Jdeme na laparoskopii. Podělte se o zážitky

marcelapetrikova
17. zář 2007

hoj všem toto téma zakládám pro všechny které čeká laparo nebo ho mají za sebou.Můžeme se zde podělit o své zážitky atd

rezinka
18. zář 2007

miranel a ultrazvuk se pri tom predoperacnim vysetreni nedela ??

miranel
18. zář 2007

mě ultrazvuk nedělali. Zítra jde na příjem, tak uvidím, jaké budou ještě dělat vyšetření

haninka
18. zář 2007

Miranel, držím palce, ať je brzy // na testu 🙂
Ultrazvuk se asi nedělá..
Zákrok se provádí do 14DC, aby se oplodněné vajíčko nemohlo vznášet v děloze a tim nafouknutím způsobit mimoděložní těhu.

Holky, všem nám moc přeju // 🙂 brzy po zákroku 🙂

miranel
18. zář 2007

Díky moc, jsem nervózní jak to dopadne. Počítám, že bych v nejlepším případě byla doma už v pátek a v tom jen lepším v sobotu, o horších případech nepřemýšlím 🙂

klaruska1
18. zář 2007

Nazdárek holky,
já byla na laparce i na hysteroskopii minulý rok, je to docela v pohodě.Já si pobyla v nemocnici 3 dny a pak jsem byla 14 dní do na neschopence, měla jsem nějaké komplikace.Po operaci jsem byla trošku oblblá,ale pak už to šlo, jen mi potom moc nechutnalo jíst a měla jsem problémy ját na záchod.Ale třeba moje kámoška šla hned 5.den do práce-blázen.Alespoň budete mít jistotu, že tam máte všechno v pořádku, to je první základ, když Vám nejde mimi, já to musela taky absolvovat, jinak by se mnou nic dále nedělali.Takže hlavu vzhůu, pevné nervíky a hodně štěstí, hlavně aby bylo mimi-nám se zatím nezadařilo ☹

mimap
18. zář 2007

Ahoj holky, moc Vám všem držím palce, aby zákroky dopadly co nejlío a brzy jste se dočkaly zdravých miminek! Chtěla jsem se zeptat, po jak dlouhé době Vás na gyndě na laparku doporučili? Díky M.

campi
18. zář 2007

Muj byvaly gyn. rikal, ze ma hodne pripadu tehotenstvi hned po laparo. Ze se jakoby poblazni organy a vsechno funguje intenzivneji.

Rezinka: myslis PREDoperacni vysetreni nebo nakou kontrolu u gyn?

linka
18. zář 2007

Ahojte kocky,
tak uz viem,kedy ma to caka,zajtra idem na predoperacne vysetrenia a 25.9. nastupujem do nemocnice a 26.9. ma budu rezat 😝

linka
18. zář 2007

ahoj campi 😉
nevies za aky cas po laparke by sa mohlo oplodnit vajicko? asi uz po 14 DC uz nie,neviem 😒

linka
18. zář 2007

rezinka,mne budu robit ultrazvuk po mrche,ked nastupim do nemocnice

campi
18. zář 2007

Gyn rikal, ze par pacientek otehotnelo hned po zakroku, i kdyz by se pry miminkovat nemelo, ale zena by si mela odpocinout. Ale otehotnely, takze byl taky rad. 😉

linka
18. zář 2007

to budem 10 DC,zeby som si zavolala manzela k sebe,ale to nebudem schopna sexovat 😀 😀

campi
18. zář 2007

Dobry ucinky to pry ma na syndrom PCO, protoze se tam udelaji takovy dirky, kteryma se pak ty vajicka vysypou...

Ja k nemu uz nechodim, ale i moje nova gyn rikala, ze je laparoskopie nekdy pro otehotneni prospesna.

Ja se teda chystam az nekdy po novym roce, musim si zaridit zastup v kancelari. Mozna to bude na ten 1 den, ale co kdyz tam neco najdou a budu hospitalizovana treba tyden?

linka
18. zář 2007

campi-ako dlho sa vam nedari?

dadunka
18. zář 2007

Čau holky, já jdu na hydrolaparoskopii ve čtvrtek v 8:00 a ve 12:00 už mě "vydají" manželovi. 😀

campi
18. zář 2007

4 roky jsem bez antiko, rok se snazime cilene.

