Jak udržet batole 20 dní po operaci jen v leže?

boobinka
19. lis 2009

Maminky, ktere jste meli podobnou zkusenost, prosim o typy jak zabavit a hlavne udrzet 18 mesicni batolatko na luzku po operaci?
Mame naplanovanou operaci, budou mu operovat mocovou trubici a celkove provedou i plastiku pindiku - ma vrozenou vadu hypospadii. Po operaci musi 20 dni jen lezet a uz ted nevim jak zvladnu takove zive ditko udrzet na luzku a hlavne v leze.
Jak jste to zvladali? Urcite nejake oblibene hracky na zabaveni, ale hracky ho nebavi vecne...

knobloska
19. lis 2009

Chudinka, to je imi líto. Boobinka jen ležet? No to si nedokážu vůbec představit. U nás zabírá TV nebo videa na youtube.

boobinka
autor
20. lis 2009

TV tam bude, ale krome reklam nic nesleduje. Jedine DVD s teletubbisem, takze ty s sebou berem.
knobloska, ano jen lezet. Budou mu rezat uplne cely pindik a udelaji mu pocas lezeni v nemocnici vyvod z mocoveho mechyre primo podbriskem.
Jeste me ted napadaji knizky, leporela.... cim ho jeste zabavit, nevim jak zdlouho bude mit svazany rucicky aby si nesahal na ranu a nevytrhl hadicky... uz ted mi z toho beha mraz po zadech ☹

megee
20. lis 2009

boobinka tak to ti holka nezávidím...mám doma taky aktivní batole které nevydrží 5 min. v klidu sedět tak doufám, že tohle nebudu muset nikdy řešit ☹

krizulka003
20. lis 2009

My byli na operaci s moč.měchýřem když bylo malému rok a půl..v Brně na Černém poli...malý měl hadičku z pindíka tři dny ☹ ...nesměli jsme taky moc chodit,hlavně ze začátku...někdy mi ho sestřičky musely přivázat i k postýlce..malý si pořval,unavil se a pak si v klidu hrál nebo spal...bylo to náročné..i ty 4 dny..byla tam maminka která to řešila že synka i s postelí přivezla do herny mezi děti a on se víc zabavil...nevím jestli budete celou dobu v nemocnici nebo i doma..ale 20 dní,to je fakt moc...třeba bude moct za pár dní i na chlíli z postýlky...jinak,já bych se asi zeptala i doktorů,protože tohle je skoro nemožné,takto dlouho udržet dítě v leže na posteli..třeba budete dostávat něco na zklidnění aby byl malý ospalejší a míň aktivní...moc držím palce ať to zvládnete..

beruthiel
20. lis 2009

Co takhle divadlo? Marionety, nebo maňásky. To by ho třeba mohlo na den, dva zabavit.

boobinka
autor
20. lis 2009

beruthiel... zkusim neco usit a odzkousim jeste doma jestli ho manasci zaujmou. nevim nevim 😖
krizulka003... jdeme take do Brna na Cernopolni. Jsme uz po konzultaci, politoval me, ale vydrzet to musime. 19 dni bude vylozene lezet, pak bude moc na chvili vstat. Pak, pokud se zvladnu naucit o nej pecovat , tak nas pusti s hadickami domu.
Krizulko... jeste se te zeptam, kdy jste tam byli, jak to bylo s ubytovanim a chovani personalu? Dekuji

garfieldmail1
20. lis 2009

Zkoušej Vojtíškovi už teď častěji pouštět pohádky, co jsou pro jeho věk, jako třeba Krteček. Pouštěj mu dokolečka jen jednu pohádku, uvidíš, že ho to za chvilku zaujme, pak přidej další... To teletubbies ho v takové situaci asi brzy omrzí ☹ Jinak zkus poprosit kamarádky, ať ti půjčí na těch pár dní hračky svých dětí, aby měl stále něco nového, co ho zaujme 😉
Maňásci podle mne budou mít úspěch 😉
Přeju hodně trpělivosti, a hlavně ať je operace úspěšná a rychle vám to pak uteče 😵

luckahr
20. lis 2009

boobinka, to je hruza, to si absolutne nedovedu predstavit ☹ asi hloupej a zbytecnej dotaz, ale ta operace je nezbytna uz ted? Asi jo, vid 😒 Tak jeste treba zkusit nejakou tu kreslici tabulku, modelinu, jinak youtube si myslim, ze by ho mohlo taky hodne zabavit🙂, my koukame na Barneyho, Tomaska, apod............ a i spousta pisnicek pro deti. Urcite by to na nejakou chvili taky pomohlo. Drzim palecky, at uz je operace za vami a dobre to zvladate.

boobinka
autor
21. lis 2009

garfieldmail1... dekuji, manasky zkusim usit, udelam mu divadelko 🙂
Jenom nevim zda tam budou mit DVD prehravac, abych mela jak pohadky prehrat 😒

luckahr... na youtube se take divame, prave na ten teletubbies a červenýho traktůrka, ale na dvd mame jen teletubbiesky. A youtube je pres internet, notebook je tam pristupny jen po dohode s osetrujicim lekarem, tak s tim nepocitam na 100%.
Inak operace je opravdu nezbytna, pry se provadi do 2let a navic mu pindik neustale hnisa ☹

