Kawasakiho nemoc, máte zkušenost?

gimulka
12. zář 2013

máte prosím někdo zkušenost ☹ My jsme si tím právě prošli...a vypadá to, že malej bude v pořádku..

gimulka
autor
29. srp 2014

nikdo?? naštěstí 😉

romantika
29. srp 2014

znami měli a taky vse v poradku

ined77
11. říj 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek Kawasakiho nemoc https://www.modrykonik.cz/kawasakiho-nemoc/.
Budu moc ráda za Vaše případné zkušenosti s tímto onemocněním, které jistě pomohou i ostatním maminkám, které se třeba aktuálně touto chorobou zabývají.
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné informace a zkušenosti 🙂.

Krásný den a ještě jednou velké díky,
Denisa.

@romantika @gimulka ... a další 🙂 .

hornovkaz
4. led 2016

zdravím malej si tím prošel před měsícem a nikde nemůžu najít žádnou diskuzi nebo něco podobného :(

petrapernickova
28. únor 2017

Můj syn prodělal K.nemoc srpen/2016 ve svých 22 měsících. Nyní je vše stabilizované. Bylo to těžké období, ale byl pod skvělou péčí lékařů na Karláku. A tak jsme zvítězili. Je ve 4 chronickem stádiu. Doufám, ze to tak zůstane. Je to neznámá a vzácná nemoc, ale je zákeřná. Syn má rozšířenou jednu cévu od srdíčka a tak je pravidelně kontrolován. Hlavně hodně zdravíčka všem dětem ❤

andyku
5. bře 2017

Dobrý večer,dcera prodělala K.nemoc v roce 2006,byly ji 3,5mesice,stále jsme pod dozorem a teď se nám objevil i šelest na srdci a já jsem z toho na nervy

petrapernickova
6. bře 2017

Držím palečky ať je to růstového původu a vše vymizí.🙂

milovnikkoni
7. dub 2017

Zdravim. Moje deseti týdenní dcerka ji právě prodělává. Teprve dnes po deseti dnech byla potvrzena. Narodila se jako jedno z dvojčat sedm týdnů před termínem,takze nás přijímali jako tříkilove mimi. Má nějakou nekompletní variantu, protože má jen některé příznaky. Jak dlouho jste bylo v nemocnici a jak dlouho se ještě poté léčili? Diky za odpověď

hornovkaz
21. dub 2017

@milovnikkoni Ahoj, syn byl týden v nemocnici poté co je napadl kawasaki tak tři dny na JIRP a ještě tři dny na dětském...Měl čtyři z pěti příznaků, naštěstí bez poškození, ale i tak chodíme pravidelně na kontroly na kardio.Poté se mu přidal syndrom PFAPA a stím bojujem dodnes.Přeji hodně sil a at jste brzy v pořádku 🙂

petrapernickova
21. dub 2017

@milovnikkoni Celkem 16 dní a sledování po měsíci pul roku a teď po půl roce kontrola.Doufám ze bude vše v poradku.Takhle malé miminko. Nechápu. Říkají ze nej výskyt mezi 2 a 5 rokem.Vy jste opravdu maličký.

milovnikkoni
22. dub 2017

Primář říkal, že takhle malé miminko ani neměli na oddělení. Narodila se o sedm týdnů dříve,takže gestačně jsme tam šli v pěti týdnech a stejně měla jen 3050g. Já jen doufám, ze nebudou žádné následky. Vše už odeznělo,zůstal jen výpotek,ale zmenšuje se,tak by se měl vstřebat.

petrapernickova
23. dub 2017

Nám to navázalo na klíštovou encefalitida. Takže mel asi 12 dní 40°C horečky. Hlavně ať jsou ty naše poklady zdravoučký.Jen jsem se chtěla zeptat na termín výpotek???Nevím co to je.Přeji krásný den.PP:)

milovnikkoni
23. dub 2017

@petrapernickova Vypotek je prý volna tekutina, která se tam hromadí z důvodu zánětu. Malá měla nejdříve zánět na plicích, pak srdíčko, střeva a nakonec lumbalni punkce potvrdila i mirny zánět mozkových blan. Pak jim začalo docházet, že to je imunitní.