Kdy a jak se pozná autismus? Vlastní zkušenosti

p_ch
26. čer 2013

Maminky, je to nelehké téma ale zajámalo by mě jak se vašim dětem ( nebo v okolí) projevoval autismus a v kolika letech se to začíná projevovat?? prosím o vlastní zkušenosti...děkuji ( mám v poslední době obavu o syna )

p_ch
autor
27. črc 2016

@petul.a teď jsi mě pobavila. Otázka je stará několik let. U syna už autismus máme diagnostikovaný :D

petul.a
27. črc 2016

@katrinzochova Opravdu to pozná jen odborník. Malý může mít jen třeba období vzdoru, nemusí mít vůbec žádný problém, může mít třeba ADHD (hyperaktivita s poruchou pozornosti). Ale případný autismus pozná špičkový odborník už v tomto věku.

petul.a
27. črc 2016

@p_ch Je, pardon, já nekoukla na datum :D Tak kdyby někdo hledal, aspoň má tipy :D

snazilka_2011
28. srp 2016

ahoj, mohla bych se zapojit do diskuze?

snazilka_2011
28. srp 2016

@katrinzochova mě spíše přijde jao adhd

petul.a
19. zář 2016

@snazilka_2011 Tak třeba obnovíme pokec v této skupině 😉
U nás novinka veliká - asistenční kamarád pro naši Barunku, úžasný retrívr Max) http://petul-a.rajce.idnes.cz/Max/

pajina35
20. črc 2017

@speedygon mam 9 let syna,bere léky na adhd,ale je horší a horší.mnoho lidí a pedagogu my říká že je autista,ale psichitrička a psycholožka že né.nevím co dál,ma příznaky jako chlapec co tu oněm píšete,taky už bývá dost agresivní a nebo plačtiví.

speedygon
22. črc 2017

No, on má hlavně už jinou diagnózu...má kombinované postižení:s autismem tam jde ještě o středně těžké mentální postižení...

Jinak můj malý je agresivní, vzteklý, divoký a autista prý také není...ono ta agresivita prý jde ruku v ruce s adhd...také se bojím, že mi nezbyde, než požádat o pomoc psychiatra a skončíme na prášcích, což je pěkné svinstvo....

pajina35
22. črc 2017

@speedygon my leky bereme a je stale horsi.taky mame retardaci a adhd jeste par jinych problemu,tak sem zvedava jak to vse doppadne.

ala07
19. srp 2018

Ahoj mam 2,5 ročního syna - mám podezření na autismus, chtěla bych zkusit to u pána dr. Považana z TH kliniky, měli by jste někdo na něho telefonicky kontakt? Na jejich stránce je kontaktů dost ale třeba to objednávat přes asistentky.
Děkuji za odpověď.

mishell56
10. bře 2020

Ahojky, možná to někomu pomůže:

https://www.youtube.com/watch?v=kcV95EvC3wc
petina3
10. bře 2020

@aksmanova napište mi SZ. Sem sociální pracovnice.

petulviki
25. črc 2020

Dobrý den maminky někdo prosím zkušenosti zdali se miminko narodilo zdravé a pak se něco projevilo? Dam sem i diagnózu a nazev chromozomu který způsobuje autistické spektrum. Děkuji

journals
25. črc 2020

@petulviki Moc tomu nerozumim, on ti nekdo prorokuje pas z vysledku screeningu? 😳

petulviki
26. črc 2020

@journals tohle jsou výsledky z plodove vody

petulviki
26. črc 2020

@journals jinak děkuji za odpověď

journals
26. črc 2020

@petulviki tak to bych absolutne nebrala vazne. Vzhledem k tomu, ze se vlastne nevi, co PAS zpusobuje, tak bych nejake podobne urychlene zavery absolutne nebrala v uvahu. Doktorka te zbytecne strasi. Hrozit PAS z plodove vody je mimo

racochejlek87
14. pro 2022

Ahojik mám syna 2,5roku jsme moc rádi že ho máme..někdy mi přijde že nevnímá při jídle nechtěl držet zicku teď si střih lžičku do pusy ale nedívá se na mě či na přítele do očí, nereaguje na jméno..má rád knížky chce ať ukázku když chci aby ukázal uteče,nestaví kostky boří nechce ani vkládat ,nedrží se na odrážedle ...nijak ho nenutím jen pořád ukazují nevzdávam se .točí se do kola když mu řeknu netoc se stejně se točí...vím že je tolik maminek co sem dalo téma. A ptali se zdá má jejich dítě autizmus s kolikrát byli odbiti některými špatně že to nemají řešit tady ale u doktora...ale bylo by fajn kdyby mohli maminky s podobnými dětmi někam si napsat ,je taková skupinka?někde?kde se maminky rádi o dětech ,? tchýně i švagrová mě říkají že není ok od švagrové dcera má autizmus lehký průběh chodí do školy ale bude pořád doma..měla srůsty že neslyšela pořádně...nás čeká taky vyšetření sluchu ... prosím kde najdu mamky s dětmi..prosím jen pozitivní komentáře ... děkuju jinak se sesypu....😢

marge_s
14. pro 2022

@racochejlek87 Tohle ale vazne nemuzes resit pres fb skupinu, ale pres odbornika. Hrouceni neni na miste tak jako tak 🤷🏾‍♂️ jeste se nic nedeje a i kdyby zaclo, tak na to je vzdycky casu dost 😉 Co ten screening v 18m? (Ano, nektere byly “odbyty”, protoze proste bylo zjevne, ze hledaji PAS tam, kde neni. Jine naopak. Ale opravdovou dg tady fakt nezjistis)

ferda90
14. pro 2022

@markyzka84 ahoj, myslíš, že očkování by mohlo spustit autismus?