Jak se zbavit zadní rýmy?

katuska85
11. led 2009

ahoj maminky jestli tedy někde už tohle téma je tak se omlouvam,já ho nenašla.Chtěla bych se zaptat,nevíte náhodou jak se účině zbavit zadní rýmy?Kapeme Vincentku,zvlhčujeme vzduch,odsáváme.Při normální rýmě nám to pomáha ale při té zední která nejde osdát je to k ničemu ☹ Děkuju za rady

evikuu
11. led 2009

Nám strašně pomohla mořská voda STÉRIMAR 😀 MÁ SUPER ROZPTYL A JDE TO AŽ DOZADU, CHVILKU ČEKÁM A PAK ODSAJU. Tak ať se toho brzo zbavíte!!!

katuska85
autor
11. led 2009

evikuu děkuju za tip.hned v pondělí letím do lékárny a vyzkouším

misa84
11. led 2009

ahojky, nam bohuzel nepomohla ani ta morska voda ☹ koupili jsme zvlhcovac vzduchu, malinko to zabralo, ale jakmile ho vypneme, zase chrochta. dr. rikala, ze se to snad zlepsi s koncem topne sezony, takze si jeste asi par mesiců pockame. nemate nekdo jeste nejaky tip, prosim?

berunka
11. led 2009

holky a jakou pouzivate odsavacku?my do doby nez jsme koupili odsavacku na vysavac jsme tou do pusy skoro nic neodsali a mala chroptala porad.po tom co odsavame pres vysavac uz je to mnohem lepsi a to jsme zacali v patek navecer.uz po prvnim odsani se ji viditelne ulevilo a ted nechropti ani v noci.byli jsme i u doktorky protoze mela zvysenou teplotu a krome morske vody ve spreji nic jineho nepouzivame.takhle malinke deticky se ani moc ladovat leky nemaji.a zvlhcujeme vzduch takovou tou lampou co vytvari paru a davam na noc plinku na topeni.takze holky jdete do odsavacky na vysavac.ja jsem se toho nejdriv bala ale malicke to vubec nevadi neplace a behem par vterin mate rymu vytazenou a opravdu to taha i tu zadni 😉

fifinek
11. led 2009

Ahoj malý měl rýmu hrozně dlouho, vyzkoušela jsem všechno,ale nakonec pomohly kapky Otrivin, opravdu doporučuji.

berunka
11. led 2009

na ty kapicky pozor radsi konzultovat s lekarem.uz je to preci jen lek ne jen morska voda a nesmi se pouzivat moc dlouho.ja jsem nasi male radsi zadne kapicky samovolne nedavala.musis byt trpeliva a odsavat treba kazde 2 hodinky 😉

fifinek
11. led 2009

Předepsala mi je doktorka,ale než jsem mu je dala, tak jsem zkoušela právě takové ty mořské vody, Libenar a tak a nakonec jsem mu dala ten Otrivin a bylo po rýmě 🙂)

jabber
11. led 2009

On se dělá i Otrivin pro děti, ale když jsme se nemohli dlouho zbavit rýmy a dcera taky pořád tak všelijak chrochtala a chroptěla, tak jsme párkrát dali homeopatický nosní sprej Euphorbium Compositum (na radu naší dětské mudr) a za pár dní bylo po všem 🙂

jabber
11. led 2009

A samozřejmě jsme pořád pořád odsávali odsávačkou na vysavač - ta už nás od atb zachránila několikrát 🙂

vrana
11. led 2009

Ahoj holky, pro miminka od narození je možné použít nasivin: http://www.nasivin.cz/cs/produkty/nasivin-001/ Můžou se používat max. 7 dní.
My s rýmou bojovali taky a na odsávačku na vysavač nedám dopustit. Pak nám ještě pomohlo podložit postýlku pod hlavou (postavili jsme ji na knížky, nebo jde dát polštář pod matraci), prostě aby měla hlavu výš, za hlavu jsem jí pověsila mokrou plínu a na topení mokrý ručník. Ale chce to vydržet, i u miminek trvá rýma až 14 dní 😖 -

vrana
11. led 2009

Jo a ještě k té odsávačce, jak píše berunka odsávat každé dvě hodiny. Taky na to bacha, protože odsávačka vysušuje sliznici, takže je dobré jí do nosánku kapat právě třeba Libenar, je to jen fyziologický roztok.

