Jdeme na laparoskopii. Podělte se o zážitky

marcelapetrikova
17. zář 2007

hoj všem toto téma zakládám pro všechny které čeká laparo nebo ho mají za sebou.Můžeme se zde podělit o své zážitky atd

klaruska1
21. zář 2007

miranel 😉 ,držím pěsti a ať nemáš bolesti,běž odpočívat

fetra
22. zář 2007

Ahoj holky,
miranel jsem moc ráda , že ti to tak dobře dopadlo, a brzy se snad všechny dočkáme mimi,jsem ráda, že byl někdo na laparce v Olomouci ,Bzundo klidně mi napiš jak to probíhalo, budu moc ráda, mám totiž již ted hrozný strach, další otázky : po zákroku pak již jdeš na kontrolu ke svému gynekolo. nebo do fakultky, já jsem byla odeslána z CAR tak nevím jestli hned po zákroku bych se tam neměla bud objednat aby věděla jaká bude další léčba, snad mi na té laparce nic nenajdou, no nic asi jsem se po ránu moc rozepsala, holky zatím se mějte

klaruska1
22. zář 2007

fetra,když jsem byla na laparce já,tak jsem měla výstupní konrolu u nich v nemocnici, kde mi všechno vysvětlili,jak to dopadlo a co mi všechno dělali a pak jsem byla na vyndání stehů a to už můžes ke svého obvodnímu nebo na gyndu.

miranel
22. zář 2007

Ahojky,
břicho ještě bolí, ale se už můžu aspoň trochu hýbat. Na kontrolu a vytahovat stehy jedu do CARu k stejnému dr. co mě operoval. Mluvili jsem spolu po operaci a řekl mi, že by bylo dobrý teď jít na IVF, aby se zjistilo, či jsou spermie schopné oplodnit vajíčko, když nemůžu otěhotnět a já i partner jsme v pořádku. Tak v pátek se to rozhodne.

linka
22. zář 2007

ahoj miranel-ako to vsetko prebiehalo?

klaruska1
22. zář 2007

miral, já jsem taky byla na laparce a manžel měl spermijky taky dobrý a jsem taky v pořádku,tak uvidíte,nám řekli, že si máme dát 3 týdny potom půst a pak se začít snažit 😎 ,ale třeba tobě řeknou něco jiného.HOdně štěstí

miranel
23. zář 2007

Ahojky,
linka, jak to probíhalo jsem popsala víš, co chceš přesně vedět??
Klaruska, my jsme už předtím podstoupili IUI a snažíme se už víc jak 2roky, tak doktor navrhuje IVF. Já jsem rozhodnutá IVF podstoupit, ať se už něco děje.

miranel
23. zář 2007

Holky, které jste podstoupili hysteroskopii, jak dlouho jste po operaci krváceli...respektive špinili? Já mám po operaci 4 den a ještě stále mám špinění??

bzunda
23. zář 2007

fetra, ničeho se neboj, není to tak hrozný 😉 pochopila jsem správně, že jdeš na laparku jen kvůli diagnostice? Mně tam zrovna i ostraňovali cysty z vaječníků (syndrom PCO), takže jsem to měla složitější, tím pádem jsem byla delší dobu v němocnici i potom doma na neschopence. No ale abych ti napsala, jak to u mě probíhalo: nastoupila jsem do nemocnice den předem po obědě, sestra mě oholila a dala vypít jakýsi slaný roztok na vyprázdnění 😝 , hnus, ale mohla jsem to zapíjet čajem 😉 pak už jsem nesměla nic jíst, pít jo, to až myslím od půlnoci se nesmí.. Večer jsem dostala prášek na spaní, abych usla, ráno jsem musela hned do sprchy, nachystat si věci na JIP do igelitky (hyg. potřeby a vzala jsem si i mobil), pak už jsem dostala oblbovací prášek, ležela a čekala na odvoz. Po převozu na sál mně uspali do žíly a pak už jsem se vzbudila až na JIP někdy odpoledne, zavolala manželovi, střídavě spala a taky zvracela z narkózy, ale moc toho o sobě nevím, dávali mi do infuze něco od bolesti. Z JIP mě ráno odvezli na normální pokoj, byla jsem tam myslím ještě tři dny. Pak mě pustili domů, docela mě bolelo břicho, ale to bylo asi od toho jak vypalovali cysty, takže neboj 😉

