Jak se projevuje alergie na bílkovinu kravského mléka?

sabor
12. črc 2012

Ahoj, Jak se prosím, projevuje alergie na BMK? jak ji poznám.

Máme řidší, zelenou kysele páchnoucí stilici.

Malému už je 8 měsíců, kojila jsem až to teď. Pak zkusil UM a už nechce moje mlíčko.
Od půl roku mu dávám kašičku sunarku. A vše OK..
Teď jsem mu začla dávat UM Sunar NutraDefens.
Tak kdyby to byla alergie na BMK tak už to má z té kašičky ne? já při kojení normálně jedla jogurty pila mléko.

děkuji

verbalinka
12. črc 2012

@sabor na aBKM je toho hodně málo a projevilo by se to už dřív. Spíš to vypadá na reakci na nové mlíko. Zkus změnit mlíko a nech vyšetřit stolici u pediatra. Dcera má slabou aBKM a má hleny ve stolici, má jí hodně řídkou, bolí jí bříško, hodně blinká. U aBKM bývá i krev ve stolici, ekzém...

luthien.k
12. črc 2012

Vyžádala bych si výtěr na přítomnost patologických mikroorganismů, od toho bych se odpíchla. Alergie na BKM se obvykle projeví nejpozději tři měsíce po podání BKM (říká literatura), reálně to ale může být podle mých zkušeností i později. Jinak, že vyřadíš BKM zcela, to ale nezjistíš, testy nejsou spolehlivé a směrodatné. Kdyby ani po vyřazení BKM (zařadila bych nemléčné kaše do rýžového mléka, na pití Nutrilo alergy digestive care, bez BKM i laktózy). Pokud je v rodině jakákoli alergie, astma, atopický ekzém, problémy s imunitou atd., tak se pravděpodobnost, že o alergii jde, zvyšuje.
Co jiné problémy, ekzém atd., nemá?

luthien.k
12. črc 2012

@verbalinka krev ve stolici ani ekzém být nemusí, někdy děti třeba jen špatně prospívají, k tomu je občas bolí bříško nebo mají sem tam změněnou konzistenci stolice...

verbalinka
12. črc 2012

@luthien.k já vím, napsala jsem, že bývá krev nebo ekzém 😉 Samozřejmě být nemusí, u nás není. Ale ještě to není potvrzené - teprve začínám.

jan1610
13. črc 2012

Toník je atopik u dětí do jednoho roku je ABK mléka dost nepřesně zjistitelná! Toník byl od hlavy k patě zalitý atopem nepřibíral na váze.....! Byl na Ha Beba ! V 11 měsících se zavedl lepek na radu lékařů...po té měl být jogurt.Štěpení mléka téměř stejné jogurt -Beba HA. Toník po podání polévkové lžíce jogurtu během 5 minut otekl rty ,krk ,obličej začal zvracet! Při podání Ha beby měl jen ekzém a ani neprůjmoval ! Hodnoty na alergii na mléko měl téměř nulové! V nemocnici mu po této reakci nasadili Nutrilon allergy care ....ekzem se zklidnil a poměrně ztáhnul asi po 3týdnech ! Dietu držíme bezmléčnou a bez vaječnou + atopickou! Ale zkzem máme stále teď v horkách trpíme jako blázni !Od této bouřlivé reakce je to 2 roky ,ale alergie stále trvá.... vyzkoušeno asi 3týdny nazpět! Napil se mužovi kávy s mlékem ! Opět do 2-3 minut zvrací začíná otíkat ! Naštěstí už mám Rektodelt a vím že mu musím dostat mléko ze žaludku! Proto sem mu strčila prsty do krku nechala ho napít čaje a znovu! A honem do nemocnice !
Jinak zelená stolice bývá opravdu po mléku ...dělají to hlavně štěpená Ha mléka a ten kyselý zápach je taky k tomu ...
Ovšem jak tu někdo píše dítko je malé a vyšetření u pediatra si myslím by bylo na místě !
Ještě k těm hodnotám .....prosím maminky řidtě se hlavně tím co na svých dětech máte vypozorováno ! Testy nemusí být u mrNousku prokazatelné! Tonoušek má hodnoty velice nízké a reakci příšernou! Byli mu dělány testy na vajíčko opět se testy ukazují jako nic přeborného ,ale po podání je olezlej tak že bulím ! Je to tak půl roku mi najednou otekl po kuřecím mase!
Mudr. nevěřila ....stejně jako u toho mléka ! Udělala test na vajíčko ,to vyšlo jen zvýšeně a mléko to samé! Sama kroutila hlavou protože tes na kuřecí maso je v pořádku .... ale sama raději nkazala ho nedávat vysadit mléko vejce
Alergeny se různě kříží .... kdo má mléko je 99% alergik i na soju. Pylaři (kočičky ,bříza)mají alergii na jablko a ryby!

