Jak vypadá vyšetření batolat na gastro?

milik75
8. kvě 2009

Ahoj holky, muj syn jako kojenec trpel nejspis na reflux, aspon se to nasi pediatrcce zdalo. Na vysetreni nas ale neposlala, pry z toho dite vyroste. Ted mu je 20mes a zadne priznaky refluxu uz nema, ale od narozeni trubkovite kasle. Volala jsem na alergologii a tam mi rekli, ze se jedna nejspis porad o reflux at se radsi driv obratim na detskou gastroenterologii. az pote na alergologii. Na gastro jsme objednani az na mesic, udelaji nam sono a vysetreni z krve atd., tak se ptam, zda-li s tim mate nektere zkusenosti.? Jak vysetreni probiha, co ten trubkovity kasel atd. Diky moc za vsechny rady!

lienka55
8. kvě 2009

Nam robili tiez vysetrenie ci maly nema reflux.Prebiehalo to tak,ze mu urobili sono a potom po sone som ho mala nakojit,alebo ak pije umel.mlieko tak musi vypit to.Potom mu robili dalsie sono s plnym zaludkom,to trva tak 10-15min. a tam uvidi ci ho ma alebo nema.Nam reflux nepotvrdili a s kaslom ti asi neporadim.
Urcite vyhladaj odbornikov ti ti poradia viac.Drzim palce.

danu
8. kvě 2009

ahoj, my mame reflux od narodeni ale uz vobec negrckame a trubkovity kasel nemame a ani sme nemli. Teraz ma Ella 22 mesiacov a uz amme len uplne slaby. Reflux nam krvou nevysetrovali len sonom, dieta sa musi tesne pred sonom napit co najviac aby videli ci ma reflux, na to nezabudni 😉

skus sa pozriet aj sem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

strociatka
8. kvě 2009

ahoj, moja mala ma stale masivny reflux a vysetruje sa uplne na lacno (babo pred vysetrenim nesmie nic papat ani pit) - to urobia prve sono a potom ta poslu nakojit, alebo napit: staci mliecko alebo cajik, rozhodne nie kase ani nic tuhe a hned nato urobia druhe sono - to bud potvrdi, alebo vyvrati reflux. Len nechapem ten odber krvi pre reflux??? ved z krvi sa reflux neda zistit.. Tiez nechapem, co ma trubkovity kasel spolocne s refluxom?!

milik75
autor
9. kvě 2009

Me na gastru rekli, ze trubkovity kasel muze byt zpusoben take nevylecenym refluxem, protoze jak dite pali zaha, tak mu tam neco vadi, tak proto tak vykaslava. Ze nam vezmou pro jistotu i krev, tak nevim, co vsechno chteji zjistit prece jen synovi budou skoro 2 roky, takze to vysetreni je asi podrobnejsi, nez u kojencu. Kazdopadne diky moc za rady!!

mikulka
16. srp 2010

Ahoj holky, zajímalo by mne, kdy se vám refluc uklidnil, nebo úplně ztratil. Nám jej nikdy neprokázali, ani neposlali na vyš., ale malý od narození blinkal a ještě teď min, 2x do týdne blinká a hodně.
U něj je problém, že sám málokdy krkne. A když nekrkne, poblije se.
Když náhodou krkne sám, taky se dost často poblije z toho, jak krknul!
Už jsme z toho unavení, je už tak velký (22. měs) a já ho musím pořád nosit na krkání jak mimino.