bzunda
23. zář 2007

teď jsem to omylem odklikla, pokračování 😅 😉 : asi za dva dny jsem šla do nemocnice na vytažení stehů. Doma na neschopence jsem byla 6 týdnů. Ale abych tě povzbudila, sice si možná prožiješ trochu bolesti, ale na tu brzo zapomeneš, na oddělení a především na JIPce jsou hrozně milé a ochotné sestřičky, doktoři taky v pohodě, s jejich přístupem jsem byla spokojená 🙂 jak jsme odcházeli z nemocnice, tak jsem se hned stavila dole v CAR objednat. No a ke své gyndr. jsem šla brzo, kvůli neschopence, nemocnice mi ji myslím dala na tři dny a pak ji musela dr. prodloužit a hned mi dala i vycházky. Ale o tomhle všem mě poučili při propouštění z nemocnice, takže se určitě taky všechno dozvíš.
Tak nezbývá než že ti budu držet palečky, aby to to dobře dopadlo a hlavně ti přeju brzo mimíska 😵 😵 😵 kdyžtak ještě napiš, kdybych na něco zapomněla 😉

fetra
23. zář 2007

díky bzunda za vyčerpávájící informace, já jdu na laparku taky kvůli PCO, tak jsem zvědavá zda mi i něco najdou,ale jdu až 10.10., nástup mám již na 8.00hod.ráno, díky za zprávy

bzunda
23. zář 2007

fetra tak na tebe budu myslet, ať je všechno v pořádku a brzy se vám podaří miminko jako nám 😉

prisscilla
24. zář 2007

Ahojky holčiny,
omlouvám se, že jsem Vám sem takhle vpadla. Jsem taky ta vyvolená, která jde taky na laparku. Chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenost s nemocnicí v Ústí nad Labem a jestli tam náhodou některá nejdete?
Fetra, já nastupuji taky 10.10. v 8 hodin ráno, tak jsem si myslela, jestli náhodou Ty nejdeš do Ústí?
Já mám strach spíš z toho, že mi bude zle po narkoze. Ikdyž jsem měla narkozu už 2x a pokaždé jsem po tom ani nevěděla, že jsem nějakou měla a dožadovala se oběda... Tak uvidím.

campi
24. zář 2007

Miranel, byla jsem na hysteroskopii, odstranili mi 2 polypy. Krvaceni nestalo za rec, druhy den jsem mela pokoj..

