Jdeme na laparoskopii. Podělte se o zážitky

marcelapetrikova
17. zář 2007

hoj všem toto téma zakládám pro všechny které čeká laparo nebo ho mají za sebou.Můžeme se zde podělit o své zážitky atd

marcelapetrikova
autor
17. zář 2007

proto prosím kdo jde na laparo at napíše kdy a můžeme udělat seznam. já jdu 26.9 takže bojim bojim ☹ proto prosím babule které už jsou po operaci o odpověd na otázku za jak dlouho po zákroku jste šli domů a za jak dlouho jste mohli začít snažilkovat? no a za jak dlouho se vám po laparu povedlo otěhotnět 😀

linka
17. zář 2007

ahoj marcelka 🙂
ja idem na laparku okolo 24.9 a tiez sa velmi bojim ☹

marcelapetrikova
autor
17. zář 2007

ahoj linka a jdeš taky na profuky? no strach nestrach pro mimčo cokoli viď? 😀

linka
17. zář 2007

nasli mi myom velky,tak mi ho chcu odstranit,lebo brani otehotneniu 😠

linka
17. zář 2007

jasne,ze pre mimco cokolvek 😉

linka
17. zář 2007

no a popri tom mi budu skumat vsetko 😕

marcelapetrikova
autor
17. zář 2007

jejda tak to máš teda horší než já budu na tebe myslet a držet pěsti pro štěstí ju? 😀

linka
17. zář 2007

jeej dakujem ti,ja tebe budem tiez drzat paste ako len viem 😀

petul.a
17. zář 2007

Ahoj, holky 🙂 Tak já se taky připojuju. I mě laparka čeká 24. 9., dneska jsem začala s předoperačníma 😝 Budou mi dělat profuky a nějaké vyšetření dělohy (hysteroskopie?). V těcj názvech se opravdu moc nevyznám.

linka
17. zář 2007

ahojky peti 😉
tiez ma to caka tento tyzden,na ake vysetrenia ides?

linka
17. zář 2007

a k tomu mam tento tyzden nocne,to budu nervy 😠

petul.a
17. zář 2007

Linka, jdu na vyšetření průchodnosti vejcovodů (případně zprůchodnění) a vyšetření dělohy. Jinak moje kamarádka na tom byla nedávno, taky jí vyndavali myom a je v pohodě, tak se ničeho neboj 😉

linka
17. zář 2007

peti,aky velky ho mala? a snazi sa otehotniet?

petul.a
17. zář 2007

Linka, nevím, jak velký měla ten myom. Ale otěhotnět se snaží. Tak si máme o čem povídat 😉

linka
17. zář 2007

peti a nemohla by si sa jej opytat co vsetko jej robili v nemocnici a ako dlho bola na PN ? ked budete spolu myslim 😉

petul.a
17. zář 2007

V pohodě, zeptám se. Myslím ale, že na PN dlouho nebyla. Jestli si to dobře pamatuju, říkala asi týden + 3 dny v nemocnici.

veria
17. zář 2007

Byla jsem na laparo minulý rok. V nemocnici jen přes noc, ráno odchod domů s doprovodem. Pak doma asi 3 dny a pak už jsem nevěděla, že jsem někde byla. Nejhorší na tom byla příprava, dělala jsem ji sama doma, brala jsem dva dny silná projímadla (musíte mít prázdná střeva) - to byl docela mazec, a ty dva dny jsem nemohla skoro nic jíst, takže hlad šílenej. Hned po probuzení z narkozy jsem se dožadovala jídla. Ale měla jsem smůlu, misto toho mi šoupli kapačku🙂 Dělali mi jen diagnostiku a kontrolovali průch. vejcovodů, nic neoperovali. Na břiše mám jizvičku takřka neviditelnou, druhý řež byl v pupíku, ta není vidět vůbec. Snažilkovat jsme mohli ihned, ale výsledek nula bohužel. Ničeho se neboj, není to nic strašného.

miranel
17. zář 2007

Ahoj holky,
tak ja jdu na laparoskopii a hysteroskopii už ve čtvrtek 20.9. Příjem v nemocnici mám už 19.9. v 8h ráno, tak to nejsem moc nadšená, už den dopředu myslet na operaci ☹

haninka
17. zář 2007

Ahoj holky,
já bych měla jít 26, příjem 25.09. Ale nejdříve musím odmenstruovat, a MS zatím nedorazila..jsem 28 DC.
Taky mě štve, že příjem je den předem. Určitě by pomohlo, kdybysme nastupovali až v den OP. Ale večer se už podávají nějaký oblbováky. Taky jsem slyšela, že dělají klistýr.. 😒 ..nevíte, je třeba být úplně oholená?..snad to není hloupá otázka, ale nerada bych aby mě tam pak holili.. 😒

