Ječné zrno u 2,5 letého dítěte. Jak se ho zbavit?

patty1
25. lis 2013

Ahoj maminky. Naše malá má už 3 měsíce ječné zrno na horním víčku, u očního už jsme byli 3krát, mazali jsme floxalem, ophtalmoframykoinem a kapky floxal. Výsledek žádný, má ho tam stále. Asi ji to nebolí, ale ráda bych se vyhnula řezání pod narkozou. Obklady jsem jen zkusila, ale je to dost těžké ji přimět, abych ji ho tam mohla jen přiložit. Nemáte nějaký tip, co by mohl ještě zabrat, třeba přírodní? Děkuji moc.

aninousek
25. lis 2013

Ahoj měla jsem ho také a pomohlo mi dávat na oko vatu namočenou v teplém heřmánku nebo vodě nemusí to tam být dlouho stačí tím několikrát potírat chce to teplo ,aby to zmizelo

patty1
autor
25. lis 2013

Díky, ještě to s těmi obklady zkusím, ale je to boj, aby to na tom očku chvilku nechala, no ale dávání mastí do oka není o moc jednodušší..

fallingstars
25. lis 2013

@patty1 Tak to se už asi jakoby "zapouzdřilo" a řekla bych, že řezání se nevyhnete. Ale já na tom byla, není to v celkové narkoze, ale v lokálním umrtvení, kdy je trochu nepříjemná jen umrtvovací injekce do víčka. Pak jsem měla několik dní to oko zalepené, ale - pokud si dobře pamatuju - za týden už by nikdo nic nepoznal 😉