Jak se zbavit zadní rýmy?

katuska85
11. led 2009

ahoj maminky jestli tedy někde už tohle téma je tak se omlouvam,já ho nenašla.Chtěla bych se zaptat,nevíte náhodou jak se účině zbavit zadní rýmy?Kapeme Vincentku,zvlhčujeme vzduch,odsáváme.Při normální rýmě nám to pomáha ale při té zední která nejde osdát je to k ničemu ☹ Děkuju za rady

misule82
25. říj 2009

Tak my prý máme taky zadní rýmu. Malá chrochtá už přes 14 dní a už týden má hleny v kakání. Také jste to některá měly, že by byly hleny ve stolici? Jinak používáme libenar a vysavač, kterým nic nevysajem. Vůbec se to nelepší☹

eatygrenee
25. říj 2009

nám vysavačem taky toho moc vysát nejde :( ☹

petja
26. říj 2009

Homeopatiku Sambucus nigra (Bez černý) 9CH.Rozpustit a podávat kapátkem 3*denně např 3 kapátka.Můžeš si to rozpustit na celý den např 3 globulky.Na druhý den už musí být určo zlepšení.

ojo
12. led 2010

Ahojky...tak my máme asi zadní noční rýmu 😲 Tomáš má teď lehčí virozu a v noci hrozně chrochtá, když dýchá klidně, tak je to ok, ale jakmile začně kašlat a snažit se hodně nadechovat, tak chrochtá a nejde mu to a budí se ☹
přitom přes den vůbec žádný chrochtání a i když rychle dýchá nosem, tak v poho 😕 ...dr. nám doporučila Nasivin pro děti...tak kapu 3x denně, po chvíli zkusím něco odsát vysavačem a následně vytřu vincentkou, abych zvlhčila sliznici...ale neodsaju skoro nic ☹

v noci dávám mokrou plenu nad hlavu i na topení, má podloženou hlavu a přijde mi, že to nezabírá ☹ se bojím, aby mu to pak nešlo do uší nebo tak...máme teda mezonetový byt, že chodíme spát nahoru, ale nahoře máme větší procento vlhkosti než dole, tak by se mu v ložnici mělo dýchat lépe, ne?? 😅

maceek
15. led 2010

Ahoj holky, mám dotaz k té Vincentce - to používáte sprej i na malé děti (cca 1 měs.) nebo je lepší koupit kapátko a do každého nosíku kápnout 1 kapičku ?? Ten sprej mi na mimi přijde dost nešetrný.

ojo
15. led 2010

macku, já teď používám sprej, ale od narození jsem používala Libenar a kapala....takže asi lepší nejdřív kapat 😉

ojo
15. led 2010

nebo jestli nemáte vyloženě rýmičku, tak stačí namočit vatovou tyčinku a vytřít nosík 😉

petkula
15. led 2010

ja jsem pouzivala od zacatku sprej, nema nejakou ostrou hranu - ta spicka je zakulacena. Neprislo mi to nejak nebezpecne. Tim sprejem se to dostane asi i dal do nosu, nez kdyz to kapnes - myslim 😅

aleachim
15. led 2010

holky, já než jí odsávám nosík, tak jí do něj stříknu vincentku, chvíli nechám působit a pak to jde v pohodě. Ona ta vincentka to pěkně uvolní. Bez toho nám to taky moc nešlo. Pak ještě stříknu po odsávání, aby měla tu sliznici zvlhčenou.

