Jak zbavit 2měsíčního kojence rýmy?

mahaa
2. dub 2012

Máme 2 měsíční miminko a už je marod, máme rýmu... Podložená postýlka, zvlhčování vzduchu, odsávání a Stérimar sprey do nosíku... a pořád dokola...
Sice jen dva dny, ale je to náročné, usne jen v náruči , máme navštívit Dr. ? Nebo ještě nějaká dobrá rada ... Děkuji za každou dobrou radu 🙂

davdan
3. dub 2012

Taky sme meli miminko od 5ti tydnu porad nemocne. My teda doktorku navstivili, protoze Matysek i skarede kaslal. U miminek proste vsechno dele trva, jestli je to jenom soplik, k dr bych neletela. mozna bych zkusila Nasivin pro kojence ten nosni sliznici zklidni. Hlavne musite byt trpelivy, jak uz jsem psala u miminek vsechno dele trva u nas tak asi 14 dni sopli a pak je klid 😉

jop
3. dub 2012

@mahaa ahoj, to je tvoje první dítě? Obdivuju, jak jsi v klidu, můj syn v 6 týdnech trochu "chroptěl", měl evidentně hleny v krku, i když z nosu mu neteklo a já hned letěla k dr. 🙂) Koupili jsme Libenar a za pár dní v pohodě. Jen se připrav na to, že většinou u tak malých miminek trvá rýma min 10 dní... a náročné to je, ale co se dá dělat.

iluss
3. dub 2012

Tak náš 2měsíční mladík taky zrovna rýmičkuje a je to fakt nepříjemný. Když leží, tak se dusí a pořád chrochtá. Tak kapeme Libenar a odsáváme. No a samozřejmě přes den hodně chodíme ven, tam se mu spí hezky a dýchá klidně.
Děláš pro to všechno správně, takže je zbytečné s rýmičkou chodit k doktorovi. To až kdyby se přidal kašel nebo teploty.

ladybugie
3. dub 2012

mně zrovna rýmičkujou všechny tři robátka. Dcera má dva roky, ta už dávno smrká sama, ale dvojčata, to je jiný kafe. Za dva měsíce života už mají rýmu podruhý. Poprvé to trvalo 14dní, teď jsme v tom třetí den a vypadá to na malinké zlepšení. Nasivin pro kojence a jiný podobný jsou bohužel až od půl roku věku, teď je fakt jen ten Libenar nebo jakákoliv mořská voda, Vincentka atd.

davdan
5. dub 2012

@ladybugie Ten nasivinek je, davali nam ho v nemocnici uz v 5ti tydnech, je to pro novorozence a kojence nasivin 0,01% uz od 1 mesice. Morska voda je jen na vycisteni. Nasivinek na uklidneni sliznic a oplasknuti otoku, nam teda naramne pomohl a nedam na nej dopustit 😉 Vsem preji hodne sil!! je to des, kdyz jsou mimi nemocny 😖

diviska
5. dub 2012

@mahaa my to měli taky, já jsem dávala do nosánku vincentku a hodně jsem odsávala. Malá mi spala v náručí, i v noci, zvládli jsem to i bez lékařky

ladybugie
5. dub 2012

@davdan tak to je super, že už je něco i pro takový mrňata. Když máte odsávat dva najednou, tak je to úkol hodný chobotnice 🙂

davdan
6. dub 2012

Ja se pri posledni ryme na odsavani vyprdla, odsavala jsem jen v nejnutnejsim pripade a treba jednou v noci, kdyz uz vazne nemohl 😅 Podavala sem nasivinek, zdalo se mi, ze ryma byla rychleji pryc, ale mozna je to tim, ze uz byl vetsi a lepe to zvladal. Matysek je cely den na brisku, kdyz si hraje, odpociva, je zvykly byt opravdu hodne na brisku a ta rymecka mu z nosanku pekne vyteka 😅 Dokonce jsem se setkala z nazorem ( v nemocnici), ze cim vice odsavate, tim vice se soplik tvori, tak nevim nevim, zda tomu verit, dokonce u nas v nemocnici uz neodsavaji. Pouze podavaji nasivinek a inhalace.

kacab
6. dub 2012

Zkuste eucasol... stříká se nad postýlku, nebo větším dětem na hrudník na tričko a je plný bylin, uvolňuje nos přirozenou cestou.. je od Firmy Just.. Obecně když jsou děti nachlazené mažu hrudníček Tymiánkovou mastí (hodně malá miminka levandulovou na podkladový krém) a jsem s nimi spokojená.. upřímně úplný zázrak čekat nemůžete, ale sama po nich cítím úlevu... cena je vyšší, ale ty krémy vydrží doma u nás tak 2- 3roky a eucasol na jednu zimu a to byly děti hodně nemocné...

mahaa
autor
6. dub 2012

@jop ano moje první...né že bych byla úplně vklidu ale panikařit nemá smysl a je k ničemu... ted už bych řekla, že jsme z té nejhorší rýmy už pryč , už nejsme zahleněný a ted už nám teče z nosu ale pořád otrava , hlavně pro ty naše prcky, vím jaký je to mít rýmu, nesnáším to, na tož miminka.

jop
6. dub 2012

@mahaa správný přístup 😉

katyxq
6. dub 2012

My používáme Dětský nosní olej Original ATOK, teď už dáváme jen preventivně jednou denně.

