Jdeme na laparoskopii. Podělte se o zážitky

marcelapetrikova
17. zář 2007

hoj všem toto téma zakládám pro všechny které čeká laparo nebo ho mají za sebou.Můžeme se zde podělit o své zážitky atd

miranel
25. zář 2007

Vo februári to bude 3 roky, čo som prestala brať antikoncepciu. Pred rokom som začala chodiť do CARu, podstúpila som 1 IUI a teraz by som chcela ísť na IVF. Po laparke mi IVF doporučil aj doktor, že tam sa dá zistiť, či sú schopné spermie oplodniť vajíčko...keďže nemožem otehotnieť, aj keď máme obaja s partnerom všetko v poriadku ☹

linka
25. zář 2007

to mi je luto ☹
kamoska otehotnela po 3 rokoch a pri tom jej manzel mal zly spermiogram,uvidis,raz sa nam to podari vsetkym 😵

miranel
25. zář 2007

🙂 v to tiež dúfam. Keby som nedúfala, tak by som to všetko nepodstupovala. Práve dnes som sa dozvedela, že moja kolegyňka z práce je tehotná. Podstúpila 2.IVF a dnes bola na krvi, tak je šťastná 😀 😀

linka
25. zář 2007

ja som sa dozvedela,ze moja byvala kolegynka v piatom mesiaci mala mrtvy plod,chudinka,sa zrutila psychicky z toho,ale uz je doma 😢 😢 😢

prisscilla
26. zář 2007

Ahoj děvčata,
já jdu zítra na předoperční. Jen stále čekám na mrchu. Tak doufám, že teď, když si ji přeju, že se nedostaví a já to budu muset odložit.
Myska1, neboj se vydržíme to. Co bysme pro toho nového človíčka neudělali 😅 . Když si představím, že moje mamka se léčila 7 let a dřív byla medicína úplně o něčem jiném, tak je laparoskopie hračka.
Nejdete náhodou někdo do toho Ústí?

myska1
26. zář 2007

Ahojky 🙂
prisscilla: Musíme to vydržet 😉 , co jiného se taky dá dělat, bránit už se tomu nemůžu, už to chci mít hlavně za sebou a vědět na čem jsem. Taky čekám mrchu, pondělí-úterý, pak jenom potvrdím termín a vyřídím předoperační. Ale taky ve skrytu duše doufám, že by zázračně nemusela přijít 😉 .
Ty bláho, 7 let!
Já jdu do Ostravy..

linka
26. zář 2007

ahojky 😉
tak ja zajtra idem do nemocnice "konecne" a v piatok bude zakrok,potom dam vediet,ako som dopadla 😉

myska1
26. zář 2007

linka držím moc pěsti, ať je všechno v pořádku a ať se moc nebojíš a hlavně ať nic nebolí 😉!!!!!!!!! Pak určitě dej vědět co a jak!! 🙂

linka
26. zář 2007

myska-diky moc,bojim sa hlavne tej predpripravy,dufam,ze tam nebudem dlho a budem doma coskoro

myska1
26. zář 2007

linka - jak já ti věřím!!! Já to mám ještě daleko a taky se strašně, ale úplně strašně bojím 😢 ! Budu na tebe myslet, jak budeš moct, hned se ozvi!!!

miranel
26. zář 2007

ahoj holky,
já jsem se taky moc bála a nakonec to nebylo tak zlé. Víc než operace jsem se asi bála těch výsledků-co se zjistí. Mám to už za sebou a kdyby mě (když se blbě pohnu) nezabolelo břicho, ani nevím, že nějaká operace byla. Noc před operací jsem si myslela, že ani neusnu, ale dali mi prášek na spaní, tak sem prospala celou noc a ráno jsem vstala úplně v pohodě...dokud jsem si nezpoměla, že mě čeká operace.

myska1
26. zář 2007

miranel - taková slova vždycky potěší 😉 , lidi kolem mě, co už mají laparku za sebou, mi to taky říkají, ale přiznávají, že taky nikomu nevěřili, dokud to neměli sami za sebou 😉 .
A ty jsi měla všechno v pořádku? Já se taky moc bojím toho, co mi zjistí, bojím se, že jak se probudím, tak mi řeknou, že mám nějaký závažný problém a .... ☹

miranel
26. zář 2007

to je přesně to stejný, čeho jsem se bála já...jestli jsem v pořádku, jestli mi nezjistí nic závažného. Já jsem naštěstí měla vše v pořádku - průchodné vejcovody, žádné cysty, miomy ani endometriózu. Teď jen čekám na poslední výsledky a to z hystologie - s laparkou mi totiž dělali hned i hysteroskopii, při které se odebírají vzorky z dělohy. Zítra jdu vytahovat stehy, tak nevím, jestli ty výsledky už budou, zítra bude týden, co jsem po operaci.

