Kde měříte teplotu digitálním teploměrem?

adela27
8. zář 2013

Maminky, kde měříte teplotu dítěti digitálním teploměrem? já jsem zvyklá v konečníku, s tím, že od celkové hodnoty odečítám 0,5 stupně. Tudíž jsem teď malé naměřila 39,4 - takže konečná 38,9. Jenže pak jsem jí to na zkoušku dala pod obě podpaží a tam jí to shodně naměřilo 37,9. Tak to je dost velký rozdíl a nevím, čím se řídit!!! kde měříte digitálem vy?
malé je 2,5 roku.

werunka21
8. zář 2013

Digitálnímu nevěřím. Měřím rtuťovým v podpaží 🙂

jankadudova
8. zář 2013

Mnohem presnejsi je v konecniku s odectem, presne jak pisete. Podpazdi je dost nepresne. Potom jeste v uchu, i tam se odecita. V pripade horecky (nad 38) bych merila pouze v zadecku. Kazdopadne merit na jednom miste. At je hodnota brzy nizka 🙂

baris
8. zář 2013

myslím, si že je dcera na měření v podpaží ještě malá - i dospělý si to musí správně "naštelovat" - aby to měl správně.

Já jsem měřila holkám teplotu digitálním teploměrem cca do 1,5 roku. Starší dcera si pak ale způsobovala zácpu, takže strčit jí něco do zadku byl pak nadlidský výkon. Takže jsem koupila ten dotykový teploměr a teplotu měřím na čele.

ivuska027
8. zář 2013

podla nasej doktorky sa meria detom do 6rokov v konecniku 😉 Ortutovy ak nemas, uz ani nekupis nikde a tie druhe su o nicom. Spokojne sa riad digitalnym, len meraj stale v konecniku 😉

hofka1
9. zář 2013

tak dceru-necelý tři roky bych v konečníku nezměřila, to by chytla šílenej hysterák, kroutila by se, problém mám i s čípkem. Měřím v podpaží digitálním, to ještě celkem vydrží. Vysokou horečku poznám teda i bez teploměru.

jija
9. zář 2013

Mame dotykovy teplomer a merim na cele, da se i v uchu, ale to se maly nesmi hybat. A vyhoda je, ze muzu merit na cele i kdyz spinka, treba kdyz mel horecku a v noci uz nefungovaly leky. Pokud nekdo bude tvrdit, ze je to nepresne, tak me nezajima jestli ma 36,6 nebo 36,7 ale zajima me jestli ma 36,5 nebo 37 popripade vyssi

lucyhavirov
9. zář 2013

Já jsem dětem do 2let měřila v zadečku a pak normálním teploměrem pod paží stím že jsem seděla vedle dítka a držela mu ruku u těla a zabavila jsem ho u toho.Vždy to šlo.

gepe
9. zář 2013

@adela27 mame digitalni infra a spokojenost. Mame i dva ohebny, meri stejne a ditko infra netrapime. Mame 5v1, tj mereni cela, ci ouska, meri i teplotu vzduchu, jidlo a piti. Zatim jsme merili pouze na cele a stacilo to 🙂

iina
10. zář 2013

digitál samozřejmě jen do podpaždí..rychlé jednoduché..dřív jsem měla rychloběžku rtuť a ta byla do konečníku, ale už se to nedělá a nedoporučuje..takže v podpaždí..