Kašel a rýma. Jak na ně?

kacka79
9. pro 2007

Náš Fífa teď dostal hroznej kašel a rýmu - vůbec nemůže dýchat, v noci jsme tak 20 x vzhůru 😒 Doktorka nám dala mucosolvan 2 x denně 1ml (což je asi 1 malá lžička) no vůbec to nezabírá ... nemáte něco vyzkoušeného?? Děkuji za tipy

katuska85
13. pro 2008

díky za tip kata 🙂 Hned v pondělí naběhnu do lékárny

knobloska
13. pro 2008

Holky co si myslíte o názoru jedné dr, že odsávání dráždí nosní sliznici a nedoporučuje ho. Podle mě blbost. Jinak já rýmu odsávám, stříkáme Sterimar., zvlhčujeme. Ještě něco, ale můžu tomu dělat reklamu? Asi ano, dealeři si budou mnout ruce 😉 .Já jsem od jedné paní koupila olej ve sprayi Eucasol, rozprašuju v místnosti a musím říct, že je to příjemné. Malá když v noci chrochtá a já ji nechci budit odsáváním, tak to taky stříknu a nos se jí uvolní.

katalines
13. pro 2008

není zač, hlavně ať je brzo zase dobře 🙂

bramburka
14. pro 2008

Knoblosko, nezlob se , ale to je jako kdyby ta paní Dr. rekla, ze kdyz mas rymu, tak nemáš smrkat, to je přeci to samý. Myslím, že je to vytržené z kontextu a paní Dr. měla na mysli ty odsavačky hadičkové, co se strkají do nosu, to bych tedy neudělala ani náhodou. Kupte tu na vysavač, opravdu stačí strčit jen pred nosík, zkuste to sami na sobě a uvidíte, že to taková síla, jak by se mohlo zdát není. Naše Dr. moudrá paní mi řekla, že všechny kapky jsou stejně na nic, jen momentálně trochu uleví (za minutu je to zpatky, ale i tak dobrý) a jediný co pomáhá, je odsávat odsávat odsávat.... 😉

knobloska
14. pro 2008

Bramburka já jsem napsala, že si myslím, že je to blbost 😉 . Neřekla to moje dr, řekla to kamarádce dr na ORL. Mně je právě líto té jejich malý, protože ta má pořád plnej nos, teče jí to z něj už zelený a pořád má nějaké -koky ve výtěru. Já si myslím, že je to z toho, jak neodsává, pže v těch hleníčkách se jí ty bakterie pěkně množí. Taky s tím nesouhlasím. Chtěla jsem jen vědět, co si o tom myslíte. My máme teď také rýmu, takže aktuální téma 🙂 . Máme tu odsávačku na vysavač, jinou bych ani nechtěla. A odsáváme a odsáváme....

bramburka
14. pro 2008

Přesně taky, já jen chtěla drsně říct, že je paní Dr. na hlavu... 😉

knobloska
14. pro 2008

Ano je, nechala bych jí chrochtat s plným nosem celý týden 😉 . Díky za názor.

terezam22
14. pro 2008

ahoj chci se zeptat Kristík má rýmu používám kapky libenar,ale může něco na kašel?jsou mu 2měs.3týdny,tak nevím zda mám jít k dr.ale aby tam nechytil v čekárně něco víc..a zda vůbec pro tyhle mrňata je něco na kašel,v lékárně se nevyjádřila..Rýmu odsávám,ale jen odsávačkou co je normální do pusy hadička a druhá do nosu,na vysavač to nemám.dík za radu ohledně toho kašle ☹

radka.m.
14. pro 2008

tereza-ten libenar není na rýmu,ale jen na pročištění nosíku,je to prakticky čistá voda a jestli odsáváte už rýmu,tak vám tohle moc nepomůže.na rýmu je nejlepší nasivin,nebo vincentka.tyto kapky mají dobré složení-mají potřebné množství minerálů,které uzdravují poškozenou sliznici právě od té rýmy.jinak doporučuji investovat do odsávačky na vysavač.na kašel sirupy jsou,ale musíš nějaký vybrat podle typu kašle.

