Kašel a rýma. Jak na ně?

kacka79
9. pro 2007

Náš Fífa teď dostal hroznej kašel a rýmu - vůbec nemůže dýchat, v noci jsme tak 20 x vzhůru 😒 Doktorka nám dala mucosolvan 2 x denně 1ml (což je asi 1 malá lžička) no vůbec to nezabírá ... nemáte něco vyzkoušeného?? Děkuji za tipy

krista
9. pro 2007

Ahojky nemám ještě vyzkoušeno na svém potomkovi, ale rozhodně pomáhá med buďto do čaje nebo na lžičku polknout, dobře se s tím vykašlává (žádný suchý dráždivý kašel) a nevím co můžou miminka, ale jako malá jsem trpěla hodně na průdušky ap. takže mi mamka dávala hodně bylinkový čaje, nejlepší je Teekane - Kašel a průdušky, to fakt strašně pomáhá, za týden nebude o ničem vědět 😉 Nebo aspoň lipovej čaj na tu rýmu 😉

janicckka
9. pro 2007

Ahoj kacko79,tak malá má to samé v noci jsme co hodinu vzhůru,má šílenou rýmu a pokašlává,do toho se nám včera přidala teplota 38,7,ihned jsem podala čípek paralen,na rýmu jí stříkám vincentku a odsávám,ještě mám kapičky nasivin pro kojence a novorozence.Tak to střídám.Na kašel nic nemám měla jsem mucosolvan jako ty ale ten jsme dobraly včera s malim.Je to děs to odsávání řve u toho jako tur 😖
Tak hlídám teplotu ted jí má 37,6,takže jen mírně zvíšená.Ale to vy nemáte. 😵

kacka79
autor
9. pro 2007

Ahojky janickaa, teplotu jsme měli 39,1 minulý týden, když nám to začalo.. byla jsem u mudry a na její radu jsem dávala 2 dny paralen. čípky po 6h, a bylo po teplotě... teď zrovna usnul a chrochtá a funí... no chudáček, doufám že to brzy přejde, jinak u odsávání taky řve jako tur..nasivin máme taky - no to je ještě horší řev než odsávání, ale musim vydržez

kacka79
autor
9. pro 2007

Jinak lipovej čaj zkusim

sokolka
9. pro 2007

Kačí mi měli taky rýmu a kašel a kašlal do tý doby než jsme vysadili ten mucosolvan. Dávala jsem mu ho 6 dní a pak nám mudra řekla ať to na pár dní vynecháme a uvidíme. No a zklidnilo se to. Jinak na rýmu jasně odsávání (se řevem jak jinak, taky byse mi nelíbilo, kdyby mi někdo vysával mozek 😕 ) a vincentku. Ta nám zabrala zatím pokaždé

altoja
9. pro 2007

holky, já měla to samý u dětí min. měsíc, byla to síla, oba měli horečky, kašlali, rýmu jako trám měl teda hlavně Vojťas, dostávali Paralen čípky (Viktorka), Paralen sirup (Vojtík), na kašel Mucosolvan (oba), ten nám ale moc nepomáhal, protože hlavně v noci malej kašlal, až se skoro dusil a dávil ☹ , dr. mi předepsala sirup Fenorin, který usnadňuje vykašlávání a zároveň tlumí dráždivý kašel a ten nám teda zabral hned 😉 a na rýmu jsem kombinovala Vincentku s Nasivinem, Viktorce jsem ještě dělala olejové zábaly na hrudníček, aby tolik nekašlala a mazala jsem jim oběma hrudníčky tymiánovou mastí

sokolka
9. pro 2007

My jsme ten mucosolvan měli dávat naposledy ve 4 odpoledne, protože dráždí ke kašli tak aby ho to v noci nebudilo a celkem to šlo. 😉

kacka79
autor
9. pro 2007

Altoja, děkuji, neviš je ten sirupbez předpisu?? Ten FENORIN

altoja
9. pro 2007

kaci, jdu se podívat.....