Kazdopadne vsem dekuji za typy a povzbuzeni... mame to na unor, ale uz ted se potrebuji vnitrne pripravit ☹

krizulka003
21. lis 2009

Boobinka: předpokládám že budete na chirurgii,urologii jako my..My tam byli dvakrát,poprvé jsme byli sami na jednolůžku,to měl malý půl roku..za rok jsme tam byli znova ale už na dvoulůžku..do 2 let dítěte ti ti pobyt hradí pojištovna...jestli jse byla někdy u nás v UH.hradišti na dětském tak asi zažiješ šok jako já...vybavení pokojů nic moc,(ale třeba budeš mít štěstí na jeden ze tří pěkných pokojů)klid na oddělení žádny.. a na jídlo si musíš chodit do jiné budovy,malého samozřejme necháš sestrám...poprvé mi tam aDámek plakal...po druhé jsem si tam na ty 4 dny dovezla svoje jídlo,lednice tam je...bufet je v přízemí...s tím jídlem mě to docela štvalo,když tam dovezou jídlo pro děti tak nevím proč nemohou přivézt i pro mamče... 😒
Přístup se mi taky moc nelíbil..tady v Uh.ti doktor vše vysvětlí,tam na to nemá čas,vizitu ani nepostřehneš..to jen proletí..sestry jsou některé fajn ale jiné ti dávají najevo že jsou operační oddělení a tudíž se tu s nikým nemažou...docela jsem si tam i pobrečela.. ☹
co se mi tam moc líbilo,byla ta herna,deti si tam hodně pohrají a je tam moc sympatická paní učitelka 🙂
já od mala nemocnice nesnášela,takže možná proto mě to tam hodně deptá,vždycky zhubnu..a dávám se pak týden dohromady..
moc vám drží palečky..jestli můžeš napiš termín kdy nastupujete..at na vás můžu myslet..

megee
21. lis 2009

krizulka já tam s malým byla taky a na sestřičky ani doktory si stěžovat nemůžu..dr. vždy vysvětlil co jsem chctěla vědět a nikdy mě neodbyli když jsem přišla přímo za nimi se zeptat...sestřičky taky super...pomohly a poradily se vším, malýho kdykoli pohlídaly bez problémů....jen to jídlo je fakt dost blbý, že musíš do jiný budovy

krizulka003
21. lis 2009

Ještě sem chtěla napsat aby ses nebála,doktoři jsou tam fakt kapacity...nás měl pan doktor ZERHAu,a moc fajn je i pan doktor Husár..my tam jdeme ted 8.12 na kontrolu...
Moc tě obdivuju už ted co jste si asi už museli projít..my měli podle vás uplnou banalitu,,
byl tam taky chlapeček co měl od narození pytlíčky na bocích a dělali mu plastiku moč.měchýře...chuďata děti...

megee
21. lis 2009

boobinka co si pamatuji tak já měla na pokoji dvd přehrávač přímo v televizi ( snad pochopíš nevím jak to popsat 😅 ) takže dvd jsem si mohla pouštět.

pokoj sice nic moc, ale dalo se to vydržet (je fakt že jsme tam byli jen 3 dny)

boobinka
autor
21. lis 2009

megee.. vim co myslis. Uz chystame zasobu pohadek na DVD 🙂
bohuzel jsem cetla spatne recenze na detske oddeleni, takze jsem smirena s tim, ze jakekoliv informace o stavu a prubehu leceni si proste vydupu.
Jeste by me zajimalo zda vas nechali i na jipce? a jak je to s jidlem pro batolata? On jeste neji tuhou stravu, jako jablko, chleba rozkouse, ale na obed dostava mixovane polevky se spoustou zeleniny a masa. Nutrilon taky stale pije... pristoupi na nasi stravu?

strouzek
21. lis 2009

čauky na takové operaci byli oba mojí bráchové zhruba v tom věku jako malej Vojtíšek a zvládli to oba,ani nevím že by mamka říkala že to byla taková hrůza je v posteli udržet. každopádně držím malému palečky a i tobě abyste to všichni zvládli 😉

luckahr
21. lis 2009

boobinko, tak to je jasny, no uz aby to bylo za vami. Hele ja si myslim, ze snad ve vasem pripade by to pouzivani notebooku melo byt jasne dovoleny, v ramci uzdravovani a zachovani klidu ditete 😉
teda s tim jidlem to je pekne na prdlacku 😝 , to by se mi chtelo chodit do jiny budovy 😒

