Kašel a chrapot u novorozence. Má smysl chodit k Dr.?

luciska01
10. pro 2008

Ahoj holky, nic moc k tomuto tématu mi nevyjelo, tak se ptám...Mám 5-ti týdenní holčičku a dnes v noci začala trošku pokašlávat (3x najednou během 4 hodin) a když brečí, tak mi připadá, že jí to na zádíčkách chraptí. Mám špatné svědomí, že jsem ji málo oblékala ven ☹ Má smysl chodit k dr. nebo to lze vyležet doma? Nevím, jaké jsou možnosti léčby u tak malinkých dětí. Díky za příspěvky!

johanda
10. pro 2008

lusicko, záleží, jestli malá dobře pije, neblinká hleny, nemá teplotu. Pokud kojíš, měla by být chráněná a případná infekce by měla proběhnout lehce, ale nemusí to tak být. V čekárnách pediatrů je teď spousta nemocných dětí, pokud nemá Maruška akutní problémy, asi bych počkala, aby nechytila něco závažnějšího. Doktorce když tak zavolej, pokud malé stoupne teplota nebo začne intenzivněji kašlat, zajdi za níi, případně se s ní domluv na její návštěvě u vás doma.

gabca1
10. pro 2008

pokud nemá teplotu tak k Dr. zatím nechoď popř. jí jen zavolej. Jak píše Johanda je tam spousta nemocí....

luciska01
autor
10. pro 2008

Děkuju holky. Takhle přes den to je dobrý. Nekašle a vypadá v pohodě, tak to snad nebude nic vážnýho. Kdyby se to zhoršovalo, tak samozřejmě budu muset k doktorce. Kojím, tak si taky říkám, že to snad spolu zvládneme🙂 Ale ven chvilku raději chodit nebudeme, když je tak hnusně.

aji81
10. pro 2008

jsem někde četla, že malá děti takhel jakoby chraptí, že nemají něco ještě dovyvinuté či co...Malá mi to taky dělala ale měla jsem strach, tak jsem šla k doktorce a ona říkala že má trošku hleny v nose a ty jí sestupují níž a "díky" tomu kašle a chraptí pač jí to tam dráždí. Doporučila mi odsávačku, která se nasadí na vysavač.