Kašel a rýma. Jak na ně?

kacka79
9. pro 2007

Náš Fífa teď dostal hroznej kašel a rýmu - vůbec nemůže dýchat, v noci jsme tak 20 x vzhůru 😒 Doktorka nám dala mucosolvan 2 x denně 1ml (což je asi 1 malá lžička) no vůbec to nezabírá ... nemáte něco vyzkoušeného?? Děkuji za tipy

kapulet
4. led 2008

ahoj, taky přidám trochu do debaty. Naše malá mývala strašně ucpaný nosánek a k tomu kašel, mívala jsem pocit, že jdeme od nachlazení do nachlazení. Jedna známá nám poradila olejové zábaly: nahřát olej nejlépe olivový, ale pozor nesmí pálit, namočit do něj látkovou plenu obalit děťátko přes to igelit a obalit další větší plenou či šátkem. jako klasický zábal na noc. Ten olej si vyzkoušejte až jej máte na plence, dost to klame, stejně jako vodu na koupání. Nám se osvědčilo jej jen ovlažit. Je to pracné, ale musím uznat, že účinné. nechat děťátko v zábalu přes noc. A opakovat, když bylo úplně nejhůř, dávala jsem jej malé i přes den. Na takové to běžné nachlazení rýma kašel jsme objevili masážní prsní balzám pro děti od Dr. Popov - mažem prsíčka i zádíčka, + kapky do nosu a na kašel. 😉

kapulet
4. led 2008

zapoměla jsem dodat, že nám tuto metodu lékařka schválila a byla nadšená

perada
18. led 2008

Holky, tu vincentku můžu Péťovi normálně stříknout do nosu? Nebo Jen na tyčinku a vytírat na kraji nosu?
taly bojujeme s rýmou a libenar nezabírá ☹

vlastovka
30. led 2008

Ahoj holky, mám stejný dotaz jako perada. Elence je skoro 7 měsíců. V lékárně mi řekli, že mám dávat vincentku jen na vatovou tyčinku a vytřít. Rozhodně nestříkat do nosu, ani žádné jiné spreje. Prý je ještě nosní sliznice příliš citlivá. Ale sestřička naší dr. mi řekla, že klidně stříkat. To se mi taky zdá lepší. Jak jste to dělaly vy? 🙂 Díky.

perada
8. únor 2008

Vlastovko..taky stříkám 🙂

jabber
8. únor 2008

Tak my teď máme taky kašel a rýmu - Hedelix, odsávačka a Vincentka - to jsou naši kamarádi 🙂 . A vincentku stříkáme. A dr mi dneska ukazovala jak udělat odhleňovací masáž, že prý ještě nemá takovou sílu si pořádně odkašlat

zanetka82
8. únor 2008

ahoj holki cele sem to tu nečetla. Ale ja mužu doporučit sprey do nosa mar plus nabo sterimar a je to v hodne už od narození. Taky nam hodně pomohl i nasivin ale vincentka vubec ☹...ty dva spreje jsou fakt super sice trochu drahší ale co neudělame pro ty naše mimisky 😉 😀

perada
8. únor 2008

mar plus mi byl taky dooručen..uvidíme co na vincentka...Libear byl na nic ☹

jitka83
13. únor 2008

Ahoj, tak já pužívám nasivin nebo od nivei sprej s mořskou solí. Od dr. dostáváme pamicoin. Na kašel dávám mukosolvan, nebo stoptusin, ale ten kašel jen dráždí. A co se týče tý rady o čaji, tak od teekane je sice účinej, ale pro děti nevhodný. Vyrábí ho i leros a ten je pro děti od ukončeného 6 m.

bramburka
13. únor 2008

sousedi at si trhnou, hlavní je spoko mimi...!!!!

silvik
13. únor 2008

Ahojky, malá má kašel a dneska do toho dostala i rýmu... na kašel používám sirup Mucosolvan, přes den vařím od Lerosu čaj na kašel a průdušky /malé chutná/, na rýmu mám mar plus (nosní sprej) a odsávám... mám doma i Nasivin kapky do nosu, ale prý je šetrnější ten sprej, tak spíše stříkáme... na noc má malá vlhký ručník přes postýlku a výše pod hlavičkou.... 😨
Chtěla bych ale vyzkoušet i tu vincentku... čím to do toho nosánku stříkáte, dá se pořídit nějaký aplikátor, který budu tou vincentkou plnit?

jabber
14. únor 2008

silvik - prodává se přímo vincentka nosní sprej 😉

silvik
14. únor 2008

aha, to jsem nevěděla.....díkes... 😉

evisa
14. únor 2008

ahoj, my jsme s respiračním onemocněním byly s malou ve dvou měsících v nemocnici, protože se dusila a neuměla vykašlat. Nakonec se jí "pěkně|" spustil kašel a rýma a mudra nám radila, což mně přišlo velmi logické, že je třeba odstranit rýmu, abychom se zbavily kašle, neboť to jsou ty hleny v nose co, nevím jak to dobře popsat, zatékají do dýchacího ústrojíé, dráždí ho a vyvolávají kašel. a na rýmu - odsávat a maximálně zvlhčovat vzduch. Dobré je třeba namočit prostěradla a rozvěsit po bytě. Vůbec při tom nešetřit. Třeba udělat nad postýlkou z mokrých prostěradel jakoby stan apod. 😉

silvik
14. únor 2008

Evi, taky jsem si myslela, že nejdříve je rýma a pak z toho kašel, ale před 14 dny měla starší jenom kašel, vůbec neměla předtím rýmu, a teď Markétka začala pokašlávat, po třech dnech se jí spustila i rýma.... je to nějak obráceně, nevím, co si mám o tom myslet... 😒

evisa
15. únor 2008

silviku, brouk měla taky nejdřív kašel a zadní rýmu a až za víc než den se spustil vodopád z nosu 😉

beruskablanka
16. črc 2008

Ahoj holky,
mal0mu je 2.5 měsíce a od narození nás trápí rýma, nemůžeme se jí prostě zbavit 😠 😠 😠 Kapky už jsme vyzkoušeli různé, poctivě odsáváme a nic 😒 😒 😒 Už nevím, co dělat ☹

bramburka
13. pro 2008

holky, naše malá je tak zahleněná, uplně strašně moc, že z toho 3x zvracela, co ji mam dat na rýmu, ze které je evidentně kašel, pořád to polyká a zvrací....

gabca1
13. pro 2008

Bramburka - zkus koupit Mucosolvan. Je to medicínka. Dr. nám jí už jednou dávala. A krásně se po ní malá odhlenila. A odsávej.

missmonika
13. pro 2008

Ahojte. Moj Viktor 15.mes. tiez velmi krici pri odsavani nosteka. Tak som to vyskusala na sebe a ono to fakt boli ☹ Ta hadicka skrabe po sliznici.
Vy co mate doma odsavacku na vysavac - cim je koncena? Tiez ide hadicka do nosa?

konoupek
13. pro 2008

Holky odsavačku na vysavač vřele doporučuji.Má široký konec,takže žádné škrábání,nebo tak něco.Malá si jí dokonce u nosánku drží sama,žádné protesty a je to raz dva venku 😉

lenkazdenek
13. pro 2008

já taky mohu odsavačku na vysavač doporučit,protože do nosánku vlastně nic nestrkáš,ale bohužel i tak jsou protesty velké a udržet jí je fakt síla 😖
Jinak jsme dávaly na kašel hedelex,ale ten nják nezabírá tak nám v lékárně doporučily Mucosolvan ,tak uvidíme jak pomůže a prý dávat na topení mokré pleny a ručníky aby byl vlhký vzduch

helena001
13. pro 2008

Nám veľmi pomáhajú prípravky Energy (www.energy.sk). Dva-krát denne dám na vatovú tyčinku jednu kvapku prípravku Audiron a vytieram len vstup do nošteka. Odsávam s pomocou vysávača a Libenaru. Ráno a večer striekam na oblečenie na hruď prípravok Spiron. Je to zmes éterických olejov a uvoľňuje dýchanie. Samozrejmosť je zvlhčovať ovzdušie. Na horeuvedenej stránke prípadne navštív poradňu, kde pediatrička konkrétne odpovie na problém alebo prečítaj už existujúce otázky. Nasivin sme radšej vysadili a tieto prípravky pomáhajú. Snáď niekomu tiež pomôžu.

bramburka
13. pro 2008

Nasadila jsem hedelix a Sterimar do nosu, odsavam rozhodne vysavačem, i Dr. mi to doporučila, strčíme před nos a behem 2 vteřin se společně radujeme z nudle, taky si to tam i sama drží, pohoda. Na noc mam zvlhčovač vzduchu a ano, ten určitě pomáhá. Na noc ještě radši dám Sinecod na tlumeni kašle... ach jo, brouček, to mame dnes vanoční party, kam musime, tak tu s ni bude tchyne a vzhledem k tomu, že nebyla 2 dny venku se mi ji podarilo uspat az ted, poté co spadla na hlavu.

lenkazdenek
13. pro 2008

xeni držím palce aby to bylo lepší,u nás je to podobný,já s ní nebyla venku už 4 dny,ale díkybohu se naučila normálně usnout po obědě v postely

jjaanca
13. pro 2008

Ahoj, máme taky pěknou rýmu. Odsáváme vysavačem, hlen rozpouštíme Mucosolvanem, stříkáme Sterimar, na noc Olynth do zásuvky, v bytě máme vlhko. Když odsajeme, tak ale stejně pořád vevnitř bublá. Máme za sebou probdělou noc, jsem docela hotová. To je ta zadní rýma která nejde odsát??? Nebo co je to zadní rýma?

missmonika - u odsávačky na vysavař je umělohmotný nástavec a ten se strká do nosu - nebo spíš přikládá k nosu. Je to krásně hladké a rychle se to rozšiřuje, takže to nemůže škrábat a to rozšíření brání tomu, aby se to zasunulo příliš hluboko do nosánku. Malá taky ze začátku hrozně řvala že jsem jí nechtěla odsávat, ale to měla tu tekutou rýmu která neucpávala nos. Teď má tu hustou, tak opravdu musíme a při samém odsávání jen kňourá a pak už je v klidu.

katuska85
13. pro 2008

Ahoj mamky.jjaani mame podobný problám.Elí už má třetí den rýmu ale odsát nejde nic a pořád to v ní chrčí.Doma samozřejmě vzduch zvlhčujeme a do nosíku kapeme Nasivin.Myslíte že jí na spuštění rýmy taky může pomoct ta Vincentka??

katalines
13. pro 2008

Vincentka je super, jak pro děti, tak i pro dospělé 😉

katuska85
13. pro 2008

a mám ji teda dávat na vatovku?spíš asi stříknout do nosíku že jo?

katalines
13. pro 2008

já dávám na vatičku vyčistím s tím nosík a pak ještě stříknu do nosíku, používat můžeš několikrát deně 🙂