Jak se pozná rýma u miminka?

kajdzas
11. zář 2007

ahoj holky zajímalo by mě jak se pozná u miminek rýma??? Já malinkýmu odsála hleníky a on stále funí, tak mam obavy aby neměl rýmu... ☹ ☹

leonik
6. únor 2009

luciska01:tak to je dobře že malá už pěkně spí. U nás žádná změna zatím. Navíc mně přijde že mně zvrací víc po těch kapkách na kašel. Dáváme je jen třikrát denně, necelou malou lžičku, taky mu moc nechutnají. Dávám mu je před kojením a chvíli na to všechno vyzvrací 😒 Jinak v noci taky odsáváme, ale za chvíli má zase nosík plný. Ven bych s ním šla, ale mám strach že jak začne kuckat, tak se bude dávit. Musím ho každou chvíli zvedat. Ale zítra má být tepleji venku, tak asi na chvilku zkusíme jít ven.

luciska01
6. únor 2009

Leonik > Tak to je blbý, že se vám to nelepší☹ Venku je vlhký vzduch, tak by se mu mělo líp dýchat. Ale jak myslíš. Je ještě malinkej, tak se ani nedivím, že kapky zvrací☹ Ale na návodu píšou, že se mají dávat po jídle, tak to tak zkus.

luciska01
8. únor 2009

Leonik > Tak včera se mi malá dvakrát po sobě po Stoptussinu taky pozvracela🙂 Možná to nebylo tím, možná jo. Chytl jí hrozný kašel a vše šlo ven. To bylo mlíka, až jsem zírala! 🙂 Totálně mokrá moje postel, pyžamo, její věci..no mazec. Tak jsem o půlnoci povlíkala čistý povlečení 🙂 Asi jí ho už raděj nebudu dávat. Sice kašle pořád, ale není to tak hrozný jako předtím.

leonik
8. únor 2009

luciska01: já už jsem ty kapky malýmu přestala dávat. Dávali jsme je asi tři dny, a jak blinkal, bylo to určitě z toho. Teď je zatím klid. Tak snad to nezakřiknu 🙂 Po těch kapkách to byla teda síla, taky z něj vyletěla vždycky celá dávka mlíka, takže všechno špinavý 😀 Rýma už trochu ustoupila, kašel má už taky jen po kojení jak se napije mlíka. Odsáváme už jednou denně, někdy ani to ne. Začala jsem mu vytírat nos Vincentkou, jak tady někdo radil. Zítra zavolám Dr. a zeptám se jí na nějaké homeopatika na ten kašel.

zulok
8. únor 2009

Leonik.. moj drobec ma tiez kasel., dakedy hoa z dusii ☹ sli sme k dr. a vonku nic, pekne sa mu dychalo.. skus aspon pred dom. len tak budete sa tam rpechadzat,a le len ked bude pekne slnecno, ziadne hmly a dazd.. a keby zacal kuckat.. vyber z kocika..

leonik
8. únor 2009

zulok: vcera jsme byli chvíli venku, svítilo sluníčko. Dneska je u nás zase škaredě, pršelo, teď sněží a je zima 😒 Tak radši budeme doma. Ale určitě mu ten vzduch prospěl. 😉

geeny
20. bře 2009

Ahoj Leoniku, s Libenarem ani Vincentkou nemam uplne nejlepsi zkusenosti. Otrivin Baby Care muzes pouzivat od nejmensiho miminka. Prijde mi prakticky, ze to je cela sada. Pouzijes kapicky, tim zredis nudle a potom je odsajes. Male ho davam od 3. mesice a jsem s nim spokojena. Mudra mi rikala, ze to muzu pouzivat i preventivne proti ryme.

eatygrenee
14. črc 2009

Ahoj, tak nás taky začala trápit rýma:( jsou to hrozné výkyvy počasí... Máme odsávačku na vysavač-Babyvac a je super. ale vždycky předtím jsem zjistila že musím nos zvlhčit, jinak to odsát nejde. mám olynth pro mimink a ale ten moc nechci používat a asi není ani na dlouhodobé používání?? a tak mám ještě vincentku do nosu junior a tou zvlhčuji, nemůže doufám uškodit???

momin
14. črc 2009

myslim ze urcite nemuze . Ale jestli muzu doporucit-super je Libenar pro deti-je to jenom morska voda... nam se teda opravdu osvedcil.....

mousunek
14. črc 2009

momin - libenar je sice fajn ale neni ve spreji doporucuju physiomer to je morska voda a je to "sprej" pro konejce od 0 do 3let (v podstate je to jediny pripravek pro kojence ktery ve spreji je"

momin
14. črc 2009

no ja vim ale maly se spreje hrozne boji tak mu radsi kapu.... 😉

eatygrenee
14. črc 2009

já mám právě tu vicentku ve spreji, tak asi nic jiného kupovat nebudu. spíš teda koupím zvlhčovač vzduchu, přijde mi, že máme v ložnici suchý vzduch 😒

momin
14. črc 2009

nas se ta ryma ted taky dost dlouho drzela ale uz je to skoro dobre jak zaclo byt hezky... 😉 tak at vas to brzo prejde..

mousunek
14. črc 2009

momin - prcek se toho taky boji ale zas mu to strikne a dostane se to vsude. co se rymy tyka tak tu mame ted uz 3 tyden a nemuzeme se toho zbavit

denisa31
19. črc 2009

my máme Stérimar a to je taky pro kojence ve spreji, ale malá u toho vyvádí psí kusy, takže jsme se taky vrátili k Libenaru

stestulka
5. pro 2011

ahojík holky,chci se zepta malá Viktorka tet začala 5 měsíc,no a zdá se mi že je ,taková nevrlá má vždycky suchý v nosánku,ale nevím jestli to nemůžou být zoubky hodně si šahá jen na určitá místa v pusince ma to ,tam trochu ,takový nabobtnalý ,ale pusinku nám nechce ukazát to začne hodně plakat,no,nevím muže to bít cokoliv ve středu jdeme k doktorce ,tak uvidíme,a taky ještě mi pije večer od šesti hodin,pak v osum,v devet a v deset ,myslíte ,že jí to na včer netačí ,že tolika bunbá ?...děkuji za rad 😨

peggylucka
22. dub 2012

@pai Ahoj,to mléko fakt stříkneš do nosu? Já zas mléko kapala na pupík ,aby se lépe zahojil a fakt to pomohlo. 😀

mamasara
16. črc 2015

Já mám nejraději mořskou vodu v kapičkách - Quixx baby - dobře se dávkuje, sprej nám (3. měs.) nevyhovoval.
A kapat před odsáváním i po něm, odsávačku máme na vysavač - tou ruční to vůbec nešlo :(

breadfish
24. črc 2015

Vysavače jsme se dost báli, přece jen mi přijde že je to pro maličký nosík trochu moc, ale je fakt, že u prvního syna jsme s tou mechanickou odsávačkou měli problém, blbě to snášel. Mladšímu jsem dávala Quixx Baby a odsávat jsme prakticky nemuseli. 🙂

dalja789
13. bře 2018

ku dcerky vidím a slyším že se ji blbě dýchá, že dýcha pusou. Vždycky nasadím kapičky a hnes se ji uleví.

barbarbar93
Autor odpověď smazal
Zobraz