Jdeme na laparoskopii. Podělte se o zážitky

marcelapetrikova
17. zář 2007

hoj všem toto téma zakládám pro všechny které čeká laparo nebo ho mají za sebou.Můžeme se zde podělit o své zážitky atd

myska1
2. říj 2007

Andro76 já jdu na diagnostickou, téměř dva roky se nám nedaří mimi, tak aby se zjistilo, kde je na mé straně háček...

andra76
2. říj 2007

myska1 tak to pokud na nic nepřijdou nebo to nebudou hned odsranovat bude v pohodě.Po pár dnech bys mohla být v pohodě.Chodíš někam do car nebo tě tam posílá obvodní gynekolog?

myska1
2. říj 2007

teď mě posílám můj gynekolog na laparku, mluvil o tom, že podle výsledků se tomu pak dáme dva-tři měsíce šanci přirozenou cestou a pak by mě poslal někam do CAR
A ty navštěvuješ CAR? Omlouvám se, jestli jsi to tady někde psala, že se ptám znovu.... 😕

andra76
2. říj 2007

Ne vůbec nevadí že se ptáš.Chiodím co car ve fn olomouc.Chtěla jsem se jen zeptat proč jsi už nenavštívili nějaký car většinou tam obv.gyn.posílají když to 1 rok nejde,nemusí tam hnd dělat umělko oni napřed vyšetřují čím to je že to nejde,až potom pokud nic nenajdou tak se dělá umělko nebo samozdřejmně když něco najdou tak se to snaží odstranit.Ale co td pujdeš na laparku a kdyby tam náhodou něco našli tak to pokud to půjde odstraní a pak budeš těhu nato tata.Můžu se zeptat kolik ti je let?

myska1
2. říj 2007

Nevím, doktor o CAR začal mluvit až teď před laparkou. Dalším mým problémem je špinění mimo cyklus, to jsme se snažili pořád nějak odstranit..
Bude mně 26. A tobě? A co teď bude s tebou, po laparce? Jestli se můžu zeptat... 😔

christla
2. říj 2007

Ahoj holky! Tak konce roku nebo začátkem nového roku mě také čeká laparka, takže pomalu sháním informace o tom, jak to probíhá. Pevně ale věřím, že na ni třeba ini jít nebudu muset, že se mimi zadaří...

fetra
2. říj 2007

ahojky,
já jdu na laparku do Olomouce, mršku jsem nakonec dostala v neděli, a teprve ve čtvrtek jdu na odběr krve, a v pondělí na předoperační, prý to stačí, jsem zvědavá zda rozbor budou mít za dva dny ,ale obvodačka říkala že ano, nemám moc ráda nechávat vše na poslední chvíli, ted jsem taky dostala rýmu i teplotu, tak jsem paralenu neodolala, snad to na krev nebude mít nějaké moc špatný vliv, tak se holky držte

myska1
2. říj 2007

Holky, tak mně se laparka zřejmě o měsíc posune, protože moje chřipka nabírá pořádné grády ☹. V takovém stavu mě nikam nevezmou... Takže máme měsíc snažení k dobru, jenomže když se to nepodařilo doposud, tak tomu nevěřím...

andra76
2. říj 2007

myska1 tak to je mi líto ale třeba zrovna ted se zadaří,tělo se bude bránit bakteriím a třeba zapomene se bránit proti těhotenství a zrovna se zadaří.Já ted taky čekám na mensez a pak ještě jedno balení antikoncepce a pak začnu stimulovat.Mám trochu problém s tím že jsem chtěla jít sama na vlastní pěst do brna na imunologické vyšetření ale jsem u voj. pojištovny a tu tam neberou, musela bych to sama platit a bylo by to 7-11 tisíc a penízky které máme budeme potřebovat na ivf.Pojištovnu měnit nechci protože my už dvakrát zchválila léky na ivf a vždycky jsem se s ní nějak na všem domluvila a jsem u nich už dlouho, a nevím jak by se tvářila nová pojiš. na to že hned chci po nich zaplatit imunologii a pak kdyby se toto ivf nepoedlo léky na stimulaci před ivf, taky by mi to nemuse schválit. Muj doktor v car říkal že se embria poprvé přestali vyvíjet kvůli endometrioze nebo že to byla náhoda a až by se to stalo podruhé tak by nás poslal na imuno do plzně že tam dělají všechno.

