Jak zbavit 4 měsíčního kojence zahlenění?

zurkova
8. pro 2011

Maminky, potřebovala bych poradit, jelikož moje doktorka mě příde úplně neschopná. Malý je zahleněný už 14 dní, když mu odsávám nosík, tak nic nejde odsát. V noci chroptí, jak má hleny někde vzadu v nosíku či hlavě, má vodnaté očička tím jak tam má tu rýmu někde vraženou, špatně spí a pořád se budí. Už jsme byli pichat i ucho kvůli tomu. Nejde ta rýma z něho dostat. Nosík jsem prokapávala Sterimarem a jinýma podobnýma kapkama a pořád nic. Doktorka jenom že máme odsávat a kapat do nosa, ale to vůbec nepomáhá a nenechá si vysvětlit, že malý potřebuje nějaké pořádné léky, aby se toho zbavil. Existuje něco bez receptu, co pomáhá?

hojda
8. pro 2011

Na zahlenění prý pomáhají míčkové masáže, ale asi by ti to musel někdo ukázat. Nebo nějaká homeopatika. Sousedka chodila s 4. měsíčním kloučkem na inhalace.

camelinka
8. pro 2011

Toto je uplne standardni "leceni" rymy. Doktori chteji co nejmin cpat do tak malyho ditete chemikalie,proto nepredepisuji nic. Ma se pouzivat Libenar, Sterimar apod.,v nejhorsim semtam Nasivin pro novorozence a kojence. Jinak rymu fakt neresi zadnej doktor,pokud netrva vic jak mesic,nebo to neni nejaky sileny prubeh 😅

meri
8. pro 2011

Malá je často zahleněná, ale zadní rýma ji hned steče do krku nebo na průdušky a to bere Mucosolvan 1ml.
Jinak jse mi osvědčilo nakrájet do mističky na noc cibuli a dát do pokojíčku.

timbouctou
8. pro 2011

je dobré použít Physiomer sprej, stříknout tak 5 minut před odsátím a až třikrát denně se k tomu může použít Otrivin pro děti, to nám vždycky zabralo. Ale pokud jste už byli na píchání uší a vaše mudr s tím ani tak nic nedělá, tak bych si teda fofrem našla jinou. A taky si zajdi na orl ať malému zkontrolují nosní mandle. Ale hlavně to řeš hned, já mám kluky ve stejném věkovém rozpětí, Matíkovi byly 4 měsíce při prvním zánětu průdušek a v půl roce zápal plic, a teď máme dlouhodobé inhalace kortikoidů. A taky jsme začínali na rýmě. Ale naše mudra je aspoň dobrá, když rýma nebo kašel trvají moc dlouho, tak to řeší.

katka_21
8. pro 2011

Je dobré na noc pořádně zvlhčit vzduch, pokud nemáš zvlhčovač, rozvěs malému kolem postýlky mokré prádlo. A také mu zvedni o něco matraci, stačí třeba trochu vypodložit polštářky pod matrací, bude se mu lépe dýchat. Pro takhle malé mimčo je také dobrý spray Stérimar, máme s ním dobré zkušenosti. Přeju hlavně ať je malému brzy líp 😉

koffen
9. pro 2011

ahoj, právě taky řešíme rýmičku s jednou z našich dvojčat. Mám tedy zatím pomáhá PHYSIOMER baby - je to nosní čistící sprej - něco jako mořská voda. Stříknu, chvilku počkám a odsaju. Mám odsávačku na vysavač a myslím, že je to super věc. Z nosánku to vytáhne všechno a poměrně rychle. Jen doufám, že se nás rýma brzo pustí a že to hlavně nechytne druhá.

jop
9. pro 2011

U mimin to zahlenění většinou trvá dlouho☹ Nám pomáhal Libenar, zvlhčovač vzduchu a nahnout postýlku. Mně přístup tvojí dr. nepřijde špatný, 14 dní na rýmu není tak moc, pokud malý nemá teploty a může jíst. Chápu, že je to otravné, ale zase mi přijde horší cpát mimino ATB. Tak ať vás to brzo přejde.

kutcher
10. pro 2011

@zurkova my používáme physiomer baby s tou pumpou, je výbornej, jen po něm nám lze jakš takš vytahat i tu zadní rýmu a je od narození, takže supr.