Jak se učí dítě, které mělo novorozeneckou žloutenku?

kettynka1234
21. pro 2012

Maminky, mám otázečku. Mělo vaše malé děťátko novorozeneckou žloutenku a skončilo pod světlem? Jak se ve škole učí? Má nějaké problémy s učením? Ptám se proto, protože můj nejstarší syn měl ve škole menší problémy a šli jsme do pedad. psych. poradny ( když se narodil, měl žloutenku a skončil na 24 hodin pod světlem). Druhý syn chodí do druhé třídy a má větší problémy ve škole. Po návštěvě pedag. psych. poradny následovalo vyšetření na neurologii a následně nás poslali na EEG a pak znovu na neurologii. Malej měl žloutenku větší a byl 24 hodin pod světlem a pak ještě dalších 12 hodin pod světlem. A tak začínám přemýšlet, jestli nemá nějakou souvislost s tou žloutenkou. Naše roční dvojčátka žloutenku měli slabou a pod světlem nebyly. TAk uvidíme, jak jim to ve škole půjde. Jak jsou na tom věše děti? Máte také nějaké školní problémy? Děkuji Ketty

iluss
21. pro 2012

@kettynka1234 obě moje děti byly předčasně narozené a měly hodně silnou novorozeneckou žloutenku, tak byly v inkubátoru pod světlem týden. Ale myslím, že to nemá nic společného s tím, jestli se dítě ve škole dobře učí nebo ne. Dcerka (3 roky) chodí teď do školky, ale je na všechno strašně moc šikovná a chytrá, rychle se učí i dlouhé básničky a písničky a je celkově psychicky velmi vyzrálá.

kettynka1234
autor
21. pro 2012

@iluss V předškolním věku byly kluci také moc šikovní, od básniček, malování, skládání,..... ale v tom školním věku se začali nějaké ty obtíže objevovat. Ona vysoká žloutenka může poškodit mozkové buňky ☹

jandl
21. pro 2012

Jestli se děti narodí v zimě,kdy je krátký den a slunce často ani nevyjde,tak nestačí postýlku posunout k oknu.Pak se to "vylepšuje" světlem.Přečti si,co všechno způsobuje očkování,co obsahují vakcíny.Přečti si,co je napsáno pod pojmem "složení" v potravinách,které kupuješ.Pokud už víš,co je to cukr,umělá sladidla,konzervanty,barviva,........pak se omlouvám,že poučuji.Některé děti tráví spoustu času u televize,chybí jim pohyb.

bara74
21. pro 2012

🙂
@kettynka1234 Moje obě děti (dcera 18 a syn 10) se narodily na podzim a měly novorozeneckou žloutenku.Dcera je bez problémů na střední škole a učí se velmi dobře a syn má do dneška samé jedničky. Myslím, že se žloutenkou to nesouvisí. 🙂

bara74
21. pro 2012

@jandl Teda to je kupa dětí. 🙂 🙂 To musí být super. Gratuluji.

evaviki
21. pro 2012

@kettynka1234 nesuvisi..ja som bola pod svetlom dlhsie ako tvoje deti dokopy a celu ZS som presla bez ucenia. To som zacala az na strednej..