Kašel a rýma. Jak na ně?

kacka79
9. pro 2007

Náš Fífa teď dostal hroznej kašel a rýmu - vůbec nemůže dýchat, v noci jsme tak 20 x vzhůru 😒 Doktorka nám dala mucosolvan 2 x denně 1ml (což je asi 1 malá lžička) no vůbec to nezabírá ... nemáte něco vyzkoušeného?? Děkuji za tipy

anke
16. bře 2009

Ahojte, mam dotaz ... maly ma dost osklivou rymu, je to sice jen "voda",ale porad mu to tece a spatne se mu dycha. Jenze kdyz jsem chtela odsavat, tak mu okamzite praskla zilka a zacala mu tect krev (jen malinko v odsavacce). Nechci ho takhle trapit, abych mu nezadelala na jiny problem ... Mate nejake rady, co s tim? Mame zvysenou matraci v postylce, ale to je vse ... mame Sterimar, ale na ten reaguje hysterickym placem ... k tomu ma i kasel, ale ten zvlada sam, vykaslava bez pomoci, jenom ho to obcas vzbudi ... mam dat treba na topeni mokrou plinku, nebo do mistnosti nadobu s vodou a se soli? S cim mate dobre zkusenosti? My mame rymu vicemene podruhe, ale poprve jsme odsavali bez prasklych cevek ... ☹

fifinna
17. bře 2009

anke, vzdy pred odsavanim daj do nosteka kvpky libenar, aby ten soplik rozpustili. Bezi vam uz 12 mesiac, tak skus sinupuret, uz sme tu o nom pisali, kukni spätne. A nasad aj sirup od kaslu.

fifinna
17. bře 2009

anke, o tom sinupurete je v inej teme, ale je dobry, skus ho. Ten sirup od kaslu som ti chcela poradit ambrobene alebo hedelix.

scharfinka
19. čer 2009

Ahoj maminky, náš malý dostal příšernou rýmu a kašel, je celý zahleněný chudáček malý, ze spaní se budí, nemůže dýchat, hleníky ho nutí i blinkat.....mamka poradila dát mu jitrocelový sirup, shodou náhod ho doma mám, ale mrkla jsem na krabičku a tam je psané, že až od tří let, ale i další lidi tvrdí, že to může. Podotýkám, že malému je 11 měs. Tak nevím, jestli můžu dát nebo ne a mudra má dovolenou jak na potvoru. A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli se třeba ten sirup může kombinovat s kapkama proit kašli Mucosolvan, ten prý taky ředí hleníky...

fifinna
20. čer 2009

radsej ten sirup nedavaj, oni vedia preco tam pisu, ze je pre deti az od troch rokov. Staci ten sirup mucosolvan a do nosa kvapky nasivin, tie su na husty soplik.

sisi.v
20. čer 2009

scharfinka - je to proto, že je v něm trochu alkoholu, ale množství je pouze stopové, když se louhovaly bylinky. neporadím zda dát nebo ne, to musíš sama 😉, nevím jestli je i v mucosolvanu, ten nedávám, tak jsem nečetla složení.

scharfinka
20. čer 2009

no tak já vsadila na osvědčenou klasiku Mucosolvan, ten je i pro malé dětičky.....taky jsem nějak odtušila, že ten jitrocelový sirup není vhodný kvuliva tomu alkoholu.....ovšem v lékárně jsem se dnes nad vysvětlením nestačila divit-paní lékárnice tvrdila, že je to kvůli tonmu, že je dost sladký....no ale to přece třeba nurofen sirup též🙂nicméně jsem ho malému stejně nedala, raději fakt až od těch 3 let......

ludmilka
20. čer 2009

Existuje jitrocelovy sirup vhodny aj pre kojencov - Mucoplant. Pokial vyrobca pise, ze liek je vhodny od urciteho veku je to preto, ze neboli urobene skusky u deti nizsieho veku a nezarucuje sa tak za pripadne neziaduce ucinky a nie kvoli tomu, ze je sladky, ved existuju jitrocelove sirupy aj s roznymi umelymi sladidlami.