jjaanca
14. pro 2008

tereza - Na suchý kašel jsou od 2 měsíců kapky Sinecod.

terezam22
14. pro 2008

jjaanca díky 😉

kejka
14. pro 2008

Stříkám Humex nebo Sterimar s magnézkem,vysmrkáme a nakapu Nasivin.Odsávačka na vysavač je supr,používala jsem jí i já,když jsem měla zánět dutin.Fakt supr věc. 😉 Na suchý kašel,píše Radka-Sinecod,nebo poradí v lékárně a určitě přes den Jitrocelový sirup,jsou to bylinky a neuškodí.A je chuťově dobrej.
Vincentku i pijeme-humus,ale pomáhá.
Ještě dávám do mlíka probiotika-je to na posílení imunity atd. 🙂 🙂

elenita
14. pro 2008

Ozaj, baby, ked ste tu uz nacali tu temu -ked je babo prechladnute (kasel, sopliky), chodite s nim von na prechadzku? Nasim to trva uz takmer mesiac, tak neviem.....

jjaanca
15. pro 2008

kejka - my to děláme přesně stejně 😀 Sterimar - odsát - Nasivin a probiotika 😉 a ještě Mucosolvan na rozpouštění hlenů.

andy80
15. pro 2008

Ahoj holky,

mě moje Mudra taky řekla, že nemám malé odsávat. Přije mi to jako blbost, musí to přeci ven ne? Mám teda klasickou odsávačku, ale odsávám pořád. Jinak na rýmu jsme dostali Nasivin pro kojence. Takže kapeme, necháme působit, odsáváme. Na kašel nám dala Stoptusin, ale přijde mi, že moc nepomáhá, tak chci zkusit Hedelix.

Elenita, na procházku, pokud není ošklivě jako dneska (vítr, zatačeno, hnus 😝 ) tak se s rýmou doporučuje chodit. Čerstvý vzduch je na rýmu nejlepší. Malá teď spí u otevřeného okna a už spí 2 hodiny. Líp se jí dýchá než v uzavřené místnosti.

knobloska
15. pro 2008

Andy je to ujetý neodsávat. Já odsávám každou rýmu a nikdy se malý nic nestalo. Naopak. Dneska ráno měla dýl plný nosík a byla z toho sama nervózní. A hlavně za 3, 4 dny má vždycky po rýmě.
Elenita - já s ní chodím ven, když nemá teplotu, pže krásně spinká. Nechodíme jen, když je inverze, tzn. velká mlha.

andy80
15. pro 2008

Já syna taky odsávala a malou taky. V tomhle jí fakt neposlechnu.

luciska01
16. pro 2008

Kolik asi stojí ta odsávačka na vysavač? Díky 🙂

radka.m.
16. pro 2008

luciska-odsávačka na vysavač stojí kolem 350kč-fakt doporučuju,určitě to nejsou zbytečně vyhozené peníze. 🙂

kejka
16. pro 2008

Ježíš,která dr.může říct neodsávat rýmu??????????? 😕 I dospělej člověk se snad proboha vysmrká ne?
Naopak odsávat se musí,rýma může zastydnout a průser je na světě.
S děckem ven určitě,když je počasí a nemá teplotu,hodinka procházky neuškodí. 😉
Já dala za tu odsávačku 250 kč-asi jinej druh.Je jich víc,ale účinek stejný a fakt nemá chybu-doporučuju. 🙂

andy80
16. pro 2008

kejka: taky jsem se dost divila a chtěla se jí zeptat, jestli nesmrká, když má rýmu. V Praze jsme měli doktorku, ke které jsem chodila už jako malá, takže měla léta praxe a vůbec se neřídila novými studiemi, na které právě přišli. Radila to, co uznala za vhodné. A při rýmě nedávala žádné kapičky, jen mořskou vodu a radila odsávat, odsávat, odsávat.... Tahle dr, co máme tady je poměrně mladá a asi hodně sleduje, co se kde děje a hned se podle toho řídí. Některé věci jsou rozumné, jiné ne. Takže dělám tak, jak uznám za vhodné. Přesně jak píšeš, když mám rýmu smrkám, mimčo to neumí, tak se musí odsát.