POradíte, zda se může jednat o reflux, taky jste měli problém s krkáním a kdy to zmizelo? Mám chtít vyšetření?

barbuc
16. srp 2010

@mikulka ja bych zazadala o nejake vysetreni, asi by mi to nedalo jestli je to porad reflux.Malá mela taky reflux, na vysetreni jsme teda nikdy nebyli, ale blinkala fakt hodne, to byly gejziry...spravilo se to v 8 mesicich,to uz jen obcas ublinkla a v 9 mesicich prestala uplne.

mikulka
17. srp 2010

@barbuc A jak vám zjistili, že jde o reflux, bez vyšetření? Taky jste měli problémy s krkáním?

draga
17. srp 2010

@milik75 ahoj já ne ale moje kamarádka byla teď s 3 letým chlapečkem právě s podezřením na reflux ...jako malej jí nikdy neblinkal. ..ale pořád kašlal, byl zahleněný...zadní rýma...tak jí tam poslala alergoložka ...normálně šli na sono bříška, nesměl předtím čůrat, jinak to nic neobnášelo jen ležet v klidu...doktor prý byl hodný a kouknul jim na všechno...ledviny, srdíčko 🙂, prý když už tam je...opravdu mu diagnostikovali reflux...

mikulka
17. srp 2010

@draga díky, že jsi napsala, tak to je dobrý, když to vyš. probíhá takhle. A neříkali, zda to někdy zmizí a kdy?
Můj malý nekašle a zahleněný není také, nikdy nestonal... Tak nevím.

lilithka26
19. srp 2010

@milik75 ahoj, u nas bolo tiez podozrenie na reflux, lebo mala nechcela pit mliecko, mala iba 2 mesice. Zistili jej tichy reflux, takze nevracala, len sa jej to natravene vracalo do pazeraku, a palilo, ale nevygrcala. Ked sme dosli na vysetrenie, dr. mi nakazala ju nakrmit a potom jej robila sono. Tam to bolo vidiet aj mi to ukazovala, ale povedala ze to nema take silne aby som s tym nieco robila. Spomenula AR mlieko, ale to je vraj nechutne, tak sme s tym nic nerobili. Teraz ma skoro 10 mesiacov a nezda sa mi ze by sme mali problem. JE skoro kompletne na tuhej strave a to asi dost robi, na vysetreni sme odvtedy neboli. LEn ked si grgne tak niekedy vidim ze sa tak zatvari ako aj ked bola mala a mala to. Ten kasel sme nemali.

lilithka26
19. srp 2010

@mikulka to urcite nie je normalne. Dupni si a vyziadaj vysetrenie. Mas na to ako matka pravo. Normalne jej povedz ze ju ŽIADAŠ O VYŠETRENIE! Mala som s malou vela zdrav. problemov poviem ti ze keby som to nevzala do svojich ruk, tak na tvoje dieta kazdy kasle. Je to hrozne ale je to tak. KEd som sa ozvala zrazu sa vysetrovalo a zistovalo, a aj zistilo

draga
24. srp 2010

@mikulka jí doktor řekl, že to v podstatě vyléčit nejde, že se to upraví (ale už ne úplně) nebo se to později dá operovat...

halime
26. črc 2011

moj maly ma tiez reflux a dost mi kasle, je to nebezpecne? su na to nejake lieky???

nelinka0401
26. črc 2011

@halime ahoj.no neviem na toto sú asi neni lieky.Záleží aký tip refluxu má.niekedy sa to deťom upraví.Tvoj maličký je ešte malý.Co ti povedala na to doktorka??Dola si s ním na gastroendoskopii??Ja som tiež s mojím malým absolvovala toto vyšetrenie.tiež mi po jedle vyvrátil.Nič mu nezistila.Malý mi stále chrapčal.a robí to až do teraz.povedala,že z toho musí vyrásť 😒

