Jaký inhalátor mám koupit? Jaký typ?

stelinecka
20. dub 2010

Ahoj, bohužel už máme podruhé laryngitidu a vypadá to, že se nám bude pořád vracet. poprvé jsem byla s malou v nemocnici, kde ji hodně pomohla inhalace vincentky. Ctěla bych pořídít inhalátor i domů, ale v nabídce se docela topím. Ráda bych nějaké zkušenosti od mamin, co už ho mají, jaký typ a jestli jsou spokojené. Jaký je rozdíl v kompresorovém a ultrazvukovém? Kompresorový je hlučnější? Předem díky za jakoukoliv radu, postřeh...

raady
20. dub 2010

ahoj steliniecka,
můj syn užívá léky k inhalaci od roku a půl. Měl opakované záněty průdušek, dušnosti. Myslím, že léčba je hodně podobná jako u laryngitidy.
Do jeho 2 let jsme byli hospitalizovani v nemocnici 8x. Už jsem z toho byla opravdu špatná. "Konečně" my jasně dětský plicař řekl, že Máťu vede jako astmatika, tak jsem ho požádala, jestli by mi neporadil nějaký inhalátor domů. Protože to byl jediný rozdíl, mezi léčbou doma a v nemocnici. A já už jsem další hospitalizace nechtěla.
Překvapil mě a vypsal mi poukaz na tento inhalátor Clenny
http://www.elekta.cz/content/img-products/158.pdf
Tedy možná tohle je už je trošku novější typ, přeci jen ho máme delší dobu. Ale je spolehlivý. Jednou se stalo, že syn ho shodil na zem a něco se v něm porouchalo. Poslali jsme ho k opravě a oni nám zdarma poslali nový.
Vyhovuje mi, že je malý, skladný. Můžeme ho brát i na cesty. Snadno se udržuje.
No a celý ho vlastně hradila zdravotní pojištovna.

lollaj
1. kvě 2012

milé maminky,
obnovuji znova tuto diskuzi.Nutně potřebuji koupit nějaký inhalátor.Vzhledem k cenám bych se chtěla nejdříve poinformovat....
Bohužel odkaz od @raady už není aktuální.
Děkuji předem za každou odpověď.

lollaj
1. kvě 2012

Nikdo nic? 🙂

urbisa
2. kvě 2012

@lollaj ahoj,my máme Projet new od Artsany,měli jsme to na pojišťovnu,VZP to plně hradí,nyní jsme u Ministerstva vnitra a ti to nepropláceli,možná je nějaká změna,ale to jsem nezjišťovala.Jsem s ním spokojená,je malý,není hlučný,berem ho i na dovolené,člověk nikdy neví co se může přihodit.Do kompresorového bych nešla,měli jsme je v lázních a jsou fakt hodně hlučné,ale jsou o hodně levnější....

lollaj
2. kvě 2012

@urbisa děkuju 😉

betka20
4. říj 2013

prosím o rady, máte někdo doma inhalátor? byli jsme ted podruhé v nemocnici. Nevyznám se v tom, jaký koupit, aby se dal v případě, že laryngitida začne, aby se nerozjela a nemuseli jsme být hospitalizováni?

betka20
4. říj 2013

@urbisa zdravím 🙂 takže díky inhalátoru se vyhnete nemocnici? chci nějaký šikovny pořídit 🙂

ivajaro
4. říj 2013

Přidávám se, dcerka leží v nemocnici pro dušnost, zvažuje se i astma .... a potřebuju poradit čím jí doma ulehčit dýchání

urbisa
4. říj 2013

@betka20 no někdy se taky nevyhnem,naštěstí u jednoho to snad už skončilo,ten druhý mívá laringitidy pořád,ale intervaly se prodlužují,naposled v nemocnici byl loni ve vánoční svátky,uvidíme co udělá letošní zima,děsím se,ale snad to bude lepší,bylo by načase,kluci mají 8 roku....

monaska81
28. říj 2013

@betka20
@ivajaro
holky kopíruji zprávu, kterou jsem posílala kamarádce ohledně inhalátorů, a nechce se mi to přepisovat.:

oni jsou celkem drahý, ale nám se podařilo sehnat za 1000,-Kč, je to Ultrazvukový inhalátor BM 4200, měli nějakou akci, jinak stojí 2000,-Kč a ještě cenově dostupný je i Laica, a kupuj ultrazvukový, jsou tišší a mají náhubek na inhalování. Druhá věc je udržet dítě inhalovat 15 minut každou hodinu. Ale pokud to dokážeš, je inhalátor k nezaplacení

betka20
30. říj 2013

@monaska81 díky moc za info, dají se koupit na netu? dáva se do toho jeste neco nebo jen voda?

