Jaká byla první nemoc, se kterou jste se museli poprat?

janicka006
14. srp 2010

Asi každá z nás má strach z toho,aby její děťátko nebylo nemocné.Jaká byla ta první nemoc,která vás dostala???
A máte nějaké tipy,jak jste to vyléčili??(pokud se jedná třeba o nemoci typu nachlazení..)
My si jako první odbyli alergickou reakci po kousnutí vosou...( s tím,že to bylo odpoledne,nemocnici u nás zrušili a pohotovost funguje až v podvečer to byla docela legrace 😖 😖 )

samik2008
14. srp 2010

Mě teda dostala nemoc mojí dcerky když jí bylo 7 měsíců,šla normálně večer spát,a v noci se probudila,kašlala štěkavým kašlem a dusila se,sem nevěděla co s ní,manžel ji utěšoval.Ráno sme jeli k dr.a ta nám řekla že má laryngitidu,takže sme museli do nemocnice na 3 dny.Pamatuju si to i když je to už dlouho.U synka mě zatím žádná nemoc nedostala,taky nebývá skoro nemocný,jen občas rýmu.
A ještě nedávno dceru píchla vosa do šlapky a na druhý den to měla tak napuchlý že nemohla skoro chodit,tak sem jí dala octový zábal na noc a do rána to měla skoro zpuchlé. 😉

pikusa
14. srp 2010

Tak u nás přesně jako Samik....ale ve 3 měsících najdnou v noci sípot,šílenej štěkavej kašel...
okamžitě pohotovost a inhalace,to zabralo,takže si nás tam nenechali,ale pak jsme asi 3 dny každé ráno museli k dr.na inhalace.
No a laryngitida se nám vrací stále.....ale ted už nejsem tak vyplašená...vím,o co jde.

samik2008
14. srp 2010

@pikusa no nám řekli v nemocnici že se to bude vracet,ale teda naštěstí musím zaklepat se to ani jednou za ty 4 roky nevrátilo,za což sem velice ráda 😉

pikusa
14. srp 2010

Samik,tak my od těch 3 měsíců už měli lar.aspon 6krát 😒

poletucha
14. srp 2010

tak my si vyzirame prvni nemoc prave ted 😒 ...uz je teda snad na ustupu. Zacalo to horeckama,na pohotovosti malej vyfasoval antibiotika (bez jakykoliv testu),ale horecky nebo teplota trvaly skoro tejden,pak se pridal jeste kasel a ryma,znovu pohotovost...pry je naprosto v poradku 😅,jen nejaka slaba viroza (takze antibiotika bral uplne zbytecne),no a dalsi den se kompletne osypal a dneska je to ctvrtej den a vyrazka slabne a mizi od hlavicky smerem dolu....takze babo rad co to vlastne bylo...sesta nemoc? 😕 ...no tady v Italii se to zrejme nedozvim,i kdyz jsem je prosila aby mu udelali nejaky krevni testy (s tim,ze je radi zaplatime),tak me odpalkovali,ze je to naprosto zbytecny 😔

keminek
14. srp 2010

šestá dětská nemoc
bylo to po roce věku a najednou 40 horečky bez jakýchkoliv jiných potíží.. pak po pár dnech klesly a malý se najednou osypal.. lék žádný, jen srážet, srážet, srážet.. a to právě moc nešlo.. zábal byl pro malého šok, líp nám to šlo ve vaničce.. když má teplotu 37 stupňů ta voda, tak je to furt míň než 40 horečka a pomohlo to.. pak Panadol sirup, Nurofen sirup.. čípky.. na chvíli jsme to srazili o trochu a hned to zas letělo nahoru.. Ale malý byl při 39 už vcelku v pohodě a při 38 stupních už měl elánu na rozdávání 😕 😅

renat2
14. srp 2010

My měli po druhém očkování (4M) angínu, ani ne do 24 hodin, nechtěl papat, nic...zřejmě byl někdo v čekárně (která je vyhrazena pro zdravé) nemocný 😠 😠 😠 protože nikdo z rodiny, ani já s manželem jsme nic neměli. A jak byl oslabený po očkování, tak hups na něj.. ☹
Měl ATB, od tý doby naštěstí nic, 😉 posilujeme imunitu 🙂

samik2008
14. srp 2010

@poletucha určitě to byla šestá nemoc

poletucha
14. srp 2010

@samik2008 taky si to myslim...ale ze je to tady na pohotovosti vubec nenapadlo a na lehce zarudlej krk mu hned frknou antibiotika 😖

samik2008
14. srp 2010

@poletucha podívej se do mojeho fotobloku je to předposlední a poslední fotka,takovou měl malej šestou nemoc

pikusa
15. srp 2010

@poletucha taky myslím 6.nemoc....taky jí Mates už měl....

janinac
15. srp 2010

Adámek měl jednou (někdy kolem roku) v noci zničehonic horečku a pořád to lezlo nahoru. Po sirupu se poblinkal a pak už blinkal i po samotný vodě. Dala jsem mu čípek a octový zábaly na ruce a nohy a za půl hodiny lezla horečka dolu...ráno už byl veselej, bez horečky a normálně jedl.
Pořád jsem si řikala jak budu zmatkovat až něco takového přijde, ale byla jsem v pohodě, až ráno jsem se pak rozklepala a hned jsme jeli k doktorce, tam jsme dostali pochvalu jak jsme to perfektně zvládli.
A pak měl Adámek angínu, ale to bylo ke druhým narozeninám - takže to už měl i rozum, že se atb musí brát.

neumisa
15. srp 2010

dostaly mě v 5 měsících neštovice - starší je donesl ze školky a přes veškerou domácí karanténu to nakonec chytil i mladší syn a manžel - místo jednoho nemocného jsem se starala o tři nemocné chlapy ... 🙄 🙂

bocinka
15. srp 2010

U nás byl první zánět prudušek chycený od synovce v 5ti měsících.... 😔 😔 antibiotika to ale dala za týden do pořádku... od té doby zatím "jen" šestá nemoc....