filipina
2. říj 2007

Já jsem byla na laparce v Přerově a do CAR chodím do Fertimedu do Olomouce. Byla jsem původně v Unice v Brně, ale po zkušenostech a přístupu už nikdy více! Včera jsme byli na úvodní pohovor, co bylo v Unice černý je ve Fertimedu bílý, neženou mě rovnou na IVF, napřed chtějí zkusit nějaké inseminace které hradí pojišťovna a které v Unice zavrhli prý pro špatné manželovy výsledky. Tady mají úplně jiný názor, jiné zkušenosti, i ten přístup byl úplně jiný, tak jsem hrozně ráda že jsem tam jela.
Zaujalo mě to o imuno a o změně pojišťovny. Já jsem u Všeobecné a právě o tom jsme se včera s doktorem bavili, prý imunologii nehradí a stojí to 5.000 Kč na osobu a prý když se imuno dělá tak už se dělá oběma. Některý jiný pojišťovny to ale hradí tak zvažujeme že bysme od ledna přestoupili, přesně ty názvy nevím, první je nějaká Česká národní a druhá nějaká bankovní, ale fakt nevím jak se jmenují přesně. Jaký vy s tím máte zkušenosti?
Té laparky se fakt nebojte. Určitě je rozdíl jestli jdete na zákrok který trvá třeba dvě hodiny nebo na obyčejnou kontrolu průchodnosti jako jsem byla já. Mně to trvalo celkem 15 minut a opravdu jsem se pak cítila fit. Snažit jsme se mohli hned po dalších měsíčkách, laparku mi dělali asi 14 den cyklu. Jen jsem pak byla ještě chvilku uvnitř citlivější, ale neměla jsem žádné bolesti. Doktorka mě taky chtěla nechat tři měsíce po laparce snažit se ale já jsem to nevydržela a do CARU naběhla hned po prvním neúspěšném měsíci po laparce a jsem ráda. Fertimed všem vřele doporučuju.

myska1
2. říj 2007

Andra76 o tom imunologickém vyšetření jsem taky slyšela a chtěla bych na něj jít. Klidně si ho i zaplatím..., ale je to teda dooost peněz ☹ Zrovna u tohohle mě zaráží, že se dělá až po nějakém neúspěchu, přitom se může zjistit spousta věcí....
Každopádně Ti budu mooooc držet pěsti, abys na imuno nemusela jít, aby se druhé ivf podařilo!!!! Přece se taky musíme dočkat vytoužených uzlíčků 😵

linka
3. říj 2007

Ahojte kocky 😉
tak som vcera prisla domov a bol to riadny mazec tam,vsetky ste tu pisali,ze laparka nic nie je,nechcem samozrejme nikoho urazit,ale ja som to vazne zle znasala,robili mi aj laparotomiu,mala som v sebe 5 myomov,zrasty,mam poskodeny krcok a uz ani nechcem vediet co vsetko ma mozno este bude cakat,vysledky z hystologie a cytologie budu priblizne o mesiac,tak to bude masaker,brucho mam porezane na 5 krat,ten velky myom nesiel vybrat,tak museli rezat,operacia trvala 4 hodiny,ale na druhej strane som rada,ze mam po tom,malo by to byt v poriadku,vajickovody su priechodne,ovulacia je a snazit by sme sa mali o 3 mesiace 😔

myska1
3. říj 2007

Ahojky 🙂
linka - to je teda mazec, to mě mrzí, že se to tak všechno vyostřilo 😒 . NA druhou stranu, máš to za sebou!!! A budeme doufat, že všechno zlé je pro něco dobré!!! Takže za 3 měsíce si zasloužíš né jedno, ale rovnou dvě mimíska v bříšku!!!! 😵 Opatruj se a drž se!!!

linka
3. říj 2007

ahoj myska 🙂
dakujem,mne staci aj jedno miminko v brusku,dve by som nezvladla 😝

anippe
3. říj 2007

Ahoj linka, já jsem to taky snášela dost špatně a to mě neřezali.Můj doktor mě na to ale dokonale připravil, takže jsem počítala s nejhorším.Když mě několik dní po operaci řekl, že mám špatnej slepák(kterej mě nemohli vzít,aby neohrozili vaječník) a budu muset tohle peklo podstoupit znovu, úplně se mě podlomili kolena a doma jsem odpřísahla že raději umřu! 😢 No ale čas to odnesl... neumřu!! 😀 Co ale fakt nedokážu pochopit jsou holky co šli třetí den v pohodě domů.Pro mě to byl nejhorší zážitek v životě! Tak ti přeju,aby bylo vše OK 😉