lucia1004
20. čer 2009

scharfinka - ja radim - sirup Sinupret (lacnejsia verzia, ale nie prirodna, ale na chemickej baze - Ambrobene) a odsavat a odsavat a odsavat... Nasivin davaj len raz denne maximalne 7 dni, inak vznikne zavislost. A sprej - s morskou solou nejaky, aby bola zvlhcena sliznica stale (my mame Marimer)

dvojka
28. říj 2009

Ahoj a hezké poledne.
jd si taky pro radu.Anetka má strašně dráždivý kašel,hrozně to v ní duní nebo ani nevim jak bych to popsala.Dneska je svátek-doktorka tu bude až zítra.Jak jí mám ulevit.Myslíte že můžu dát 11 měsíční cácorce pít vincentku?????
Dávám hedelix druhý den,ale zatim žádná změna.Doma mám už jen robitusin,ale na letáku píšou nepodávat do jednoho roku.
V noci příšerně chrápala a slyšela jsem jak to v ní všechno ,,rachtá".
Máte někdo zaručený nebo oblíbený recept jak rychleji dítku pomoct,i takhle malému?

dvojka
28. říj 2009

ještě dodám,že měla včera horečky39,2,ale dneska je už bez teplot,srážela jsem je nurofenem

arietiska
28. říj 2009

dvojka: já to tady zrovna dnes někam psala, ale nevím kam. 🙂 Velká úleva od kašle je cibulový čaj. Nechej v hrnku vody, vyvařit tak půlku cibule s majoránkou. Dá se to pít i neslazené, ale já to synovi sladit musela. Vypil ho a hned večer měl neprokašlanou noc. Dokonce jsem mu do toho dala i kolečko citrónu a nechala vyvařit s cibulí. Taky jsem zkoušela tenhle lektvar: kolečko citronu, kandýsový cukr 5x spařit v hrnku vody. Pak přidat velkou lžičku jitrocele a nechat vylouhovat pů minuty. To mám z jedné knihy o bylinkách a je to docela chutný čaj. Ten se pije co nejteplejší jak jde. Na slazení nepoužívej med, jelikož kašel dráždí a neměly by se používat mléčné výrobky, protože ty taky kašel dráždí. Tyhle čaje je určitě fajn nasadit ihned, když kašel začíná.

arietiska
28. říj 2009

Rýma je rýma, mám vyzkoušený, že s Nasivinem, či jen s Vincentkou se léčí furt stejně dlouho. Vlastně jak u dospělého i bez léčení prostě odejde furt skoro ve stejný čas. Ale myslím, že Vincentka je moc fajn. 1. se hezky do nosu stříká, 2. se dá pak už jen koupit Vincentka a nalije se do aplikátoru.

dvojka
28. říj 2009

arietiska-no zítra zkusim ten čaj.Anetě ještě nesladim tak předpokládám že by ten z cibule vypít mohla-je přece jen trochu nasládlej.
Tu vincentku jsem myslela na pití...Do nosu jí dávám physiomer,ale ted na noc jsem kápla nasivin...No bude to zase noc,ted spí,ale kašle 😒
Zítra skočim beztak k doktorce.
Ten čajík určo udělám.Díky 🙂

arietiska
28. říj 2009

Ten čaj je nasládlej, myslím, že ho vypije. K Dr. zajdi určo, ale čajík zkuste je to vyzkoušená věc léta letoucí. I já sama se musela jako dítě ládovat cibulí a bylo to vždy zaručený. Jen teda bléééé 😀 Ale lepší než z kašle zvracet.

Každopádně malé zvedni na noc hlavu, musí ji mít co nejvíš. To taky hodně pomáhá od kašle. V poloze ležmo je to nejhorší.

dvojka
28. říj 2009

jo to jo,my máme vyvýšenou postýlku už od doby kdy měla první rýmu 🙂 a dneska jsem přemýšlela že bych jí i polštář šoupla,ale jelikož je cestovatelka tak jsem náoad zavrhla

iloha
28. říj 2009

a neznáte někdo taky babský recept na kašel z červeného zelí????? Prosím 😒

ajabaja
28. říj 2009

Ahojte,

myslite, ze by pomohlo, keby som si cibulovy vyvar uvarila a vypila ja? mala ma sialenu nadchu a kasel, ma 5 mesiacov a zatial je len na MM. dakujem

iloha
28. říj 2009

ajabajo, nevím, ale určitě tím nic nezkazíš, jen jí bude bolet bříško, cibule hrozně nadýmá. Přidej si tam majoránku.

