Jak vypadají neštovice?

milmic
30. zář 2013

Prosím, neviděly jste někdy tohle? 😕

Dcerce se tohle udělalo minulý týden tuším v úterý, přesně 8 pupínků. 4 u sebe na ruce a 4 na jednom spánku. Nikde jinde to nemá a ani se nic neklube. Nejdřív jen lehce červené, potom lehoučce oteklé jako po píchnutí včelky, ale úplně maloučko. A dneska to vypadá takto.
Nejdřív jsme si mysleli, jestli nezačínají neštovice, ale jí vůbec nic není, má jen těchto 8 pupínků. Alergická reakce to asi taky nebude, když to má už skoro týden. 😕

mima2867
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evulinkab
30. zář 2013

@milmic Jojo, takhle vypadají neštovice.
Nicmene pracuji ve školce a tam se v léte u pár dětí objevilo neco takového, mysleli jsme, že jsou to neštovice, jenomže bylo nám sdeleno(od doktorů tech dětí), že to neštovice nejsou ale nejaké jiné infekční onemocnění, bez teplot..pouze pupinky.Co to ale bylo, to už si nevzpomínám... ☹ 😉

evulinkab
30. zář 2013

A ješte jedna věc-jeden chlapeček mel plná záda takových pupínků a tam se zase jednalo o kousance od komára.

llluckaaa
30. zář 2013

Nechci, aby to znělo blbě, ale nemůžou to být štípance od blech nebo štěnic? 😅

milmic
autor
30. zář 2013

@evulinkab Tak teď babo rad....
@llluckaaa To mě taky napadlo, ale myslím, že se v tej době neměla kde dostat k blechám. 😕

chrisula
30. zář 2013

@milmic asi nestovice

llluckaaa
30. zář 2013

@milmic Mně se nezdá, že by to byly neštovice. Na to jich má málo... Navíc jak jsou pohromadě ve skupinkách na místech, které jsou dostupné při spánku. No těžké říct. Ale určitě to nebude nic vážného 😉 Jestli si chceš být jistá, tak neštovice se dají poznat podle protilátek v krvi.

melodygirl
30. zář 2013

To vypadá na neštovice. Na vrcholku jsou typicky propadlé. My máme průběh takový, že malá je má již 7 týden! Viděli ji dva doktoři, od začátku bez teplot, bez příznaků únavy, výsev opravdu mírný. První týden neštovic 5 malinkých, pak pauza 5 dní, další mírný výsev. Po 3 týdnu se zdálo být v pořádku, 4 týden klid, 5 týden jedna a 6 týden další. 7 týden opět cca 8. Já je chytla také, přesto, že jsem je v dětství prodělala. U mě už 4 týden. Výsev také mírný a pozvolný. Musím dodat, že kojím a údajně přecházejí protilátky z mléka, proto průběh mírný. Pokud je průběh mírný, mají prý tendence se vracet 😒
Jedna lékařka tvrdila, že je to prý nějaký jiný kmen neštovic, že se s podobným průběhem již setkala.

milmic
autor
30. zář 2013

@melodygirl Aha aha, už jsem někde četla, že mohou mít i mírný průběh.
Uvidíme, jak se to bude vyvýjiet dál a jestli to chytí i malinký. K doktorce se mi ji moc brát nechce, když je to takto pár pupínků, protože ona má vždycky plnou čekárnu nemocných dětí a zrovna jsme se z jednoho nachlazení vylízali celá rodina včetně prarodičů.... 😒

kacci
30. zář 2013

@milmic možná by na to doktorka měla kouknout. ještě mě napadla infekční nemoc ruka-pusa-noha (nemá něco i na šlapce?). Děti si to prodělaly přesně 14 dnů po skončení neštovic, všichni tři. Je to podobné a taky jsem měla pocit, že se jim neštovice vrátily...
Dr. by tě v čekárně čekat neměla nechat. Zavolej předem, může to být infekční, takže buď vzít přednostně nebo čekat odděleně od ostatních.

berenika39
30. zář 2013

@milmic tak ti v tom udělám zmatek🙂)))). přesně takhle to měl petr. teplota nic. jen byl tedy dva dny protiva, ale to jsem domyslela až potom. měl celkem osm pupínků, jeden takový jako "neštovice", ostatní jen to, co je na tvojí fotce. dělaly se mu asi pět dní, postupně a pak nic. byl ok za týden, jakoby nic.
mudra řekla, že jo, že neštovice to byly určitě, dorželi jsme takové to infekční období, dva týdny doma, ale protilátky si prý tím pravděpodobně nevytvořil. až mu bude cca 12, naberou krev a podle toho se dá očkování nebo ne. a není vyloučený, že by je mohl dostat novu. hurá hurá 😝 😝 😝 😝 😝

mima2867
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
1. říj 2013

@mima2867 právě nemusí být vůbec celé opupínkované, každé dítě to má jinak. k mudr určitě i při podezření, to je jisté🙂

zabka23
1. zář 2015

@llluckaaa ahoj od blech ani od štěníc to není řeknů ti jedno od štěníc kousance vypadají úplně jináč mrkní se na internet a uvydíš 🙂 🙂

zabka23
1. zář 2015

Dobrý den všem prosím vás nevýte něco o těchto pupínkách? protože mám 5 letého syna ukterého sem to našla na ruce krku a na pusi :( :( nevým právě co to je jestly to nemůžou bejt i spálnišky - zarděnky - ty neštovice ale právě neštovice bych vyloučila prožo ty jsou více vodnaty ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jaruska024
30. říj 2018

Ahoj můžou to být neštovice?