Jaká musí být hodnota CRP, aby se nasadila antibiotika?

marjama
4. led 2013

Ahoj holky, mám takový dotaz. Nevíte, jestli je nějaké "pravidlo" nebo prostě stanovená nějaká hranice CRP, kdy už se mají nasadit atb? Naší malé píchali včera obě ouška a měla crp 69 a dr. se zhrozil, že je to strašně moc 😕 Atb by stejně na ty uši dostala, ale jedná se mi o tu reakci dr., že jaká je to šílená hodnota ?! 😕 A pak jsem se dočetla, že může být crp třeba i 200. Předem díky.

helen_h
18. srp 2015

@marjama Hrozné a příliš vysoké to podle mě není, dcerka měla po týdnu nemoci CRP 42 (neurčité rozmezí 20-50), takže dr. jí ATB nedal a druhý den horečka opadla a vše ok, jen nějaká viróza, vyrovnala se s tím sama.

helen_h
18. srp 2015

Pardon, dr. říkal, že těch 40-50 je to šedé neurčitě rozmezí, tj. buď rozjetá virová infekce, kterou tělo zvládne nebo počínající bakteriální - to by pak potíže neustoupily a crp by se zvyšovalo.

majsi
27. zář 2015

Pozor, nic není tak jednoznačné. Mám zánět ledvin, doktor vyhrožoval i hospitalizací a zavedením antibiotik nitrožilně. CRP "pouze" 39.

zloba89
27. zář 2015

@73mart Pokud ti nic není tak ano.
CRP se vyšetřuje hlavně k rozlišení virové a bakteriální infekce.
U virových infekcí je hodnota nižší, řekněme pod 50.
U bakteriálních infekcí je vyšší, řekněme nad 50- a tohle už je důvod k nasazení antibiotik

snupik
21. bře 2016

@mamkamarketa díky,super vytah

lucinkanellinkova
24. říj 2016

Me na zanet stredniho ucha maly trpel strasne hodne mel ho treba i 4x do roka. Pak mi prave usni navrhla nasadit ockovani prevenar,a tim ze ho mel i 4x do roka jsem to mela zdarma. Od te doby muzu klepat uz zanet str.ucha nemel 6let

veronikachlebkova
7. únor 2017

Já měla minulý týden crp 118 a zvládla jsem to i bez nich. Sice jsem to musela poctivě proležet, ale dá se to. Tedy pokud má nemoc ustupující tendenci. Nejhorší jsou první tři dny. Sice mi doktorka předepsala nějaká antibiotika vhodná pro kojící matku, ale i tak je to svinstvo, které by šlo malé do mléka... Jinak se nasazují většinou, když je nad 50

kacenkatadeasek
11. dub 2017

Třeba kamarádky roční malá je od včera v nemocnici a crp má 249, a oni ji ani neumějí rict, co ji je :/

da_ju_nka
4. črc 2017

Dobrý den holky .Mám takový jeden problém a chtěla bych prosim vaší řadu nebo pomoc. Byla jsem na pohotovosti a řekli mi ze mam 39 % zánětu v krvi a ze se muze jednat o duplicitní onemocneni protože už asi 4 měsíce mám průjem a můj doktor mi pořád dával léky Enterol a řekl že jeho to nezajímá co to je on to potřebuje dostat ven. Dokud sem na tu pohotovost nešla tak bych nevěděla o co jde. Řekli že mám něco s trávicím taktem anebo tenké nebo hrubé střevo. Musím podstoupit vyšetření jako gastroenterologii kolonskopii a infekční..A taky gynekologické protože sem před 2 měsíci potratila. Mnela sem 10 dní mrtve detatko v těle. Měla sem zánět dělohy ale všechno se to vylecilo. Doktori si myslí že to mám aj s toho potratu ale dokud já vím na gynekologii když mi brali krev byla v pořádku. Od včerejška se mi začali dělat po těle červené velké fleky které po půl hodině mizí. Občas se mi mota hlava nebo mám zavrat a pořád mne bolí oči a hlava.Minuly týden sem mnela aj horečky. Zatím beru ATB ciplox 500 ale už mám jen 2 tabletky. Můj doktor ma dovolenku a doktor který ho zastupuje mi řekl že mám dobrat léky a snažit se aby sem nenachladla. Jenom že já mám dnes nastoupit do práce ale vůbec nevím co mám dělat. Doktor řekl že do práce nemůžu dokud nebudu zdravá. A chci vlastně vědět co to se mnou je co znamená ten zánět. Předem dekuji

niky2712
27. zář 2017

Dcera na rok a pet měsíců a uz 3 mela crp nad 150!! Byl to zánět ledvin. Ted zrovna také marodime crp 43, pro jistou paní doktorka nasadila atb.