Kašel, rýma, teplota u 6měs. dítěte. Přejde to za týden?

pismenka
12. led 2013

ahoj maminky, našemu broučkovi bude příští týden 6měs., a máme jet příští víkend na týden na hory. Začala mu velká rýma, včera večer se přidala teplota a už přes týden bereme léky na kašel, ale moc to neustupuje, spíše naopak. Teplota byla 37,5, odpo už 38, tak jsem mu dala čípek, to se hned zpotí a je mu zase líp. Myslíte, no já vím, blbá otázka, ale že se do konce týdne z toho dostane, aby jsme mohli jet na hory? strašně jsme se celá rodina těšila ☹ už mi tady doma hrabe, přes týden jsme nevystrčili nos z domu, dcerka nechodí do školky, aby tam něco nechytla, aby jsme právě mohli na ty hory. Napište, jaké máte zkušenosti. Díky 😀

lamiaaa
12. led 2013

Týden už je docela dlouho, pokud mu za tu dobu léky nezabraly(snad berete správné, tzn. na vlkhý kašel expetorancia, na suchý antitusika, ne obráceně!), tak by to stálo za návštěvu lékaře, ať už jedete na hory nebo ne. Horečka klesla? Nemá ji z rostoucích zoubků?

pismenka
autor
12. led 2013

horečka klesla, počkej kouknu se co bereme.....
@lamiaaa

pismenka
autor
12. led 2013

@lamiaaa spiropent, přijde mi,že vůbec nepomáhá ☹

travovka
12. led 2013

@pismenka Spiropent? Ten měla moje malá při astmatu,rozšiřuje průdušky. Je to celkem silný lék,jestli vám ho doktorka napsala,tak asi malému fakt není dobře. Jinak při teplotě 38 ještě srážet nemusíš,horečka je velice důležitá,pomáhá organismu zabíjet ty škodlivé viry a bakterie. Více o teplotě zde: http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky
Tipuju,že kdybys ho nechala jednu noc se pořádně vypotit,tak by tu nemoc zvládl rychleji,takhle to jen prodlužuješ.

pepa_pepa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pismenka
autor
13. led 2013

@travovka teplotu 38 má tak střídavě, ale teplotu 37,5 má od pátka. V noci vůbec nespinkal, až ted to zalomil a spí jako dudek. Dala jsem mu ráno čípek, měl 38,5, ted se potí, ale potí se jen když dostane ten čípek, jinak né a hoří mu tělíčko. Zítra zavolám MUDr., přijde mi to už dlouho. Nemám s horečkama dobrou zkušenost, moje holčička málem ohluchla, když měla dlouho horečky, tak že je neberu na lehkou váhu. Vím že je dobrá,ale jedna zkušenost mi stačila.

pismenka
autor
13. led 2013

@pepa_pepa a vy jste KDO???

adeden
13. led 2013

ahoj, bála bych se při takové teplotě už nějaké zánětu - zánět průdušek , pokud má velký kašel se docela nabízí .. Naše děti mívají kašel a rýmu hodně často - pokud nemají teplotku, podávám většinou jen bylinkové kapička a nebo homeopatika .
Ale takové teplotky bych se fakt bála - hlavně teda pokud už to trvá víc dnů ..
Já bych šla určitě hned ráno k doktorce na poslech ..

pepa_pepa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pismenka
autor
13. led 2013

@pepa_pepa ne díky

pismenka
autor
13. led 2013

@adeden chvíli mám chuť jet na pohotovost do Ml.Boleslavi,ale můj muž říká, že je prostě nastydlí,ať počkám do zítra k MUDr., určitě k ní půjdu, chudák, pšikne si a vyletí mu rýma. Kašel má asi už 14dní ☹ a nejde se ho zbavit. A jaká dáváš homeopatika a bylinné kapičky. Abych pro příště věděla 😀 Když jsme byli u MUdr. před těmi 14dni, tak ho poslouchala a nic, i kapky krve mu dělala nějaký test a říkala že dobrý,ale mezitím se to mohlo rozjet.