altoja
9. pro 2007

tak koupíš ho i bez předpisu, já na něj doplácela kolem 40,-, tak snad nebude nijak drahý, je teda pro děti starší 2 let a já ho Vojtinovi dávala 3xdenně po 2,5ml 😉 Viktorce jsem ho teda nemohla dávat, ale ta zase tak strašně nekašlala a paradoxně jí pomohlo, když jsem jí ten Mucosolvan přestala dávat 😅 (asi už nebyla tak zahleněná a jak jsem to do ní hrnula, tak jí to zbytečně nutilo kašlat)

kacka79
autor
9. pro 2007

Aha, tak nám ještě není ani 6 měs... tak to asi nebudu moct dát

altoja
9. pro 2007

hmmm, tak to neeeee 😖

balsiger
9. pro 2007

kacko, mne porodni baba poradila pres noc nakrojit cibuli, zabalit ji do uterky a poloz to na uroven obliceje vedle postylky...smrdi to jako kanal(pardon), ale ditku se opravdu ulevi - uvolnuje to dychaci cesty a nosanek...preju brzke uzdraveni 😉

kacka79
autor
9. pro 2007

balsiger, zkusim všechno, smrad vydržíme 😎 Děkuji za rady, jedu koupit vše co jde - včetně cibuleee

balsiger
9. pro 2007

moje mala mela nosik tak ucpanej, ze plakala skoro porad, nakrojila jsem cibuli, vsude smrad,ze by jeden pad,ale za hodinku uz ji bylo mnohzem lepe 🙂

kacka79
autor
9. pro 2007

Tak koukám že cibule "vede v hitparádě", jdu na to, teď zchrupnul po sváče tak mu jí hned šoupnu k posteliii

draga
9. pro 2007

kacka tak my máme úplně to samý, Dála chroptí, tečou mu z nosu nudle no je jako usmolenec...v noci nemůže dýchat budí se pláče, odsáváme o 106 ale je to boj...mě poradila doktorka vystříkat nosík mořskou vodou (sterimar) případně můžeš i tu vincentku, pak nechat působit a odsát, ještě by mělo mimi spát ve zvýšené poloze aby se mu ty nudle neusadili v cestách to by pak museli píchat a to je asi hnusný...jinak já dávám mokrou plínku přes postýlku aby měl vlhko a doporučují i kápnout kapičku eukalyptového olejíčku (já ho včera zapomněla koupit tak až zítra ho koupím hned kápnu, možná že stejný účinek má právě ta cibule 🙂) a ještě je dobré hodně pít pít pít a nejlépe kojit 😎 držím palečky a miminkům ať se brzičko uzdraví 😉 j

zdenka26
31. pro 2007

Ahojky malý dneska dostal rýmu,kapu libenar,na kašel Fenistil kapky.Ale zajímá mě ta cibule,opravdu pomáhá.Má to někdo odzkoušené? 😒

petra.vavra
31. pro 2007

Ahoj, my jsme protrpěli celé vánoce s rýmou a všem doporučuju odsavačku na vysavač. Kdybych ji měla minulý týden, po třech dnech je po rýmě a neukápla nám ani slza ani řev, akorát malinko vystrašená očka z motoru vysavače. Chápu, že na začátku má každý trochu obavy z toho vysavače, ale opravdu je to úžasné a doporučují to i pro novorozence. Odsávačkou na hadičky hlavně těm našim mimískům odírámě sliznici, proto řvou ještě víc, než že by to bylo tak strašné. Odsáváčka mě stála 330,-- v lékárně, jinde jí neprodávají, a stojí to za to, protože rýmu určitě nemáme naposledy. Jinak na kašel nám doktorka doporučila Hedelix, můžou ho od 1. měsíce. Dali jsme ho dvakrát ráno a bylo po kašli.

