Kdy bylo Vaše děťátko poprvé nemocné?

kacenka1111
9. pro 2012

Naše malá "oslavila" v pátek "půlrok" a už ho odmarodila. Kdy zastonal Váš drobek poprvé? A jak často byl později nemocný? Dáváte nějaké vitamínky preventivně?

llluckaaa
9. pro 2012

Naše malá onemocnila po návratu z porodnice. Přijde mi, že je nemocná každou chvilku, ale asi s tím nic moc nenadělám, když mi starší prcek tahá nemoci ze školky 😒 Vitamíny jsem začala dětem tajně podstrkovat tento týden (dceři jsou skoro dva a synovi přes 4). Dávám jen vitamín C, protože mám problém do dětí dostat syrové ovoce.

lv
9. pro 2012

první dcera poprvé v půl roce, kojená jen 2měs s UM, dost trpí na průdušky a klasickej průběh rýma, kašel je u nás tak na měsíc...se školkou 1.rok týden tam, tři týdny doma, teď už je to lepší..ale nikdy nic vážného. Druhá dcera, kojená, do půl roku už 2 virozy, rýma, takže jak píše maminka přede mnou, dotáhnuté bacily ze školky. Preventivně nic nedávám, max při nachlazeních Céčko..

ffiinnkkaa
9. pro 2012

Ani né v pěti týdnech bohužel..dostla ATB pak byl oslabený a pořád nemocný. Od jednoho roku je už vše ok. 😉

apollo11
9. pro 2012

Jen jednou, někdy ve 2 letech, rýma, teplota, nic hrozného 🙂 Vitamíny nedávám, jen občas lžičku Multisanostolu a hoodně čerstvého ovoce a zeleniny, v koj. věku jsem dávala Laktobacílky. S nástupem do školky (za rok) čekám, že si to všechno bohatě vynahradí 😝 a určitě nějaké preparáty nasadím.

boban
9. pro 2012

Náš starší bývá nemocný často..první rok ve školce to byla fakt hrůza 😔 ted je to o něco lepší 😉 a Tomáškovi bude 7 měsíců a zatím!! měl jen pidi midi rýmečku 2 dny 😉 😉 tak jsem strašně ráda 😵 😵

Zrovna včera jsem natrefila na tento článek..a docela mě teda pobavil...dle něj totiž za všechny nemoci můžeme my RODIČE 😅 😀 😀 nejvíce mě pobavilo,že kdyš se dítěti nevěnujeme a kašleme na něj,tak že pak ztoho má dítě KAŠEL 😀 😀 😀 😀 však si počtěte 😵 😵 😵 😵
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/cl...

monikabie
9. pro 2012

Starší měl v 6 měsících angínu takže byl na antibiotikách, mladší zánět pr§dušek v 11 měsících taky atb. Jinak já trpím na angíny tak to asi zdědil, má 4.5 a už jí měl 4krát🙂

pusolamy
9. pro 2012

prvni ryma v 8 mesicich, a prvni atb. v roce od te doby zatim nic jen sem tam nudle 😉 , a dnes rano ji zacla poradna ryma oprata az na gate

rkatka
9. pro 2012

Metík má 10 týdnů a měl antibiotika. Průdušky chudáček

miiskaa
9. pro 2012

Starší dcera nekojená poprvé ve 3 letech, bohužel borelioza, od té doby 1,5 roku nic a mladší kojení 9 M má 14 měsíců a nic...tuk tuk tuk

kmotrice
9. pro 2012

U nás v necelých dvou letech poprvé angína, jinak rýmička+ kašlíček tak jednou za půl roku, ted zrovna s jedním nachlazením bojujeme

rennca
9. pro 2012

tak u nás už ve dvou měsících antibiotika kvůly kašli

brisalek
9. pro 2012

dcera byla prvně nemocná -angína v 25 měsících. Doté doby měla jendvakrát teplotu po očkování, jinak ani rýmu...V 27 měsících začala chodit do soukromé školky a teď od září do státní. Od loňského září do letošního stonala asi 6x (2x angína, jinak viroza). Od té doby co jeve školce dávám vždy chvíli (2-3 měsíce imunoglukan) pak zase chvíli ne. Ovocea zeleniny jí dost,dostatečně teple jí oblékám(ale určitě ne přehnaně) nejsem příznivec studeného odchovu a otužování. Kojená byla plně 6 měsíců a jinak do 16m. Podle mne je to ale jen genetika a moc se s tím dělat nedá🙂

bocinka
9. pro 2012

Sofie měla první atb ve čtyřech měsících 😨 pak v roce zápal plic z laryngitidy, to bylo strašné.... od té doby jen klasické kašlíky a rýmičky zvládnutelné s mucosolvanem....

lucinka_jirackova
9. pro 2012

tak první nachlazení bylo ve 3/4 roce...ale to byla jen rýma a kašel 🙂 a to samé i tento týden 🙂

benjik
9. pro 2012

Jestli myslíš nemoc,která se musela léčit léky,tak dcera ve třech letech - angína,syn zatím nic.Jinak soplíky a teplotu mívají sem tam jak se mění počasí,na to stačí den klidu a teplý čaj.Vítamíny nedávám,snažím se o pestrou stravu.

miskadis
9. pro 2012

Naše malá má skoro 3 roky a ještě nebyla nemocná.Asi 3x měla rýmu a kašel a to je všechno.Snad to takhle vydrží co nejdýl 😉

babulinkab
9. pro 2012

syn byl poprvé nemocný ve 2,5 letech, do té doby neměl ani pořádnou rýmu (asi jen 2x vodovou), ani kašel. Bohužel loni po nástupu do školky v podstatě od září - dubna angína, nachlazení, atd.
U dcerky to už bylo horší, nemocná byla poprvé v roce, ale to tím způsobem, že vše chytala od syna.
Dávám imunoglukan a vitamíny.