knobloska
16. pro 2008

Kamarádce to řekla přímo ORL doktorka. Asi chtěla mít víc kšeftů 😕
Naše malá už rýmu nemá, zato začala mít takový ten suchý kašel, trochu chraptí. Volala jsem dr a na její radu zakoupila Stoptussin sirup a vařím šalvějový čaj. Nevíte, kolik jí toho čaje můžu za den dát?

zelmirka1
19. pro 2008

skusali ste niektora odsavacku na vysavac na sebe ? vraj je to velka sila tak neviem ci je to najvhodnejsie pre male babetkovke nosiky...

radka.m.
19. pro 2008

zelmirka-manžel ji zkoušel a pokud si neucpeš druhou nosní dírku,tak říkal,že to nic nedělá,jenom to šimrá.jinak už na porodnicích se používá odsávačka hlenů na tom samém principu,akorát jsou většinou silnější,používají se všude v nemocnicích na všechny děti,které ještě neumějí smrkat,nemusíš mít strach,je určena přímo od novorozeneckého věku a je na ní i otvůrek proti přetlaku,takže můžeš mít jakkoliv silný vysavač.

knobloska
20. pro 2008

Já jsem jí zkoušela na sobě a opravdu to jen šimrá. Malá při odsávání někdy trochu zakašle, jinak to snáší dobře 😉

dripik
26. pro 2008

Ahoj holky,

malá má docela silný kašel vlhký, měla rýmu a asi jí to přešlo dozadu a z toho kašle, chápu, že na rýmu je dobrý chodit ven na vlhký vzduch, lepší než ten panelákový, ale co s kašlem, jsme už od po doma a docela nám z toho hrabe, tak vždy jdu ven já pak zase manža se jen tak projít na 10 min. na vzduch, ale co malá, myslíte, že je to blbý jít s ní na chvilku ven? a hlavně když ted mrzne?díky za názory

anke
26. pro 2008

Ahojte, setkali jste se nekdy s tim, ze ma mimco jen kasel - proste bez rymy vlhky kasel, trochu to v nem chrci. Vykaslava dobre, teplotu nema. Ale me zarazi, kde se to vzalo, kdyz neni ryma. Mam podezreni, ze mi pri lezeni po podlaze nastydl, nejak jsem to nevychytala s oblecenim.
Zacala jsem davat Mucosolvan junior, ale vypada to, ze si poradi i bez nej. Vratila jsem monitor dechu zpet do postylky. Ven chodime, tak na 20 minut, dame na kocar jeste plastenku proti vetru a zatim se zda, ze mu to docela vyhovuje i pri tech mrazicich ...

Dripi: ja bych sla s ni ven, treba na tech 10 minut, panelakovy vzduch je humus ...

anke
26. pro 2008

Jo a pediatricky Sterimar, parada - velka spokojenost

berynka
20. únor 2009

Ahoj, vidím, že nikdo Anke neodpověděl, ale ráda bych se zeptala na to samé 😉 .
Malá párkrát za den jakoby odkašle, podle výrazu nějaké hleny v krku má, ale po rýmě ani památky 😕 . Teplota není taky žádná, nálada dobrá (zatím). Netušíte, co by to mohlo být? Nebo spíš, jestli to není předzvěst něčeho horšího? 😅 Díky

scharfinka
21. únor 2009

Ahoj Bery, my meli to same, rikala jsem to pediatricce a ta rikala, ze pokud to nesjou jakoby takove ty kaslaci"zachvaty" a nema teploty, neresit.....ze imunita se s tim vyporada sama....ale ze pokud by to bylo delsi jak 14 dni tak se stavit a ona si ho poslechne....