Jakou kosmetiku používáte při dětském atopickém ekzému?

ina.b
12. srp 2009

Ahojky. Chtěla jsem se zeptat, jaká dětská kosmetika je vhodná při atopickém ekzemu, aby nedráždila. Myslím mýdla a krémy na denní používání. Moc děkuji 🙂

dvojka
12. srp 2009

používáme seba-med sprchový šampón a na promazávání linolu fett a excipial Lipolotio

beruska2x
12. srp 2009

ja taky linolu a oilatum a exipial a ted nove cutishelp - konopnou kosmetiku a super...

hlavinka
12. srp 2009

ina: nejlepsi je cokoliv, co ma olej. do koupele pouzivame oilatum a na myti rukou pouzivam taky neco s olejem. Docela dobra je olejova koupel z dmka - ale ja to pouzivam na umyvani rukou (doplnuju misto mydla do pumpicky). Nepises, jak stare mas decko. Jinak Adelku ted umyvam co 3 dny (jinak otiram) a kdyz koupu, tak v ovesne koupeli, vyrobce asp. ma se tam vydrzet 20 minut, coz tedy a Adelkou nevydrzim, ale pro vetsi decko, ktere nechce z vody ven, by to byla zabava.
Jinak doporucuju (ale je to drazsi) bioderma atopik rada mleko a na lokalni mazani bioderma PO zinc

excipial je taky dobry, ale prej se nesmi na ta uz exem. loziska, ale ny zbytek telicka jako prevence je dobrej

ina.b
autor
12. srp 2009

Děkuji všem za rady. Té naší jsou 2 roky. Už od narození používáme Seba med. Ten oilatum jsem používala já do koupele a také to bylo dobré.

Na ramínkách a kolem krku se malý začal dělat ekzem. Zjistila jsem, že jí vadí bodyčka, které jsou překřížené na ramínkách. A hlavně oblečení, které je obšité silonovou nití. I 100% bavlněné bodyčko je kolikrát obšité po obvodu silonovou nití a dceru to dost dráždí, pak si to rozškrabe do krve.

Na sklidnění jsem zkoušela i tu ovesnou koupel, konopné masti mi zabíraly ze začátku, teď bych řekla, že už moc nezabírají.

ina.b
autor
13. srp 2009

Ještě jsem chtěla říct, že nám pomohl pupalkový olej, který se tada má jíst, ale já ho přidávám do koupele 😅 Pak je dobré, že už nemusíme mazat, jelikož jsme mastné z vany 😉

l26
13. srp 2009

ahojda,sestry malá trpí také ekzémem a hodně jí na to pomohl ATOPICDERM
http://en101.cz/?71,atopicderm-telovy-a-masazni... a vyléčilo se jí to

l26
13. srp 2009

tento odkaz tě hodí na hlavní stránku,v levém sloupci si klikni na SALOOS,tam vše najdeš

l26
13. srp 2009

i ten atopickrém je hodně dobrý,no mrkni,uvidíš,ale jak říkám,pomohlo to 😉

ina.b
autor
14. srp 2009

Mrknu na to, děkuji 😉

ina.b
autor
14. srp 2009

Koukám, že obsahuje i ten pupalkový olej, ten je na to fakt dobrý 🙂

jittuss
14. srp 2009

Jednoznačně excipial Lipolotio a do koupele linola fett ,švagrová má i odskoušenou konopnou mast a byla taky spokojená po čase ale přestala zabírat.

soanpe
14. srp 2009

Já když vidím,že se objevuje ekzem, tak přikládám obklady z jarischova roztoku, cca 3minuty, nechá se to na vzduchu doschnout a pak mažu Bioderma Atoderm PP

oleje Sofí vadí, hlavně olivový. pokud není ekzem vyloženě suchý, tak oleje nikdy.
a excipial ten jí to ještě zhoršuje 😖

soanpe
14. srp 2009

tady jsem ještě něco okopírovala

Ekzém se olupuje, skne, jsou tam šupinky - a to je spárvné (ačkoliv to tak nevypadá, protože to není na pohled hezké). Podstatné je, aby ekzém jako takový bledl. Akutní fáze je taková, že jsou puínky - červené, ekzém je až horký, vyvýšený. Můžou na něm být krusty nažloutlé - to znamená, že je ekzém pravděpodobně infikovaný. Když po mazání ekzém pomalu bledne, růžoví, až je v tělové barvě a k tomu se olupuje, tak je to při výchozí akutní formě správně. Hlavně se nenchat zmást a pokud vám po akutní fázi nastoupí olupování - tak to olupování neřešit oleji nebo jinými tukovými mazadly.

ina.b
autor
14. srp 2009

jituss, nám také právě přestala po čase zabírat ta konopná, ze začátku byla skvělá, ale pak přestala učinkovat 😕

ina.b
autor
14. srp 2009

Soanpe, říká se, že olejíčky moc dobré nejsou ani po koupání, proto používáme lehké tělové mléko (ten Sebamed), ale pupalkový olej do koupele je dobrý, především v počátku, když ekzem začíná.
Jinak naše mudra nám právě radila >stále promazávat< 😕

jarka082
22. kvě 2012

já má taky zkušenost s tím, že olejíčky jsou u AE fajn, to se divím, že Soanpe říkala něco jiného...o pupalkovém oleji do koupele jsem nikdy předtím neslyšela, my používáme Oilatum a jsme spokojení...a máte pravdu ina.b, holt ta zlatá rada mazat a mazat. hodně štěstí maminky 🙂