Jak se zbavit zadní rýmy?

katuska85
11. led 2009

ahoj maminky jestli tedy někde už tohle téma je tak se omlouvam,já ho nenašla.Chtěla bych se zaptat,nevíte náhodou jak se účině zbavit zadní rýmy?Kapeme Vincentku,zvlhčujeme vzduch,odsáváme.Při normální rýmě nám to pomáha ale při té zední která nejde osdát je to k ničemu ☹ Děkuju za rady

rymaa
5. črc 2013

ahojjte holky mně to moc nepomáhá já se stím trápímmm je t hroznéé ☹ nemůžu dýchat 😢 a když spim
vůbec se nevispim protože pořád musim smrkatt 😒 ☹ 😨 🤐 nrmůžu dýchat
😖

pepikslav
21. kvě 2014

ahoj muj syn ma taky zadni rymu ale jeste přitom chrape a nemuže moc dychat nosem mame medecinu proti alergii tak jestli mužete tak poradte dik.

sarks
19. črc 2014

Ahoj maminky, mám zkušenost se zadní rýmou. Sice ne u dětí, ale u sebe, trvá přes půl roku a nic mi nepomohlo, ani kapky s antibiotiky ☹ . Každou chvíli jsem se dávila, v noci úplně strašné a od toho jak mě to nutilo stále kašlat mě denně bolela hlava a v krku. Doktor mi nedokázal nijak pomoci, zvlhčovačka nepomohla,nos i krk jsem proplachovala v jednom kuse a jen to proteklo do krku, prostě nic. Před 4 dny jsem byla v lékárně a doporučili mi kapky Sinupret s tím, že to bude trvat tak týden určitě. Jsou to bylinky a je to i pro děti od 1 roku. Jsou trochu hořké ale buď je hned zapít nebo dětem dát na lžičku do sirupu.... Po4 dnech cítím velké zlepšení, rozpouští hleny a ještě léčí, takže z vlastní zkušenosti jen doporučuji. Snad pomohou i vám, hodně štěstí 🙂

santron
20. lis 2014

@sarks na kapyk Sinupret taky nedám dopustit,ale jsou bohužel až od jednoho roku,takže ne pro kojence.

breadfish
12. srp 2015

Já jsem na rýmu používala přípravky s mořskou vodou, resp. používám dodnes. Ředí hlen v nosíku a líp se pak smrká nebo odsává. A kapky Quixx Baby jsou určené i pro nejmenší miminka, dají se dávat už od narození. Vytírala jsem nosík kapičkami i jako prevenci.

breadfish
2. říj 2015

Doporučuji zkusit mořskou vodu - i v případě, že je třeba rýmu odsávat. Ona naředí ten hlen v nose a odsává se pak lépe. Dá se používat pro každý věk, pro miminko jsou třeba kapičky Quixx Baby s obsahem mořské vody, které se dají dávat hned od narození.

pistaoun
23. pro 2015

Odsávat,odsávat...často prokápnu kapičkama Quixx baby,aby se hleny naředily a šly lépe ven...

polistla
16. led 2016

Ahoj, vytkoušej sprej První pomoci od LR. Prostříkávat nosík. Pro menší děti, naředit Vincentkou. Je tam 83% Aloe Vera + bylinky (bez chemie). Jeho využití je velmi široké, ale mě zbavil rýmy za dva dny! Kdyby jsi chtěla více informací tak napiš.

polistla
16. led 2016

...a taky vařit čaj Cistus. Je to zázračná bylina, proti zánětům, plísním, oparům a na zvýšení imunity. Od podzimu do jara ho má pít celá rodina.

dindonka
16. led 2016

U nas nic nepomaha, syn 11 tydnu. Rymu ma uz mesic. Pres den je v pohode ale v noxi chropteni, je slyset ryma, nemuze dychat. Skoro nic neodsaju. Dr udelala vyter,vse je ok. Pry Nasivin, ten nepomohl, Fenistil kapky, taky nic. Ted jsem koupila phsiomer ten kdyz dam tak malicko odsaju. Uz nevim co dal. Poradite krome vrobku LR, tchan pro ne pracoval a mam na to svuj naroz

mrskato
26. led 2016

Ahoj holky, třeba to někomu pomůže - když má dcerka (4roky) zadní rýmu, téměř vždy se jí to vrazí do ucha a jedeme na píchání. Posledně mi doktor dal kapky do uší Otobacid, kapat vždy, když si začne stěžovat na ucho a nejen, že zánět už dlouho nebyl, ale vždy se jí ta rýma vyloženě spustí a může normálně smrkat. Zkuste se na to svých doktorů zeptat, je na předpis...

