Jaká je inkubační doba a nakažlivost nemocí?

karotky
15. led 2012

Podzim-jaro je období,kdy jsme více náchylnější k různým virovým a bakteriálním nemocem.Momentálně se v marodění plácáme skoro měsíc a tak mě napadlo,že bych založila tuto otázku.Jde mi o všechny druhy běžných nemocí,které se hlavně vyskytjí u dětí.Kolikrát si lámu hlavu,kde a kdy jsme k tomu mohli přijít? 😕
Např. střevní chřipka.Ve čtvrtek jsem byla s klukama u dr. na kontrole(před týdnem dobrali ATB)a den na to začali o půlnoci zvracet.U toho staršího to bylo se zvýšenou teplotou,ale dnes je jim už líp a začínají i něco jíst.Krom té dr. jsme nikde nebyli,tak mi to vrtá hlavou,jestli u toho může být inkubační doba jen jeden den? 😅

llluckaaa
15. led 2012

Inkubační doby neznám, ale řekla bych že něco chytit je hrozně jednoduché. Stačí, aby ti někdo poprskal rohlíky v obchodě ☹

apollo11
15. led 2012

Jasně že i jeden den, u střevních viroz i několik hodin. A hodně záleží na imunitě daného jedince.

mmirunda
15. led 2012

Posilovat imunitu všemy možnými i nemožnými způsoby 😉

anitta
15. led 2012

Myslim ze u strevnich viroz je to jen par hodin. A chripka angina atd vetsinou dva az tri dny dle mych zkusenosti

jop
15. led 2012

vím, že inkubační doba může být velmi krátká (několik hodin), ale ráda bych se zeptala, jestli někdo neví dobu nakažlivosti - tj. dnes se u mě projeví viróza, kašlu, kýchám, smrkám, za jak dlouho už jsem pro své okolí "neškodná"? 😀 Vždycky řeším, jestli dát malého na hlídání babičce/tetě/dědovi, když prodělali virózu a pořád ještě mají např. trochu rýmu nebo kašel.

nae
15. led 2012

U nas velmi aktualna tema. U crevnych viroz staci par hodin - ja som jeden vecer nic nemala (ten den som ale bola v meste na nakup, inak sa do mesta dostanem len vynimocne) a rano uz som zvracala atd. Manzel to doteraz nechytil, je to 6. den od vypuknutia priznakov. Syn to odo mna chytil na 4. den vecer, ale zrychlenu formu. Takze tazko povedat nieco vseobecne...

babulinkab
15. led 2012

onehdy jsem četla v jedné poradně, že u nachlazení je to 2-4 dny