Jak vypadá zánět středního ucha?

sarinkam
5. dub 2010

Jak vypada zanet strednih ucha? Kluk 4 roky se zacal budit a brecel ze ho boli ucho. Ma trochu rymu. Bolelo ho to ucho na kterem spal. Volala jsem na pohotovost, kde nam doporucili jet do nemocnice. Jel s nim manzel, ja jsem doma s druhym deckem. Tak jsem čekam s cim prijedou..

lenkavano
5. dub 2010

ssarinkam my měli zánět středního ucha často,pokud malýho bolelo ouško tak se mu v nemocnici do něho podívají a napíšou mu antibiotika v sirupu a kapky do oušek zřejmě otobacid.neboj antibiotika rychle zabírají moje děti už druhý den nevěděly že měly bolavé uši,ale pozor antibiotika se i tak musí dobrat.

sarinkam
autor
5. dub 2010

Dik, tohle je synova prvni vetsi nemoc, tak jsme z toho vykuleni. Jo ale teplotu nemel..

lenkavano
5. dub 2010

sar to je dobře že neměl teplotu,chytli jste to v zárodku a tak to nebude tak zasažené.na noc mu dej kapesník na ouško nahřátý a převaž mu to at má ouško v teple.uvidíš ráno už to bude dobrý. 😉

sarinkam
autor
5. dub 2010

No oni byli s tatou od stredy u babicky, vse v pohode, akorat jsem si vsimla ze babicka dala Davidovi takovou pletenou cepici co profukuje,( jsou v ni velke pletene diry) ale nechtela jsem to komentovat, abych nevypadala že jsem proti tchyni zaujata. A taky kolikrat uz Dvid behal bez cepice , kdyz jsem prisla odp z prace a nic se nedelo..

lenkavano
5. dub 2010

sar může to mít od té rýmičky a nebo chytl někde průvan,může to být jen chvilička a zánět se utvoří.mohl ofouknout klidně i dříve.

hanah_2002
6. dub 2010

Ahoj, u nás vypadal zánět středního ucha tak, že Tomík měl týden rýmu, pak sem si myslela, že je po rýmě, ale začal mít teploty pře 38, v noci plakal a říkal že ho bolí pusinka 😕. Na ouško si vůbec nestěžoval a ani jednou si na něj nesáhl, sahal si pořád do pusy. My byli zrovna v nemocnici a mě ani ve snu nenapadlo, že má oboustranný zánět středního ucha. Dr. si myslel, že má buď zápal plic, ale pro jistotu nás poslal i na ORL a tam řekli tohle.
Tomovi to píchali celkem třikrát a protože to bylo všechno komplikované (díky jeho jiné nemoci), tak mu nasadili antibiotika Klacid (což se obvykle na zánět nedává) a kapky do uší. Antibiotika ale nezabírala, tak mu začali po týdnu píchat penicilín do zadku a ten do dvou dnů zabral naprosto spolehlivě.
Takže když se to pdchytí včas a dají se antibiotika, tak to bude brzy v pohodě.

sarinkam
autor
6. dub 2010

Holky. dik za odpovedi a podporu.
Na te pohotovosti mu to ucho vycistili, rikali že to neni ani na pichani ani na atb, rymu mel fakt minimalni, jak prijeli domu lehl a spal az do rana, za dva dny kontrola u mudr. Dnes rano byl v pohode, tak sel i do skolky, rekla jsem at kdyztak zavolaji, kdyby byl problem.

lenkavano
6. dub 2010

sarinkam tak to je fajn.snad jsme ti alespon trošku pomohly 😉

nanda
6. dub 2010

Ahoj holky 😉
Tak ja se pridam se svou troskou do mlyna 😉
Mam dva kluky-Stepanek je v poho ale Ondrasek trpi na zanety strasne moc.Zrovna ted se lecime s oboustranym zanetem str.ucha 😖 Na levem ousku ho uz mel15x a rtoho dobre 13 praskle a na pravem 12x a taky praskle.Oboustrany mel asi 7x 😖 ☹ ☹ ☹ Ma to cca od 21mes.vzdy strasne brecel a jak mu to prasklo tak se u ulevilo a byl klid ☹ Museli jsme na ORL a tam dostal ATB-Klacid,Ospen-penic.v sirupu.To ma zrovna ted.Na pohotovosti nam vysvetlil dr.ze jak je malicky tak ma jeste tlustou Eustachovu trubici a do te se mu z nosohltanu dostane do stredousi dostane ryma a pak mu to praska.Bohuzel je bez teplot takze jsme na to kolikrat prisli fakt az kdyz mu tekl z ouska hnis ☹ 😖 😖 😖 Byli jsme dokonce v Motole na tahani nosnich mandli pac v MB to takhle malickym detem to nedelaji a mel v levem ousku grometku ☹ ☹ ☹ a stejne uz to ma od operace po 4x-je i ockovany uz zdarma pac to mel tolikrat na pneumokoka a stejne se mu zanet vraci ☹ ☹ ☹ Jo a pozor dulezite upozorneni-je to dedicne-ja i manzel jsme na to jako maly trpeli,ale nikdy pry to nemuze byt z toho ze by mu nafoukalo do ucha-je to pry mitus,horsi je kdyz mu tam natese voda-tak asi tak ode me.Preji vsem at jsou prcinkou Ok a ouska a ani nic jineho je netrapi 😉 🙂