dukie
11. led 2009

Jak píše vrana, odsávačka sliznici vysušuje... my byli na ORL poučeni, že nejlepší postup je prostříknout nosík, třeba tím Sterimarem, chviličku počkat, aby mělo čas to trošku "rozpustit" soplíky, pak odsát a nejlíp ještě prostříknout (tj. zvlhčit sliznici), třeba pak už jen Vincentkou. 🙂

Rozhodně je potřeba odsávat, nejlépe prý takovou tou vysavačovou odsávačkou (je podle naší lékařky z ORL nejlepší, odsaje prý i to, co je vzadu, protáhne všechny kanálky...), dokonce i preventivně alespoň jednou za den (tj. i v případě, že zrovna žádné chroptění atp. není slyšet...).

Nám zadní rýma už dvakrát zadělala na zánět středního ucha, takže každý den prostříkáváme a odsáváme, pravidelně ráno, někdy i večer. 🙂

Chce to fakt trpělivost. Prý se toho prcci sami často zbaví někdy kolem půl roku, tak nevím, no...

berunka
11. led 2009

my pred odsatim pouzivame morskou vodu,krasne sopliky rozpusti a zvlhci nosanek.a tim vysavacem odsavate fakt tak vterinku 😉

katuska85
autor
11. led 2009

my taky používáme odsávačku na vysavač.na tu normální rýmu nám pomáhá ale na tu zadní vůbec.kolikrát Eliška uplne chrochtá tak jí stříknu Vincentku za chvilku se snažím odsát ale nevysaju prostě nic 😔

andy80
11. led 2009

Ahojky, tak na zadní rýmu, které jsme se nemohli dloooouho zbavit zabrali až antibiotické kapky, které nám napsala mudra.

konoupek
11. led 2009

Andy a jak se prosím tě jmenovali?Malá se toho taky nemůže zbavit,vysavač nám nepomáhá,zkoušely jsme Vincentku,dr. nám napsala Pamykoin kapky,ale ty malá nesnese,takže nevím už co s tím ☹

lenkazdenek
11. led 2009

Ahoj,nám na to zabraly kapky co nám předepsal doktor a dělaly je přímo v lékárně, trvalo to po těch apkách už jen pár dní a v pohodě

andy80
11. led 2009

Pamycon, ale byli na předpis

geminis
11. led 2009

ahoj holky,

ohledně toho odsávání pozor. nedoporučuje se moc často, tak 2-3x za den. Čím víc se odsává, tím více hlenu se tvoří...
Já odsávám většinou před jídlem...aby se holky v klidu najedly.

A na vysavač můžete použít i tu normální odsávačku na ústa, nemusíte rovnou kupovat tu na lux.
Modrý kryt nasadíte na vysavač, hadičku s modrým koncem ucpete prstem nebo uděláte uzlík a druhou hadičku dáte do nosánku.

Úplně nejlepší na rýmu, kdy hleny nutí i na kašel, je inhalátor, my máme pariboy junior. Ten dělá divy, jenže jedna naše slečna ho nesnese na ústech :(

Taky se nám osvědčila jak mořská voda Stérimar, tak i kapky otriven, inhalat babyx kapky na pyžamko a olynth aromatherapy do zásuvky. Ten ale nechávám zapnutý jen asi 3 hodiny, je dost aromatický.

Každopádně je to vždy u malých dětí běh na dlouhou trať, když neumí vykašlat ani smrkat. 3 týdny i měsíc.

Tak držím pěstičky, ať nás rýma a kašel netrápí!

japonka
11. led 2009

tak my jsme byli poučeni, že odsávačka nahrazuje u malých dětí kapesník - tzn. odsávat vždy když je zapotřebí. Já mám ted jen tu nejlepší zkušenost s přípravkem Sinupret ( je dobré u něj dodržet dávkování), který uvolnuje hleny a je fakt výborný.

Taky vím, že u myalých dětí může rýma klidně trvat i několik týdnů - bohužel ☹ .