myska1
26. zář 2007

no mně můj doktor taky nejdříve mluvil i o hysteroskopii, ale včera když mi psal papír do nemocnice, tak tam nic takového nenapsal... Uvidím, až půjdu na konzultaci do nemocnice, tak jim o tom řeknu, aby mě teda proklepli pořádně. Když už, tak už, při jedné narkóze...
Miranel a ve které nemocnici jsi byla a za jak dlouho tě pustili domů? Jo a taky, kdy se můžete pustit do snažilkování? 😉 A taky, bylo ti špatně po narkóze??? 😕

linka
26. zář 2007

miranel-zavidim,ze ti nic nenasli 😉
ja mam myom,dufam,ze len jeden a ze,nic viac nenajdu a vsetko bude ako ma byt,uz nech mam potom,bojim bojim ☹ ☹

miranel
26. zář 2007

mě hned dr. na příjmu řekl, že je lepší to udělat zaraz laparoskopii + hysteroskopii. Do nemocnice jsem nastoupila den před operací, na druhý den jsem měla operaci hned ráno, tak to je ten lepší případ, než čekat až dojdeš na rad. Po narkóze mi bylo na zvracení, a byla jsem asi do odpoledne oblblá. Domů tě pustí podle toho, jak se cítíš. Já jsem byla na operaci ve čtvrtek a v pátek po obědě jsem šla domu, dr.řek že můžu jít nebo můžu zůstat ještě do soboty, co se mi vůbec nechtělo. Musím ale říct, že jsem nemohla pořádně chodit,ani si sednout do auta. A první 2 dny jsem měla problém vstát z postele, přítel mě musel tahat 😀 teď když si na to vzpomenu, je to groteskní, ale tenkrát jsem se nesmála, i slzy bolesti byli. Z toho taky vyjde, že žádné snažilkování nepřipadalo do úvahy. Teď je přítel na služebce, tak oddychuji dojde v pátek tak pomaličku zkusíme snažilkování 😀

linka
26. zář 2007

a ako dlho si a budes na PN?

miranel
26. zář 2007

dr.mi povedal, že PN mám do konca mesiaca...tiež to ale záleží na tom, ako sa ti hoja rany a ako sa cítiš. Ja však budem asi hneď podstupovať IVF, tak tým sa mi PN predĺži. Ja mám totiž zamestnanie, z ktorého am len tak nebudú uvolňovať na injekcie a odbery krvy, tak budem mať PN.

myska1
26. zář 2007

Linka - určitě to bude jenom ten jeden škaredý myom a nic víc!!! Všechno bude v pořádku!!!!! 😵
Miranel - to se ani nedivím, že se ti tam nechtělo v sobotu zůstávat! Já bych taky raději trpěla doma, ale ve svém a s manžílkem, než v nemocnici.

Holkyy, já už tak strašně chci to mít za sebou!! Ale ještě musím tak dlouho čekat ☹.

kalka
27. zář 2007

Ahojky holčiny🙂 Tak já se přidávám k vám, 18.10. nastupuju do nemocnice na laparku. To je čtvrtek a v pátek mě budou operovat. Zrovna na můj svátek... to je teda dáreček ☹ 😀 .. Snažíme se o miminko dva roky a bez výsledků. Máme za sebou x vyšetřeních. Krevní profily, spermiogrami, imunologii a jednou jsem byla na inseminaci. Zatím veškerý vyšetření dopadlo dobře. Jedině na imunologii zjistili menší alergii na sperma. Tak teď beru Prednisol. Ale i tak si mě gynďák vzal na tu laparku, aby zjistil další možný neduhy, pokud budou. I když tu píšete, že to nic není, tak stejně mám strach. A nejvíc z toho, že se neprobudím z narkózy ☹ Holky zajímalo by mě.. pokud laparka jde bez komplikací a nic nenajdou.. nevíte jestli pak hned pustí do práce nebo jak dlouho jste doma na neschopence?..

myska1
27. zář 2007

Ahoj Kalko 🙂
s tím svátkem si nic nedělej, jsme na tom obdobně, jestli mi ten termín v nemocnici klapne, budu tam možná ještě ležet taky na svůj svátek ☹ .
Já za sebou ještě žádná vyšetření krom hormonálního profilu nemám. Můj gynďák mně nasadil dvakrát po 3 měsíce clostilbegyt, na ten jsem sice reagovala podruhé dobře, ten byl v kombinaci s Metforminem, ale stejně se nepodařilo ☹. Takže teď laparka a pak CAR.
Neboooj, z narkózy se určitě probudíš!!!! Já se narkózy taky strašlivě moc bojím, ale pořád si říkám, že tolik lidí to přežilo, my musíme taky!!! A pak se dočkáme těch vysněných dárečků, a to za to stojí 😵

fetra
28. zář 2007

Ahoj holky,
byla jsem si v předstihu píchnou vyvolávačku agolutin, když jsem objednaná na laparku, abych to náhodou nedostala před zákrokem,ale ona mrška jak kdyby to věděla, tak schválně nic, vždy přesně po injekci za 5 dní, ted je to 7 a nic a těhotná bohužel nejsem, tak jsem z toho ještě víc nervozní, ted už se mi blíží termín laparoskopie a i z toho jsem již na měkko, tak se všechny držte

prisscilla
1. říj 2007

Ahojky děvčata,
fetra, kdyže to jdeš "do akce" a kam 😉 ? Já nastupuji 10.10.07 a 11.10.07 jdu na to. Taky jsem čekala na mrchu jak na smilování, naštěstí v pátek kupodivu přišla. Ono to příjde, uvidíš, to jsou asi i nervy, zkus na to nemyslet.