luthien.k
14. črc 2012

@jan1610 pokud má tak silné reakce, může mu ty atopické potíže způsobovat i alergy care mléko (jestli ho pořád pije), vydupala bych si Neocate, pokud nemáte a nebo alergy care vysadila bez náhrady a dávala pouze reis drink calcium.

jan1610
15. črc 2012

@luthien.k
Děkuji za radu ! Neocate nám napsala Mudra jednou ....Tonouškovi už budou v prosinci 3roky.Je problém ho do něj dostat.Pokud se mi povedlo jen trochu obratem to vyblijdil ! Hrozně smrdí a je hořký jak ďas! Byl nám napsán dlouho.Mimo jiné mi Mudra řekla ,že díky tomu jak je drahý by sme se stejně za 3 měsíce pokoušeli o návrat na Nutrilon All. 2. 😖
Mohu se zeptat? Máte také atopické dítko! Budu moc ráda za každou radu typ na jídlo atd. ! Mám ještě staršího kloučka ! Je naprosto v pořádku ,jí všechno ! Děsně trpím tím ,že mu nemůžu dát jídlo jako staršímu ....Mám pocit ,že ho krmím strašně jednotvárně pořád dokola! ☹

luthien.k
15. črc 2012

@jan1610 ahoj, v tomto věku už bych to určitě nehrotila a UM nedávala vůbec, při dostatečně pestré stravě to není potřeba. Můj syn (také 3 roky) nemá UM už dlouho, má pro jistotu příjmu vápníku Reis drink Calcium do kaše a příležitostné pití (případně do vaření, jako pudink, omáčky....) a jinak luštěniny, semínka (pomletá), mořské řasy...

jan1610
16. črc 2012

@luthien.k Můžu vás poprosit! Vy se vyznáte v alergiich std. já v tom plavu ! I se bojím mu právě pak dát i věci další které mléko neobsahují ale zase ty náhražky ! Můžete mi napsat alespoň něco málo věcí co máte vyzkoušeno!budu opravdu ráda ...prosím raďte pro Vás i hlouposti které Vás napadnou ! Budu velice ráda pokud by ste byla ochotna zůstat v kontaktu.

camilca
18. črc 2012

Dobrý den, po vyšetření v metabolické ambulanci v květnu nám bylo včera dopisem sděleno, že dcera velmi pravděpodobně trpí alergií na BKM. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné, že během těch 2 měsíců, co uběhly od vyšetření, se mohly příznaky alergie naprosto ztratit? (kašovitá stolice, časté zvracení, zahlenění). Nyní už s malou nemám žádné potíže, zvracet přestala, průjmy nemá. Mléko je součástí jejího jídelníčku. Moc děkuji.