halime
26. črc 2011

@nelinka0401 no zijem v anglicku a tuna si z toho velku hlavu nerobia, trosku sa mu v poslednych dnocch zlepsilo, ale vsimla som si ze pokasliava, asi ho drazdi zaha, jak sa mu to mliecko vracia. Ale vsimla som si ze uz nevraca mlieko hned po jedeni ale uz len taky tvarozcek s vodou asi do hodinky. Priatel omylom kupil ine mliecko riskli ssme to a zmenili sme mu ho a po tyzdni sa mu na maxa polepsilo. To mlieko je pre neho idealne. Predtym som davala take koomfortnejsie pre deti s kolika mi a zapchami a asi bolo pre neho moc huste lebo mi vracal este viacej ako predtym. Vysetrenia sa tuna nerrobia, aspon dokial male pribera a ako tak sa drzi, doktorka mi povedala ze vsak ta diagnoza je zretelna aj bez vysetreni. A ze treba len vydrzat garantovala mi ze po tretom mesiaci sa mu zlepsi. Tak uvidime. Trosku som sa vystrasila lebo som citala ze reflux a dlhodoby sposobuje zapaly dychacich ciest a pod. Tak neviem ci to mam nechat tak lebo tuna doktori to je jedno velke fiasko.

8petule8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nelinka0401
27. črc 2011

@halime no niekedy to robí aj mlieko.Pre každé dieťa je dobré niečo iné.Možno mu bolo moc ťažké.Ale aj mne malý niekedy tak odgrgne,že mu aj niečo vide. 🙂 ale to neznamená,že má reflux.Tu to s doktormi nie je o nič lepšie.ked mi takto malý zvracal,začala som mu dávať Nutrilon A.R.1.to je pre deti čo častejšie zvracajú.Ale môže to mať aj z toho,že je chorí.mne tak pri nádche vždy vyvrátil,čo zjedol..Ale mám šťastie,že mám takú super doktorku,že ma všade poposielala.Aspon sme mohli vylúčiť reflux.Radšej sa skús popýtať doktora.Nech ťa poposiela po vyšetreniach.aspoň budeš mať istotu,že si pre drobca všetko urobila 🙂

halime
27. črc 2011

@nelinka0401 neli tu je trosku iny zdravotny syste m a na vysetrenie ma nikto len tak neposle dokial to nebude naozaj vazne ... a ze reflux ma to viem na 100%, lebo mi to potvrdila health care visitor ktora sa o nas stara na klinike. nebyt jej zapisov v maleho knizke doktorkaby ma zase odpalkovala

nelinka0401
27. črc 2011

@halime tak vám obom držím palce nech sa mu polepší a nech to spolu zvládnete 🙂

halime
27. črc 2011

@nelinka0401 dakujem snaz\im sa byt trpezliva a preckat to prve troj-stvor mesacne obdobie lebo jestrasne nespokojne babatko kvoli tomu, nemoze poriadne spinkat, musime ho nosit na rucickach po krmeni vo zvislej polohe alebo ho posadit do trosku zvislej polohy ale aj tak ho dlho nemozem nechat kvoli chrbatiku, ved sa stale vyvyja a rastie ..... tak sa snazim byt pokojna, nestresovat, ponosit ho, poprezliekat zakazdym jak sa skucka atd ... horsie je ze nikde s nim pomaly nemozem, lebo v kociku mi spi tak po 20 minut a potom sa zobudi a place v kuse alebo zase vracka a chodi mu ten obsah bruska hore dole .... chuda, nastastie v sobotu prileti kamaratka s malou na prazdniny a prinesie mi gastrotuss, tak mu asi zacnem davat polovicnu davku tohoto a uvidime

petaov
23. zář 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak u vás proběhlo vyšetření na reflux? Řekli mi, že malý má vypít 10 minut před vyštřením 100ml čaje, či vody, ale je jen kojený, takže to do něj nejspíš nedostanu. Dětská sestra mi řekla, že když tak mám odstříkat mléko a dát mu napít to, ale prý je lepší čaj... Nemohly jste mimčo přímo nakojit? Nevím, kde bych si tam v čekárně přihřála láhev s mlékem. Asi jí šlo o to, abych věděla, že vypil min.100ml, ale malý pije dost, tak bych ho raději jen nakojila. Trvá to vyšetření dlouho? Máme jít taky na krev..., zjistili vám z krve něco? Díky