Jen jedna ledvina. Máte takové miminko taky?

volp
15. čer 2008

Ahojky,byla bych moc ráda,kdyby se mi ozvala maminka,která má dítko jen s jednou ledvinou,moc by mi to pomohlo.Děkuji.

anitkaj
26. únor 2016

@123456m Ahoj, bylo mi řečeno, že do zkumavky je to mnohem víc sterilní než do sáčku. Protože se tam mlže nachytat spousta bakterií. Moč by se měla nosut při teplotě nad 38st, rýmu a kašel jsme zatím neměli, malý má teprve 27dní :/

123456m
29. únor 2016

@anitkaj Nebude to legrace s tou zkumavkou, protoze jak chytat rano do zkumavky moc u tak malych miminek, kdyz pokazde curaji jinak a do plinky :( U vetsich deti uz to bude jednodussi.. Budeme mit teprve 2 mesice, takze zatim taky nemame zkusenost..

anitkaj
24. bře 2016

Do zkumavky chytám pravidelně. Přebalím, nakojím, umyju a čekám 🙂) většinou je malý vyčuraný do 20min, střední proud. Jde to, ale člověk musí být trpělivý 🙂) Na konci března nám bude 2měsíce. Horší to bude, až bude mimčo lézt a bude ještě víc pohyblivé 😖

123456m
25. bře 2016

jj, uz se mi to taky povedlo... sacek uz nikdy vic - psali mi z nefrologie, ze v moci nasli bilkovinu, to akorat cloveka pak vydesi - myslim si, ze to bylo tim odberem do sacku ...

leryl
25. bře 2016

@123456m : Jak by se dostala bílkovina do sáčku? Předpokládám, že ten sáček byl čistý nepoužitý. To by musela být bílkovina cizí, jako že třeba vaječný bílek. Nechala bych moč vyšetřit znovu. Falešně pozitivní bílkovina může být při zásadité moči a při dehydrataci.

londy
26. bře 2016

Ahoj holky,při screeningu ve 2 trimestru nám paní doktorka oznámila že nevidí u miminka druhou ledvinu ☹ Uplně mě to sebralo!Vyčítala jsem si co se jen dalo,přemýšlela co dál.Jestli miminečko bude plnohodnotně žít atd.No bylo to strašné. ☹ Vyděšená jsem ted z každého vyšetření a budu klidná až budu mimi držet v náručí jinak z cela zdravé.Chtěla jsem vás jen poprosit o zkušenosti s takovým miminkem.Nabízeli nám i pro klid duše AMC ale s vědomím že ostatní testy vyšli v pořádku ,jsme test odmítli!V době kdy nám to zjistili a následně nabídli test jsem byla už ve 24 tt těhohotenství!Pro mě už docela pozdě na to aby jsme podle výsledku dál postupovali.Věřím že to všechno dobře dopadne a díky vám všem jsem docela klidnější když čtu kolik miminek se s jednou ledvinou narodilo 🙂 Budu vám vděčná za jakékoliv zkušenosti. 😉

adam2014
26. bře 2016

Ahoj náš Adámek má jen jednu ledvinu. Jsou nám 17 měsíců a zatím dobrý.

volp
autor
31. bře 2016

Ahoj,moc se omlouvám,že píšu až dneska,nejspíš už odpovědi znáte,ale pro jistotu🙂moč jsme odebírali do sáčku,byla to fuška,malému se to nelíbilo,později už do zkumavky🙂jinak 1xza rok kontrola na nefrologii a u dětské lékařky podle potřeby,znova moč jedině při vysoké teplotě kolem 39C. Ať se vám daří🙂a dítko roste!! 😉

volp
autor
31. bře 2016

@londy Ahoj Maminko, věřím,že tě to vyděsilo,ale pokud se to potvrdí,nemusíš mít strach🙂Náš syn se narodil už před 8 lety,bohužel to vyšlo najevo až byl na světě☹ale roste,sportuje,chodí do školy a prodělává běžné dětské nemoci🙂1xza rok musíme na nefrologii. Takže se ničeho neboj.Máme pak další dva syny,ti žádný problém nemají. Prostě to tak muselo být🙂