andra76
24. zář 2007

AHOJ HOLKY JSEM RÁDA ŽE JSEM VÁS TADY NAŠLA .JÁ JSEM BYLA NA LAPAROSKOPII.TED 13.9. JSEM JEŠTĚ NA NESCHOPENCE.BŘICHO DOBRÝ ALE BOLÍ MĚ NOHA.JE PRAVDA ŽE JSEM LAPAROSKOPII MĚLA TROCHU SLOŽITĚJŠÍ PROTOŽE MĚ JEN NEKONTROLOVALI ALE ODSRANOVALI CYSTU A ENDOMETRIOZU KTERÉ JSEM MĚLA DOST A JEŠTĚ NA PRO MUDR. ŠPATNĚ PŘÍSTUPNÝM MÍSTĚ. MEZI POCHVOU A KONEČNÍKEM.NEJHORŠÍ BYLO PROBUZENÍ NA JIP.OPEROVALI MĚ 2 A PŮL HOD. BYLO MI DOCELA ŠPATNĚ A VŮBEC JSEM TAM UŽ NEUSLA.PAK BYLO NEPŘÍJEMNÝ TO ŽE JSEM MĚLA POTOM VÝVOD MALINKOU HADIČKOU Z BŘICHA KVŮLI TOMU ABY SE ODSÁVALO TO CO TAM OBSTRANOVALI A TO CO TAM JEŠTĚ NAKRVÁCELO, MĚLA JSEM TO 5 DNÍ NEBYLO TO MOC PŘÍJEMNÝ,PAK BYL JEŠTĚ ZÁŽITEK JÍT POPRVÉ NA VELKOU ALE TO MOHLO BÝT TÍM ŽE V OKOLÍ KONEČNÍKU MĚ OPEROVLI.PAK UŽ SE TO DALO.NA JIPCE SE MI ŠÍLENĚ MOTALA HLAVA ALE TO PAK NA DRUHÝ DEN ODEZNĚLO,KDYŽ MI SESTRA PO 24 HOD PO OPERACI ŘEKLAŽE SE PŮJDEM OSPRCHOVAT TAK JSEM MYSLELA ŽE SI ZE MĚ DĚLÁ SRANDU JAK SE MI MOTALA KEBULE ALE ZVLÁDLA JSEM TO. MUSÍTE SI HOLKY ŘÍKAT ZVLÁDLI TO JINÍ ZVLÁDNU TO I JÁ ONO NA DRUHOU STRANU NÁM NIC JINÝHO NEZBYDE.PROTIBOLESTI VÁM NĚCO PÍCHNOU.JÁ MÁM TĚS STRACHHLAVNĚ KVŮLI TÉ NOZE ALE SNAD TO BUDE DOBRÝ DĚLALO MI TO I PŘED OPER. AĹE NE TAK MOC. PAPA.

andra76
24. zář 2007

NO TO JSEM TEDA NAPSALA ELABORÁT ALE HOLKY NEBOJTE HLAVNĚ TY CO JDOU JAN KVŮLI DIAGNOSTICE TAK TO NIC NENÍ,KÁMOŠKA NA TOM BYLA A NA DRUHÝ DEN ŠLA DOM A ZA 3 DNY JELA DO TERMÁLU NA DOVOLENOU.ŘÍKALA NO CO NO TAK MI JEN TROCHU MOKVALI TY 3 RANKY A TO JE TO ZDRAVOTNÍ SETRA NA OPERAČNÍM.

andra76
24. zář 2007

JO A BYLA JSEM VE FN OLOMOUC A POSLANÁ JSEM TAM BYLA Z CAR VE FN.

fetra
24. zář 2007

ahoj andra76,
já jsem poslána mudr.Dostálem na laparoskopii, už jsi se po zákroku do CAR objednala, jaká je tam ted čekací doba na objednání? a co po laparoskopii máš naplánováno, budeš stimulovat anebo budeš čekat zda se zadaří přirozeně,
ahoj BZUNDA
děkuji , snad se nám zadaří po laparoskopii, určitě se zvu jak jsem dopadla

andra76
24. zář 2007

NO DO PORADNY OBJEDNANÁ NEJSEM ALE BYLA JSEM ZA MUDR. DOSTÁLEM HNED JAK MĚ PUSTILI DOMŮ ON MĚ TAKY OPEROVAL.TED MÁM DOBRÁT ANTIKO. A PAK JEŠTĚ JEDED MĚSÍC A PAK ZAČNU STIMLOVAT A KDYBY SE NEPOVEDLO TAK PAK LÉČBA ENDOMETRIOZY.MÁM ALE JEŠTĚ JEDEN PROBLÉM V TOM ŽE VE STŘEDU MĚ PUSTILI A V PÁTEK MĚ ZAČALA BOLET NOHA A DOCELA DOST TAK JSEM MU PRÁVĚ TED VOLALA A MÁMTAM ZÍTRA PŘIJÍT SICE TAM NENÍ ALE MÁM SE OBRÁTIT NA MUDR. MICHNOVOU ABY VYLOUČILI TROMBOZU.ONO TO MŮŽOU BÝT I ZÁDA PROTOŽE JÁ SĚMA PROBLÉMY MÁM A TA NOHA MĚ TROCHU BOLÍVALA I PŘED LAPARKOU ALE NE TAK MOC.PRÝ JAK MĚ DLOUHO OPEROVALI TAK JSEM BYLA V NEPŘIROZENÉ POLOZE A MOHLO SE MI TAM NĚCO BLOKNOUT NEBO MOHLI PODRÁŽDIT NERV . NO UVIDÍM MÁM Z TOHO DOCELA STRACH,HLAVNĚ ABY TO NEBYLA TROMBOZA.

