslim, že se malý uleví

jinak jsem se ptala Dr. a stříkat Vincentku muzu, jen se asi muze leknout, ale ji je to jedno, jak tam ma rymu, tak se to ani nahoru nedostane.

Jandalinka, myslim, že by to mohlo byt s tý hadičkový odsavačky, trochu tam škrabeš tu sliznici, jak se to tam porad strka, asi proto je lepší ta na vysavač, to das před nos a je to. K sliznici se to nedostane, Dr. nam ji vřele doporučila.

jandalinka
1. kvě 2008

bramburka:aha,to mě nenapadlo.No já jsem na ten vysavač slyšela skoro samé negativa,krom toho,že krásně odsaje,hm.Tak zatím zůstávám jen u té hadičkové.Jinak díky. 😉