1miska
31. bře 2016

@londy sama takove miminko nemá, ale kamarádka s jednou ledvinou zije, tehdy nebyly UZ atd... byl to nahodny nalez při vysetreni ve 24 letech veku 🙂 do te doby o tom ani nevedela 🙂

londy
31. bře 2016

@volp Děkuju pěkně za podporu 😀 já se jen modlím aby jinak byla zdravoučká!Což věřím že ano!!!I když mě občas přepadne myšlenka proč?Smířili jsme se s tím s manželem a na malou se těšíme snad ještě víc!!! 😀 ještě jednou moc děkuju za zkušenosti!!! 🙂

anitkaj
31. bře 2016

@londy taky jsme se s tím museli smiřovat, zvlášť, když první dcera je úplně zdravá ! Synáček jde ve 3. měsících na operaci jediné ledviny, kterou má. MUSÍ to dopadnout dobře, protože jiná možnost není. Věděli jsem, že bude mít jen jednu a to ještě ne zdravou :( Takže nám nezbývá nic jiného než věřit, že pan dr. Šmakal v Olomouci vše zvládne odoperovat 😔 Přeji pevní zdraví všem..

londy
31. bře 2016

@anitkaj Držím palečly at vše dobře dopadne!!! 🙂

volp
autor
1. dub 2016

Maminky,všem Vám držíme palce a věřím,že vše bude ok!!! MUSÍ!! 🙂

ivetka7686
1. dub 2016

@londy ahojky,musi to byt strasne zjisteni,ze miminko neni uplne zdrave 😐 moje sestra kdyz byla tehotna,zjistila na utz,ze malemu nefunguje jedna ledvina 😐 jak Mel 3 mesice sel na operaci...dneska je mu 5 let a nerekla bys,ze mu chybi ledvina,je to zivel 😊 snad Ti muj prispevek pomuze...kdyby neco klidne se ptej.Hodne sil

londy
1. dub 2016

Ahojky holky ...zpráva všem co jste se ozvali!!Dneska jsem byla na screeningu v prenatálu a neuvěříte ale druhá ledvina se našla 😀 je menší a jinde položená...níž v pánvy.Jsou znát pruchody ale pravděpodobně nebude uplně funkční,možné i cysty!Vše uvidíme až po porodě při vyšetření malinké jak ta ledvina pracuje!!!Jestli nebude dělat malinké ledvina neplechu tak malá bude bez problému!Mily je takové zlobidlo už ted 😀 nespolupracuje,hemží se a kope,ležela na bříšku paní doktorka měla problém posoudit funkčnost ledviny!!!Ale ta první ledvina je naprosto v pořádku i vše ostatní!!!Na to že mám i těhu cukrovku tak je Mily malinká a váží 600g takže vše ok!!!Všem moc děkuju za podporu!!!! 😎 Máme radost i když né 100 procentní 🙂 pěknej víkend všem!!!!!

londy
1. dub 2016

@ivetka7686 Ahojky,moc děkuju za další zkušenost!!!Mužu se zeptat jaké měl chlapeček problémy než šel na operaci???Operace probíhala v pořádku???Bojím se toho že malou budu muset pak tomuto vystavovat,no.Ale pokud to bude nutné tak to nějak zvládneme i mi 🙂 Vše se ukáže až po porodu!Děkuju za podporu 😉

ivetka7686
1. dub 2016

@londy no to presne nevim,protoze ja ziju ve Skotsku 😐 ale problemy,netusim,vim,ze byli v Olomouci v nemocnici kam jezdi na kontrolu,ale vis co ja se ji zeptam a napisu 😊

londy
1. dub 2016

@ivetka7686 budeš hodná 🙂 děkuju!!!

123456m
4. dub 2016

@leryl je znamo, ze sacky mohou az z 80 procent ukazovat falesne vysledky - rekla mi to sama dr na nefrologii, ze maminky jsou pak zbytecne vystresovane, ze dite je nemocne. ta bilkovina se tam muze dostat napr. z predkozky, ktera nejde jeste uplne stahnout u tak maleho miminka. pri odberu do zkumavky se da odchytit ten stredni proud moci, coz je lepsi. Takhle mi to bylo receno, takze ja uz sacek pouzivat nebudu.