Jinak stříkám od mala. Nejdříve jsem kapala, ale to hrozně nesnášela, když jí to stříknu, tak jí to nějak zvlášť nevadí.

makyna12
15. led 2010

holky kdo bojujete s rýmou nejlepší je pořídit do bytu zvlčovačku vzduchu...fakt na to nedám dopustit. U nás ty rýmy jsou nastřídačku..jeden to chctí, když už je dobrej tak to chytí malá..ale od té doby co máme zvlčovačku tak je za 2 po rýmě. Kápnu libenar a po chvilce odsaju...nejlepší ta odsávačka s těma dvěma hadičkama jak se odsává pusou...tu hadičku se nebojte zavézt dál do nosíku..nebolí je to jen řvou, protože se jim nelíbí že se jim musí držet hlavička 😒
nebojte se kápnout nasivin je i pro kojence, ale až po odsátí nosu a garantuju, že máte zachvilku po rýmě. Pokud na to trpíte pravidelně tak je super solná jeskyně. Starší syn měl vloni 4 krát po sobě antibiotika kvůli zahlenění, teď za celej podzim a zimu nemarodil..chodíli jsme pravidelně napodzim a jaře do solný a v kombinaci se zvlhčovačkou to udělalo zázrak 🙂

pikusa
15. led 2010

Matyášek trpí dost na zadní rýmu....
měl už několikrát laryngitidu a ta pak přešla do rýmy....ted znova.Kamarádka mi půjčila ten zvlhčovač vzduchu a pomáhá....jak psala Makyna 😉
Makyno a díky za tip se solnou jeskyní 😉

makyna12
15. led 2010

není zač..je to to nejlepší co pro prcky můžem udělat. Jen se neboj toho, že po prvních tak dvou návštěvách se to zhorší, spustí se rýma a třeba k tomu začne kašlat, ale to se právě vyčistí dutiny a pak už je to ok..ze začátku to chce tak dvakrát týdně a poté jako prevenci jednou za týden...já s dětma chodila celej podzima teď začnu znova...ještě tak 14 a objednám to.

crca
15. led 2010

Ahojky,nevím jestli je to přímo zadní rýma,ale kluk mě příjde pořád takový zahuhňaný,nic neodsaju a ještě u toho řve jako bych ho trhala za nohu 😀 .......,ne,berte to s humorem 😀 je pravda,že u toho brečí,ale co se dá dělat,když je rýma,tak musí ven.Mám doma taky tu na vysavač a super věcička....,.před Vánocema,dostal,fakt rýmu a to co jsem mu teda tahala až bůhví odkud..........,to by mě normální snad nevytáhla,bohužel nakonec jsme skončili v nemocnici s laringitidou ☹ ,ale co chci napsat.....,měl fakt i hroznou hustou rýmu a tak jsem se v nemocnici zeptala jestli mají tu odsávačku na vysavač....,světe div se...,koukali na mě jak na zjevení 😀 a to jsou sestřičky v nemocnici na DĚTSKÉM!Prý,co to je,že už o tom mluvilo víc maminek,ale že vůbec nevědí jak to vypadá 😀 😀 Měli jen ty hadičky,sice bna elektriku,ale....,no,musela jsem s ním už druhý den jít,protože byl fakt plný.....,ten hrůzný zážitek co z toho mám do teď ,nebudu radši ani popisovat 😢 😢 do teď si to vyčítám,že jsem s ním na to šla,ale nechte dítě s rýmou 4 dny 😢 ,chuděra se tam pozvracel,jak to tam vrazili,tak mu pak trekla krev z nosu a řval jak prorvanej 😒 😢 a to měl být v klidu,kvůli tomu sýpání ☹ ,no asi jsem odbočila od tématu,ale jen jsem chtěla napsat;maminy kupte si odsávačku na vysavač,fakt je to super 😅

pikusa
15. led 2010

Crca...Mates měl právě poprvé laringitidu asi ve 3 měsících...v nemocnici jsme neskončili naštěstí,ale denně jsme museli k dr.na inhalace...
no a v úterý v noci zase...sípal,kašel ten štěkavej....tak jsem otevřela okno,prcka nabalila,položila na polštář aby byl vyvýšený a ráno šup inhalovat k dr.
My máme odsavačku na vysavač,ale i když slyším,jak chrčí,nic nevysaju skoro 😒
Maykno...u nás není,ale asi 16km odsud je....tak to prubneme....

kubaka
15. led 2010

jedině ATB kapkami do nosu. Je to mrcha a ráda se drží. Infikuje pak krk a točí se to dokola.

aleachim
16. led 2010

já se přidávám k crce, doktorka mi výslovně doporučila odsávačku na vysavač, že je mnohem šetrnější a výkonnější. Běžné hadičkové odsávačky dráždějí sliznici, což není moc dobré, a tak se i dřív doporučovalo odsávat jen, když je to nezbytně nutné. S tou na vysavač je to prý v pohodě, dítěti to nijak neubližuje (jen je to asi nepříjemné).