sarinkam
autor
6. dub 2010

No s tou vodou to by mohlo byt- koupali se oba a bylo tam nejaky splouchando. Myslis, ze by se to projevilo hned tu noc? Jinak ve skolce v pohode, odpol vyzvedaval manzel a ptal se jak bylo pri spani a pry vsechno v pohode. Ted uz spi asi 1,5 hod a nebudi se.

Pomohli jste mi, dik 🙂

vercasv82
7. dub 2010

Ahojky holky, jen bych chtěla připojit jednu praktickou věc, která se může hodit - nás se doktorka na ORL ptala, jestli malá normálně pije (z flašky, z prsu), že kdyby měla zánět v oušku, že by jí nešlo tahat a pouštěla by se, protože to moc bolí.

janulle22
25. zář 2010

ahoj holky můžete mi poradit.... nevím co mi je... bolí mě strašně ucho, ale začlo to bolet zároveň se zubem... nebo spíš čelistí... už bolestí nevím co mám dělat, nic nezabírá... ☹ v uchu mám takovou ostrou bolest, před uchem zvětšené uzliny(asi) a teplotu 37... měla jsem teď dlouho asi 3 tydení rymu, kašel... může z toho ucha bolet zuby a čelist...?

beruska2x
25. zář 2010

@janulle22 muze ale nemusi to byt hned zanet stredniho ucha ale "jen" zvukovodu.. mam to od porodu chronicky, nekdy je to desna bolest a nekdy to jde.. zajdi na usni daji ti kapky a masticku - kdyz to bude zle 😉
ale prejde to pak rychle...

janulle22
25. zář 2010

@beruska2x děkuji už tu brečím bolestí... ☹ zas si říkám, že kdyby to byl zub tak by mi zabrali nejake prášky a že jsem jich měla už dost a nic nezabralo, ani prašky co jsem dostala od zubaře na bolest, ktere zabraly okamžitě. po obědě jsem si myla vlasy a od té doby je to ještě horší... ☹

beruska2x
25. zář 2010

@janulle22 tak to se ti tam mohla dostat voda, sampon, to je pak desna bolest.. znam, vim, lituju te 😅 zkus pohotovost u nas v nemocce jsou na usnim fuuurt 😉 uleva je pak rychla...

janulle22
25. zář 2010

@beruska2x ono to bolí už včera ale po zom umytí je to děsná bolest. pojedem, nevydržím to 😔

beruska2x
25. zář 2010

@janulle22 tak dej vedet 😨

janulle22
26. zář 2010

@beruska2x takže zánět v uchu to nebyl... tak jsem mazala na zubní, tam paní dr milá jak kudla v zádech, vyvrtala mi to a poslala dom s atb ze v pondělí to doděláme a vyřežou mi 8 kterou ma ještě pod dásní a je na ležato... dobrý, dojeli jsme v půl 10 dom a šla jsem spat v půl 11 od půl 12 strašná bolest tvář mám nateklou jak balon a pojedu zas, nedá se to vydržet... ☹
děkuji že jsi napsala...škoda, že to nebyl ten zánět... ☹

beruska2x
26. zář 2010

@janulle22 chudaku ☹ me 8cky trhala zubarka uz 2 a uz nikdy, leda pod narkozou 😅 tak at to mas brzo ze sebou.. 😨

