Jak srazit horečky přes 39,6°C, když má dcera zimnici?

baris
24. čer 2013

Dobrý den,

moje dcera (skoro 5 let) má od pátku angínu. Vyletěly jí horečka přes 39,6°C, v sobotu jsem s ní byla na pohotovosti - dostala ATB Ospen a na horečku jí dávám dětský Ibalgin (jiné dětské sirupy okamžitě vyblije). Ale pořád má vysoké horečky, od pátku nic nesnědla 😨 A navíc má pořád zimnici. I těch vedrech je doma v tričku s dlouhým rukávem, mikině, dlouhých leginách a ještě je zabalená v peřině. Takže studné zábaly nebo koupání ve vlažné vodě je pasé.

Proto jsem vás chtěla poprosit - nevíte ještě o jiných způsobech, jak srazit tak vysoké horečky?

hakanka
24. čer 2013

Ještě se dají zkombinovat léky na teplotu s antihistaminiky (léky proti alergii), ale vzhledem k tomu, že má pořád zimnici bych radši zavolala vaší dětské doktorce a poradila se s ní. Chudinka malá, ať jí je brzy líp, to vám to léto hezky začalo.

edeltraut
24. čer 2013

Pokud sirupy zvrací, tak bych dávala čípky. Kombinace Paralen a Nurofen, na střídačku po 4hodinách - tu dobu většinou neztrácí účinek. Ať je berušce co nejdřív dobře, taky jsme min. týden bojovaly s horečkou.

paolin
24. čer 2013

Zkuste octové zábaly. Ty se dávají jen na ruce a nohy. A místo sirupu čípky. Ať je brzy dobře!

pajaaaa
24. čer 2013

Ahoj, syn ( 5 let ) trpí na vysoké horečky. I přes 40. Vždy když má nad 39, podám tak čtvrtku nebo půlku diazepamu proti případným křečím + pak nurofen nebo panadol. Ale je jen na předpis myslím a dobré to probrat s vaší doktorkou.

mvmk
24. čer 2013

Aconit 6 CH kazdou hodinu, zabal na lytka a vlnene ponozky, at je male brzy dobre 😉

andy80
24. čer 2013

V pěti letech už by to chtělo klasický prášek Paralen 125 (dětský). Mám také pětiletou dceru a když měla nedávno třídenní horečku kolem 39 tak doktorka říkala dávat půlku Paralenu 500 + 1 Paralen 125 nebo 2,5 Paralenu 125. Pokud by po čtyřech hodinách horečka znovu vystoupala prostřídat to s Ibalginem 200. Vypočítala jí dávku paracetamolu co má dostat, abychom horečku srazili. Sirupy už jsou pro pětileté děti slabé.

honzulka
24. čer 2013

Zkoušela byc spíše tablety..mě děti ty sirupy vyhazují od mala..hlavně panadol,toho bylo asi moc v tý jedný dávce..tableta je menší a střídala bych po těch 4 hodinách nebo i zavolat na pohotovost a poradit se..

paulie
24. čer 2013

Já mám tedy staršího "jen" 4leťáka, ale pokud má horečky (a že je má téměř u všeho), tak mám připravené Nurofen a Panadol (čípky, sirupy případně blindí) a pokud se mi nedaří horečku srazit Nurošem, po třech hodinách dostává Panadol (a takhle střídám do té doby, než se mu uleví) ... v každém přípravku je jiná léčivá látka, takže se dají takhle vzájemně kombinovat (ověřeno od několika mudrů).
Dále u nás pomáhají octové ponožky, chvilkové studené zábaly nohou (lýtek) a předloktí, homeopatika (malý je v horečkách tzv. Belladona) a kdyby bylo vážně zle, tak klasický studený zábal na tělo, ale to už je fakt mazec ...
Taky se mi osvědčilo pití něčeho studeného - malý miluje jablkový džus, takže mu jej dávám do sklenky se spoustou ledu a brčkem ... upíjí po chvilkách a vypadá, že mu to pomáhá ... (zrovna máme za sebou promaroděný víkend 😅)

Držím palce, aby bylo malé co nejdřív dobře!

marton
24. čer 2013

Před 2 týdny kluci prošli taky angínou s horečkami.Sráželi jsme panadolem a za 4hod.paral.čípek,plus atb Ospen. V kombinaci s atb by měla mít už zítra klid.Jinak bych volal doktorce.A hodně pít.Přeji brzké uzdravení.