m24
17. zář 2007

Ahoj všem, já byla na laparoskopii letos 18.6. Nástup den předem, ale střídají se vyšetření a rozhovory s doktory, takže to celkem uteče.
Ano musíš být úplně oholená, pokud nejsi, oholí tě sestra.
Já dostala den předem ještě oběd a pak už žádné jídlo. Navečer klistýr 😝 Ale nebyl tak hrozný jak jsem si ho představovala. Večer první oblbovák ráno další. Většinou holky po laparce druhý den pustily domů.
Já šla na driling vaječníků a zkontrolování ženských orgánů a průchodnosti vejcovodů. Bohužel mi našli v břiše ještě nějaké srůsty takže jsem byla v nemocnici týden. Snažit jsme se mohly začít asi tak 14 dní po propuštění z nemocnice, někdy doporučují po první ms.
holky, které vás to čeká, ničeho se nebojte. Já i když jsem měla komplikace - ty srůsty - s kterými se nepočítalo, jsem to přežila v pohodě. Žádné velké drama to není.

veria
17. zář 2007

No já tedy úplně oholená nebyla a neholili mně tam. Asi je to všude jiný. Jo a nástup jsem měla v den OP, druhý den mně vyšoupli pryč. Byla jsem v soukromém zařízení, tam nechtějí mít dlouho obsazená lůžka🙂 Naštěstí, nechtěla bych tam být déle, i když se starali moc hezky.

miranel
17. zář 2007

Mě řekli, že se mám úplně oholit, od pupíku nadol. Ráno se mám najíst a potom celý den jen vodu ☹

fetra
17. zář 2007

já mám termín nástupu až 10.10, dříve volno neměli a to jsem objednaná od 6.8., takže něco málo přes dva měsíce, a do které nemocnice nastupujete

marcelapetrikova
autor
17. zář 2007

takže holky tady je postupka:
marcelapetrikova. 26.9
linka.24.9
petul.a. 24.9
miranel.20.9
haninka.26.9
fetra.10.10
no pak musíte hlásit i kdo už čeká miminečka po laparce jasné? 😀

marcelapetrikova
autor
18. zář 2007

no tak já jsem odsunutá až na říjen 😠 nemají prej místo byla jsem dnes u dr a ten řekl že mám dojít příští čtvrtek na kontrolu a že se domluvíme 😒

ninouch
18. zář 2007

Ahoj holky, no já šla na laparku kvůli mimoděložnímu, na sále jsem byla hodinu, pak jsem měla dva dny do břicha zavedenou hadičku, kudy odtýkala krev po srůdtech, kvúli čistění, dost hnus, když jsem se probrala po narkoze mě donutili že musím na záchod, na zpáteční cestě na pokoj jsem s sebou sekla na zem, bylo mi dost blbě, ale to asi není případ těch, který jdou jen na profuky, byla tam se mnou jedna, kterou profoukly a ta byla uplne v poho a druhy den šla domů, já tam byla pak ještě tři dny...tak nebojte

ninouch
18. zář 2007

Jo mě holily jen trochu na brise a zadnej klistyr mi teda nedavaly, to je blbost!!!

ninouch
18. zář 2007

Tak teda si jak kde s tim klistyrem, ted jsem cetla ze m24 ho mela, ja ne, tak nevim podle ceho to soudej.Tak pa

rezinka
18. zář 2007

Ahoj holky, to jsem rada, ze se tu rozpoutala tahle debata, zrovna jsem si rikala, ze si musim o laparce na konikovi zase neco najit, protoze me to taky ceka. Pristi Po jdu na vysetreni a predpokladam, ze pak po MS hned pujdu, tedy nekdy v rijnu. Chtela jsem se zeptat - nevite, co mi ted budou delat za vysetreni? Doktor si me objednal po telefonu, ani se me neptal, kdy mam MS, coz mi prislo hodne divny. Ale jelikoz mi pred par dny teprve skoncila, neresim to a v Po tam poslusne naklusu. Ale netusim, co me ceka za vysetreni ... ??

miranel
18. zář 2007

Ahoj holky, tak zítra mě už čeká příjem v nemocnici a tak to vypadá, že jdu z nás asi první, takže hned podám informace, jak se vrátím 😀 .Já jsem byla 11.9. na pohovoru s dr. Mám za sebou 1 IUI a byla jen /. Tak řekl, že uděláme test na průchodnost vejcovodů. O 2 dny jsem šla na předoperační - krevní testy + EKG + interní vyšetření...ale tam nic, jen změřili tlak, prohmatala břicho, zkontrolovala nohy, jaké mám žíly. Takže u mě to šlo rychle...v průběhu týdne.