Kalhotky Marwell. Můžu je oblékat až na oblečení?

dela
2. zář 2008

Ahoj,moje dcera dostala od lékaře kalhotky Marwell.Má špatné kyčle a musí je ve dne v noci nosit.Chci se zeptat,jestli jste je některá z vás taky dětem musela dávat a jestli je můžu malé oblékat až na oblečení?Doktor mi sice řekl,že je mám dávat normálně pod dupačky,jenže problém je ten,že ty dupačky už pak na to nenavlíknu,jak jsou ty kalhotky široké.Ale proč bych je nemohla dávat až na ty dupačky mě neodpověděl.Přitom si myslím že to vyjde nastejno,ty nožičky má roztažené úplně stejně.Máte některá s tímto zkušenosti?

jjaanca
3. zář 2008

Ahoj, my je dostali včera. Pěkně jsem to obrečela, protože malá už zkoušela lézt, plazila se a dělala blbosti a teď s těma kalhotkama se ten vývoj úplně zastaví ☹ V noci skoro nespala, pořád se budila protože je zvyklá spát na boku a převalovat se, což teď nejde.
Od včera sice dcera neměla dupačky, ale dávám je na bodyčko a budu je dávat NA dupačky. Myslím, že je to úplně jedno. No jsem zvědavá, až bude zima, jak to s tím oblečením zvládnu. Na kontrolu jdeme v listopadu a jestli bude mít třeba zimní kombinézu, tak jsem zvědavá jak se do ní s tou hrůzou vejde ☹

pavlik76
3. zář 2008

Ahoj, moje dcera je nosila 2 měsíce - mezi 3. a 5. měsícem jejího věku. Když jsem se jí kalhotky chystala prvně obléci, tak jsem to obrečela, jak se mi to zdálo široké a nepohodlné. Naštěstí je dcera snášela mnohem lépe než já. Naučila se v nich otáčet i na bříško. Dávala jsem jí je na oblečení - nakoupila jsem punčocháče a dcera nosila 2 měsíce jen punčocháče. Myslím, že to bylo určitě lepší neý dupačky, nikde se nic nekrabatilo, žádné záhyby, které by ji tlačily. Do kočárku jsem měla jeden fleecový overal, do kterého se vešla. A když jsme šli někam mezi lidi - na nákup, cesta autem, tak jsem jí kalhotky nedávala. Jen ten suchý zip se docela brzy opotřebí, jak se pořád sundavají a nandavají kvůli přebalování, takže časem už tak nedržely. Na ortopedii mi neřekli, zda dávat na nebo pod oblečení, dětská sestra u pediatra mi řekla, že to klidně můžu dávat na.

jjaanca
3. zář 2008

No to je pravda, punčocháčky mám taky nachystané, v těch to bude dobré.

paratko
3. zář 2008

Já Marwell koupila z vlastní iniciativy místo abdukce, páč v těch látkových plenách to bylo značně pro mimíse neforemné a nepohodlné. Máme je od 6. týdne a na kontrolu máme přijít v 16. týdnu, což bude za 14 dní, tak doufám, že splnily účel!!! 😵 Jinak je dáváme přes oblečení a malýmu vůbec nevadí. 😉

konja
3. zář 2008

Tak jsem dnes koupila také kalhotky Marwell, protože máme doporučené široké balení, ale já s těma plínama šíleně bojovala. Malá byla naducaná tak,že neměla skoro žádné nožičky, do ničeho jsem ji nmeoblékla, no děs! Tak jsem ráda, že jsem tu našla tuto diskuzi a snad nám budou vyhovovat 🙂

kacamar
4. zář 2008

My meli Marwellovy kalhotky od porodnice do sestinedeli. Na kontrole v sestinedeli dostala dokonce Frejkovu perinku, coz je jeste vetsi monstrum na ksiry kolem ramen 😝 Pekne jsem to ořvala. Na kontrole ve 4m uz to bylo lepsi, ale perinku nam nechali na noc. Dnes (v 6m) jsme byli na kontrole a uz to má malá uplne v poradku - uffffff, takze perinka leti do kose... Takze nezoufejte, mimcum to myslim vadi min nez nam 😉 jsou na to zvyklí, pokud to mají od mala.
Jo a oboje jsem davala normalne na obleceni!