Jinak mořská voda - taky super.

andy80
11. led 2009

taky si myslím, že odsávat, sice mi mudra říkala, že ne, ale beru to podle sebe, že když mám rýmu, tak smrkám. Prcek, když neumí smrkat, tak to musím odsát. Zadní rýma se opravdu odsávat nemá, protože to prý nemá smysl, stejně se nic neodsaje a akorát se dráždí sliznice. Jinak to chce zvlhčit vzduch, třeba dát přes postýlku nebo poblíž mokrou osušku a v místnosti kde dítě spí by nemělo být přetopíno. Před spaním místnost vyvětrat. A když je hezky, tak chodit hodně ven na vzduch.

andtka
12. led 2009

My máme zadní rýmu snad od narození. Dr. říkala, že je to normální a pokud nemá malý vysloveně nic v nosíku, tak neodsávat, ale já stejně někdy odsávám tou odsávačkou na vysavač. Chce to tu nosní dírku i podržet ve vrchu, pak to víc odsává.

Chci se ještě zeptat. Ta vincentka, to je ta normální, co se i pije, nebo nějaká speciální?

katuska85
autor
12. led 2009

ahoj andtka ta vincentka je přímo nosní sprej,prodávají ji v lékárně.U nás stála cca90Kč

berunka
12. led 2009

holky rozhodne bych nepouzivala tu normalni odsavacku na vysavac.doktorka se uplne zdesila kdyz se ji na to manza v poradne zeptal.rozhodne to nedelejte.nema to regulaci sani a muzete miminku ublizit. myslim ze ty tri stovky nikoho nezabijou a je to uplne uzasna vec 😉

kapulet
18. led 2009

Ahoj holky, tak my máme rýmu cca celou zimu, používáme odsávačku na vysavač a taky jsme byli poučeni odsávat vždy když je potřeba a řídit se tím jak by jsme potřebovali my sami. Dnes jsem objednávala tu odsávačku na baterky, prý se s ní dá odsávat během spánku kdy nás to trápí nejvíc (malá se neustále budí) a taky ať můžem jezdit ven. Jinak si to u nás předávají holky mezi sebou, už jsme od vánoc nebyli venku, Mudr. zakázala starší dceři (4 roky) ven, tak to chudák i malá bývá doma. Když se konečně udělalo hezky tak chytli horečky obě najednou ☹ k těm kapičkám na hustou používáme Nasivin pro mimča a na zvlhčováni vincentku nebo od nivei zvlhčovač sliznice od 3 měsiců.
tu normální odsávačku na vysavač určitě ne, kvůli té regulaci, která zabraňuje tahání mandliček.
jinak všem usopleným držím palečky ať se rýmy zbavíte co nejdřív. 😉

fim
19. led 2009

Nám byl doporučen na zadní rýmu i Mucosolvan - obecně rozpouští hleny, aby usnadnil vykašlávání, tudíž rozpustí i tu zadní rýmu a ta pak jde vysát. 😉

radka.m.
19. led 2009

andtka-ta vincentka ve spreiy je úplně tosamé,jako vincentka v láhvi,my jsme koupili tu ve spraiy a lahvičku jsem schovala a ted kupuju v lahvi a vždy jenom doleji,jinak ještě lepší účinek má vincentka,když se pravidelně každý den pije,je hnusná,ale fakt zázračná.

lu777
19. led 2009

tak u nás pomohlo jedině homeopatikum Pulsatilla

jinak vysávačka na vysavač je výborná, ale u té zadní rýmy nám nepomohla ani s moř. vodou, Libenarem, Vincentkou, Otrivinem atd.

leuse
19. led 2009

ahoj holky, pokud ještě kojíte, tak na zadní rýmu je dobrý mateřský mlíčko. Jednou jsem se dívala na Sama doma a byla tam nějaká doktorka a radila to nejen na zadní rýmu, ale i pokud teče miminkám z očiček, že prostě mlíčko je léčivé. Tak to zkuste, mému synovi je 9měsíců, teď mi dva dny chrochtal v noci a nic jsem neodsála, tak jsem jeden den prokapávala mlíčkem a už se to krásně spustilo a jde to raz šup odsát. 🙂 tak to zkuste, nic to nestojí 🙂

geminis
19. led 2009

berunka,
pokud máte vysavač s regulací sání, nepořebuješ žádnou special odsávačku na lux. reguluješ si sání tím. máme to měsíce prověřené. holky teď už samy ukazují na vysavač, když mají plný nosánek. takže jim to nijak neubližuje!
ale padlo to zde už mnohokrát, co doktor, to jiný názor--naše mudra si normální odsávačku na lux nemůe vynachválit a sama nám to ukazovala.