veverka16
20. bře 2016

Ahoj, náš 3 měsíční syn má patrně zadní rýmu už 3 týden. Vyzkoušeli jsme snad vše, Quixx Baby se mi teda neaplikuje dobře, s Libenarem je to mnohem lepší, ale jeho stav se nelepší. Spíše naopak ☹ nemůže spinkat ani papat. Holky poraďte, prosím. Mám pocit, že už se toho nikdy nezbavíme ☹

mogwaika
20. bře 2016

@veverka16 ahoj, asi se moc poradit nedá, jen ty obecné věci, klín do postýlky, pokud kojíš, tak prolévat nosík odstříkaným mlékem, vlhko a chlad. Rýma je běh na dlouhou trať, dcera jí jako miminko měla dva měsíce v kuse. U nás to mělo málem fatální následky, takže chápu, že Tě "pitomá" rýma trápí...

fori
20. bře 2016

Me ted na orl doporucili kapky Sinupret.....za nas super....14 dni silena ryma, pak zase zelena...uplna fosforka....po 2 dnech skoro bez rymy.... A pak stejne dali ant. Protoze mela v nose nejaky bacil....ale kdyz jsme se nasazovali byla uz uplne bez rymy.....

haneloreee
21. dub 2016

Moje mládě má tuhle zadní rýmu měsíc, vysaji bílý hlen, dýchat může v poho.... co nám zabírá je větrat, kapat libenar, drahej Quixx nám nepomohl, a odsávat... pomalu se ji to lepší...čerstvý vzduch dělá zázraky... 🙂 Čím je starší tak je to lepší, je více pohyblivější...to taky určitě pomáhá... počítám že do 14 dní snad máme po ní... Očkovaná i tak byla a nehoršilo se to...jen v případě, když jsem ji málo oblíkla a začala pšikat...

lucays
24. dub 2016
lenia87
13. zář 2016

Holky jak se pozná ta zadní rýma, naši kluci přes den úplně v poho neni vubec nic slyšet a večer po mlíku chrochtají jak blázen... ale když usnou tak je to zase o něco lepší.. je to ono? Odsát nic nejde..☹

angel456
25. říj 2016

Naše malá má rýmu a kašel už 2 roky, nová p. doktorka konečně zjistila, že je alergická (ještě se neví na co), ale teď má hustou, hnusnou v nosánku i zadní... z nosánku krásně vysmrká a vystříká, ale ta zadní hustá ji v noci steče na do krku a ráno to vypadá šíleně, jak se až někdy dáví, když to vykašlává, neumí to ještě vyplyvnout... Doktorka jí chtěla dám ATB a pamykon, což je mi proti srsti (bez teplot, CRP v normě) tak vystříkáváme pořád mořskou vodou a ještě má ACC long pro děti a vidím veeeeeeeeeliké zlepšení, rýma se jí spoustila šíleným způsobem (což je super), ale tekutější, čiřejší, lépe vysmrkatelná, mnohem lépe se jí vykašlává a vysmrkává... a tím pádem jí nikde neleží a nic se moc nemnoží, ale přirozeně se odplaví... a ještě jsem vysadili tak na týden mléko a mléčné výrobky (zahleňují a možná je na to i alergická)

angel456
25. říj 2016

@lenia87 můžou být na to mlíko alergický... alergie se tak prý projevuje

ivetas01
25. lis 2017

Ahoj, mohu se zeptat, jak poznám, že se jedná o zadní rýmu? Mám dvouměsíční dcerku, dnes v noci ze spaní občas zalapala po dechu, jakoby zahekala ale spinkala dál, když dýchala ráno nosem, bylo slyšet, jakoby tam něco bylo, plný nos, odsávačkou jsme skoro nic neodsáli, ale třeba teď spí a ani není slyšet že dýchá. Vyčetla jsem, že někdy to tak u miminek Je, že chrochtají, protože mají zúžené dutiny. Je možné aby měla zadní rýmu, a přitom třeba teď úplně tišše oddechovala? Když chvílemi chroptí a chvilemi ani není slyšet že dýchá? Nebo u týmy těžké dýchání přetrvává bez přestávky? Děkuji za odpovědi.

aktakd
25. lis 2017

Ahoj, nas syn v prvnich tydnech, mesicich taky v noci chrcel, obcas zalapal po dechu (vypadalo to hrozive), pres den to bylo vic v pohode. Doktorka to na rymu nevidela a poradila nam at podlozime matraci, aby mel hlavu vys nez telo. A to pomohlo. Tim jak lezel na rovine, vracelo se mu mleko do dutin a pak chrcel. Novorozenci pry nemaji uplne vyvinutou zaklopku a tak se jim mleko muze vracet. Nevim, jestli by to mohl byt I vas pripad, ale takova je nase zkusenost.

ivetas01
25. lis 2017

Děkuji za odpověď 🙂 A myslíte, že je možné, že by ji to z těchto důvodů začalo až teď, když ty první týdny jí to nedělalo?

ivetas01
25. lis 2017

Mám první miminko a jsem z toho celkem vyplašená, přece jen, když tak malé dítě špatně dýchá..