dela
autor
5. zář 2008

Já to taky první den obrečela.Malá se v tom kroutila,vstekala se,prostě to nechtěla.Ale stačil opravdu jen jeden den a zvykla si.Takže v pohodě.Dávám ji to teda taky na oblečení.Jen doufám že to bude mít v pořádku,za měsíc jdeme na kontrolu.Tak doufám 🙂 Hlavně aby nedostala ty kšíry 😢

evikk
29. led 2009

Ahoj holky,tak dneska jsem tyhle kalhotky koupila a ted jsem je chtela malymu obliknout a proste to nejde,je to silene siroky,vsak mu zlomim nohy,proste to nejde,brecim tady u toho 😢

minea
29. led 2009

Já jsem je taky koupila z vlastní iniciativy místo širokého balení. Dávala jsem je přes dupačky, a hlavně bez té plastové výztuhy - když se to dobře utáhlo, drželo to nožičky od sebe i tak. S tím plastem jsem to na dceru prostě vůbec nedokázala nasadit.

minea
29. led 2009

Ještě se prý dají použít takové ty látkové plenky, třeba popolini, ty mají funkci širokého balení taky. Jinak vázání dvou plen na třetiny jsem vzdala hned, to je takovej vopruz, že jsem se s tím odmítla zabývat...

evikk
30. led 2009

mn:N prave ta plastova vystuz je hrozne tvrda a ja to na malyho proste nenavlecu,ja jsem v noci premyslela,ze misto te tvrde vlozky dam jednu latkovou plenku a bude to,jdu to vyzkouset 😀

minea
30. led 2009

evikk, to jsem zapomněla dodat 😅 - právě jsem místo toho dala látkovou plenu, takže: papírová plena, oblečení, na dupačky látková plena a na to marwellky, určitě to zkus.
Jo a ještě tam byla jakási vnitřní část těch kalhotek, tak tu jsem nepoužívala vůbec.

evikk
30. led 2009

minea:vnitrni cast?ja tam mam jen tu tvrdou ortopedickou vlozku,ja jsem premyslela,ze tu latkovou plenu dam uplne dovnitr misto te ortopedicke vlozky.Malej spinka,takze to nemuzu vyzkouset,az se vzbudi 😀

minea
30. led 2009

No já už si to moc nepamatuju, ale ty kalhotky se skládají ze dvou částí ne? Jakoby takové malé kalhotky a pak ještě jedny vnější. A ta výztuha je v těch vnějších. Tak ty vnitřní jsem vůbec nepoužívala.
Zkus ji nacpat dovnitř, ale stačí, když plenu na kalhotky položíš. Jinak ty nožičky by měly být úplně do strany - vlastně stehýnka v jedné přímce. A neboj, takhle malýmu miminu to vůbec nevadí, to spíš maminkám 😀 .

evikk
30. led 2009

minea:to musi byt tak moc ty nozky roztazeny?To je hrozny a meli jste v poradku kycle,kdyz jsi tam nemela tu vlozku?

minea
30. led 2009

Jo, kyčle byly v pořádku, široké balení jsme dostali preventivně, protože se čekalo, až se na kyčlích vyvinou jakési "stříšky". Pak jsme už měli normální balení. Na kontroly jsme chodili do 7. měsíce, protože jadýrka dorostla až někdy po půl roce (za normální se považuje, když jsou do 8. měsíce). Hlavně ale záleží, jakou vám dr napsal do zprávy diagnozu, je to písmeno a římské číslo, my jsme měli tu, co znamená naprosto v pořádku.
Jinak netrap se tím, že tam nemáš tu vložku - není důležité, jestli tam je nebo není, důležité je nějak (jakkoli) zajistit, aby mělo mimi nožky takhle zafixované.

evikk
30. led 2009

Tak to nevim jaky nalez tam byl,papiry si nechala detska doktorka,jen vim,ze tam bylo napsano preventivne siroke baleni,tak jsem vytahla tu tvrdou vlozku,dala tam misto ni plenu a ma nozicky od sebe docela dost,ale teda ne uplne v primce jak jsi psala,snad z toho nebude mit prdiky,kdyz se nebude moct hybat

minea
30. led 2009

Evikk, jestli nemáte žádný nález a je to jen preventivně, tak bych to zas tak moc neřešila. Teda já jsem to dost flákala, malá v tom rozhodně nebyla celý den, ale ze mě si neber příklad 😀

ruzovka
13. kvě 2010

kdybyste měl někdo zájem tak prodám kalhotky marwell (obě velikosti - 52, 58), levně, my je nosili jen krátce, koupila jsem je z vlatní iniciativy, abych nemusela pokaždé dělat široké balení z plen, přišlo mi to pohodlnější.