aja123
30. říj 2013

@betka20 máme tento a jsem s ním moc spokojená, je výborný http://www.lamimed.cz/inhalatory-a-zvlhcovace-c...

monaska81
30. říj 2013

@betka20 omron je také kvalitní, ale je kompresorový - ty bývají kvalitnější, ale jsou hlučný, proto jsme ho nekupovali. Ty dva, co jsem uváděla se dají koupit na internetu, stačí zadat do googlu a vyjedou Vám. Dává se tam destilovaná voda a do kalíšku Vincentka a ta incentka se inhaluje

monaska81
30. říj 2013

Ještě mě napadlo, nejsem si ale jistá, zda tem Omron není jen do pusy. U laici i bodyformu jsou masky na inhalování přes nos i pusu najednou.

betka20
31. říj 2013

@monaska81 děkuju moc 🙂

aja123
31. říj 2013

@monaska81 @betka20 Omron má všechny nádctavce na inhalaci: masku, nosní aplikátor a aplikátor do úst. Dokonce vše ve dvou velikostech, pro děti i dospělé. Není potřeba žádná destilovaná voda, pouze roztok k inhalaci. A zase tak moc hlučný mi nepřipadá 😉

monaska81
1. lis 2013

@aja123 🙂 díky za tip, až nám tenhle odejde 🙂, jak jsem psala, neznám ho, jen vím, že je hodně kvalitní. Známá ho má a mají prrávě jen tu hubičku do pusy, nic jiného u toho neměli

roma_ka
1. lis 2013

http://www.mujpramen.cz/produkty-bodyform-bm420... tenhle máme my, je tichoučký, krásně svítí modré světýlko, spolehlivý. Máme ho i v nemocnici, kde pracuji. Nedám na něho dopustit. Jedna vada - je trochu vratký, je třeba být u inhalací s dítětem, protože se pokazí, jak bude opakovaně padat 🙂

zuzka84
14. lis 2013

za mě musím říct hlavně ne ultrazvukový -my ho měli pořád v opravě, příšerný :-/ . Ale používáme inhalátor hodně často. dostali jsme pak kompresorový a i když byl hlučnější , tak jsme byli naprosto spokojený , protože to důležité fungovalo.
nyní má syn Pari e-flow , výborný , bezhlučný , naprosto dokonalý , čemuž odpovídá i cena 😀 .
tady na fotce https://www.modrykonik.cz/blog/zuzka84/album/na...

sadil
30. bře 2014

Dobrý den
Můžete mi poradit jaký koupit kvalitní kompresorový inhalátor pro syna i nás dospělé.Ale aby měl masku na dychani.Máme často potíže z dychacími cestami.Budeme používat denně jako prevenci takže aby nějakou dobu vydržel.Děkuji za odpověd.Lída

roni010
25. únor 2016

ahoj, máte prosím nějaké tipy na ultrazvukový inhalátor, se kterým jste spokojení?

peggy722
26. únor 2016

@roni010 My máme od podzima tenhle https://www.alza.cz/joycare-jc-114-d487386.htm?.... A je super, tichoučkej, snadno ovladatelnej.

roni010
26. únor 2016

@peggy722 díky moc, už jsem o něm slyšela, jdu do něj!

mysicka2008
31. kvě 2016
Uživatel mysicka2008 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mysicka2008.

Ahoj známý museli kvůli malému také pořídit inhalátor. Zvolili http://www.vzdusin.cz/ultrazvukovy-inhalator-Little-Doctor a jsou naprosto spokojeni. Malému se dosti zlepšilo zdraví a známý budou stoprocentně také pokračovat. Preventivně budou inhalovat i nadále.

novotnak444
3. srp 2016

Jsme v podobne situaci. Ale koupili jsme tento inhalator http://www.distrimedpomucky.cz/inhalatory-nebul... a jiz se to pomalu zlepsuje, tak snad to bude cim dal lepsi ;)

cacenka_d
2. lis 2016

Muzu se zeptat co davate do inhalatoru? Hledam u starsi alternativu k vincentce, po ty se proste dusi.

arko
2. pro 2021

Dobry vecer, diskuse je jiz starsi a doporucene inhalatory uz nelze dohledat. Doporucil by mi nekdo inhalator jak pro dospeleho, tak dite? Caste rymy, zanety nosohltanu, laryngitidy a sezonni alergie. Asi spise kompresorovy, aby se daly pouzit i leky na bazi oleje (zatim jsme nemeli) a samozrejme Vincentka. Dekuji