d.aniela1
8. srp 2012

@luthien.k dobrý den mam dotaz male jsou 4 mesice a od narozeni je na UM bio mleko z Dm,zadny problem,ze zacatku nebyl stolice byla tuzsi,¨
ted stale 14 dni stolice 3-4 denne ridsi nejdrive rano mazlava ,pozdeji uz ridci,mala prospiva ,nekrouti se nema teploty,ale parkrat tam mela hleny,,,mam to nejak resit,,
Dr hnedka zmenit mleko,,ale mam strach ze nebude chtit,protoze ty bez laktozy jsou prej sileny,aby me to vubec jedla...a jestli to je vubec alergie ,,dekuji za odpoved,,doufam ze je to srozumitelne,,

luthien.k
8. srp 2012

@d.aniela1 a dělala dětský alespoň výtěr? Mléka bez latkózy nejsou chuťově špatná, bezlaktózová mléka jsou srovnatelná s těmi běžnými; nahořklá jsou mléka s plně či částečně štěpenou bílkovinou kravského mléka (HA mléko nebo alergy care mléko). Jestli to může být alergie - to je těžká otázka. Máte v rodině jakékoli alergie, astma, atopický ekzém, jiné choroby spojené s imunitou (diabetes, poruchu štítné žlázy, celiakii...)? Nějaké trávicí potíže? Pokud ano, tak i pravděpodobnost, že by mohlo jít o alergii na BKM, stoupá. Jiné potíže malá nemá, ekzém, není zahleněná, nekašle...?

d.aniela1
8. srp 2012

@luthien.k neudelala,proste rekla kupte kapky probioticke,a mleko bez laktozy,,hnedka od vrchu ,nema neni zahlenena nekasle,,je spokojena,klidna v noci pekne spinka usmiva se,,a v rodine mam jen ja atopicky ekzem ,ale to jen v lete,,ale to mleko ma od narozeni porad stejne,, 😠 a tedka 14 dni to tak ma,,

kvetinka84
28. lis 2012

Ahoj, prosím o radu, mám 4 měsíčního chlapečka. 3 měsíce jsem plně kojila, jedla jsem hodně mléčných výrobků, nebyl problém, malý přibíral 1 kg za měsíc. Od 3. měsíce jsem začala dokrmovat UM, také bez problémů. Před 14 dny jsem kojit přestala, malý plně na UM a začaly obrovské problémy, nechutentví, vypil najednou polovinu toho, co předtím, velké bolesti bříška, zácpa. Vyzkoušela jsem už 3 značky UM a pořád stejné. Mohlo by se jednat o ABKM? Nemáme ale průjem, vůbec nezvrací, pleť naprosto čistá, vyrážku nikdy neměl, ve stolici taky nic. Za posledních 14 přibral minimálně

romantika
28. lis 2012

nam rikali ze asi mame, mala mela stolici i 6krat denne i vice, zelenou uplne jak brcal tekutou i casto s kousky krve jak byla streva porad v behu, bylo to nekonecne. Zkousela jsem bezmlecnou dietu i vynechat maslo apod, vse jsem vynechala, ale zmenilo se to minimalne. Takze jsme prvni rok nespali vubec a cekali na zmenu. Vse se zmenilo az s prikrmy. Ale mala absolutne nesnasi mliko, zadnou UM jsem ji nemohla davat jak to smrdelo mlikem tak nic, proste jedla do roka bezmlecne kase a prikrmy a kojila jsem do cca 15mesicu. Doted jak v necem citi mliko tak to nechce, vyjimka jsou jogurty a kysane. To miluje. NIcmene je velky jedlik, takze jak zacalal jist vse se ztratilo, trochu se to zhorsilo se zavedenim lepku a uplne jsme se nejakych problemu zbavili kolem roku a pul. Takze i bez pliny se mohla zacit darit az to byla tuhe 🙂)) Ja myslim ze proste nektere deti si zvykaji na stravu postupne. Neni kam spechat. Mliko ji nedavam doted, takze denne sklenicku jogurtu. Jinak ikdyz to z ni slo horem spodem pribirala normalne.