marketinkakopretinka
19. dub 2013

kacab ma urcite pravdu, pri kasli pak z teto firmy Tannen sirup, ulevuje hned...dulezite je, ze je to vsechno prirodni a zadne vedlejsi ucinky to mit nemuze. Nedavate detatku zadnou chemii. Tymianova mast je uzasna i pri bolestech briska u miminek.

kamilkaovocna
30. říj 2014

já na rýmu používám nejvíc kapky s mořskou solí od quixx a fungují dobře..o dost líp se pak odsává

kacenka1979
30. říj 2014

libenar odsávačka na lux a pokud máte sucho v pokoji tak zvlhčovač vzduchu nepřetápět podlozit madraci pod hlavičkou knížkou

jajka251
15. črc 2015

Lepší než Libenar jsou určitě kapičky Quixx baby,...mnohem líp se aplikují a nám dobře zabíraly...nosánek pročistí a usnadňují prcků volné dýchání :o)

breadfish
20. črc 2015

Pro úplně malé miminko jsou nejlepší kapky Quixx Baby, dají se užívat už od narození a jsou šetrné, je to přírodní prostředek. 🙂

mamasara
20. črc 2015

jj, taky jsem teď malýmu při rýmě dávala Quixx baby a spokojenost. Je to mořská voda, pročistí, zvlhčí a dobře se dávkují...kapou se, nestříkají, což je u miminek myslím šetrnější.
Jinak větrat, mokrý ručník přes postýlku a odsávat...máme odsávačku na vysavač.

polkaklarka
1. říj 2015

Quixx baby je opravdu fajn...náhodou jsem na něj narazila v lékárně,když jsem něco scháněla malé na rýmu...na doporučení jsem koupila a opravdu super kapičky...

pistaoun
4. pro 2015

No já taky dávám Quixx baby při rýmě,mě je sympatické,že to jsou kapky...zkušenost jsem měla jen s roztokem a měla jsem vždy pocit (když to přeženu),že malou utopím...

michelka87
11. říj 2016

Též nedáme dopustit na Tymiánovy krém , Eucasol a Tannen sirup od Justa, výborný je i Olej 31 bylin... jedeme v tom cela rodina 🙂.

lailacz
1. pro 2016

předposledních 5 příspěvků na Quixx jsou fakt nenápadná reklama, zaplaťte raději kvalitní a ne tak okatý marketéry :D
Jinak my od dr. dostali doporučení na Libenar +odsavačku na lux když má plný nos, ale nepřehánět to s ním...

helisek318
14. led 2017

Chci se prosím zeptat,čím odsáváte rýmu u tak malého děcka?Manuální odsávačkou,nebo odsávačkou napojenou na vysyvač,děkuji.

netopejr
14. led 2017

@helisek318 Ja neodsavam, utírám a nikdy nebyl problém. Ani nic nestrikam, když jim z nosu tečou nudle nonstop, stejne to hned vytece, akutni faze trvá dva dny. Tak se nadechne u kojeni, no. Jinak je to jedno, jakej způsob zvolíš. Pomáhá aromaolej, eukalyptus ap. ale z toho me boli hlava, takze to stejne nepouzivam,a ještě lepsi na uvolněni dychani je rozkrájet cibuli, dat na misku, nechat v místnosti, ty silice jsou zázrak.

prostejina
14. led 2017

Naše ma taky 2 m a rýmu ma od 18.12. . nic nepomáhá, k dr jsme šli už 4x. Odsavam, dávám sprej. Musí spát v polosedu, jinak zvraci hleny a celou noc je neklidná a vrci..

michelka87
14. led 2017

Doporučuju Eucasol, stříknout po místnosti, na plínku ,atak podobně. Uvolní cesty. Pročistí vzduch, ničí bakterie. Lépe se při něm i usíná. Jedná se o Eucalyptus ve spreji.

nugetka20
13. únor 2017

@kacab Prosím, kolik té masti se má dávat? Syn má 8m a už 2. den najednou z ničeho nic šílená rýma, tím jak to polyká, tak i začal kašlat. Po Nasivinu mi zvrací. Zatím odsávám a dávám Nasivin. Včera měl 37 stupňů, dnes už bez teploty, ale je jak slimejšek (do toho nám asi rostou zuby, takže slintá jak hrom). Mastičku mám doma (dárek od kamarádky),a le neznám aplikaci, prý je hodně silná.

michelka87
13. únor 2017

@nugetka20
Staci opravdu malinko, lehce vetrit, hrudnik, chodidla a raminka.

jaja_13
23. čer 2017

Holky,nase malá už nudlí skoro 14 dni,jak pisete,taky z těch hlenu kaslala,az dostala antb.vcera je dobrala,ale rýma je pořád. Resp je to slyšet vzadu, kdyz odsaju jde dost bílých nudlicek. Už jsem vyrizena,bojim se,ze se ji to vrati-postylka podlozena,odsavam tak 3x za den,kapu libenar, mažu tymianem a pořád se to drží, teploty naštěstí nema,ale už nevím co víc?? :( v úterý jdeme na 3mes prohlidku,tak snad nás neposle dí nemocnice 😔

dalja789
19. dub 2018

ono je to mnohem lepší jet k lékaři, když na rýmu nic nezaberá a je vidět, že miminko je z toho vyřízené