Je můj opar nebezpečný pro 1,5měsíční dítě?

ajurka
18. dub 2014

chtěla bych se zeptat mám doma měsíc a pul staré miminko a cítím že se mi začne dělat opar... je pravda, že opar je pro dítě nebezpečné? 😒

zamilovanadonej
18. dub 2014

@ajurka Tak dítě nepusinkuj a je to. Děláš z komára velblouda 😉

ajurka
autor
18. dub 2014

@zamilovanadonej myslím si že z komára velblouda nedělám... četla jsem jaké to může mít následky 😨

raaduska
18. dub 2014

No nevím, nezlehčovala bych to. Určitě nepusinkovat, často mít ruce a na rty náplast na opary.

raaduska
18. dub 2014

@ajurka Už jsi něco určitě pročetla, takže hlavně hygiena, kojení,ať má prcek protilátky. A fakt si dej tu náplast 😉

zamilovanadonej
18. dub 2014

@ajurka Moc čteš. Pokud nebudeš dítě olizovat a dodržovat to, že si pokaždé než na něj sáhneš umyješ ruce, nic se nestane.

ajurka
autor
18. dub 2014

@raaduska když nemám tu na opary.. bude stačit obyč. náplast

zamilovanadonej
18. dub 2014

@ajurka To si to radší zaplácni pastou na zuby, ta opar vysuší...

zabzulka
18. dub 2014

@ajurka měla jsem po porodu oparů plnou pusu, velmi nepříjemné 😒 doktorka mi doporučila nosit roušku, nelíbat dítě, mýt si stále ruce, je to pro dítě nebezpečné..toto riziko bych nezlehčovala

ajurka
autor
18. dub 2014

@zabzulka na co rousku?? To se preci vzduchem neprenasi

ajurka
autor
18. dub 2014

@zamilovanadonej mam imazol..zatim opar nemam jen me to hrozne svedi vim ze se mi tacina delat

zabzulka
18. dub 2014

@ajurka brala jsem si jen při kojení, spíš šlo o to, abych si do toho furt nedrbala a pak to na rukách případně nepřenesla..ale jak jsem byla tehdy ze všeho poprděná, raději jsem si ji při kontaktu s miminem brala..aspoň během výsevu, kdy je opar nejvíc infekční..tož tak

lajla
27. dub 2014

naplast a nepusinkovat
dodrzovat hygienu
a spravne nedelat z komara velblouda🙂
mela jsem ho pokazde a to i hned po porodu
nemas uz cerstve mimi takze se fakt nestresuj