petrusew
9. pro 2012

Mala mela v sedmi mesicich bronchitidu.Bez atb.Zatim je v pohode.Ovsem ma predispozici k snizene imunite po me a chlapovi.Nastesti zatim nic moc.Sem tam zakasle,ale jinak pohoda.Za celou dobu tj. 10 mesicu jsem ji nemusela odsat ani sopilek.Jen podotknu,ze doma netopime,casto vetrame a mala nema rada prehrivani a ani kdyz je moc navlecena.

marty2008
9. pro 2012

Holky až ve školce prvni antibiotika laryngityda plus bakterialni infekce bylo jim 3,5.

blahova_andrea
9. pro 2012

My hned při první návštěvě sourozenců - koncem šestinedělí a když tak zavzpomínám, tak odstonáme skoro každou jejich návštěvu. Jejich mámu bych nejraději minimálně vystřelila na jinou planetu ☹

maudn
9. pro 2012

já si popravdě nevzpomenu, myslím, že kolem 3 měsíců hnisavý zánět spojivek a před tím táhlou rýmu

dana3262
9. pro 2012

Starší v necelém 1,5 roce. Do dnes nevim, co to bylo. Myslim si, ze 2 virozy za sebou, jinak to nechapu. Dostal atb, ale ja mu je nedala. Mel tenkrát crp min nez 8. A mladší kolem 7.měs mel rymu a 2 dny teplotu.

naomi6
9. pro 2012

Malá onemocněla poprvé ve 22 měsících. Byla to zřejmě ta šestá nemoc či co. Jen 3 dny horečka, pak se osypala a nic víc.

natalie77
9. pro 2012

Zdravím, syn, plně kojený, onemocněl poprvé ve čtyřech měsících, měl bronchitidu, dostal antibiotika. V osmi měsících se to opakovalo, jen doktorka nepřišla na to, že má zápal plic, takže čtrnác dnů říkala, že je to viróza. Až když jsem zvýšila hlas, že mi přijde, že by se to při viróze zlepšilo a nezhoršovalo, nás poslala na rentgen, tak nám řekli, že je to zápal plic, hned nasadili antibiotika.
Lékařku jsem změnila. Jenže plíce už měly nějaké zjizvení....takže kdykoliv měl rýmu, tak mu to vlezlo na plíce

Od té doby byl syn nemocný pořád až to pěti let....předloni 7 x antibiotka, zkoušeli jsme vše možné, skončili jsme u čínského lékaře, a zde vidím zlepšení a znatelné...
Dostával Imunoglukan a nějaké léky na imunitu na pneumologii. Protože měl často antibiotika tak dostával ještě probiotika. Teď dáváme multivitaminy, ale hlavně hodně ovoce a zeleniny.
Proto někdy nechápu, když vidím v době viróz v nákupních centrech malá miminka....ale to je každého věc...jen bych za zdraví svého dítěte dala všechno.
Hodně štěstí, důležité je mít dobrého pediatra....

lucy222
9. pro 2012

V roce a třičtvrtě měla prvně teplotu - asi 2 dny...k tomu rýmu a kašel... do té doby jí občas teklo z nosu-ale to neberu jako nemoc (nijak jsme neléčili).

mafeska
9. pro 2012

Cca ve 14 dnech věku, měla teplotu a rýmu, dávala jsem paralenové čípky a nasivin a ať žije odsávačka, naštěstí to trvalo jen dva dny. Připadala jsem si úplně hrozně když jsem volala doktorce, že mám takle malinké miminko nemocné.

xvitk101
9. pro 2012

Musím to zaťukat, ale syn měl pouze 6. nemoc někdy kolem půl roku. Nepočítám občas rýmu, zvýšenou teplotu a trochu kašel, ale to už léčíme doma. Mořskou vodou a občas něčím na vykašlávání. Jako prvorodička jsem s první rýmou šla k lékaři, protože jsem nevěděla, co mu můžu dát. To je už za námi 😅
Je mu 17 měsíců a částečně byl kojený do 6 měsíců, od té doby plně na UM. Vitamíny nedávám, dostává dost ovoce a zeleniny.

terezale
10. pro 2012

Ahoj,
mám dvojčata, a jedno! dvojče - holčička - chytla ve 4 měsících neštovice, jinak první rok dobrý, nejhorší byl druhý rok, když jsem přestala kojit. Každý měl 2x angínu, chřipku, virózy. Pak se to zlepšilo a náraz přišel zase až s nástupem do školky ve 3 letech. To měli každý několik viróz a holčička taky zánět stř. ucha. Teď - ve čtyřech letech dětí - jsem před nástupem podzimu a školkových nemocí nasadila Imugamin Effective pro děti - hlíva ústřičná + echinacea + vitamín C a zatím od září dobrý.., musím zaklepat!

ined77
11. pro 2012

ahoj,
starší byl poprvé nemocný v šesti měsících, chytil bronchitidu, mladší pokud to tak můžu brát...protože šlo jen o zvýšenou teplotu a párkrát průjem v 7 týdnech...měla od staršího v lehké verzi rotaviry.
jinak pořádný kolotoč rým, kašlů a podobných nastal až s nástupem staršího do školky...ale musím přiznat, že letošní školní rok je už o hodně klidnější 😉 .
mladší dávám imunoglukan sirup, staršímu betaglukan kapsle 😉 .

lusyy
11. pro 2012

ve 14.měsících 6.nemoc a v 18.měsících první rýma,jinak zatím vůbec nic. Musím to zaťukat,ťuk,ťuk 🙂