A s kapkami typu nasivin bych byla taky opatrná. Taktéž to dráždí nosní sliznici a není to nic moc dobrého. Nevím, jak u miminek(nikdy jsem nepoužila), ale sama jsem s tím měla ohromný problém. Skončila jsem na ORL, kde jsem dostala vincentku a stříkat do nosu, aby se mi to pročistilo, sliznice uklidnila a obnovila se normální funkce. Bylo to dost hrozné, protože jsem bez kapek do nosu nemohla usnout, ale teď už úplně v pohodě. Typla bych, že u miminek to bude podobné. A i dětská nám na rýmu doporučuje jen odsávat a stříkat vincentku nebo něco podobného. Myslím, že solná jeskyně musí mít ještě mnohem lepší účinek.

pikusa
16. led 2010

Aleachmin....Nasivin používám jen tak 3 dny max.ale pomáhá dost.....
ale dýl ne....

makyna12
16. led 2010

holky ještě mám jeden typ....aby jste nemusely kupovat drahé odasávačky na vysavač..tak právě stačí ta obyčejná hadičková za 20 kč a když z toho sundáte tu nádobku do které jdou ty nudle, tak to v pohodě navléknete na hadici od vysavače a má to stejný účinek. Hlavně nezapomeňte dát vysavač na min. výkon...

ojo
16. led 2010

no my jsme kapali Nasivin jen 5 dní...ono se asi víc jak 7 dní nesmí 😅 a ten nám taky dost pomáhal, vždy jsem po nějaký době začala odsávat...taky máme tu na vysavač a musela jsem být trpělivá...ono to vypadá, že nic neodsajete, ale třeba po minutě to tam začlo chrochtat a začla jsem vsysávat nudle, pak stříkla vincentku na zvlhčení a uklildnení sliznice...

my zvlhčovač asi nepotřebujeme, bydlíme na horách, moc se u nás netopí a vlhkost je tak 50%, což je akorát... 🙂 ale je to znát, když přijedu k našim, ty maj krb, který samo vysučuje vzduch, že trošku Tomáš začne chrochtat...Tomáš měl taky teď poprvé trochu větší rýmu...

takže radím zkoušet vysávat co nejdéle, mě přijde, že někdy odsávám i 5 minut, abych něco odsála, ale myslím, že to stojí za to, že mu tu zadní rýmu opravdu vytahám...Tomáš to zvládá v pohodě, vždy pustím televizi, aby na ni viděl a ta ho dost upoutá 😉

mikulka
17. říj 2010

Holky, a jak vysáváte zadní rýmu, když v nose není nic?
Někdo tady snad psal, že odsávat z pusy, to je divné, ne?

jarmisa
30. lis 2011

@evikuu Spreje s mořskou vodou jsou super, já dávám sobě i dětem Quixx, protože jsem si zjistila, že je v něm té mořské soli nejvíc. Manžel má štěstí, že na rýmy vůbec netrpí, nespravedlnost!!! 🙂 ale mně i dětem to zatím zabírá a jsme bez rýmy i v tomhle hnusným počasí.