ronie
21. lis 2009

boobinko, to máte před sebou těžké chvilky, já jen k tomu jídlo, byla sem s Julinkou v nemocnici a všechno sem si sebou vzala včetně ohřívačky, takže sem žádné jejich jídlo pro ní nechtěla, oni třeba nutrilon nedávaj jen sunar atd. děti jsou zvyklý naskleničky tak sem měla zásobu skleniček a ohřívala na pokoji, případně u nich v kuchynce v mikrovlne, taky sem měla sebou termosku kterou používám nonstop, doní teplou převařenou vodu..děti co jedli polévky a maso zeleninu to měli rozmixlé a nalité v lahvi s dudlem 😕 ale každá nemocni je v tomhle určitě jiná, já jen že bych si to vzala sebou a na jejich jídlo se vykašlala. POkud jde o tu JIPku tak to netuším a zajímalo by mě to, snad ti dovolí tam být s ním 😒 držim palce 🙂

krizulka003
21. lis 2009

boobinka:stravu tam přispůsobí malému,i mléko mě dělali,nevím jestli je to tak pořád,ale musela jsem říct kolik malý za den vypije za den a jaké mléko a oni to dovezli už ve flaškách,udělané a když jsem potřebovala tak mě to ohřáli..
jinak jsem si tam ale vezla taky nějaké ty přesnídávky,jogurty,jídlo ve skleničkách , atd...malý byl moc vybíravý,když mu nešlo to jejich tak sem vytahla naše.. 😉
s jipkou nevím jak to tam je..my tam nebyli..ale myslím že by tě u něj měli nechat... 😉

megee:neříkám že se tam tak chovali všichni doktoři a sestry...bohužel asi jsem trefila zrovna na ty ne moc ochotné a taky jak už jsem psala byla jsem tady z UH asi trochu rozmazlená,tady jsem si fakt nikdy nemohla stěžovat..i když chápu že v brně mají fakt víc fofr... 😉

megee
21. lis 2009

boobinka mě se hned jak nám dali pokoj ptali co už malej jí a jaký mlíko pije..takže v pohodě

na jipce byl malej jen chvíli po operaci normálně nechávají přes noc (byl s kýlou v 6 měs.) ale strašně jim tam řval tak mi ho dali zpátky na pokoj...být na jipce s ním, ale bohužel nemůžeš , mohla jsem se tam na něj podívat, ale jen na chvíli ☹

krizulka to je jasný...já zase asi měla štěstí na fajn dr. i sestry takže jsem si nestěžovala

megee
21. lis 2009

jinak nutrilon tam mají takže to nebude problém a na mixovaný jídlo se mě ptali jestli to chci do flašky nebo lžičkou a myslím, že by ani neměl být problém s vlastním jídlem...což bych i doporučovala jelikož na sváču dávali malýmu jedině banán s piškotem 😀 a na oběd jakousi šílenou zeleninovou polívku a mě přišla taky pořád stejná, ale nevím byli jsme tam jen 3 dny

meleri
21. lis 2009

chudáček batolátko malé, s tou operací a s vývodem.... 😢 😢 držím palce ať to zvládnete! 🙂

boobinka
autor
21. lis 2009

Uz ted mi beha mraz po zadech...
Vydim to tak, ze Nutrilon, kojenecke vody, flasky, polevky a vse co se tyce jidla vezmu z domu.
S tou jipkou nevim nevim... nekdo pise ne, druhy ano. Asi zalezi na jakeho dr narazime. 😒
Plinky nevim kdyz tam bude mit hadicky, tim se zabyvat nebudu.

meleri
21. lis 2009

tak hlavně ať to co nejrychleji uteče! a nemůžou vás pustit dřív?

megee
22. lis 2009

boobinka plinky vám kdyby něco dají než si třeba koupíš nebo necháš dovízt, ale je fakt, že je asi potřebovat nebudete.

Tak vám přeji mnoho sil, rychlé pooperační uzdravení a hlavně ať to tam vydržíte a uteče vám to.

boobinka
autor
22. lis 2009

meleri: tych 20 dni je jistych, potom zalezi jestli zvladnu domaci peci s hadickami coz ted nedokazu rict.
megee: dekujem...

davdan
22. lis 2009

Jejda, teda nedokazu si to ani predstavit, bobecek malinkej. Malej byl na JIPce kdyz mel 14dni, pres den me tam nechali s nim, ale v noci jsem byla na normalnim pokoji. Budili me na kojeni. Mela jsem stesti na sestricky, vzdy kdyz prijel manzel, tak mohl byt taky celou dobu s malym, ale urcite zalezi na nemocnici a personalu. Jaksi jsme to zvladli v pohode, pac malej byl jeste moc malinkej.Ted nevim co bych tam s nim delala. Hlavne at vam to utece a jste brzy fit.....

iloha
23. lis 2009

Boobinka, neboj, děti to zvládají většinou lépe než rodiče. Já sice nemám zkušenosti s pindíkem, ale ¨s operací obou očiček, a obavy byly skoro zbytečné 😉
Určitě bude mrňousek dostávat nějaké lehce tlumící léky, takže si myslím, že knížky a dvd s teletubbies a maminka na blízku bude stačit. 😉
Budeme ti držet určitě všechny pěstičky a neboj, brzy budete doma a fit 😉