adeden
13. led 2013

Ty homeopatika podle toho jaký je to kašel a jaká je rýma - ale my většinou máme hutnou barevnou rýmu a kašel s hlenem, který jde ven - takže na to u nás zabírá PULSATILA ..
Mám s homeo dobré zkušenosti i co se zánětu prsu u kojení týče .
Z těch kapiček pak sinupret, bronchipret. Když hodně kašleme v noci, tak se mi osvědčil Fenistil kapičky.
Ale když už se mi to nezdá, tak dám Stoptusin a ten nám teda zabere většinou rychle ..
Ale nám se to ťuky ťuky opravdu většinou obejde bez teplot ..
S tou teplotou by se mi to fakt nelíbilo - teplotka většinou provází nějaký zánět ..
Kamarádka teď léčila taky kašlík a po pěti dnech se vrátila teplota a šli si pro antibiotika..
Držte se !!

pismenka
autor
13. led 2013

@adeden od rána co jsem mu dala čípek, tak se drží, spal celé dopo a zatím je bez teploty. Uvidíme co večer. Zatím jsem si nestihla ani lehnout - dospat ten večer. Počkám si, až usne odpoledne 🙂 Homeopatika mi pomohli rozjet pořádně kojení, ani jsem je nedobrala, ale byli vážně úžasný, tak proto se ptám,abych věděla co je pro děti a které. Uvidíme, co mi zítra řekne MUDr., nejdříve ji zavolám, minule tam bylo šíleně narváno a čekala jsem tam s ním dvě hodiny. Jsem hlavně zvědavá, jestli vůbec vyrazíme na ty hory, zda se to bude muset odložit. Samozřejmě pokud by to bylo pořád takhle tak nevyrazíme, odložíme je, ale snad nám předepíše nějaký lék, který zabere hned. A nebo se to bude muset tzv. vyležet. Hlavně že jsme doma nechali dcerku, aby ze školky nepřišla s nemocí a ejhle, náš Jára nás překvapil první 😀

adeden
13. led 2013

teď ještě aby to malá od něj nechytla .... 😒
My jsme teď taky marod - ale je to angína jako hrom - vysoká teplota, bolest krku že malá nemohla ani pít ..
Antibiotika máme druhé v životě a byla jsem teda překvapená jak zabraly - v úterý ráno vypadala fakt nejhůř, ale dostala první atb. a za 24 hodin jí nebylo nic - byla úplně v pohodě ..
Ať se Jára brzy uzdraví !!!

pismenka
autor
13. led 2013

@adeden na angíny jsem nikdy netrpěla, ale co jsem nastoupila po mateřské na rok do práce, než jsme měli Járu, tak jsem měla angínu ob měsíc ☹ stačilo, aby na mě asi v metru někdo kejchnul a já ji hned dostala, znám tu bolest, to se nedá ani vydržet, polknout, nadechnout, strašně to bolí a jakmile jsem si vzala první pilulku antibiotik, hned nastala úleva. Měla jsem angínu i na začátku těhotenství. Nikdo ji v rodině ode mě nikdy nechytnul, tak přeji Adélce,ať je brzy fit. Jaroušek mě nechal vyspat od 16-18h tak mám trochu energie 😀 teplotu zatím nemá, už mu tolika neteče rýma, kašle už jen občas, no uvidíme jaká bude noc. Snad to Štěpánka nechytne,ale ta už chodí do školky, tak že je zvyklá možná na agresivnější bacili 😀 😀

verunkapok
20. kvě 2013

určitě je dobré dávat čípky a nebo sirup od nurofenu. hlavně doktorka mi to fakt doporučovala a na horečku nám to vždycky zatím zabralo

jennyska
18. lis 2013

Ahoj @pismenka @verunkapok @adeden @travovka @lamiaaa

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s kašlem vašich ratolestí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kasel/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na kašel to, co pomůže a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

luuku
25. srp 2014

S kašlem u dítěte je to složité, což je ale u všech zdravotních problémů u dítek.
Záleží samozřejmě o jaký kašel jde - suchým dráždivý? Důležité je sledovat i další příznaky: jestli přichází zhoršení kolem půlnoci, jestli má suchou, horkou kůži, teplo sálá z hlavičky, je bez pocení (když tedy pocení nevyvoláme uměle lékem) atd. Tyto příznaky třeba ukazují a použití homeopatika Aconitum napellus.