maja3.s
15. led 2012

Maminky, zkouším obnovit diskuzi. Máme měsíční holčičku a už od porodnice válčíme s rýmou (teda dle mě).V porodnici řekli, že to rýma není, že mají mimča nateklou sliznice a že se to upraví. Pediatr zas řekl,že jsou to nevyzrálé chrupavky a může to trvat až rok, než se to upraví 😠
Každopádně kapu Lebenar, odsavačkou na vysavač odsaju něco malinko....ale prcek pořád chropí, nejhorší je to v noci 😖 Postýlku máme podloženou...suchý vzduch snad taky moc není...už nevím, jak bych jí pomohla, je mi jí hrozně líto.
Děkuju za rady 😉

veronnica
19. led 2012

Ahoj, meli jsme to taky, nepomahalo nic, museli jsme pockat, narodila se o tri tydny driv a tim pry to bylo zpusobene, v noci chrapala jak starej drevorubec. Preslo to az samo, neodsala jsem vetsinou nic.

veronnica
19. led 2012

@maja3.s Ahoj, meli jsme to taky, nepomahalo nic, museli jsme pockat, narodila se o tri tydny driv a tim pry to bylo zpusobene, v noci chrapala jak starej drevorubec. Preslo to az samo, neodsala jsem vetsinou nic.

maja3.s
20. led 2012

@veronnica ...děkuji za odpověď. A za jak dlouho to asi přešlo? Naše malá se narodila až po termínu...v porodnici mi řekli, že to tak bývá, že má po plodovce nateklou sliznici...porodní asistentka taky říkala, že to není rýma, že je to normální a přejde to...pediatrička že prej je to nevyvinutá chrupavka a může trvat až rok, než to přejde...ale už jsem z toho fakt zoufalá...v noci to byl děs...chuděrka děsně chropěla, měla jsem pocit, že nemůže vůbec dýchat...přitom když je v klidu, dýchá normálně, ale jakmile je rozrušená (třeba když se budí nebo sebou mele) tak fakt děsně chropí..ach jo ☹

veronnica
20. led 2012

Ze pry se jim to tam musi prizpusobit pobytu venku, takze at uz natekle a nebo nedovyvinute, proste si musi zvyknout na nove prostredi, trvalo to cca mesic a pul, tatinek se dokonce stehovat do obyvaku, ja se o ni bala, ale pritom pry jim to nijak jako neublizuje, neuvedomuji si to.

venuss
13. bře 2013

ahojky, mám měsíční holčičky a mají zadní rýmu a jak jim to stíká do krku, tak se jim nadavuje a dusi se. Jsem jak na trni a pořád je hlídáma nespím. můžete mi někdo něco poradit? děkuji

siskin
13. bře 2013

@venuss zbavuje se toho bohužel špatně, většinou je potřeba počkat, až to samo odezní ☹ Doktorka nám vždycky radila zvlhčovat vzduch v místnosti - buď zvhlčovačkou vzduchu nebo dávat mokré plínky přes postýlku. Taky vytírat nosík Libenarem, tj. trochu ho nalít na vatovou tyčinku a lehce vytřít dírky (ale to moc nepomáhá) a nebo zkusit stříknout do nosíku Vincentku junior, chvilku počkat a odsát přes vysavač.

smalda
2. kvě 2013

Ahojky,tak se k vám přidávám. my už máme od ledna 3 antibiotika protože máme takovou zadní rýmu, nejde nám to odsát, nepomůžou ani kapky, a nakone se to někde vrazí že buď nám pichali uši, nebo měla zánět hrtanu. takže nám doporučili odstrnit nosní mandle má je prý moc veliké a z důvodů toho nám to nejde odsát.tak zvažuji zda jít na operaci nebo ne, jestli nevede jiná cesta třeba homeopatika. Cpu do ní vitaminý, jí mnoho zeleniny a ovoce.prostě nevím co by už pomohlo

marty2008
8. kvě 2013

Ahoj.Tak mi mame stejny problem s Luckou a uz do ni nechci rvat zadny antibiotika tak jsme sli na mereni k homeopatovi a bere dlouhodobe lycopodium clavatum 9ch 5 kulicek v 17h(primo na nosni mandly).Plus pri ryme kalium bronchomicum.plus jeste pri nemoci 3krat denne vironal 6kapek.a doufam ze uz to zabere.Najdete te si v blizkosti homeopata at ji zmeri podle toho urci leky a davkovani.Jedno mereni nas stalo 300kc.