qewa
4. dub 2016

Ahoj, nám při screeningu v 2.trimestru našli obě ledviny, ale jedna je plná cyst. V podstatě to není ani ledvina, ale jen seskupení velkých a malých cyst, zřejmě bez funkční tkáně - to nám potvrdí až po porodu. Ze začátku jsme byli plní naděje, že už cysty neporostou a třeba se tam kousek ledviny ukáže... Bohužel, ty cysty se tak moc zvětšují, že už zabírají skoro 1/4 bříška 😢 (alespoň dle mého laického odhadu... pro představu 3. nevetší cysta je velikosti srdíčka). Zatím neříkali, že by mimi muselo ven dřív, ale při poslední kontrole bylo bříško o 3 týdny větší než by mělo být. Jinak se jí prý daří dobře a až jí přestane trápit cystická ledvina, mohla by to být zcela zdravá holčička. Ledvinu budou muset asi po narození vyndat, tak nám držte palce, ať ta druhá zůstane zdravá a utáhne práci za obě dvě 😉

ivetka7686
4. dub 2016

@qewa drzim pesti at VSE dopadne dobre a neboj s jednou ledvinou se da zit a urcite to miminko zvladne 😉

vacel1
19. dub 2016

Dcera(3 měsíce) má sice obě ledviny, ale na jedné má cysty a u druhé neví, jestli je plně funkční. Na sonu už ji nešlo skoro ani vidět ☹ Máme jít na nějaké vyšetření pod rtg s kontrastní látkou, docela se toho bojím. Jinak je sranda odebírat moč do zkumavky :-P

qewa
19. dub 2016

@vacel1 Snad to dopadne co nejlíp, budu držet palce. Kde vás sledují? A jak dlouho jste museli být po porodu v nemocnici? Já vůbec netuším, na co se připravit 😕 . Nás to kontrastní vyšetření bude čekat asi hned v prvních dnech po porodu.
No a na to odebírání moči se moc těším 😀 . Zrovna minulý týden, jsme měli odchytit moč psovi a byl to pěkný boj. Zkoušeli jsme se inspirovat i nějakými nápady na internetu a nejčastější odchyt moči nabízel vyhledávač právě u psů a novorozenců, takže jsme to brali jako trénink. 😎

zyoma
19. dub 2016

dcera se narodila se 1 velmi spatnou ledvinou, musela na operaci, funguje ted jak ma, ale stačila se za par mesicu tak znicit, ze teper nefunguje. mame se pripravit na to, ze ji v budoucnu odstranej a bude mit jen jednu.

vacel1
19. dub 2016

@qewa u nas v nemocnici, v nefrologicke poradne, po porodu jsme sli domu klssicky, utz ledvin ji delali az pri propousteni jako ostatnim, od porodu jsem se kazdy den ptala, co s temi ledvinami ma a oni porad, ze je vysetruji az ctvrty den, pak se strasne divili, ze tam ma cysty, kdyz jsem jim to od prijeti rikala porad. Jinak prvni sono od porodnice ji delali az ted ve 3 mesicich.

qewa
19. dub 2016

@vacel1 Moc díky za info. Měla bych rodit v porodnici, kde nám ledviny sledují od 20tt. Tak snad se nebudou divit a kouknou na ně hnedka.

vacel1
19. dub 2016

@qewa tak budu držet pěsti 🍀 jinak mi to taky zjistili ve 20. tt, ale nejak extra to nesledovali,prý se to řeší až po porodu, proto jsem byla naštvaná, že první pořádné vyšetření bylo až teď.

mikky26
2. čer 2016

Zdravím, náš malý se narodil v únoru, od tehotenství jsme vedela, ze jedna ledvina ma pravdepodobne cystu. Po porodu se zjistilo, ze prava ledvina je malinka a ma vevnitr nekolik cyst, takze je asi nefunkcni, druha je kompenzacne zvecena nebo dokonce zdojena. Take jsme to obrecela, ale clovek na to nemi moc myslet, ted chytame moc do zkumavky co 2 mesice nebo pri zmene zdrav. stavu. Zrovna dneska jsme chytali, ale nic se nam do zkumavky chytnout nepodarilo, takze zitra se musi zadarit. Mel krvavy hlen ve stolici tak to chce dr. zkontrolovat, ale teplotu nema.

qewa
4. čer 2016

V porodnici nám dělali UZ ledvin, ale pro jejich velikost (jedna velká kvůli cystám, druhá zvětšená) se jim je nepodařilo změřit, ale protože jsme neměli žádné problémy, tak nás pustili domu a s ledvinami jdeme na nefrologii v 4.týdnu. Bříško máme veliké, malá vypadá, jak africké děťátko, ale jinak je zatím vše OK. Pořád máme prý šanci, že ta cystická ledvina už neporoste a třeba i časem zakrní.