myska1
25. zář 2007

Ahoj holky, můžu mezi vás? Taky mě čeká laparka, s největší pravděpodobností kolem 11. října. Strašlivě se bojím, ještě nikdy jsem nebyla v nemocnici ☹ .

campi
25. zář 2007

Mysko: uplne te chapu. Ja jsem byla poprve v nemocnici na odstraneni polypu, nastesti me akutne prijali do tydne, takze jsem nemela cas se tak dlouho bat. A ted mam jit na laparku a uz pres rok to uspesne odkladam (ale snad pujdu po Novem roce).

Vezmi si s sebou jidlo, piti a priprav se na to, ze te brzy rano vzbudi sestricka, ktera ohlasi, ze za chvili prijdou s teplomerem, pak dalsi, ktera prinese teplomer a pak treti, ktera si teplomer odnese ☹

Nastesti se tam po laparoskopii zase tak dlouho nezustava, tak drzim palce, at to mas rychle za sebou.

myska1
25. zář 2007

Campi: já už laparku odkládám od dubna, stále jsem doufala, že otěhotním a mimi stále nikde, takže už se nedá nic jiného dělat... ☹
Teď jenom doufám, že mi nic vážného nenajdou, protože mě trápívá špinění, na které mi ještě krom Norethisteronu nic nezabralo ☹.
Tak teď čekám na příchod menzes a pak jenom potvrdím datum v nemocnici. Kdybych šla už tenkrát, měla bych to za sebou.. Jenom překonat ten strach 😠
a moc se mi líbí jak se tady podporujete 😵

miranel
25. zář 2007

Ahojky,
do nemocnice si sebou jídlo neberte. Před operací nemůžete jíst. Já jsem měla nástup 1 den před operací a mohla jsem se najíst jen ráno a potom celý den nic. Do půlnoci se může pít, potom už ani to. Měla jsem štěstí, že operaci jsem měla na druhý den ráno, tak sem nebyla dlouho o hladu. Se mnou na pokoji byla ještě jedna holka, která měla laparku až odpoledne a měla děsný hlad.

linka
25. zář 2007

ahoj miranel 😉

pred laparkou ta aj cievkovali?

miranel
25. zář 2007

ahoj, mňa necievkovali, ja som sa tesne pred operáciou vymočila, tak nebolo čo cievkovať...tak mi to povedala doktorka. Cievkujú to ale až keď si v narkóze, takže by si to necítila, len sú potom troška problémy s močením. Deň pred operáciou mi však dali YAL - na vyprázdnenie čriev.

linka
25. zář 2007

miranel-ty vies slovensky? 😀

miranel
25. zář 2007

😀
ano ja som Slovenka. Pochádzam z Dolného Kubína - sever Slovenska. V Čechách mám trvalý pobyt a žijem v Brne už 4 roky

linka
25. zář 2007

no ty si teda sikulka 😀 aj cesky vies,no teeeda 😀 😀

miranel
25. zář 2007

snažím sa 😀 niekedy mi nejaké to slovíčko ujde. Chcem tu v Čechách aj zostať, tak sa musím prispo(nejde mi dať vokáň)sobiť. A hlavne, keď chcem mať deti, ktoré budem musieť naučiť dobre po česky

linka
25. zář 2007

mam rodinu v Dolnom Kubine,ale uz sa velmi nestretavame 😒

ako dlho sa snazite?