lenycka
1. led 2008

My taky máme odsavačku na vysavač, nemůžu si jí vynachválit, rýma je za pár dní pryč. Takovou tu obyč za dvacku už jsem vyhodila!
Jinak na rýmu se mi osvědčila mořská voda ve spreji, měla jsem i Libenar, ten je na prd (teda aspoň pro nás, švagrová si ho zase nemůže vynachválit) a Nasivin pro děti (ten jsem taky vyhodila).
Nás teď trápí druhý den kašel, v noci se jí to hrozně zhoršilo, je to takový ten průduškový, dávám jí na to Hedelix, ale dáví se tím a plive ho, tak nám asi nezbude nic jiného než sjet na pohotovost (což asi budou mít na nový rok radost!) a nechat předepsat něco jiného. Když kašle, tak poplakává ☹

natalien
1. led 2008

Lenycko, my taky dávaly na kašel Hedelix, ale dr. mi to nedoporučila, ten je prej na suchej kašel - na kašel, ale proti kašli je docela dobrý Ditustat, nám zabral docela rychle. A je volně prodejný 😉

natalien
1. led 2008

Jej, snad to je k pocopení 😕 😅
prý v lékarně rozeznávaj, když se žádá o neco NA kašel a PROTI kašli 😉

pucik
1. led 2008

ahojky, tak na tu rýmu je dobré několikrát denně stříkat mořskou sůl nebo vincentku, malýmu to dělá dobře a je to znát, občas odsajeme, aby se mu to nedostalao do hlavičky. Na kašel nám doporučila doktorka kapky sinecod, ty docela pomáhajía jinak to chce mít trochu zvednutou hlavičku, lépe se jim dýchá, tak ať nemarodíte a vše brzo přejde 🙂 😉

sonije
1. led 2008

Koukám, že nám ty mima nějak marodí.. Můžete mi někdo poradit, jak u mimi poznat vlhký a suchý kašel? Adámek má přes den zaručeně suchý, ale v noci se mi začal "topit" a chrchlat, trvalo to i když jsem odsála nosánek.. Teď mi občas přijde, jako že se šponuje, aby si odchrchal, ale neví jak na to.. Zítra míříme k doktorce, tak nechci být za blbce.. Trvá nám to už týden, dávali jsme stoptusin, ale vůbec nezabral a ještě se to zhoršilo.. Jinak se přidávám k názoru, že libenar je na prd. Dáváme nasivin.. A jdu též zkusit cibuli🙂

zdenka26
1. led 2008

Tak nám zabírá libenar,nasivin u nás nezabral.Každému miminku vyhovuje asi něco jiného,musí se přijít ale co. 😉

vivian
1. led 2008

sonije: vlhký kašel je, když vykašlává hleny, zatímco suchý kašel je prostě suchý... poznáš to normálně poslechem, slyšíš, jestli kašle hleny (chrchlá) nebo jestli kašle jen nasucho...

navi
2. led 2008

ahojda holky, jak často se má stříkat do nosíku ta Vincentka? Měli jsme rýmu a hezky pomnohl Nasivin, ale už se to zase vrací a nechci ho dávat často, tak zkusím Vincentku. A do toho malý začíná kašlat, je to jen spíš takový kuckání na sucho a ne moc, tak Hedelix koupím zatím jen aby byl doma a počkám jestli to nepřejde samo.

mellini
2. led 2008

ahoj, my jsme dneska dostaly antibiotika, ale jsou dost silný i lékárník se divil, jmenují se Augmentin, neměl je náhodou taky někdo nebo neměli jste nějaké jiné? diky

sonije
2. led 2008

Tak jsme byli ráno u doktorky a přišlo mi, že se ještě nevzpamatovala ze Silvestra.. Příště se jdu poradit do lékárny a ušetřím tři pětky 😉 .Ale aspoň se mi vyřešila záhada s druhem kašle. Jednou je prostě suchý a jednou vlhký.. Doktorka mi vyjmenovala milion kapek, který na to jdou, tak jsem koupila ten mucosolvan na vlhký a robitusin na suchý (ten je až od roka, ale v lékárně mi řekl 2ml na noc na zklidnění jsou ok). Tak jsem zvědavá, jestli se konečně vyspíme. Koupila jsem i odsávačku do nosu na vysavač a je fakt super, akurát přemýšlím, jak odsávat v noci v paneláku a nevzbudit sousedy 😒 .Vincentka se zdá taky lepší než mořká voda a Nasivin. Je tam psaný neomezený dávkování, tak počítám, že stačí cca 5x denně.. Zatím se zdá v pohodě, tak uvidíme a pak sem napíšu výsledek

sonije
4. led 2008

Tak jen píšu, že vše zabralo, už jen pokašlává a v noci klidně spinká.. I rýma už je skoro fuč.