florentina
15. zář 2011

Ahoj holky, ráda bych oživila toto téma a poprosila o Vaše názory.
Malá má 8m a má od pondělka větší rýmu. V pondělí měla teplotu, ale jen jednu noc. U Mudr. jsem byla, řekla, že mám jen odsávat a zvlhčovat, že je jinak ok. Malá je vcelku v pohodě, ale je taková ufňukanější, ale to přisuzuji tomu, že jí není nejlíp. Zhruba den před tím, než začala ta rýma začala pokyvovat často hlavičkou ze strany na stranu /ale nebrečí u toho/. Myslela jsem si, že se naučila nějakou novou legrácku. Jenže od včera si stále i šahá na ucho a dnes i do ucha. Jako je samozřejmě více ufňukaná, ale jinak má náladu docela dobrou. Jde mi o to, že mě tak napadlo, jak vlastně začíná zánět středního ucha a zda ho pozná lékař již v počátku. V pátek jsme byly na prvním plavču, malé se to moc líbilo, ale tak si říkám, zda jí třeba nemohla zůstat voda v uchu či co já vím. Nechci z toho dělat kovbojku, ale nerada bych něco zanedbala. Nevím, zda mám jít znovu k doktorce s tím, že se malá chytá za ucho. Jako nemám problém tam dojít, ale třeba ho jen objevila a hraje si s ním...no nevím, tak prosím o vaše zkušenosti, názory...děkuji Flo

eloana
16. zář 2011

@florentina ahoj nas malej mel zanet str. ucha 3x prvni na 4 mesicich -rval hystericky celou noc a pak dobry -nevedela jsme co se deje az mu zacal tect hnis z ouska- podruhe rval tez celou noc na ucho si vubec nesahal ale kdyz mu to zmacknes za ouskam nebo primo zatlacis na ousko hrozne placou

crca
16. zář 2011

@florentina Je to jen několik týdnů zpátky a šla jsem k dr. s tím,že si nenechá sáhnout na ouško,nebo když jsem jí něco převlékala přes hlavu nebo se někde ťukla....koukla jí do ucha vzhledem k tomu,že jsem spíš měla podezření,jestli si tam něco nestrčila,tak nás hned poslala na ušní.Taky mě napadl zánět středního ucha,naštěstí měla jen podrážděný bubínek-ten týden bylo horko a byli pořád v bazéně a blbli tam,takže prý to mohlo být od toho.Dostali jsme kapičky a do týdne dobrý 😉 Být tebou zajdi klidně hned na ušní 😉

florentina
16. zář 2011

@eloana @crca holky děkuji za odpověď. Já to ještě včera konzultovala po tel. a bylo mi také řečeno, že bych to poznala podle toho, že když malé šáhnu na ušní boltec či za ucho, bude se ošívat a vztekat. Vzhledem k tomu, že jí jakýkoli dotek na uši nevadí, tak to zatím řešit nebudu.

eloana
16. zář 2011

@florentina ahoj urcite bys to poznala- me ucho tedy nikdy nebolelo, ale tchyne tvrdi, ze to je nesnesitelna bolest a opravdu malej celou noc vriskal kdyz usnul a polozili jsme ho okamzite vzhuru, jak to tam tlaci....

@crca jj to melůa dcera taky nekolikrat podrazdeny zvukovat to boli mene ale zato dlouho....
u zanetu str. ucha to pichnou a ulevi se. S timto nic moc delat nejde- my davali framykoin

prezdivkos
16. zář 2011

Ahojky, většinou to asi zjistit jde, ale z mé zkušenosti, malá měla horečku asi dva dny, jsem plašan, tak jsme jeli na pohotovost a tam nás poslali pro jistotu na ušní a byl to zánět na píchání... Ale malá neměla žádné příznaky, vůbec si na ouško nesahala, neměla ho citlivé, neplakala nic.. Asi jsme byli nějaký speciální případ 😉 a pak se jí to hojilo ještě dva měsíce 😢

eloana
17. zář 2011

@prezdivkos ono to jeasi vsude jine...my zas k tomu nemame vubec teplotu

florentina
17. zář 2011

holky @eloana @prezdivkos @crca...tak už zase trošku plaším. Ouško malou nebolí, ale zjistila jsem dnes, že má jedno ucho zevnitř, ale jakoby nahoře /né u zvukovodu/ pěkně červené. Chtěla jsem se zeptat, zda při těch zánětech, co děti prodělali, měli ouška nějak zarudlá...děkuji za odpověď /každopádně v pondělí stejně asi pro jistotu zajdeme k mudr./

eloana
17. zář 2011

@florentina muze mit zanet zvukovodu ne stredniho ucha

eloana
19. zář 2011

@florentina ahoj tak zrovna dneska malemu pichali ousko:(((cele dopoledne plakal -ma velkou rymu -jina vzdy mame zanet str. ucha po prevenaru

florentina
20. zář 2011

@eloana tak to mi je vás moc líto, tak ať se brzo uzdravíte..... u nás pořád rýma, ale uši ok...tak doufám, že se nám to vyhne i nadále. A jinak Prevenar máme také naočkovaný a po něm naštěstí žádné reakce. Teda vy na to pěkně trpíte a já myslela, že právě ten Prevenar by od toho /aspoň částečně/ měl chránit.