myska1
1. říj 2007

Ahojky holky 🙂
Prisscillo, kam do akce jdeš ty 😉 ?? Já na mrchu pořád čekám, navíc mě začalo bolet v krku, tak doufám, že to rychle vyléčím a toho 11. bych mohla jít na věc. Už to nechci odkládat a prodlužovat ☹

haninka
1. říj 2007

Ahoj holky,
nějak nám to tu chcípe 😒
Já jdu 8.10. (nástup a možná jdu hned nařadu)..a do MB - byl někdo?

filipina
1. říj 2007

Holky, hlavně se ničeho nebojte, nic to není. Já byla na laparce 4. 6. letos a taky jsem se hrozně bála. Nastoupila jsem v neděli k večeru, dostala jsem čípek na vyprázdnění, pak klystýr, ještě večeři a od půlnoci už jsem nemohla ani jíst ani pít. Řada na mě přišla až jako na poslední ve 12 v poledne, dopoledne jsem ještě dostala nějaký oblbovák. A pak přišel zákrok, ale z toho nevím vůbec nic protože jsme spala jako zabitá 🙂)
Po laparce jsem byla spíš oblblá z narkózy než že by mě něco bolelo, asi okolo čtvrté jsem se vypravila poprve na malou. Sice se mi trošku motala hlava po narkóze, ale jinak mi vůbec nic nebylo. Večer jsme dostali večeři (nějaký chleba, tusím s máslem) a povinně jsme dlabali kompot v konzervě, který jsme si přinesli z domu. Celý ten den jsem byla unavená, pořád jsem pospávala a když za mnou přišla návštěva, byla jsem tak ospalá že jsem se modlila aby co nejrychleji vypadli.
Večer nás nahnali do sprchy a celou dobu co jsme se sprchovaly s náma komunikovaly přes dveře jestli jsme v pohodě 🙂) Já sestru ve sprše nepotřebovala a holčina co byla se mnou na pokoji ji tam raději měla s sebou.
Druhý den ráno, asi okolo sedmé přišla vizita, doktor zkontroloval stehy a zeptal se jestli nás něco nebolí. Pak nám vysvětlil jak dopadla operace a okolo 9 už mě manžílek vyzvedával. Ještě ten den jsem si pekla kuře a večer už pomalu ani nevěděla že mám nějakou laparoskopii za sebou. Stejně jako už tu někdo psal, radím nezapomenout vyholit se.

prisscilla
2. říj 2007

Ahojky,
Filipina, děkujeme za podporu. Snad to bude ok.
Myska1, já jdu do Ústí nad Labem, jestli někdo má zkušenost, prosím o info.
Já jsem taky měla nějakou rýmu, ale snad už je to v pohodě. Ve čtvrtek si jdu pro výsledky z předoperačního, nakoupíno snad mám všechno, doma už si to tak nějak pakuju na hromádku a příští týden nastupuju.

andra76
2. říj 2007

filipo to jsem ráda že to u tebe probíhalo tak dobře.Ono je něco jiného laparoskopie jenom kontrolní a laproskopie když ti něco dělají.Já budu ve čtvrtek 3 týdny po laparce a včera jsem byla na kontole všechno je o.k. já ale ještě dneska cítím spodek a včera mě docela dost bolela levá strana kde mi odstranovali endometriozu z močovodu.Měla jsem endometriozu a cystu na vaječníku tak se prý na mě nadřeli a operovali mě 2 a půl hodiny ale dá se to všechno zvládnout.

myska1
2. říj 2007

ahoj holky, jak dlouho před laparou jste byly na předoperačním vyšetření??
Já stále čekám na mrchu, navíc u mě propukla ta rýma, tak vůbec nevím, jak to bude....
Já jdu do Ostravy, tak taky prosím, jestli má někdo zkušenost, o info 😉.
Joo, holky, ještě se chci zeptat, nejpozději který den se může lapara dělat??
Andra76 - uff, tak teď už snad bude všechno v pořádku 🙂Měla jsi nějaké bolesti, než jsi šla na laparku?

andra76
2. říj 2007

myska1 já jsem byla v Olomouci takže nevím jak to chodí v Ostravě.Já jsem musela mýt krev odebranou nejdýl 14 dní před laparkou.Taky mě předtím začalo šíleně bolet v krku a jakoby nosohltan tak jsem kloktala sůl a šplíchala si do nosu vincentku,protože mi bylořečeno že 14 dní před operací bych neměla třeba panadol a tak.Jo a před operací jsem měla bolesti vaječníku kde byla cysta a vůbec celého spodku kvíli té endometrioze ale endometrioza prý může být i když nebolí.Myško1 a ty jdeš na laparku proč?Jen na kontorlní nebo je naplánovano co ti budou dělat?