Jakou přepravu pacientů hradí pojišťovna?

vrtelka
4. črc 2013

Chi se zeptat jestli nevíte jakou přepravu pacientů hradí pojištovna.Máme jet ze synem 4.měsíce z Olomouce do kardiocentra v Praze .Poprvé jsme jeli sanitkou,ale cesta starym sanitním vozem byla otřesná dva dny než jsem se z toho spamatovala .Paní doktorka říkala,že by měli hradit i vlak ,ale jet s takovym prckem a pak se vláčit ještě přes Prahu do Motola ?Potkala jsem známou a ta mi říkala,že kdysi vozila dědečka na chemo a propláceli jí benzín nevíte jak je to stouto přepravou jestli by nám pojištovna proplatila benzín? 🙂

alpakovo
4. črc 2013

nejlepší je zeptat se přímo u své pojišťovny, každá to má totiž jinak 😉

hakanka
4. črc 2013

Obecně hradí pojišťovna cestu pokud jsou splněny 2 základní podmínky:
1. pacient nemůže využít léčbu v bližší nemocnici (např. návštěva specializované ambulance apod).
2. stav pacienta neumožňuje dopravu veřejnými prostředky (snížená imunita apod, dítě nesmí chytit infekci)
obojí bych řekla, že splňujete
zkuste si vyzvednout u dětské lékařky tzv. cesťák, který necháte potvrdit v motole a odevzdáte na pojišťovnu, pak vše bude záležet na tom, zda vám ho schválí revizní lékař.
třeba tady se o tom píše:
http://www.pecujdoma.cz/poradenstvi/rady-social...

svatule
4. črc 2013

@vrtelka záleží, na jakou kontrolu a proč jedete, náš syn byl na operaci srdce pět dní po porodu a první kontrolu jsme měli cestu proplacenou, to bylo cca měsíc po operaci. Druhou kontrolu už nám neproplatili, protože je vedený jako zdravé dítě. Což jsme samozřejmě rádi.

rozarka65
4. črc 2013

@vrtelka Nám propláceli (VZP) asi do dvou let každou kontrolu na očním,většinou jsme tam byli jednu noc...ale dceři je skoro pět let,tak se to mohlo změnit...nejlepší je si do pojišťovny zavolat... 😉