andra76
3. říj 2007

Linko a Anippe taky jsem tu už psala o tom že to pro mě nebylo a není lehký a bezbolestný, ale ty holky co píšou že jsou třeba za 2 dny vpohodě nám nekacají ,byli totiž jen na kontrolní laparcea vevnitř jim vlastně nic nedělali ,je rozdíl jestli to jen kontrolují a nebo tam něco odstranují.Linka bud ráde že to tak dopadlo moje mamka měla miom na děloze a dělohu ji vzali ale ona už rodit nebude tak je to jedno,oni něradi něco odebírají když chce žena ještě mimi,ještě že to jde udělat tak že odstraní jen to co tam nepatří.

linka
4. říj 2007

andra-ja som strasne rada,ze uz to mam za sebou,lenze este stale to je ako sa vravi "otvoreny pripad",takze nic nemam este vyhrane a nikoho sme sa tu nechceli dotknut s anippe,ked sme vraveli,ze nechapeme,ako tie dievcata boli rychlo fit.

andra76
4. říj 2007

linka já vím .že jste to myseli dobře.já taky nemám ještě nic jisté,všechno my sice nechali ale jeden vajcovod není průchodnej a druhým si nejsou jistí protože jim tekutina někudy protekla.a emdometriozu kterou jsem měla hodně s mezi konečníkem a pochvou se špatně odstranuje tak nevím.

anippe
4. říj 2007

Ahoj, já vím že nekecají,nikoho jsem se nechtěla dotknout 😅 Jen jsme jednoduše měli smůlu.Já mám nejvetší strach z anestezie.Jinak mám skvělého doktora,který je schopný zachránit to co už jinde odepsali!A hlavně jsem nazlobená, protože kdyby moje původní doktorka dělala svoji práci jak má, nikdy bych neměla takové problémy. ☹ Proto všem začínajícím snažilkám- po vysazení HA se nechejte důkladně vyšetřit, máte ne to právo.

kalka
8. říj 2007

Dobré ránko🙂 No tak já nastupuju 18.10... Nemáte někdo zkušenost s nemocnicí Královské Vinohrady v Praze???... Holčiny... pokud jste byly na laparce a nezjistili vám nic špatnýho, prostě jen všechno zkoukli, zjistili, že i průchodnost je dobrá.. byly jste pak nějak na neschopence?.. Za jak dlouho vás pustili do práce..?.. Dělám kancelářskou práci..
Díky Míša

linka
8. říj 2007

ahoj kalka 😉
mne robili laparku a laparotomiu 28.9. a este som na PN,ja som to mala zlozitejsie,odstranovali mi myomi,takze som este doma

anysek1
13. říj 2007

ahoj holky tak ja jdu na laparku 17.10. a reknu vam je to fofr bo me tam dr objednala teprve ted v patek!takze nestiham a jsem strachy polosilena,desne se bojim injekci!a vubec dela mi zle cela nemocnice.snad tam nebudu dlouho!

linka
13. říj 2007

ahoj anysek 🙂
kvoli comu ides na laparku?

hame
13. říj 2007

Ahoj holky, já na laparce byla v červnu a hrozí mi že půjdu brzo znova ☹

linka
13. říj 2007

ahoj hame a preco??

hame
13. říj 2007

linka, měla jsem cystu a mám je znova, nebylo to nic zas tak hroznýho ale rozhodně nic co bych si chtěla zopakovat

linka
13. říj 2007

ja som bola pred dvoma tyzdnami na laparke,mala som 5 myomov a zrasty,uvidime co bude dalej 😖
tak to ti nezavidim,lebo ja by som si to uz zopakovat fakt nechcela ☹

hame
13. říj 2007

Jo jsou příjemnější věci, ale doufám že to pomůže a konečně budu těhu, mě asi nejvíc vadila ta hadička 2 dny z břicha a to její vytahování ☹

linka
13. říj 2007

to mi hovor,ked mi ju doktorka vytahovala,myslela si,ze mi vytiahme aj crevo 😢 ,bolest na umretie,aspon pre mna.

hame
13. říj 2007

linka: Jak říkáš, já byla v té době docela dost nachlazená a při každým zakašlání jsem cítila tu hadici až ve střevech, jinak by mi na té laparce ani nic nevadilo, jizvy se zahojili hned a bolesti nebyly, ale ta hadice je pro mě max traumatický zážitek 😀

A po operaci už dobrý? Jak dlouho se snažíte?