petrusew
24. čer 2013

střídat paralen s ibalginem nebo nurofenem. Zábaly v případě, kdy nemá studené končetiny. Zimnice nemusí být překážkou, pokud má teplé ruce a nohy(dlaně a chodidla). Jídlo jí nenutit, důležitý je přísun tekutin. Třeba i kuřecí vývar bez masa či zeleniny, jen vodu. Ono jí to musí, chuděrku, strašně bolet. Ať je holčička brzo zdravá!

luthien.k
25. čer 2013

Pokud není dítě celé horké, pokud má některé části těla chladné - končetiny, tak se zábaly dávat nesmí!!!! Zimnice je znakem toho, že horečka nedosáhla ještě svého vrcholu a nemá se ochlazovat a já do té doby teplotu ani nesnižuji léky. Pěkný článek, i o tom, že dětem a jejich imunitě můžeme dost prospět, když překonáme panickou hrůzu z horečky: http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky nebo také http://zdravi-vitalita.blog.cz/1111/dulezitost-...
Jinak angína je dost nepříjemná a bolestivá nemoc. Tam bych, ale ne kvůli horečce, zvážila Nurofen čípky kvůli bolesti...

antarres
25. čer 2013

my máme se zvracením také problém,y dávám jedině čípky, střídáme čípky paralen a nurofen....mají také nově čípky Nurofen pro starší děti, mají rychlejší účinek...ať je malá brzy fit...

jaku
25. čer 2013

Osvědčil se mi již u starší dcery a nyní u syna (5,5 roku) rozpouštěcí tablety na jazyk nurofen. Je to 100mg, sice píší od 6ti let, ale v lékárně mi řekli, že 100mg už může. Je pomerančový, ihned se rozpustí, nemusí se zapíjet. Jo a tablety jsou jednotlivě balené, takže lze mít i pro případ i na cesty.

silvapokorna
24. bře 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

To znám. Mladší teď byla nemocná a měla střídavě horečky, pak jen teplotu, pak zase zimnici a zase teplotu a opět skoro 40tku horečky. Hruza. Nestíhala jsem jí zahřívat a pak zase srážet teplotu. Hodně jsem ji hlídala a pravidelně tu teplotu měřila. Jak byla přes 39, tak jsme srážely. Naštěstí jsem se naučila už měřit novinkou infračerveným teploměrem Thermoval duo scan. Hodně mě od těchto nových teploměru odrazovali, ale teď jsem za něj opravdu ráda. Je to raz dva a vím, co dělat nebo nedělat. Pokud malý nesnese sirupy, tak zkusit ty čípky, pokud dovolí. Nebo mu ten sirup naředit vodou, třeba pak nebude tek těžký. A ty octové zábaly jsou taky super. Jinak hodně hlídat teplotu, měřit každou hoďku a střídat třeba Panadol baby a něco dalšího.

poupe
27. bře 2014

Teď řešim zrovna u syna horečku, u nás je problém, že mu nezabírá -nurofen a ibuprofen, jen paralen, takže to nemůžu kombinovat, už jsem zkoušela octový ponožky a ochlazovat ve sprše, teď spí a čekám až si vezme paralen, angínu nemá, nastydlej neni, jsou mu 4, jako nevim co mu je, minulý týden to samý, ale lehčí průběh, v16h měl 39,6, po koupeli 38,8 😝

mtmtmt
23. pro 2015

Dobry den chci jse zeptat mam 6 mesicni miminko a ma horecku a tak jse chci zeptat co nahorocku pomaha u takoveho miminka a podle jake teploti jse mam ridit kdyš jsemu strcila teplomner do zadacku mnel 38.0 a kdyš jsemuto zase dala teplomner do podpazdi mnel 36,7

prostenika85
23. pro 2015

@mtmtmt Ahoj, v zadečku je teplota vyšší, než když měříš v podpaží, proto se od naměřené teploty odečíta půl stupně. U miminka teplotu 37,5 nesrážej. Tak do 38-38,5 se nepodávají léky. Jen prckovi teplotu pravidelně měř, jestli nestoupá a podávej mu tekutiny. Měl by se z toho dostat sám 🙂