Dadunka: co je to hydrolaparoskopie?

klaruska1
18. zář 2007

Holky,mně MUDr.říkal, že by se nemělo miminkovat tak 3 týdny,my to dodrželi,ale jestli je to nutností, to nevím, asi záleží jak by pak které z Vás bylo?

linka
18. zář 2007

dadu-to ti zavidim,ze budes hned doma 😵

dadunka
18. zář 2007

Campi, hydrolaparoskopie je méně zatěžující a invazivní způsob vyšetření dutiny břišní,jeden vstup jde přes zadní stěnu poševní, druhý přes břicho,dělá se to v celkové,ale lehké narkóze, po probuzení tě pouští hned domu. Při tom ti zkontrolují vaječníky-povrch,zjistí, zda ovuluješ,prolejou vejcovody kontrastní látkou, aby zjistili průchodnost. Pokud by objevili větší "závadu" objednáváš se na klasickou laparoskopii. Platím si za to 3000,-. Jo a hydro proto, že mě napustí vodou a ne plynem jako u klasické laparky, voda je pro organismus přirozenéjší, neosychají tolik orgány a nebudu pak zaplyněná.Za to, ale asi budu učůrávat spodem 😀

campi
18. zář 2007

Klaruska: presne tak to rikal i muj gyn., ale usmival se, kdyz vypravel o zenach, ktere otehotnely jeste v tom cyklu, co byly na laparce.

linka
18. zář 2007

klari-myslis po laparke?

klaruska1
18. zář 2007

campi hlavně já si to té době vůbec neuměla představit, byla jsem ráda, že jsem si došla na záchod,ale byly to 3 krušné měsíce,hlavně pro manžu 🙂

klaruska1
18. zář 2007

linka - jo přesně tak,ale třeba má na to každý doktor jiný názor,ale já byla i radši i když chuť by byla,ale asi bych to pak rozdýchávala ještě dlouho a to jsem po těch 3 týdnech měla strach nebo spíš takový divný pocit, jako když to budeme dělat poprvé 😉

campi
18. zář 2007

Ale prece se ten zakrok nedela pres vaginu??? Chapu, ze narkoza je urcita zatez, ale proc by nebylo mozne se milovat, kdyz je chut, treba zezadu 😝

klaruska1
18. zář 2007

campi,tam jde o tom,že máš potom stehy,mně dělali laparku i hysteroskopii najednou a mám stehy v pupíku a na levé straně pod brichem a koukají tam kamerkou i přes vaginu 😉

campi
18. zář 2007

Ja ten zakrok porad odkladam, nechce se mi do nemocnice, to prostredi me depta stejne jako nemoznost zvolit si spolupacientky na pokoj...
Zatim jsem presvedcena, ze se pomilujeme hned po zakroku, ale clovek mini a...

klaruska1
18. zář 2007

Campi, neboj to nic není a to že já jsem srabík, že mi i injekce na stimulaci musí píchat sestřika,protože to nezvládnu sama.Budeš v narkoze, takže to bude v pohodě.Já mám na to dobré vzpomínky,ten doktor, co mi to dělal krásně voněl a řekl, že když to zvládnu a nebudu mít strach, že mě za odměnu pozve do místné kantýny na něco dobrého,tak buď v poho, jsme přece ženský a něco vydržíme, nééééé 😉

fetra
18. zář 2007

holky zeptám se jak staré musí být předoperační vyšetření a co obvodní lékař dělá?já mám syndrom PCO a tak mi laparoskopii doporučili, ale ta čekací doba přes dva měsíce mě ubýjí, protože se nic neděje, mě poslali přímo z CAR,

klaruska1
18. zář 2007

fetra,pokud si dobře vzpomínám tak snad týden až 14 dní,ale už je to přes rok co jsem na to byla.Pak mi ještě něco v předoperačním chybělo a tak mi to udělali přímo v nemocnici,ale je lepší když máš všechno připravené už od obvodního a z gyndy.

miranel
18. zář 2007

předoperační nesmí být starší než 14 dní. Mě z CARu poslali přímo na internu a tam mi brala sestřička hned krev na testy. O 2 dny jsem přišla na internu za doktorkou, která zkontrolovala krevní testy, udělali mi EKG a napsala zprávu pro příjem do nemocnice. Tak už se tam balím a zítra v 8hodin tam už budu pečená-vařená ☹