vojtovap
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pavlina05
19. bře 2013

Ahoj!
Já kojila 19 měsíců.Malý od nějakého 8 m. málo prospíval,jinak ok.Po podání kaše v pátém měsíci (s obsahem lepku,UM) se mi osypal do minuty na obličeji.
Kaši jsem nedávala.
Kolem 7 měsíce jsem mu namazala kolem pusinky bílý jogurt a on měl hned pupínky.
Tak jsem do roku vysadila vše mléčné.
Po roce jsem vyzkoušela a vše ok, nyní máme skoro 2 roky a malý jí vše.-)

matysek123
7. pro 2014

@kvetinka84 ahoj, muzu se zeptat, jak to dopadlo s vasimproblemem, byla to abkm? Dcerka ma stejne potize...

kvetinka84
7. pro 2014

@matysek123 Ahoj, dopadlo to tak, že jsme skončili v nemocnici, malý nejedl, nepřibíral, řval bolestí bříška, měl strašnou zácpu. Udělali mu všemožné testy, UZ strev, žaludku, jater, ledvin, jaterní testy, testy na ABKM, vše negativní, takže výsledek byl, že trpí na nadměrné koliky. Poté dětskou doktorku napadlo vysadit aktiferrin, syn měl málo železa a problémy přestaly. Takže ty problémy mu způsobovaly ty kapky. S příkrmy se krásně rozjedl a v roce měl 10,5 kg. Nyní je mu skoro 2,5 roku, jí krásně a hodně, jí všechno, není vybíravý ani mlsný, má skoro 15 kg a nemáme problém.

antares111
18. lis 2015

Maminky, prosím o radu. :( Pokusím se stručně popsat naši situaci. Mám 5 týdnů starého chlapečka, plně kojeného, asi 3,5 týdne zpátky začalo bolení bříška cca do 15 min od kojení, z hodného miminka najednou nespavé a věčně uplakené mimčo. Opravdu nebyla chvilka kdy by neplakal, kromě spaní a jezení. Spolu s bolením se změnila stolice se zhoršující se tendencí, začala být zelená, hlenovitá, jindy úplná voda nebo naopak pěna, týden zpět nitky krve.. Zkoušela jsem hledat na netu informace, co by to mohlo být, protože mi to moc v pořádku nepřišlo. Tak jsem se dostala k abkm. Zkusila jsem tedy vysadit veškeré mléko z jídelníčku – od neděle.. výrazné zlepšení nepřišlo, tak mě napadlo zda by mimčo nemohlo mít intoleranci laktozy, příznaky by také odpovídaly. Koupila jsem tedy nutrilon low lactose, po druhém podání malému zrudla oblast okolo očí, nosu, uši a zejména brada, kde mu z pusinky mléko taky vyteklo a opuchlé oční víčka a v těch zarudlých místech také drobné pupínky. Již jsem v podávání nutrilonu samozřejmě nepokračovala (dál jsem dodržovala dietu) a normálně dál kojila. Dnes již stolice normální žluté barvy, sice bolení bříška je, ale nástup po kojení je pozdější cca hodinu až hodinu a půl. Což mě přivedlo na myšlenku, že by malý přece jenom měl alergii na bkm. Co myslíte? :nevim: U lékaře jsme byli, abkm vyloučil, protože malý prospívá. Vzal stěry, výsledky budou zítra..Jinak dáváme biogaiu asi 3 týdny.

