Jizvičky po neštovicích, do kdy se ztratí?

mami29
6. bře 2012

Holky pred 14dny Vasik prodelal nestovice dost silne. Ma vsude jeste jizvicky. Do kdy se ztrati a muzu to necim mazat pro lepsi hojeni?

hanule05
6. bře 2012

Ahoj, tak to tě asi moc nepotěším. Dcerka prodělala neštovice v červnu 2010, tedy to budou dva roky a jizvy má hodně viditelné dodnes. Mazala jsem to kdečím a myslím, že nepomůže nic. Bohužel má tři velikánské jizvy zrovna pro holku na blbým místě - dvě v obličeji a třetí v "dekoltu".
Přestala jsem to řešit a říkám si, že až bude dospělá, tak si třeba zajde na "plastiku".

helcenka
6. bře 2012

Ahoj, tak ani já tě nepotěším. Syn prodělal neštovice před dvěma a půl lety, měl je úplně všude, ve vlasech, v puse, v uších...
Pár jich měl hoooodně velkých, a i přesto, že si je neškrábal, tak mu zůstalo asi 8 jizviček, dost velkých, asi tři na bříšku a zbytek na zádech. No a viditelné je má dodnes - úplně stejně. 😝

dripik
6. bře 2012

No holky, to jste nepotěšily ani mě, malá je prodělala taky 14 dnů zpátky a taky má asi 4 takové veliké, dvě na zádech jednu na krku a jednu na levém boku...přemýšlela jsem co na to zkusit biostimulační laser?
@hanule05 možná pro vás to bude aktuálnější přeci jen nám to nejde vidět tolik, ale v tom obličeji je to přeci jen na prd...

lusi80
20. bře 2012

kluci mají po neštovicích 3 roky,jizvy mají na místech kde nejsou moc vidět,mladší má jednu na spánku,ale co vím,nezmizí 😒 😒 😒 ale u nás to není tak hrozny

ffiinnkkaa
20. bře 2012

Jednu jizvičku, kterou jsem si teda dost škrábala mám dodnes 🙂

krizovam
19. lis 2017

@dripik
@lusi80 Chtěla jsem se zeptat, jak to vypadá po letech, zda se to alespoň časem zmírnilo? Nebo co jste ještě vyzkoušeli? Děkuji M.

dripik
19. lis 2017

@krizovam tak musim rict?ze u nas po letech ani pamatka po nestovicich...

lusi80
19. lis 2017

Tak u nás nezmizelo nic,jsou možná menší,ne tak prohloubeny jak předtím,možná i časem zmizí,popravdě to už nesleduju 😉

ladyhacek
19. lis 2017

proísm čím jste mazali v průběhu neštovic - já znám takový ten bílý krém (co byl za nás -- jsem tedy bez jizev) a kamarádky mi vyprávěl ao nějaké fialové vodičce. U nás ve školce propukli tak čekám zda je dostane

demukla
19. lis 2017

@ladyhacek nejlépe ničím, nechat je dýchat ( pudr to jen dusi) když to syna hodně svedilo, tak jsem mu dala fenistil kapky. Hlavně sledovat,aby si to ditko neskrabalo! Ještě se na ne používá přímo speciální gel - teď si přímo nevzpomínám na název, kdyby jste chtěla přeci jen mazat( hlavně ty veliké) 👍🏻

ada22
19. lis 2017

Dcera měla před půl rokem cca ve dvou letech. Týden před tím než se objevila první neštovice , tak si seděla nos a pusu na asfaltu. Takže neštovice v obličeji se hned zanitily. Měla na to i antibiotika. Celkem jsem se děsila jak bude vypadat. A téměř ok. Mazala jsem ji obyč vazelinou. A jen občas.

ladyhacek
19. lis 2017

@demukla ta vodička právě prý dýchá 🙂. fenistyl super díky to by mě nenapadlo. No jám mo připravené staré triko a ponožky, že je přišuji aby si to tolik nerozškrábal pochybuji, že to letýmu tvrdohlavýmu beranovy vysvětlím 🙂

pavca1982
19. lis 2017

Jizvy máme i po 10 ti letech☹

jitulina81
20. lis 2017

Kdyz mela scerae nestovice, v necelych 3 letech, doporucili mi v lékárně Virasooth gel. Vubec se neskrabala a prubeh uplne skvely. Jen asi dva vecery jsem ji dala na noc Fenistil.

demukla
20. lis 2017

@ladyhacek
@jitulina81 ... jj přesně jak píše paní- jmenuje se to Virasooth gel 👍🏻

martinka1996
20. lis 2017

Muj bracha měl neštovice před 15 rokama a jizvy mu zůstaly. Bohužel se to neztratí.

krizovam
20. lis 2017

@ladyhacek U nás se osvědčila koupel v hypermanganu (ťupala jsem mu to vatovým tamponkem a ty velké mazala Sudocremem). Fenistil kapky měl 5 dnů, sedmý den ráno se prostě poškrabal na obličeji, bohužel byl bez dozoru a měl tam 2 velké, ty malé se zahojily. Virasooth gel nesnesl, pudr jsem ani nezkoušela.

krizovam
20. lis 2017

@pavca1982 A zůstaly po těch odloupnutých nebo byly velké? Mazala jste něčím? Ani po čase se to nezmírnilo?

terka_85
20. lis 2017

Já mám třeba jizvu na čele po neštovicích stále i teď v dospělosti...

ladyhacek
20. lis 2017

@krizovam sudocreme no vidíš ten by mě nenapald - no teď jen čekat zda je dostane je posldní ze školky co vydržel.

krizovam
20. lis 2017

@ladyhacek Nebo ještě doporučují Imazol, hned jak se udělá flíček máznout prý se pak neudělá ani puchýř, ale to jsem načetla až pozdě ☹ Hlavně tedy dávejte ten Fenistil (někomu předepisují i Dithiaden, my ho nedostali). Pak jsme měli homeopatika Rhus (nevím, zda pomohli, ale obě děti měli po 12ti dnech po všem). Já ho ze školky odhlásila, přesto to stihl chytit během prvního dne a to tam je jen do oběda ☹

luciebx
20. lis 2017

Ja mám jednu na obličeji a nikdy nezmizela

ladyhacek
20. lis 2017

@krizovam tak to my máme ais suepr imunutu 🙂 u ná spropukli asi před 6 týdny (to byl zrovna nemocný a byl doma, ale adlší týden normálně nastoupil. chodí také dopoledne a většinou je týden doma a týden ve školkce (pořád dostává kašel nebo rýmu) a minutý týden byl ve školce a zrovna padla sbívající půlka školky (i měli jedne den zavříno, že by jí nenaplnili.

andiienka
23. lis 2017

Kamarádka mazala jizvičky po neštovicích Bepanthenem plus, krásně to malé pomohlo.. my neštovice zatím neměli, ale už je trochu snažím "vyhledávat" :D

krizovam
25. lis 2017

@andiienka A měla i dolíky a jak dlouho mazala? Ono asi záleží na genetice, jak se kdo hojí a pak na hloubce poškození.