• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaká musí být hodnota CRP, aby se nasadila antibiotika?

@marjama Hrozné a příliš vysoké to podle mě není, dcerka měla po týdnu nemoci CRP 42 (neurčité rozmezí 20-50), takže dr. jí ATB nedal a druhý den horečka opadla a vše ok, jen nějaká viróza, vyrovnala se s tím sama.
18. srp 2015 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pardon, dr. říkal, že těch 40-50 je to šedé neurčitě rozmezí, tj. buď rozjetá virová infekce, kterou tělo zvládne nebo počínající bakteriální - to by pak potíže neustoupily a crp by se zvyšovalo.
18. srp 2015 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pozor, nic není tak jednoznačné. Mám zánět ledvin, doktor vyhrožoval i hospitalizací a zavedením antibiotik nitrožilně. CRP "pouze" 39.
27. zář 2015 ve 04:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@73mart Pokud ti nic není tak ano.
CRP se vyšetřuje hlavně k rozlišení virové a bakteriální infekce.
U virových infekcí je hodnota nižší, řekněme pod 50.
U bakteriálních infekcí je vyšší, řekněme nad 50- a tohle už je důvod k nasazení antibiotik
27. zář 2015 v 05:33  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (46. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa díky,super vytah
21. bře 2016 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me na zanet stredniho ucha maly trpel strasne hodne mel ho treba i 4x do roka. Pak mi prave usni navrhla nasadit ockovani prevenar,a tim ze ho mel i 4x do roka jsem to mela zdarma. Od te doby muzu klepat uz zanet str.ucha nemel 6let
24. říj 2016 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla minulý týden crp 118 a zvládla jsem to i bez nich. Sice jsem to musela poctivě proležet, ale dá se to. Tedy pokud má nemoc ustupující tendenci. Nejhorší jsou první tři dny. Sice mi doktorka předepsala nějaká antibiotika vhodná pro kojící matku, ale i tak je to svinstvo, které by šlo malé do mléka... Jinak se nasazují většinou, když je nad 50
7. únor ve 12:06  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek