Kašel a rýma. Jak na ně?

kacka79
9. pro 2007

Náš Fífa teď dostal hroznej kašel a rýmu - vůbec nemůže dýchat, v noci jsme tak 20 x vzhůru 😒 Doktorka nám dala mucosolvan 2 x denně 1ml (což je asi 1 malá lžička) no vůbec to nezabírá ... nemáte něco vyzkoušeného?? Děkuji za tipy

mauska
15. pro 2009

smajlik: já jsem včera volala doktorce, že už malá vykašlává, tak jestli dál dávat jitrocelový sirup (nebo něco na vykašlávání) a řekla mi že už jen tak den nebo dva, ať se tam toho hlenu netvoří moc. A kdyby kašlala moc a nemohla spát, tak že si mám přijít pro fenistil kapky 🙂

janulle22
26. led 2010

ahojky holky...
tak malemu zacla ryma mam doma nasivinky,ale kdyz pisete, ze je navykovej, tak uz se mi moc nechce mu ho davat...chtela by jsem neco s ou morskou soli... jen nevim jakej, je to strinai ze? poradite jakej je dobrej na rymu?dekuji...

bajnokova
26. led 2010

Já poižívám Physsiomer

mikulka
26. led 2010

Holky, a ta cibule se prý dá dávat i jako dovar, znáte to některá?

mikulka
26. led 2010

pardon, odvar 😅

janulle22
26. led 2010

bajnovka a to je primo na rymu...?

janulle22
26. led 2010

baj ja jsem s eted docetla ze je to az od 6 let 😕 😕

lenka_ke
26. led 2010

je aj physomer pre miminká. my sme ho tiež teraz používali, malá mala soplíky týždeň. ešte mi dala dr Fenistil kvapky, do nošteka Nasivin a Mucosolvan na vykašliavanie. a už to chvalabohu prešlo.

beruska2x
26. led 2010

bud Physsiome nebo morska voda Humex, je to uz pro kojence od narozeni, dobry je i dat do odparovace eukalypt at se lip dycha...kapky jsou vetsinou na prd a blbe se davaji a spreje jsou od 2 let...

na kasel je dobry sirup z cibule a mouc. cukru, ten nam moc pomohl a nebo caj z cibule a majoranky, pry to lip chutna, muze se to osladit pro starsi i pridat med....

beruska2x
26. led 2010

janulle.. na rymu, na cisteni nosu, muze se pouzivat dlouhodobe ptz nema primesi y nevznika na to navyk, hlavne to skvele vyplavuje hleny, takze nesmrkajici dite to odlehci ze treba nemusis ani odsavat

ivkaivka
26. led 2010

ahojte, pridavam sa, moja mala ma takmer od narodenia nadchu. Vraj vdychla plodovu vodu, tak sa u nej usadil zlaty stafylokok. Odstranili ho pamyconom. Na chvilocku to preslo, no sopliky musime odsavat, takmer kazdy den. Teraz este zacala pokaslovat, sopliky, teplota-tak sme utekali k mudrej, dala nam opat pamycon, antibiotika, ambroene.Vzala jej vyter a zlaty stafylokok pre zmenu v hrdielku. ATB aj ostatne sme dobrali, 2 dni bol klud a teraz opat pokasluje, kasle a nemoze to vykaslat von, tie hlieny ostavaju dnu, normalne na chrbatiku citit, ako jej to tam chrci. Teraz jej skusam davat kalciovy sirup,no na letaku je, ze detom do 1 roka, pol cajovej lyzicky 1x denne. Zda sa mi to malo, nemate skusenost, nemozem jej to dat aj rano aj vecer? Volala som aj lekarke, no sestricka mi ju nedala, vraj mam skusit...a potom uvidim.... budem vdacna za kazdu radu.

rainee
27. led 2010

my mame nadchu tiez od narodenia, v nemocke dostala nasivin ale nezabralo, ani libenar, ani nic ine. striekame do nosteka 2-3x denne physiomer a odsavame 😠 len sa bojim aby sa jej z toho nechytili priedusky alebo ucho. chodime aj von, casto vetram, zvlhcujem vzduch...no ale nic, asi to musi len same prejst. podla lekarky je to bezne u takychto malych deti.

smily
27. led 2010

ivkaivka
nam doktorka predpisovala kalciovy aj 3krat denne ked starsia mala nejakych 9-10 mes

helenacz
27. led 2010

ahojky holky , pokud kojíte zkuste trošku odsříkat a stříkněte to drobečkovy do nosánku..je to přirozený lek!!!
mala má poprve rymku a nepomáha nic jen tohle !!! to se ji vždy uleví a na celý den je pokoj.
rýma se nedá vylečit..lečená a nelečena trvá cca týden....zkuste mlíčko a uvidíte..nam tedy pomáha 😉
papa Helena

jankova_lenka
27. led 2010

ahojte, ten kašeľ a nádcha trápi aj nás. Dcéra (má 6-týždňov) mala pár dní zvýšené teploty 37,3°C a mala suchý kašeľ, tak sme pre istotu zašli k lekárke a predpísala nám antibiotika, Pamycon kvapky, Fenistil a na kašeľ Calcium (2-krát denne pol kávovej lyžičky). Zatiaľ sa jej kašeľ nelepší, teploty už nemáme - našťastie. Tiež sa snažím zvlhčovať vzduch mokrými plienkami a lekárka nám aj poradila , aby mala hlávku vyššie (podložila sme jej matrac vankúšikom).
http://www.najmama.sk/clanok/223755/ako-na-dets... - skúste si prečítať tento článok, možno nájdete nejakú inšpiráciu na vyliečenie ... 😉

venuss
17. bře 2013

ahojky, chtela bych obnovit diskuzi. Naše měsíční dvojčátka dostali rýmu a kašel a samozřejmě jsem hned šla k doktorce,(naše měla dovolenou, tak k zastupu)jenže ta mi napsala jen kapky do nosa pamykon a nic vic, tak jsme byli vcera jeste na pohotovosti s nima, protoze jedna ma i zeleny prujem, ale taky jsme se nic noveho nedovedeli, akorat napsal fenistyl na noc. Ale hlavni problem je to, ze holky nemaji chut k jidlu. Zacali mi malo jist, mam strach, aby nebyli dehydrovany....mate nekdo nejakou radu?

leg
17. bře 2013

@venuss Ahoj, tak přesně tohle teď řešíme také akorát s osmiměsíčním. Také má rýmu, kašel a průjem a hlavně cokoliv co vypil a snědl, tak ihned zvracel. Po 2 dnech jsme jeli na pohotovost, ( protože jsme se báli, že znova chytil rotaviry, které se projevovali stejně a díky nim jsme skončili na 5 dní na kapačkách) a lékař nám jen řekl, že je hodně zahleněnej, takže kapky do nosu, na kašel a hodně pít. A pokud můžeme, tak se máme vyvarovat mléku (resp. laktoze, protože tak zhušťuje hleny), takže jsme nakoupili Nutrilon bez laktozy a nemléčnou kaši na noc. Jo a ještě mu máme denně dávat "vodňánek", je to vlastně rehydratační roztok.

venuss
17. bře 2013

@leg No, moc se mi nechce mesicni holcicce cpat umele mleko, kdyz sveho mam dost.☹ navic jsem se snazila ji dat dnes odstrikane mleko a ona mi nevezme flasku a dokonce ani pres prst. Jako kdyby se ji vytratil saci reflex.☹ vypije 40 max. 50ml a konec, vic do ni nedostanu..☹ kdybych nekojila,tak urcite zvolim stejnou metodu jako ty...

venuss
17. bře 2013

@leg nenašla jsem žádný rehydratační roztok vodňánek, pouze Kulíšek, je to něco podobného asi. Zkusím zítra koupit. Děkuji moc za rady, snad to pomuze...

leg
18. bře 2013

@venuss promiň, přepsala jsem se, je to Vodníček, ale pokud ty prcky máš tak maličké, a nechtěj ani sát, tak raději si dojdi k doktorovi, ať ti poradí, to už bych se i celkem bála. Nechci strašit, ale k dehydrataci malých prcků dochází strašně rychle.

gabculda
18. bře 2013

Ahojte já mám 5ti měsíční dcerku,od soboty má ošklivý kašel a šílenou rýmu,do toho jsme dostali teploty dnes už nišší 37,4 ale i tak dávám nurofen.Na kašel jsme dostali ambrosan přes den a na noc tusin kapky,stříkáme taky do nosánku vincentku.Jenže mám taky ten problém že nechce jíst včera my za celý den vypila 180ml mléka,ale musím teda říct že hodně pije čajík.Snad se z toho brzy dostaneme 🙂

evelp
18. bře 2013

@venuss ahoja. pamycon jsme právě dobrali taky, zrovna dneska jsem ho vyhazovala- už ho máme po druhé a musím říct, že je to k ničemu, nevím, jestli někdo máte jinou zkušenost, ale příště, když mi ho mudr. bude psát, tak jí zrovna řeknu, že něco jiného- 1) nepoznám, jestli tam ta kapka je nebo ne, zkoušela jsem to asi 1000 způsoby, až nakonec kapat na ušňátko a vytřít nos, jinak to nešlo a 2) to prostě nic nezměnilo ani v jednom případě- ba naopak, vždy mu to zhoršilo trávení a to to má být pouze lokální....

na kašel nám skvěle zabírá Stodal sirup a ty Fenistil kapky jsem taky dávala na noc, sklidní to a většinou se docela dobře vyspí, alespoň část noci

taky mi máma (lekárnice) doporučovala oscciloccocinum (nebo jak se to píše 😀), rozpustit pár zrníček ve vodě a na lžičku mu podávat, když měl chřipajznu, tak jsme dávali a bylo hned líp

evelp
18. bře 2013

jinak střídáme Libenar (nebo jiný mořský-slaný roztok) s olejíčkem do nosu od Nobilisu

vanule
18. bře 2013

@leg
@gabculda
@evelp naši malou (10měsíců) od víkendu taky trápí dráždivý kašel, včera večer se spustila i rýma, ale není tak hrozná jako to kašlání, budí jí i v noci, Horečku nemá a doufám, že už ani mít nebude. problém je, že mi nechce nic zkoušeli jsme kapky Stoptussin, i sirup s tím, že má sladší chuť tak třeba vezme na milost, ale chyba lávky, jen co to spolkne letí vše ven, takže účinek veškerý žádný ☹ dávala jsem to už i do čaje, ale taky bezvýsledně. nemáte nějakou radu jak to do ní dostat ať se jí od toho hnusného kašle uleví?

leg
18. bře 2013

Tak my jsme dnes byli u lékaře a předepsal antibiotika Klacid, kapky Sinecod, kapky Pamykon a sirup Spiropent. Jinak je to také zánět průdušek, který má i starší dítě. ☹ Jo Dr. říkal, že zvracet bude stále, protože je moc zahleněný. 😒

evelp
18. bře 2013

@vanule taky jsem si myslela , že sladký sirup mu bude chutnat a taky nic moc, ksichtí se a kolikrát je lžička vylitá také jinde, než v puse...

evelp
18. bře 2013

@leg tak mi dejte vědět, jestli jsem já takový nemehlo, nebo ten pamycon prostě není vidět, že kápne 😀

leg
18. bře 2013

@evelp tak já cokoliv co jde, tak cpu do čaje nebo "sunaru" a s pamyconem jsem bojovala tak dlouho, až mi nmažel musel ukázat, že se ta širší špička zmáčkne a pak to kape. Taky to nevidím, jen to vždy předem vyzkouším na ruku a pak po hmatu kápnu. 🙂

evelp
18. bře 2013

@leg my jsme to museli ustřihnout, aby jsme něco viděli 😀 O🙂

lenny7
29. čer 2013

Ahojky malá má 4 měsíce a začla sem tam kašlat,dr.nám na to nic nedala a na rýmu jen Libenar nebo dětskou Vincentku,co jí mám koupit aby jí bylo líp? Zdá se mi že to vůbec nezabírá a nelepší se ☹ jaký máte zkušenosti vy ?