charlien
29. říj 2009

Na kašel bych zkusila mléko s medem. Není to sice na zbavení, ale zklidňuje to a aspoň na chvilku je pokoj.
Jinak ten Physiomer používám na rýmu taky, ale klidně si ho nakapu na vatičku a čistíme takhle nosík od soptíků a když máme rýmu, dobře uvolní nosík, zvlhčí sliznici a malá může zase dýchat. Navíc se mi líbí, že je to jen mořská voda, takže nenávykový výrokek.

dvojka
29. říj 2009

charlien-ale to asi pro větší děti,ne?Mléko s medem 😕 .Měla jsem za to,že při nastydnutí radši od mlíka upustit,páč zahlenuje 😲

Jinak,my jdeme k doktoroj až zítra,naše mudra má dovolenou.Jinak žádná změna,kaše suchý,rýma velikánská 😒
A ten cibulový čaj pít nechce,ona totiž nechce pít ted krom vody nic 😒 😠 😒

arietiska
29. říj 2009

ajabaja: samozřejmě, že by i tobě pomohl čaj z cibule nebo jitrocele. Myslím, že v pětiměsících už by neměla nijak dramaticky reagovat na cibuli. Koliky jsou do 3 měsíců, pak už většinou maminky jí vše vč. zelí.

Mléko s medem, určitě ne. Oboje kašel dráždí. Mléčné výrobky a med se vůbec nemá podávat na kašel. Ale vím, že se podíval, já sama ho jako dítě dostávala. Ale díky synovci astmatikovi, co kašle furt vím, že mléčné výroby a med jsou naprosto nevhodné.

arietiska
29. říj 2009

Jak píše dvojka: zahleňují a med dráždí.

arietiska
29. říj 2009

Zkuste ten čaj z jitrocele. Doporučuje se při bronchitidě.

charlien
3. lis 2009

Dvojka: tak jak jste na tom, už je vám líp?

O mléku s medem se mi zmínila kamarádky známá z lékárny, ale holky, máte pravdu. Ptala jsem se na to doktorky a opravdu nedávat. Moc se za to omlouvám, nenapadlo mě, že je to špatně ☹

dvojka
3. lis 2009

charlien-To je v poho 😉 i mistr kuchař se někdy utne 😀 .Děkuju
Jojo,dneska bych řekla,že lepší.Jenže když se člověk podívá oknem ven na to počasí,tak si netroufám říct na jak dlouho 😖

charlien
5. lis 2009

dvojka: jojo, to počasí tomu jen přidává. Co jsem slyšela od kamarádek, taky jsou děti nemocné - rýma, kašel, teplota .. asi všude stejný 😒 . Tak doufám, že dneska je to u vás ještě lepší, uzdravte se 😉 !

jovi
6. lis 2009

Ahoj holky, tady je jeden babskej receptík na kašel, když už ostatní léky nepomáhají. Nakrájet cibuly, povařit jí a ke konci varu přidat hrst majoránky, svařit, přecedit, osladit. Jinak med a mléčný výrobky se opravdu nedoporučují, protože ještě víc zahleňují a chce to hodně zvlhčovat vzduch.

beponka
6. lis 2009

my jsme byli nastydlé minulý týden a malá zabral Muconosal na kašel a kapky Otrivin. ona je zdravá a já jak kojím a nemůžu si pořádně nic vzít tak já jsem pořád na kupě☹

smajlik
15. pro 2009

ahoj holky, malá je nastydlá od soboty - kašel a rýma. Dávám jí do nosíku mořskou vodu a pak na kašel Stodal. Řekla bych že se ten kašel změnil spíš na hlenový, a tak se chci zeptat - mám jí to už přestat dávat a počkat až kašel odezní, nebo dávat pořád a stále tím podpořit vykašlávání?