zuzcz
13. říj 2016

Zdravím holky 🙂
Potřebovala bych poradit. Malé byla zjistena alergie na kravské mleko. Musíme davat mléko Nutrilon Allergy Care, ale malá ho odmíta :(Nechutná ji. Už od začatku měla problemy s nutrilonem, tak jsem přešli na Sunar. 2 měsíce klid a najednou nam dr. řekla, že mame alergii( ublinkuje má exemy) Už nevím co dal... Hypoalergenní mléka se pry nehodí protože tu bilkovinu obsahuji :(
Byla bych moc vděčná za radu ☹
Doktorka nam doporucila jeste jednu znacku Nutricia Neocate, ale 400g stojí 1600,- a mám strach že bychom to s tímhle finančně nezvladli ☹

balet
13. říj 2016

@zuzcz Neocate ti muze doktorka predepsat na recept bez doplatku...😉

zuzcz
13. říj 2016

@balet
Děkuji, to jsem nevěděla. A myslíš, že to je omezene? Že třeba 4 balicky na měsic? 🙂
A nevíš jestli je chutově lepší než ten Nutrilon Allergy Care? 🙂

ejmi89
9. kvě 2017

Zdravim potrebuju radu, mam malou tri mesicni holcicku asi mesic jsem kojila pak jsem prisla o mleko, v kojeni vse v poradku. Pak jsme nasadily sunar taky nebyl problem po case mela z neho zacpu tak jsme zkusily hipp ale za nedlouho se ji udelaky skarede suche krusty po celem tele nejvic nabrisku a loktech, v obliceji se cela loupala tak dr rekla ha tak jsem nasadila hipp HA chvily dobre ale zda se ze se to pomalu vraci navim ma ridkou zelenou stolici a vypije mi pouze 4krat za den 150ml. Dr i delala test na alergii kravske bilkoviny a rekla ze jedna hodnota je trosku zvysena ale ze by to zatim neresila. Muzete mi poradit?

jobee
15. srp 2017

Ahoj,
Nemel by nekdo zajem o Nutrilon Allergy Care pri ABKM? Maly se osypal, musim poridit bez laktozy. Odebrana 1 davka, prenecham za 150,- (exp. 2018/7)
Omlouvam se, ze pisi sem, ale rikala jsem si, ze tady by se nekomu mohl hodit (na bazaru jsem zadnou skupinu nenasla)

crazys
14. pro 2017

Ahoj holky,prosím o radu. Malá je na od začátku na OMM je jí 7,5mesice teď už tolik mlicka neodstrikam a ona moc prikrmum nedá,takže jsem potřebovala aspoň 1-2 dávky um,ale co jsem zkusila Sunar,Beba HA tak vše do 2h vyzvracela a hned se i pokakala,objevili se jí v obličeji červené flíčky a na loktu červené suché kolečko,když jsem se zmínila u Mudr. Takže ji jen mliko nesedlo a mám zkusit nutrilon ha,ale já už se bojím. Chuderka pak potom zvraceni je úplně hotová. Myslíte,že by mohla mít alergická??Omlouvám se,já s tímhle nemám vůbec zkušenost. První dcerka byla od začátku na um a vše dobrý. Jestli zkusit ten allergy care..uz je mi z toho do pláče 😭

makky1310
14. pro 2017

@crazys u syna se projevovala alergie ekzemem. Tak at ti dr predepise ten nutrillon alergy care. Nam predepisuje dvojku a baleni mam za 1,5kc🙂. Syn byl tedy kojeny a na alergii jsem prisla ja sama az taky kolem 7mesice. Predepsala nam ho i jen pri mem podezreni, ted uz to mame potvrzene od alergologa.

beruska951
31. pro 2017

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat malý má už asi třetí týden zelenou stolici jako špenát s příměsí hlenu, mohla by to být alergie na BKM?? Malý má 4měsíce plačtivý není on je už od narození kliďas a teď to není iné. Jenom před kakáním mi přijde že je taký neklidný ale potom zase v pohidě. Kolem pusinky je trochu olezlí ale já si myslela že to má od toho jak pořád slintá. Jinak žádné příznaky nemá, akorát teda ještě včil dostal rýmu ale nevím jestli to může souviset. Myslíte že to může být alergie na BKM?? A když vysadím mléčné výrobky za jak dloho může přijít zlepšení??