Je možné, že se bacilonosič streptok. neprokáže výtěrem?

simac
21. kvě 2014

Dobrý den, naše 16m dcerka už má za sebou 4krát těžkou streptokokovou spálovou angínu. Přišli jsme na to, že první příznaky ( 40ky horečky ) se objeví vždy po návštěvě babičky a dědy ( buď my u nich nebo oni u nás ). Máme babičku 400km daleko, takže návštěvy tak časté nejsou, ale už od 7měsíců dcerky nastal tenhle kolotoč. Žádná návštěva od té doby neproběhla v pořádku. Nechali jsme babičce a dědovi udělat kontrolní výtěry a byli i na prohlídce na ORL a nic jim nenašli. Už nevím, co mám dělat. Oni chtějí vnučku vidět, protože se cítí zdraví, ale já jí nechci vystavovat dalším infekcím. ☹ Nemáte někdo podobnou zkušenost? Popř. radu jak postupovat dál? Předem díky.
PS. z krve malé vyšlo, že má snížené 3 hodnoty v imunitě. Máme jít 10.06. na imunologii, ale běžně nechytne ani rýmu a to jí nedržíme ve skleníku. Chodíme s ní mezi lidi a děti denně. Problémy jsou pouze po návštěvě babičky. Ale doktoři to svalují na imunitu. Mně se to ale vůbec nezdá tak jasné.

aviv
28. kvě 2014

streptokoková angína je prevít, u nás ve školce z 25 ji chytlo 18 dětí a půlka už jede druhé kolo. Dcera, jak byla oslabená. tak ke spále chytla ještě neštovice, do školky ji už letos nedám. Předtím nemocná nikdy skoro nebyla, tato ATB byla její první. Z výtěru by se to mělo poznat, podruhé ji nic nebylo, jen slaboučká vyrážka, které bych si normálně ani nevšimla -a ejhle, masivní streptokok v krku ☹ Prý ale na něj zabírá penicilin, tak zkus přemluvit rodiče at se týden raději přeléčí ATB taky.