Je nakažlivá 6. nemoc, když je ve fázi vyrážky?

pismenko
22. čer 2011

Ahoj holky, je nakažlivá 6. nemoc když je už ve fázi vyrážky? Teploty od neděle do úterý a dneska se objevila vyrážka. Je to případ kamarádky syna (12 měsíců) a my tam máme zítra jet na návštěvu, tak jsem na vážkách.
Děkuji za reakce

hojda
22. čer 2011

Nejela bych, zvláště pokud jsi těhotná!

momin
22. čer 2011

6 nemoc je nakažlivá??? 😲 🙂 Nemyslím si.... 🙂

luthien.k
22. čer 2011

Šestá nemoc samozřejmě nakažlivá je, je to virové onemocnění, přenáší se slinami (prostě kontaktem, nejvíce v období teplot a v inkubační době před nimi) a tak bych raději zůstala doma, pro jistotu, i když už je kamarádky dítě ve fázi vyrážky. Ne kvůli holčičce, ono je dobré, když si děti ty nemoci prodělají, ale kvůli sobě a těhotenství.

dana3262
22. čer 2011

Nemela by uz byt nakazliva v dobe pupinku. Ale ja bych nejela, obzvlast v tehotenstvi.

eloana
22. čer 2011

podle me nakazliva je....6 nemoc a tehotenstvi nevadi.... vadi 5 nemoc - ta muze zpusobit i odumreni plodu v tretim trimestru....Ale lepsi neriskovat a pockat az se maly uzdravy...

maxi.smile
22. čer 2011

ahoj, mně doktorka říkala, že nakažlivá je právě do doby, než zmizí vyrážka ☹ Jé, omlouvám se, já si nevšimla, že se ptáš, protože jsi těhu...já myslela z dítě na dítě...tak to teda nevím, ale osobně bych asi návštěvu o pár dní odložila...